Jump to content
Dogomania

Żywienie i pielęgnacja


ty_kwa

Recommended Posts

Jak już pisałam ze względu na problemy Toli z wątrobą musieliśmy przejść na karmę leczniczą. Dlatego zostało nam trochę karmy bytowej- Orijen Red (dziczyzna). Tak na oko jest pół worka 13,5 (przed sprzedażą dokładnie zważę) Karma dobrze przechowywana - w specjalnej puszce i dodatkowo w oryginalnym worku, więc nie wywietrzała :-). Może ktoś byłby chętny? Cena za kilo 19 zł plus przesyłka.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

a co myślicie o karmie 1st choice? orijen też ponoć dobry, ja póki co podaje royala, ale czytając opinie coraz bardziej się zniechęcam...


[URL="http://www.boston-terriers.pl"]www.boston-terriers.pl[/URL] - forum BT :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

U nas z Orijenem dopóki nie pojawiły się problemy z wątrobą, też było ok. Tylko teraz ta nowa wersja w której jest 80% mięsa mnie nie przekonuje. Bo o ile fajnie to wygląda, to sama ilość białka w składzie jest według mnie za duża dla bostona. Fakt, faktem są to psy dość aktywne, ale nie aż na tyle, żeby podawać im tak wysoko białkową karmę.

Link to comment
Share on other sites

A która wersja ma 80% białka? Ja nadal widzę tylko takie z 40%.
Gdzie w karmie 80% białka zmieszczą się tłuszcz, węgle, popiół i włókno?:)

Edit: Napisałaś 80% mięsa, a ja o białku piszę. Nie wiem, czy była wcześniej wersja, gdzie białka było mniej, ale 40% wydaje się być ok. Tak naprawdę to białko jest ważne, a nie ilość mięsa, bo w mięso wchodzą też tłuszcze:)

Link to comment
Share on other sites

[B]lilivampire[/B] 80% to jest mięsa, samego białka w niej jest 38%.

Edit: Mi chodzi głównie o samo białko, którego spora ilość w przypadku psów ''normalnych" nie pracujących typu psy policyjne, pociągowe itp nie jest wskazana. Tylko z tymi karmami już tak jest, że im mniej białak w składzie tym gorsza jakościowo, pomijając oczywiście te lecznicze.

Link to comment
Share on other sites

Nie czytałam, więc się nie wypowiem na temat tej wypowiedzi. Ja jestem bardzo za BARF-em, możliwe, że swojego bostonka kiedyś na BARF-a przestawię. Najtrudniejsze w tym jest to, że jest to dieta bardzo pracochłonna - o wiele łatwiej podać chrupki, zwłaszcza jak się pracuje na całym etacie;)
Dla kiciastego też szukałam karmy, która będzie najbardziej spełniać założenia BARF-owe (chociaż wiadomo, że żadna nie spełni w 100%) i Orijen wydał się najlepszy.
Ale widziałam dzisiaj, że i Acana ma karmy bez zbóż.
A Ty AjdaTola na jaką karmę przeszłaś z Tolą? Jesteś pewna, że problemy z wątrobą wynikają z podawania karmy Orijen?

P.S. Dlaczego uważasz, że 40% białka to za dużo?:)

Link to comment
Share on other sites

Ja broń Boże nie sądzę, że problemy z wątrobą wynikły z podawanie Orijena. Przyczyna ich była całkiem inna. Ze względu na zaistniałą sytuację przeszliśmy na specjalistyczną leczniczą karmę wątrobową z Hill'sa. Teraz powoli się z niego wycofujemy i szukamy odpowiedniej karmy bytowej. Lecz musi ona zawierać mniej białka (którego nadmiar nie wpływa bynajmniej w przypadku Toli korzystnie na zdrowie). Dla porównania Hill's ten leczniczy ma 16%, więc różnica jest spora.

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Nasza Lilli jest na Barfie od piątego miesiąca, początkowo była na wyrobach z Primexu ale teraz sami przygotowujemy jej posiłki z różnego rodzaju mięs i podrobów, oczywiście z dodatkiem warzyw. Dostaje często szyje indycze i kości cielęce :razz: przy takiej diecie Lilli nie ma żadnych problemów trawiennych:lol:

AjdaTola jak zorientowałaś się jeszcze przed badaniami, że Tola może mieć problemy z wątrobą... a i jeszcze małe pytanko co oznacza skrót MP?

Pozdrawiam!!

:megagrin:

[IMG]http://img171.imageshack.us/img171/7517/dsc00195es.jpg[/IMG]


[IMG]http://img860.imageshack.us/img860/7688/dsc00187v.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]Dodus[/B], problemów z wątrobą nie podejrzewałam u Toli, nie miała ona jakiś typowych objawów (typu żółtaczka w zawansowanym stadium itp).
Wyszło to całkiem niespodziewanie podczas robienia badania krwi - mała swojego czasu miała problem z wyłysieniami, więc zrobiłam jej biochemię plus hormony. I tak wykryliśmy dodatkowy problem.

Skrót MP oznacza miesięcznik Mój Pies :-).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

My za Royala już dziękujemy, to nie jest ten Royal co kiedyś... Goldi nie chciała już go za bardzo jeść, sierść wypadała i to bardzo pomimo witamin i tabletek. Były próby z innymi karmami, ale jej nie smakowały. Na szczęście Healthy Paws (królik i brązowy ryż) zrobiło karmę dla szczeniaków do 12 miesiąca.Ta karma jak najbardziej jej podpasowała,sierść również się poprawiła.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam. Ma takie pytanie. Moja 4-miesięczna Suzi jest na karmie Brit Care. Niestety zauważyłam że po niej chodzi ciągle głodna - taki nie nażarty pies ;). Polecono mi zamiane na karme Platinum. Co o niej sądzicie? zna ktoś ta karmę i możecie coś o niej powiedzieć? Ewentualnie co innego w zamian?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...