Jump to content
Dogomania

Jak ocieplic psia bude?


bumbecki

Recommended Posts

pytam, bo mam szczeniaki 5-tyg. na parkingu, ktorym aktualnie szukam domkow, ale zanim znajde boje sie, ze mi zamarzna.
Buda jest jakos tam ocielona styropianem, w srodku sloma, w wejsciu jest taka szmatka, zeby nie wialo do srodka.
Co moge jeszcze zrobic? jak je dogrzewac oprocz podawania cieplego jedzonka?
Trzy szczeniaki maja krotka siersc i sie strasznie trzesa....

Link to comment
Share on other sites

ostatnio mialam problem z wilgotnoscia, bo zatkalam szystkie szpary i nastepnego dnia szczeniaki byly cale mokre.
glupi czlowiek sie uczy caly czas...
szmaty na podloge - chyba im sloma wystarczy - wsadzilam w bude caly klocek.
Moze z tymi scianami zobacze co sie do zrobic, dzieki za rade!

Link to comment
Share on other sites

jeśli w buda jest ocieplona sytopianem, jest słoma i wejście jest dobrze osłonione "zaślepką" to już niewiele więcej można zrobić (szmaty się nie nadają, bo za szybko wilgotnieją, podobnie gazety :shake: )

poza tym to już tylko ciepły rosołek na rozgrzewkę ;)

Link to comment
Share on other sites

do kupienia w aptekach są "hotery" takie plastikowe woreczki z płynem w srodku i taką jakby monetą. jak przełamiesz monetę to zaczyna się proces chemiczny i płyn się nagrzewa - to działa około doby, cena mniej więcej 5 zł.
są też takie samoprzylepne karteczki - działają jak odkleisz, można przylepic np od spodu pod kocyk. tego nie przykłada się do ciała bo można się oparzyc

Link to comment
Share on other sites

takie hotery stosują np wędkarze - wkładają do tych koloszo spodni jak stoją w zimnej rzece ileś godzin zeby im nogi nie zamarzły
jesli buda jest ocieplona to nawet niewielki dodatek ciepła daje duże efekty -
pomysl o szczelnym namiocie - jak zapalisz świeczkę to zaraz szybko się robi ciepło
ja takiego hotera nie wypróbowałam jeszcze bo nie mialam okazji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HebaNova']do kupienia w aptekach są "hotery" takie plastikowe woreczki z płynem w srodku i taką jakby monetą. jak przełamiesz monetę to zaczyna się proces chemiczny i płyn się nagrzewa - to działa około doby, cena mniej więcej 5 zł.
są też takie samoprzylepne karteczki - działają jak odkleisz, można przylepic np od spodu pod kocyk. tego nie przykłada się do ciała bo można się oparzyc[/quote]

No no człowiek całe zycie się uczy :lol: nie miałam zielonego pojęcia, że cos takiego istnieje... Bardzo przydatna wiadomość :Rose:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wypróbowałam te hotery

ten z płynem w środku i monetą działał tylko godzinę :( mom zdaniem do kitu.

ten z proszkiem, który działa po zerwaniu folii z opakowania działał rzeczywiście 24 godziny, taka torebka wygląda jak ogromna torebka herbaty, grzeje bardzo przyjemnie, równomiernie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...