Jump to content
Dogomania

Informacje o spodziewanych miotach szczeniat


Miśka

Recommended Posts

No, dobrze, skoro Mirka chce, to i ja się wypowiem :diabloti:
Jestem zdecydowanie na "NIE".
Chodzi o kilka czynników:
- kogoś pominiesz- będzie na Ciebie
- dasz możliwość ogłoszenia się wszystkim, to również i handlarzom- tylko czekać, aż zaczną Ci niektórzy wytykac, że promujesz produkcję :roll:
- informacje nt. miotów i rodziców, jak wiemy zawsze zależą od punktu siedzenia- dla jednych pies będzie "wybitnym championem", dla innych "pełnym wad nieporozumieniem hodowlanym"- znów niesnaski.
- ceny- absolutnie nie- z czterech przyczyn.
Pierwsza- cena szczenięcia (psa) jest tajemnicą hodowlaną (a przynajmniej każdy hodowca ma prawo, aby nią była).
Po drugie- jak to już ktoś wspomniał- pies to nie towar (źle się kojarzy).
Po trzecie- często hodowca dostosowuje cenę indywidualnie do odbiorcy.
Po czwarte- a jeśli bym wolała oddać wszystkie szczeniaczki na warunkach hodowlanych, to co? :evil_lol:
Dobra....
Ppomądrowałam się tu trochę, idę się mądrować dalej :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:diabloti: Kasia modrosc przez Ciebie przemawia :p
zapomnialem dodac ze prawdziwy hodowca nie tyle cena jaka uzyska za szczonka jest zainteresowany ile do kogo trafi w pierwszej kolejnosci !!
Czyz nie :cool1:

a co do wytykania i wypominkow - nie czepiaja sie tego co nic nie robi :razz:
Wiem jedno ja sunie ( a raczej moja polowa ;) bo ja bylem od zawsze przeciwko jakiemu kolwiek czworonogowi) kupila z tak zwanej lapanki , brak wiedzy, brak informacji, impuls ..........
Nie ma co psiak jest nasz jedyny ale ....... ile mozna uniknac majac swiadomosc i majac szeroki przeglad ??
Nie dostajesz nigdy emaili z pytaniami czy gdzies tam w jakiejs czesci pieknej polski nie ma aktualnie szczonkow ??

Moj drugi psiak to juz bardziej swiadomy wybor - mial byc z rodowodem , ale nic po za tym po prostu z synem chcielismy jego ( niby samca ;) ), wyszukiwarka i jest - dzis dziekuje losowi ze trafilem do Sadeckich Pieszczochow, wiedzac teraz jak wiele serca Mariola wklada w psiaki , ale wcale tak nie musialo byc !!!!,
i tu argument o pseldo hodowlach pozornie - przeciwko ale .... im wiekszy masz wybor tym bardziej swiadomie mozesz podjac decyzje , czyz nie ??
a reklama ... coz kazdy ma swoj rozum i sam odpowiada za swoje decyzje, slusznie napisalas ranking rankingiem, wystawy wystawami , a kazdy sam ocenia. Chyba nie kupujesz "dosi" bo ujela Cie reklama :diabloti: :eviltong:

SHW to [COLOR=black][U]chyba[/U][/COLOR] w zamysle Miski kompletne zrodlo wiedzy i informacji o SH ( no moze poza zawodami i szczegolowymi inf. na temat sportu rodzacego sie w bolach - choc kto wie ;) ) jesli takie ma byc - to musi traktowac o wszystkim - takze o tym co niesie za soba ryzyko bycia na tak zwanym widelcu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=royalblue][B]Mirka cokolwiek postanowisz postaram się ci pomóc i przesyłać informacje.[/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]Jezeli taki dział miałby mieć miejsce wydaje mi się,że można by w nim zawrzeć:[/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*imiona rodziców + po 1 zdjęciu każdego z rodziców [SIZE=1](tylko najwazniejszy tytuly typu ch pl, ml ch pl, zw klubu, ml zw klubu.......) [/SIZE][/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*informacje o badaniach rodziców[/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*data urodzenia, data odbioru [/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*ilosc, płeć, kolor szczeniąt[/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*kontakt [SIZE=1]do hodowcy,strony gdzie jest wiecej info o danym miocie lub rodzicach[/SIZE][/B][/COLOR]

[B][SIZE=1][COLOR=#4169e1]Przy imieniu suczki/psa można by podać ile ma lat , który to jest jej miot....[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=1][COLOR=#4169e1]Podział na mioty mógłby być województwami, alfabetycznie.....[/COLOR][/SIZE][/B]

