Jump to content
Dogomania

JRT bez rodowodu


qiwek

Recommended Posts

hej,
generalnie szukam pieska z rodowodem, ale urzekł mnie ten biały z linka :): [URL]http://allegro.pl/item832955702_jack_russell_terrier_male_diabelki.html[/URL]
Dogmatic, który ogłasza się każdorazowo przy aukcjach, to jakaś firma z Białegostoku produkująca karmy dla psów i kotów. Wiecie coś na temat?
znalazłem w necie coś niepokojącego o tych handlarzach cyt.:
"nie wiem czy ktokolwiek z Was czyta ogłoszenia o sprzedaży JRT. Ja osobiście od dłuższego czasu czytam i zauważyłam coś dziwnego....otóż.. bardzo często... pojawiają się ogłoszenia od tego samego "hodowcy" wyglądają zawsz etak samo.
"JACK RUSSELL TERRIER

OFERUJEMY KRÓTKONOGIE SZCZENIĘTA BEZ RODOWODU.SZCZEPIONE I ODROBACZONE.DO ODBIORU W SOSNOWCU.ZDJĘCIA WYSYŁAMY NA E-MAIL.
KONTAKT:0 888 701 888, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ZAPRASZAMY" cena 800 zł

kiedyś na allegro na jednej stronie wyszukanych ogłoszen widniały ze 4 od domgatic. z czego jeden rozpisany ogromnie...oto i on: [URL="http://allegro.pl/item433675568_jack_russell_terrier_milusie_szczeniaczki.html"]http://allegro.pl/item433675568_jac...[/URL]

to co rzuca się w oczy to to, ze przy kazdym ogłoszeniu są zdjęcia, jedno albo dwa, i szczeniaki są na nich zawsze na tle takiego samego koca w krate.
dziś tez pojawiło się ogloszenie od dogmatic ale po trzech godznach zniknęło, hm..
Jak na allegro zobaczycie inne przedmioty sprzedającego ma on jeszcze dwie inne rasy w ofercie.. na dodatek raklamowane w ten sam sposob!!!

Myślicie ze to klasyczny przykład producentów? pseudohodowcow ktorzy hodują szczeniaczki wrecz na kilogramy? na zdjęciach pieski wyglądają slicznie, jak czysciutkie rasowe jrt."

???

pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qiwek']hej,
generalnie szukam pieska z rodowodem, ale urzekł mnie ten biały z linka :): [URL]http://allegro.pl/item832955702_jack_russell_terrier_male_diabelki.html[/URL]
Dogmatic, który ogłasza się każdorazowo przy aukcjach, to jakaś firma z Białegostoku produkująca karmy dla psów i kotów. Wiecie coś na temat?
znalazłem w necie coś niepokojącego o tych handlarzach cyt.:
"nie wiem czy ktokolwiek z Was czyta ogłoszenia o sprzedaży JRT. Ja osobiście od dłuższego czasu czytam i zauważyłam coś dziwnego....otóż.. bardzo często... pojawiają się ogłoszenia od tego samego "hodowcy" wyglądają zawsz etak samo.
"JACK RUSSELL TERRIER

OFERUJEMY KRÓTKONOGIE SZCZENIĘTA BEZ RODOWODU.SZCZEPIONE I ODROBACZONE.DO ODBIORU W SOSNOWCU.ZDJĘCIA WYSYŁAMY NA E-MAIL.
KONTAKT:0 888 701 888, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ZAPRASZAMY" cena 800 zł

kiedyś na allegro na jednej stronie wyszukanych ogłoszen widniały ze 4 od domgatic. z czego jeden rozpisany ogromnie...oto i on: [URL="http://allegro.pl/item433675568_jack_russell_terrier_milusie_szczeniaczki.html"]http://allegro.pl/item433675568_jac...[/URL]

to co rzuca się w oczy to to, ze przy kazdym ogłoszeniu są zdjęcia, jedno albo dwa, i szczeniaki są na nich zawsze na tle takiego samego koca w krate.
dziś tez pojawiło się ogloszenie od dogmatic ale po trzech godznach zniknęło, hm..
Jak na allegro zobaczycie inne przedmioty sprzedającego ma on jeszcze dwie inne rasy w ofercie.. na dodatek raklamowane w ten sam sposob!!!

