Jump to content
Dogomania

grzybica


tristan

Recommended Posts

Mam to samo u mojego yoreczka -leczę od pewnego czasu bez rezultatu .Wet zmienia maści ,kremy ale nie jest lepiej ! U mojego psiaka wyglada to na wysykę która się zlewa w jedną ciemną plamę czasem coś z tego odpadnie a wtedy jest miejsce lekko różowe .Umiejscowione w okolicach "siusiaka " i troszkę obok na brzuchu. A jak to wygląda u twoich psiaków i jakie leki stosowałeś ?

Link to comment
Share on other sites

sorki , ale w niektórych wątkach jest po kilaset odpowiedzi i nie mam zbytnio czasu na czytanie wszystkiego , nie wierzę że watki się nie powtarzaja na forum

U moich wyglada to tak że pojawia sie lekko czerwona krostka po kilku dniach usycha i pojawiaja sie takie uschnięte płatki , które odchodza od skórki, pieski cały czas sie drapia a pryskanie nic nie daje:(
Wet dał mi w strzykawce jakis brązowawo przezroczysty płyn , troszkę oleisty, kazał rozpuścić w szklance wody i tym je pryskac , niestety nie wiem jak sie nazywa

sa może na to jakies tabletki, zastrzyki etc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tristan']oczywiście, pobrano zeskrobine , przepisano leki - a pieski jak się drapały tak sie drapią. Wczoraj po kąpieli zauważyem nawet krwisto czerwone ślady na skórze:([/QUOTE]
Podaj wyniki badania zaskrobiny.
Czy robiłeś może morfologię krwi z rozmazem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tristan']wynik był śrdnioliczne grzyby , ale nie pamiętam niestety typu - musze zadzwonic do Veta bo on ma ten wynik
Rozmazu nie robiłem, w jakim celu powinienem to zrobić?[/QUOTE]
Najmocniej pszepraszam za przeoczenie Twojego pytania. :oops:
Z wyników krwi można ocenić z czym infekcja grzybicza jest związana (z np. alergią, czy infekcję pasożytniczą - wtedy są np. podniesione kwasochłonne itp ). Świąd skóry prowadzący do drapania --> do uszkodzeń skóry --> do zakażenia grzybami, może też występować np. w przypadku choroby nerek. Ponieważ grzybica najczęściej występuje jako wtórne powikłanie przy innym schorzeniu należałoby oprócz leczenia grzybicy na podstawie analizy pobranej zeskrobiny zacząć leczyć chorobę która "otwiera grzybom drzwi". Pewne wskazówki o tym jakie może to być schorzenie daje właśnie analiza krwi.
Pozdrawiam, Niufa

Link to comment
Share on other sites

oj nie straszcie mnie, ze grzybice tak trudno sie leczy, wlasnie wracam od weta, bo zauwazylam, ze suni powypadaly wlosy wokol oka i ze pociera oko lapka, poswiecil ja fioletowa lampka i stwierdzil, ze to grzybica, wymazu nie robil, bo krostek ani ranek zadnych nie ma. Ja myslalam, ze to moze uczulenie, bo od 2 m-cy je nowa karme, za trzy tygodnie idziemy na kontrole oby szybko pozbyla sie tego paskudztwa

Link to comment
Share on other sites

"Fioletowa lampa" świecie światłem ultrafioletowym. Część gatunków, a wsród nich część szczepów grzybów daje świecenie przy takim świetle. Więc pomocniczo taką lampę do diagnostyki grzybicy można stosować. Pomocniczo - bo są przekłamania (wynik fałszywie dodatni)po stosowanych lekach lub przy nie świecących grzybach (wynik fałszywie ujemny).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']"Fioletowa lampa" świecie światłem ultrafioletowym. Część gatunków, a wsród nich część szczepów grzybów daje świecenie przy takim świetle. Więc pomocniczo taką lampę do diagnostyki grzybicy można stosować. Pomocniczo - bo są przekłamania (wynik fałszywie dodatni)po stosowanych lekach lub przy nie świecących grzybach (wynik fałszywie ujemny).[/quote]Tak myślałam.
Ja jednak mimo wszystko zażądałabym pobrania zeskrobiny, żeby się upewnić, czy ta grzybica to nie jest jakieś wtórna sprawa, na skutek nużycy na przykład... (jeśli gadam bez sensu, to niech mnie kto mądry poprawi ;) )

Link to comment
Share on other sites

myslalam, ze nuzyca wystepuje tylko u zle odzywianych psow, Figa je glownie sucha wiec niby niczego jej nie brakuje, nie drapie sie tez na calym ciele tylko pociera lapka to oko, wczesniej mial tam mala ranke jakby sie zadrapala o jakas galaz, skora na calym ciele wyglada normalnie tylko wlosy jej wychodza w wiekszej ilosci, jak bede na kontroli a nie bedzie poprawy to poprosze weta by sie dokladniej temu przyjzal

Link to comment
Share on other sites

niufka dziekuje za odpowied. właśnie wracam od veta i mam coraz gorsze wiadomości. Nic sie nie poprawia, pryskanie nic nie daje. Teraz bierzemy zeskrobine na grzyby hodowlane i czekamy 3 tygodnie na wynik. potem prawdopodobnie szczepionka przeciw grzybom , bardzo droga bo kosztuje 400 pln, niestety nie pamietam jej nazwy.
Ze względu na jej cene jest rzadko używana, czy ktoś może o niej słyszał , ktos używał??? jakie sa efekty??
polskie szczepionki podobno nic nie daja ta jest zagranicza ale aktualnie nie pamiętam jej nazwy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...