[SIZE=1][COLOR=royalblue]Zawsze będą ludzie niezadowoleni lub tacy którzy będą mieli pretensje.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=royalblue]W miare możliwośc i uwag (pretensji) będzie można polepszać, modernizować dział lub go zlikwidować.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=royalblue]Jeżeli się nie spróbuje to się tak naprawde nigdy nie dowie.[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Kasiu, niby tak, ale...
[QUOTE] Po drugie- jak to już ktoś wspomniał- pies to nie towar (źle się kojarzy)[/QUOTE]
Jak to nie? Pamiętaj, że dla jednych hodowla to hobby, dla innych źródło utrzymania niestety. Spójrzmy prawdzie w oczy: handlarz stojący przed wystawą z psami bez papierów różni się tylko od handlarza-hodowcy, który żyje ze sprzedaży psów rasowych... sektorem zbytu swojego towaru! Jeden po prostu wyliczył, że bardziej opłaci się zainwestować w wystawy i sprzedawć psy z papierami, drugi rozmnaża psy bez metryk (nieraz jedno i drugie). Zresztą sam mam zawsze dylemat - w końcu jeżeli traktuję hodowlę jako hobby to powinienem nadmiar szczeniaków po prostu rozdawać po znajomych, bo jak sprzedaję psa to staje się handlarzem, jakby na to nie spojrzeć...
Bezpieczniej jest zatem potraktować szczeniaki jako towar: ma swoją wartość, aby go wyprodukować musisz zainwestować (pieniądze, czas), a rzeczywistość jest taka, że większość urodzonych szczeniaków hodowca musi się jakoś pozbyć. Mi z zaniżaniem cen chodziło o to, że doszło do tego, że psy po dobrych, zdrowych skojarzeniach sprzedawane są za kwoty rzędu 700 zł. A jaki jest tego efekt? Ano taki, że o psa się dba proporcjonalnie do kwoty, jaką się w niego zainwestowało (i to jest dla mnie mocny argument, zresztą sama wiesz jak jest). Pomijam już to, że do wyhodowania i odchowania miotu potrzebne są pieniądze i to czasem niemałe.

Dobra kończę wywód bo może nie mam racji i nie ma sensu odbiegać od tematu. Ogólnie moje zdanie jest takie, że fajne byłoby profesjonalnie zrobione miejsce na ogłaszanie miotów, bo sam pamiętam jak szukałem pierwszego szczeniaczka i ile się nadzwoniłem...

Błagam, nie szlachtujcie mnie, ja dziś może za dużo przed kompem spędziłem... :-)

Link to comment
Share on other sites

A może skrzyknijcie się w grupę "producencką" (bynajmiej nie pejaoratywne znaczenie nadają temu słowu) - ot tak jak to robią wszyscy od zbieraczy jabłek po hodowców koni - tak jak w uni co zcentralizowano to lepsze:lol: - a i promocja łatwiesza - spełniasz jakoweś warunki to wstępujesz do grupy, robisz po tyłach to z niej wylatujesz itd - jedna stona z miotami, wspólna - coś w stylu certyfiikatu jakości itd -

Ot tak mi wpadło do głowy - tylko że to pewnie nie wpłynie znacząco pozytywnie na konsolidacje środowiska - wszak przecież mamy wolność.

I tak mi się nasówa pytanie - komu bardziej powinno zależeć na jakowymś uregulaniu, ułożeniu listy miotów - kupującemu? czy może hodowcy - bo ile razy przy zdjęciu psa można wpisywać "zostaje w hodowli"

I piszę to z perspektywy człowieka, który też kupił psa z wyszukiwarki, a teraz to i wymienia multum hodowli i jeszcze jakie psy tam mieszkają - jak będe brał mnastępnego psa to sobie poradzę i zrobię to ze świadomością, ale mało brakowało, że kupiłbym "psa po rasowych rodziciach" a dzisiaj wim że nie ma innej opcji jak komplet papierów.

I dalej nie wiem komu ma bardziej zależeć......

Link to comment
Share on other sites

O właśnie, coś jak Agniecha USH proponuje chyba byłoby w miarę bezpieczne a zarazem dwałoby pogląd na to, gdzie można coś kupić. I tak tablica przecież byłaby przeznaczona dla początkujących, cała reszta dokładnie wie co?gdzie?kiedy?z kim? i dlaczego? ;-)

[QUOTE]jak będe brał mnastępnego psa to sobie poradzę i zrobię to ze świadomością[/QUOTE]
Ze świadomością to sobie dopiero wyhodujesz coś swojego, już o to się nie bój ;-)

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]jak tak policzyc to Jacek brakuje Ci 2 :evil_lol: pinto masz[/QUOTE]
Heh, śmiej się śmiej, ale ja kilka miesięcy temu już bylem o krok, tylko na szczęście kasy zabrakło ;-) Chociaż może i na nieszczęście...