Myślicie ze to klasyczny przykład producentów? pseudohodowcow ktorzy hodują szczeniaczki wrecz na kilogramy? na zdjęciach pieski wyglądają slicznie, jak czysciutkie rasowe jrt."

???

pzdr[/QUOTE]

dla mnie to te pieski jakieś dziwne główki mają , ale może ja się nie znam :shake:
moja Bubcia jak była malutka to miała ładniejszą główkę
[IMG]http://i117.photobucket.com/albums/o62/Wawusia/IMG_2666.jpg[/IMG]

:loveu:

Link to comment
Share on other sites

pies RASOWY to pies RODOWODOWY - tylko i wyłącznie

kto ci zaręczy za to, ze to maleństwo wyrośnie na to co ma być .... nikt ! jest naprawdę ogrom kundli, które wyglądem przypominają russelle i potem są sprzedawane jako "rasowe" = to kłamstwo i bajer, żeby przekonac klienta ..

ludzie nie nabierajcie się na bajery typu rasowe w 100%, ale bez papieru bo po co, albo po rodowodowych rodzicach, ale nie chciało nam się papieru wyrobić - to BAJER, który nakręca psie fabryki ! tutaj chodzi TYLKO o kasę
nie nakręcajcie tego bardziej ......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='qiwek']hej,
generalnie szukam pieska z rodowodem, ale urzekł mnie ten biały z linka :): [URL]http://allegro.pl/item832955702_jack_russell_terrier_male_diabelki.html[/URL][/QUOTE]
Rany, takie maleństwa, a mają poobcinane ogonki :( Albo z takimi się urodziły...JRT-om i PRT-om nie obcina się ogonków...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zacytuje coś

[QUOTE]Tak się też spodziewałem. Ostatecznie dyskusja na temat wzorca (raczej wzorców) była prowadzona już dawno. Niby wszystko się w tych wypowiedziach zgadza, przynajmniej w rozpowszechnionym poglądzie na istotę psa rasowego.
Nie chcę tych, którzy się wypowiedzieli zbijać z tropu gdyż intencje mają słuszne, ale tak proste to nie jest.
Gdyż jeśli przyjąć słuszność podanych definicji, to w USA i Wielkiej Brytanii nie ma w ogóle psów rasowych. Wg. definicji Matrix rasowe są tylko na terenie działania ZKwP, czyli w Polsce. Choć oczywiście rozumiem intencję.

Definicję psa rasowego z podręcznika "Kynologia" autorstwa Monkiewicz i Wajdzik już kiedyś cytowałem. Podam jeszcze raz.
Za psa rasowego uznaje się takiego psa, który odpowiada wzorcowi rasy, wiernie przekazuje swoje cechy potomstwu oraz ma udokumentowane pochodzenie.
Moim zdaniem definicja ta dość trafnie oddaje warunki, jakie spełniać musi (powinien) pies rasowy. Tak więc aby pies mógł być uznany za rasowego nie musi być zarejestrowany w ZKwP. Nie musi być zarejestrowany w FCI. Ba , nie musi być zarejestrowany w jakiejkolwiek organizacji kynologicznej kooperującej z FCI. Na domiar złego, w ogóle nie musi mieć dokumentacji jakiejkolwiek organizacji kynologicznej. Wystarczyłoby notarialne poświadczenie. To oczywiście krańcowa sytuacja.
Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że podobnie jak w stosunku do definicji hodowli (Anka oczywiście ma rację), podobnie w stosunku do pojęcia psa rasowego istnieją spore dysproporcje między pojmowaniem powszechnym i faktami. Zainteresowane grupy naginają te pojęcia w zależności od swoich właśnie interesów.
Pojęcie rasy i psa rasowego jest precyzowane w regulaminach organizacji kynologicznych. Organizacje te prowadzą własne księgi rodowodowe, nie zawsze uznawane przez konkurencyjne i publikują własne wzorce. Jednak regulaminy i wzorce obowiązują jedynie WEWNĄTRZ KONKRETNEJ ORGANIZACJI. Decydując się na członkostwo musimy je zaakceptować i przestrzegać. Nie oznacza to jednak, że tych, którzy zdecydowali się na inną organizację należy traktować z pogardą. Odmawiać im tylko z tego powodu kompetencji hodowlanych, a ich psom cech psa rasowego.
Wystarczy się zastanowić.

