Jump to content
Dogomania

SPLIT (Chorwacja 22-25.07.2010) 4x letnie NOCNE wystawy!


ACTINA

Recommended Posts

W lipcu 2010 odbędzie się sesja 4 nocnych wystaw "Summer Night Schows".
Podczas tych wystaw można zdobyć tytuł [B]Ch. Chorwacji[/B] lub [B]Młodzieżowego Ch .Chorwacji.
[/B]
PLAN WYSTAWY
Wejście psów 17:00 - 19:00
Otwarcie wystawy 19:15
Ocenianie w ringach 19:30 - 00:00
Program specjalny 00:00
Młody prezenter 00:15
BEST IN SHOW 00:30

Lista sędziów: [URL]http://www.ksp-split.com/summershows/main.php?pid=9&lang=hr[/URL]

WAŻNE:
"Tylko psy z rodowodem FCI mogą być zgłoszone na wystawę.
Psy wykastrowane (chyba też wysterylizowane), oraz psy chore jak i suki w okresie rui są wyłączone z wystawy.
Psy powinny być zaszczepione przeciwko wściekliźnie i posiadać międzynarodowe świadectwo zdrowia w przeciwnym razie nie mają wstępu na teren wystawy."

Ceny są przystępne a miasto piękne (w dzień można zwiedzać a nocą udać się na wystawę).
A dodatkowo jeśli ktoś zgłosi psa na cztery wystawy płaci tylko za trzy.
[B][COLOR=SeaGreen]Właściciele Dalmatyńczyków nie ponoszą opłat za zgłoszenie!!!
[/COLOR][/B]

Organizator wystawy pomaga w znalezieniu zakwaterowania.
Więcej informacji o wystawie na stronie: [URL="http://www.ksp-split.com/summershows/main.php?pid=11&lang=en"]http://www.ksp-split.com/summershows[/URL]

Zdjęcie z SUPER BIS 2009r (Basenji KAZOR – JOKUBA'S AMERICAN TREASURE) sędziował Jorge Nallem (UY)
[URL="http://www.ksp-split.com/uploads/sbis1.jpg"][IMG]http://extra.strefa.pl/sbis1a.jpg[/IMG][/URL]



W każdym razie zapowiada się bardzo ciekawa wystawa, i wyjątkowy klimat - kto się wybiera????

[U][B]Ps:[/B] Ja mogę zabrać ze sobą jedną osobę z psem ( chyba, że było by więcej chętnych to też coś mogę wykombinować).[/U]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak na stronie są podane koszty wystawy w Euro.
Ja będę szukać noclegów - jak na razie wiem że w kilkuosobowym pokoju ceny zaczynają się od kilkunastu euro. Średnie ceny to 60euro w hotelach. Ale nie wiem jak będzie w praktyce -no i oczywiście w sezonie letnim. Poza tym trzeba znaleźć takie zakwaterowanie w którym mile widziane są psy.

Pod tym adresem można uzyskać informacje na temat noclegów:[B] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B] na stronie podane jest kilka adresów hoteli ale szczerze wątpię że w tych hotelach można przebywać z psem :-D

Link to comment
Share on other sites

ACTINA, my chętnie zabrałybyśmy się z Tobą. W tym roku byłyśmy zgłoszone, opłacone i... nie pojechałyśmy bo nie było z kim :(
Nie uważasz, że najtaniej będzie zanocować na kempingu w namiocie? Mój pies bez problemu zniesie temperaturę, więc mogę wybrać taką opcję.

Link to comment
Share on other sites

Gia -Wiesz nie pomyślałam o tym :-) W końcu będzie lato. Ale gdybym znalazła dobre zakwaterowanie to kierowca by odpoczął i nie ma co porównywać do nocy na polu.


Z jakim psem chcesz jechać? Co prawda mam już jedną chętną osobę ale to wszystko jest jeszcze w fazie ustaleń. Poza tym nie wiem jeszcze jakim samochodem pojadę-więc możliwe, że będzie miejsce.
Ostatecznie będę wiedzieć wszystko przed pierwszym terminem wpłat (czyli 20.04.2010).

Swoją drogą szkoda, że nie pojechałyście w tamtym roku!
Ja bym chętnie dowiedziała się trochę więcej o organizacji wystawy od osób które już tam były.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja bym chętnie dowiedziała się trochę więcej o organizacji wystawy od osób które już tam były. [/QUOTE]Polecam zarejestrowanie się na tym forum i podpytanie Słoweńców oraz Chorwatów.Myślę że będą sporo wiedzieć na temat tej wystawy.Można też przeczytać relacje z poprzednich lat.