Ale o umaszczeniu agouti nie słyszałem, jakie to jest?

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=royalblue][B]Umaszczenia husky:[/B][/COLOR]
[COLOR=royalblue][/COLOR]
[COLOR=royalblue][B]biale
czrno-biale
szaro-biale
brazowo-biale
bezowo-biale
pinto
agouti[/B][/COLOR]
[COLOR=royalblue][/COLOR]
[COLOR=royalblue][B]Cała reszta jak [SIZE=1](biszkoptowy, platynowy, srebrny,czarno -srebrny..etc) [/SIZE]to wymysły :)[/B][/COLOR]
[B][COLOR=#4169e1]Niech sobie każdy nazywa jak chce :)[/COLOR][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rOOn7']zaraz zaraz jak wymysly - ja sobie wypraszam ja mam jak byk napisane na urzedowym dokumencie zwanym rodowodem : czarno-srebrno-bialy :eviltong:
a teraz sie dowiaduje od Agi ze moj pies ma kolor nie wystepujacy :placz:[/quote]

[CENTER][B][COLOR=royalblue]Ale jak dumnie brzmi :razz: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4169e1][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4169e1][/COLOR][/B]


[B][COLOR=#4169e1]Prawda jest taka,że hodowcy troche szaleć zaczęli z tymi kolorami : złoto biały, piaskowo..., czerwono..., platynowo.. i wiele innych ;) [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#4169e1]Spice up your life:diabloti: [/COLOR][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

nie bylo mnie troche... Dokladnie o te informacje co wypisala USH - mi chodzi (nie wiem czy o tym nie napisalam, czy myslalam ze napisalam a w koncu zostalo w myslach i nie napisalam... dobra, nie wazne) po kolei:

a) absolutnie zadnych cen - to sa zbyt szerokie widelki
b) hodowcy sami zamieszczali by info, ja jedynie sprawdzalabym formularze i poprawiala ewentualne literowki.
d) ze sie beda czepiac? norma - 5 lat, juz sie przyzwyczailam.
c) roon - zamysl nie wymienienia Cie w "wykazie" byl celowy.... :p Cel osiagniety - wrociles. Jestem mistrzem :)

Link to comment
Share on other sites

oj nieładnie, nieładnie ;)

widziałeś agouti, choćby na zawodach. Na pewno nie na polskich ringach ;-). To umaszczenie niosą głównie psy, ktore mają w rodowodach stare, dobre linie użytkowe SH np. Iglopak etc.


[URL="http://www.kossok.com/sibes/info/colors/colors.htm"]http://www.kossok.com/sibes/info/colors/colors.htm[/URL]

[URL="http://www.vargevass.com/websiberian/engels/breed/colors.html"]http://www.vargevass.com/websiberian/engels/breed/colors.html[/URL]

[URL="http://www.huskycolors.com/agouti.html"]http://www.huskycolors.com/agouti.html[/URL]

[URL="http://www.huskycolors.com/myshka.html"]http://www.huskycolors.com/myshka.html[/URL]

szczeniaki miotu B tutaj:
[URL="http://sweb.cz/harcovsky_les/"]http://sweb.cz/harcovsky_les/[/URL]

czy większośc psów z Jarvik kennel

[URL="http://www.jarvik.dk"]www.jarvik.dk[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rOOn7']:diabloti: Kasia modrosc przez Ciebie przemawia :p
zapomnialem dodac ze prawdziwy hodowca nie tyle cena jaka uzyska za szczonka jest zainteresowany ile do kogo trafi w pierwszej kolejnosci !!
Czyz nie :cool1: [/quote]

Noooo... :roll:
Według mnie- tak :cool1:
Ale, jak na moją "modrosc", ja to nie większość :p

[quote name='rOOn7']Nie dostajesz nigdy emaili z pytaniami czy gdzies tam w jakiejs czesci pieknej polski nie ma aktualnie szczonkow ??[/quote]

Oj dostaję, dostaje :p
I wcale mi one nie przeszkadzają- ze spokojnym sumieniem polecam, tłumaczę, uświadamiam i czort wie, co tam jeszcze robię ;)

[quote name='rOOn7']i tu argument o pseldo hodowlach pozornie - przeciwko ale .... im wiekszy masz wybor tym bardziej swiadomie mozesz podjac decyzje , czyz nie ??[/quote]

Pod tym względem ma to swój sens, ale....