Slogan "Pies rasowy = pies rodowodowy", tak chętnie cytowany jest typowym przykładem nobilitacji na wyrost i w moim odczuciu pozostaje jedynie dobrym hasłem marketingowym.

Tak moi drodzy. Bywają przypadki w których pies nie ma w ogóle rodowodu, a mimo to przez ZKWP jest uznawany za rasowego. Są psy z rodowodem i wielopokoleniowo udokumentowanym pochodzeniem, które nijak nie pasują do wyżej podanej definicji. Są rasowe? Że już nie wspomnę o innych skrajnych sytuacjach.
W praktyce kynologicznej jest wiele sytuacji w których rasowość psa z rodowodem może być kontrowersyjna. Na życzenie mogę rozwinąć ten temat.
Oczywiście organizacjom kynologicznym nie można mieć za złe. Jakieś zasady muszą być. Tak więc jak zawsze przestrzegam. Więcej pokory i luzu.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

rodowodowe a rasowe to dwa pojęcia
rodowód - jakiejkolwiek oficjalnej organizacji jest poświadczeniem o prawdziwym pochodzeniu psa, a nie "słowem własciciela, który zna rodziców bo wie od znajomego że takowi byli itd"
praktycznie wszystkie wymogi odnośnie rodowodów wszelkich organizacji kynologicznych sa podobne jak nie identyczne

nawet w USA czy UK psy sa rejestrowane - nie zawsze maja rodowód wyrobiony - tak jak u nas metryki. Metryka to nie rodowód


wiec dla mnie dalej rasowy = rodowodowy, jednak bez konkretyzacji odnośnie FCI
jest np organizacja JRTCGB - nie uznana prze FCI, ale współpracująca

a przez wielu twierdzenie rasowy = przypomina wzorzec, to nie to ;] bo dzieci takiego psa to juz może byc zupełnie inna bajka ;]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[B]RASOWY=RODOWODOWY !!! PIES RASOWY BEZ RODOWODU NIE ISTNIEJE!!! [/B]
Moja koleżanka kupiła "Pinczera" bez rodowodu. Jako szczeniak wyglądał jak Pinczer, gdy dorósł nie przypominał żadnej rasy. Tak samo może być z tym szczeniakami. Na początku mogą wyglądać jak rasowe, potem jak kundelki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Witam ,mam pieska z hodowli dogmatic gdy go kupowałam wyglądał ślicznie tzn tak jak powinien wyglądać szczeniak Jack Russel Terrier teraz tzn.7 miesięcy póżniej sunia wygląda równie pięknie ,nie zmieniła się w kundelka itp.Nęka mnie czasami pytanie czy faktycznie nie jest to pseudohodowla i czy faktycznie nie przyczyniłam się do cierpienia jej rodziców :shake:jest to faktycznie dziwne, że ogłoszenia o sprzedaży psów są praktycznie co miesiąc,nie znam pochodzenia jej rodziców więc nie wiem. Ogólnie sunia jest rewelacyjna ,słodka ,piękna i grzeczna. aaa i karmy sprzedają dobrej jakości dla piesków w orginalnym opakowaniu.Pozdrawiam .
[IMG]http://i117.photobucket.com/albums/o62/Wawusia/IMG_2666.jpg[/IMG]

:loveu:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...