[URL]http://www.ljubimci-forum.com/index.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy w tym roku. Totalna porażka (wystawowo). Tzn. z zupełnie innych względów niż przebieg wystawy nasz pies odmówił posłuszeństwa i po prostu uciekał z ringu. Przy drugiej próbie sobie odpuściliśmy, choć mieliśmy opłacone cztery wystawy.
Opinię o wystawie wyraziliśmy w tegorocznym wątku na dg. W skrócie - przerost formy nad treścią (Rzym, pochodnie, srutututu). Oczekiwaliśmy większych atrakcji i nie sposób połączyć wakacyjnego odpoczynku z czterodniowym wystawianiem. Ale, dla bardzo ambitnych, to może być fajna wystawa. Acha, tylko psy muszą lubić świeżo ściętą, ostrą trawę.
Jeśli ktoś chce więcej info to proszę prv. My spaliśmy na jedynym w Splicie campingu. I było OK, do momentu (drugi dzień wystawy), gdy campingowicze-niewystawcy zaprotestowali przeciw obecności psów. Zaczęły się kwasy. Ogłoszono masową obowiązkową przeprowadzkę. Ale nie było tak źle, jak teraz opisuję ;) Daliśmy radę i nie musieliśmy przenosić namiotów.
A w czasie samej wystawy tylko jeden ochroniarz napadł na wystawcę i tylko podarł mu koszulę (ach, ta południowa krew...)

Link to comment
Share on other sites

aro - nie przerażaj mnie !
Widać że część artystyczna jest mocno zaakcentowana muszą jakoś przyciągnąć ludzi -ale to się przeżyje (mam nadzieję).
Ja znalazłam info o campingach tutaj: [url]http://www.campingsplit.com/eng/index.php[/url] ale po tym co słyszę to chyba poszukam hoteliku... Trochę Europy zjeździłam z psem i wiem że nie ma jak wypoczynek w normalnym łóżku.
Moje psiaki uwielbiają świeżo ściętą trawę, szczególnie tarzać się na niej ale mam nadzieję, że nie zrobią mi takiego numeru na ringu :-D


panbazyl - widzę, że ty masz doświadczenie w zagranicznych wystawach!

Link to comment
Share on other sites

Actina na chorwację w lecie zdecydowanie polecam hotel i to najlepiej z klima:) psy się nie męczą a i po plażowaniu zdecydowanie sympatyczniej sie odpoczywa w takim miejscu:)
Co do połączenia odpoczynku z wystawianiem uważam że jak najbardziej jest to wykonalne kwestia tylko tego jak się umie to zorganizować. Osobiście uwielbiam Chorwację, do południa plaża i morze, popołudniu małe co nie co dla żołądka, potem odpoczynek a wieczorem zamiast baletów i nocnego życia - wystawa:) Czyż nie brzmi to super:) Mam nadzieję że spotkamy się w Splicie:)

Link to comment
Share on other sites

Trochę po świecie tym bliższym i dalszym jeźdzliśmy z futrzakami. Noclegi - oj całą ksiegę można by napisać. Zawsze mowią nam w hotelach, ze z psami to w życiu!!!!!! Po czym jak policzą koszty które byśmy im zostawili w kasie to zmieniają zdanie. W Czarnogórze mieliśmy taki lux hotel, ze szok!!! Z widokiem na morze, klima, palma na środku podwórka, ech!Nawet pani psom miski przynosiła z hotleowej kuchni. W Serbii za to bez żadnej rezwrwacji znajdowaliśmy motel przy samej autostradzie w dodatku ze śniadaniem. Jeszcze nie było tak, żebyśmy spali na plaży... Choć to też ciekawe może być! Na Ukrainie chcieli nasze psy nocować w garażu, ale za drobną doplatą - chyba ok 5 zł - spały z nami w pokojach. W Macedonii - oj też fajnie było. Bez wczesniejszych rezerwacji calą wille mieliśmy dla siebie i psów. Oczywiście w kilka osób jeździmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']Actina na chorwację w lecie zdecydowanie polecam hotel i to najlepiej z klima:) psy się nie męczą a i po plażowaniu zdecydowanie sympatyczniej sie odpoczywa w takim miejscu:)
Co do połączenia odpoczynku z wystawianiem uważam że jak najbardziej jest to wykonalne kwestia tylko tego jak się umie to zorganizować. Osobiście uwielbiam Chorwację, do południa plaża i morze, popołudniu małe co nie co dla żołądka, potem odpoczynek a wieczorem zamiast baletów i nocnego życia - wystawa:) Czyż nie brzmi to super:) Mam nadzieję że spotkamy się w Splicie:)[/QUOTE]