[quote name='USH'][B][COLOR=#4169e1]Jezeli taki dział miałby mieć miejsce wydaje mi się,że można by w nim zawrzeć:[/COLOR][/B][COLOR=#4169e1]

[B]*imiona rodziców + 1 zdjęcie jednego z rodziców [SIZE=1](tylko najwazniejszy tytuly typu ch pl, ml ch pl, zw klubu, ml zw klubu.......) [/SIZE][/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*informacje o badaniach rodziców[/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*data urodzenia, data odbioru [/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*ilosc, płeć, kolor szczeniąt[/B][/COLOR]

[COLOR=royalblue][B]*kontakt [SIZE=1]do hodowcy,strony gdzie jest wiecej info o danym miocie lub rodzicach[/SIZE][/B][/COLOR]

[B][SIZE=1][COLOR=#4169e1]Przy imieniu suczki/psa można by podać ile ma lat , który to jest jej miot....[/COLOR][/SIZE][/B]
[SIZE=1][COLOR=#4169e1][B]Podział na mioty mógłby być województwami, alfabetycznie.....[/B][/COLOR][/SIZE][/quote]

Uważam, że sens taka baza miałaby tylko wtedy, jeśli zamieszczane by tam były "suche" fakty.
Propozycja USH wydaje mi sie rozsądna, nie wiem tylko, czy zdjęcie jednego z rodziców to dobry pomysł.
Według nie, najlepiej gdyby była opcja dwóch zdjęć (dwóch rodziców), albo żadnego.
A ogłaszający i tak zrobiłby z tym, co chce;)

[quote name='rOOn7']a reklama ... coz kazdy ma swoj rozum i sam odpowiada za swoje decyzje, slusznie napisalas ranking rankingiem, wystawy wystawami , a kazdy sam ocenia. Chyba nie kupujesz "dosi" bo ujela Cie reklama :diabloti: :eviltong: [/quote]

A nie. :roll:
"Dosi" nie kupuję- kupuję "Pur", ale nie dlatego, że lubię panią Dykiel, ale dlatego, że nie mam na niego uczulenia i jest łagodny dla moich dłoni (tak, jak mówi reklama :diabloti: )

[quote name='HUSKYTEAM']Pamiętaj, że dla jednych hodowla to hobby, dla innych źródło utrzymania niestety. Spójrzmy prawdzie w oczy: handlarz stojący przed wystawą z psami bez papierów różni się tylko od handlarza-hodowcy, który żyje ze sprzedaży psów rasowych... sektorem zbytu swojego towaru![/quote]

Dla mnie nie różnią się niczym :mad:

[quote name='HUSKYTEAM']Mi z zaniżaniem cen chodziło o to, że doszło do tego, że psy po dobrych, zdrowych skojarzeniach sprzedawane są za kwoty rzędu 700 zł. A jaki jest tego efekt? Ano taki, że o psa się dba proporcjonalnie do kwoty, jaką się w niego zainwestowało (i to jest dla mnie mocny argument, zresztą sama wiesz jak jest).[/quote]

No ładnie.... :mad:
Ja oba swoje psy dostałam [U]ZA DARMO.[/U]
Ktoś chce coś dodać? :watpliwy:
Nie muszę pisać chyba, że ten argument mnie nie przekonuje?
Zresztą, znam przypadek, kiedy pies był sprzedany za 600 zł (rasowy, po championach, ostał się ostatni i hodowca chciał oddać szczeniaka zanim skończy 3 miesiące), a mimo to dom, jaki mu stworzono to raj.
Vice versa- suka sprzedana za grube pieniądze została szybko oddana w dobre ręce, bo "się znudziła". :icon_roc:

[quote name='Miśka']a) absolutnie zadnych cen - to sa zbyt szerokie widelki
b) hodowcy sami zamieszczali by info, ja jedynie sprawdzalabym formularze i poprawiala ewentualne literowki.[/quote]

Z tym sprawdzaniem formularzy- dobry pomysł.
Jestem za autoryzacją takowego jeszcze przed umieszczeniem go na stronie.

[quote name='Miśka']d) ze sie beda czepiac? norma - 5 lat, juz sie przyzwyczailam.[/quote]

A, no chyba, że tak :p
W takim razie jestem "ZA".
Sugeruję tylko nie dawać zbyt dużego pola do popisu na wychwalanie swojego "towaru" :diabloti:
Coś w rodzaju bazy danych powinno się sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...