tylko weźcie pod uwagę, że to środek sezonu w chorwacji !!! dzikie tłumy turystów. myśmy byli dwa lata temu i powiedziałam sobie, że nigdy więcej. na plażę z psem nie dało się wejść, a jak był wydzielony kawałek "dla psów", to też mi się ludzie burzyli. w splicie można zapomnieć o obiadku z psem :( godzinę szukaliśmy knajpy, gdzie można spokojnie z psiakiem usiąść. ale może to też kwestia psa - duży czarny zawsze strach sieje ;) jak wakacje z psem w chorwacji to poza sezonem i na istrze. dalmacja "nieprzyjazna" psom :(
co do wystaw - jak dla mnie super !!! i pod każdym względem ;)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze to ja mam zupełnie inne doświadczenia a nie raz byłam na Chorwacji i zwykle jest to Dalmacja (Istrii zaliczyłam raz i nigdy więcej ze względu na zejścia do wody - ostre kamienie). Na Dalmacja jeżdziliśmy z psami w ciemno i właśnie w środku sezonu i bez większego problemu znajdowaliśmy nocleg (moje psy tez małe nie są hihihi może mniej straszne bo rude:) Co do knajp to ja osobiście nie lubię zabierać psa na takie wyjścia więc zostawiam go w tym czasie w pokoju, ale jeśli już szliśmy z psem to nigdy nie mieliśmy problemu żeby usiadł przy stoliku (oczywiście w ogródku). Plaży na Dalmacji jest tyle ze spokojnie można sobie znaleźć swoje "miejsce na ziemi" oczywiście nie na plażach miejskich - publicznych (ale to akurat w 100% popieram nie każdy ma ochotę przebywać i kąpać się obok psa) Może to dlatego iż ja nigdy nie szukam odpoczynku w dużych kurortach więc łatwiej jest z psem, z drugiej strony nie dziwie się gdy w takich miejscach jak Split, Dubrownik, Sibenik, Makarska nie są zachwyceni obecnością psów, niestety te miejscowości mają swoją specyfikę (jak większość kurortów w Dalmacji) kamień, upał powodują iż każda nawet posprzątana niespodzianka zostawiana przez nasze pupile powoduje nieprzyjemny zapaszek nie czarujmy się ale tak jest, my sprzątamy ale gdzieś te niespodzianki musimy wyrzucać, oni żyją z turystów więc takie pachnidełka nie przyciągają ludzi trzeba to zrozumieć. Mimo wszystko nigdy nie zdarzyło mi się spotkać z niemiłą reakcją na mojego czworonoga, raczej wszyscy chcieli pogłaskać zrobić sobie fotkę. Myślę więc że to wszystko kwestia jak się trafi - zresztą jak wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

Actina - nie przerażam. Po prostu nasze doświadczenia były takie, ale ogólnie sam pobyt - sympatyczny. Link na camping, który podajesz, musi być linkiem właściwym, bo tam jest tylko jeden camping. To Camping Stobreć. I złego słowa na ten Camping nie powiem, bo:
1. Nigdy w krajach Europy Południowej nie mieliśmy tak zacienionego miejsca
2. Nasza suka zajęła 3. lokatę w konkursie na najpiękniejszego psa campingu (nagroda - 4 piwa w restauracji ;)
3. Kostkarka do lodu była zarąbista ;)

Camping możesz wziąć spoko. Zresztą nie musi być namiot - są domki. Z tego co pamiętam - siódma noc gratis.
Co do oprawy wystawy, która i nas skusiła, to przy każdym wejściu na ring były dwie pochodnie. I tyle. Stąd rozczarowanie. A jakaś awanturka, czy bijatyka może się zdarzyć na każdej wystawie... Zresztą, ten gościu, któremu ochroniarz podarł koszulę potem ringu (w zastępstwie) wystąpił w koszulce z ... logo firmy ochroniarskiej i chyba nawet wygrał... ;) Są plusy :)
Zamieszaniu na campingu, w zasadzie, też się nie można dziwić. No bo, jak nagle przyjeżdża kilka setek psów....

Tecia, no może to wynika z nieumiejętności organizacyjnych ;) Ale... prawda jest taka - z tego co pamiętam, to wystawy zaczynały się o 18.00, czyli ok. 16.00 już trzeba było się zbierać (przygotowanie psa, dojazd, znalezienie parkingu, przejście na stadion itp). Większość z zagraniczniaków jadących na te wystawy chce wygrywać ;) Jeśli się uda, to z konkurencji finałowych wracasz na camping ok. 2.00 I tak cztery dni pod rząd. Oczywiście doliczyć trzeba czas na sen, na posiłki. Na prawdziwy odpoczynek zostaje niewiele. Ale to tylko moje zdanie ;) Choć odnoszę wrażenie, że posty Narisowej też mówią o pewnym braku komfortu w połączeniu prawdziwego odpoczynku z czterodniówką.

Link to comment
Share on other sites

Aro oczywiście każdy ma swoje zdanie i ja to w zupełności rozumiem i szanuje:)
Ja po prostu uwielbiam Chorwację i wypoczynek tam i przyznam szczerze że nawet bez wystaw jeśli tam jestem to wypoczynek wygląda mniej więcej tak iż rano jest pobudka około 8 spacer, śniadanie, plaża około 15 powrót na kwaterę, kąpiel po plaży wyjście na obiad powrót spacer no i potem w "miasto" powrót na kwaterę około 1-2 spacer no i spanie:)
A jeśli chodzi o wystawy to w Splicie nie byłam ale na kilku na południu Europy owszem i zwykle jest tak iż oprawa jest "inna" niż w Polsce, jak dla mnie nasze wystawy pod tym względem wyglądają bardzo blado (oczywiście z nielicznymi wyjątkami). Osobiście bardzo lubię nocne wystawy bo mają swój klimat warunek iż teren jest dobrze oświetlony bo zdarzyło mi się być też na takiej na której sędzia musiał latarką sobie przyświecać:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...