Jump to content
Dogomania

ANTEK - staruszek w hotelu - szukamy stałego domku!!!


Figafiga

Recommended Posts

1 godzinę temu, ranias napisał:

Zgadzam się,  myślę,że jeżeli przenosić Antosia to tylko do domu stałego. Dla niego hotelik z pewnością jest już domem, 6 lat to przecież kawał czasu.

A ja się nie zgadzam z Wami. Od lat opiekuję się staruszkami, tylko takie psiaki biorę do domu. I wiem, że żadna buda, żaden kojec - choćby najwygodniejszy i najlepszy nie zastąpią kontaktu z człowiekiem takiego bieżącego, takiego jaki jest gdy psiak kręci się po domu. Tylko wtedy można zauważyć pewne zmiany w zachowaniu, symptomy choroby itp. Widzisz np. jak zwierzę śpi, jak oddycha w czasie snu... Jest takich sytuacji dużo, bardzo dużo... Niedawno miałam suczkę, jak się okazało z padaczką tylko wcześniej jak ona była w fundacji z kontaktem z człowiekiem przez zaledwie kilka godzin dziennie to nikt nawet nie zauważył że z nią coś nie tak... Bo akurat w tym czasie nie było ataku... Są różne choroby, są różne sytuacje... Antoś jest coraz starszy, może po domowym hoteliku ktoś go adoptuje? Bo my np. będziemy wiedzieli jak on w domu się zachowuje, będzie wiadomo jak z czystością, może będą fotki domowe. To niby wszystko nie ważne ale Antoś ma już niewiele czasu, szmat życia za nim...

I prawda - zima w budzie jest nie fajna. Jednak lato, zwłaszcza jak będzie upalne dla staruszka to też nie bardzo. A w domu jednak można się jakoś skryć...

 

Tylko trzeba znaleźć taki dobry domowy hotelik albo tymczas i - przede wszystkim - szukać kasy bo z przedstawionych wpłat to optymizmem nie powiało...  

Link to comment
Share on other sites

O 30.03.2016o12:33, UMilki napisał:

To są Wasze wpłaty.opłatę za hotel biorę co drugi miesiąc. 

 

Nie chcę się czepiać, ale aż musiałam przejrzeć historię swojego konta, bo nie mogłam się połapać - wpłat dokonywałam zupełnie w innych terminach niż są tu podane, np nie ma mojej wpłaty w grudniu (robiłam przelew 15.12, za to w styczniu zapisane są dwie) i w lutym (to pewnie ta zapisana w marcu). Wygląda na to, że są wszystkie poza marcową, którą zrobiłam 12.03. (to sobota była, więc pewnie zostały zaksięgowane 14.03.).

Chyba, że mam niewłaściwy numer konta, ale od dawna robię na ten sam.

Link to comment
Share on other sites

Finlora.Podaj mi adres mailowy lub jakiś namiar to wyśle historię Twoich wpływów na konto. 

Pisałam, że wprowadzam rozliczenie zgodnie z zaksiegowaniem na koncie. Wszystko jest do sprawdzenia. 

Oczywiście sprawdzę jeszcze raz Twoje wpłaty i sprawdzę z tym co napisałam. Ostatnie wykazy robiłam pod wpływem silnych emocji.

 

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam. Bo najbardziej nie lubię jak ktoś mnie podejrzewa o nieuczciwość.

Wpłaty się zgadzają. Wg tego co wykazuje mi konto bankowe oczywiście. Finlora na pewno masz dobre konto, bo od zawsze na nie wpłacasz.

Po to staram się co jakiś czas robić wykaz, żeby można było sprawdzić i ewentualnie wnieść uwagi. Zakładam, że sprawdzałaś te zapisy. Jak do tej pory nie wpłynęła do mnie żadna uwaga co do płatności z czego wnosiłam, że wszystko jest ok.

W grudniu nie wpłynęła do mnie żadna kwota od Ciebie. Tak samo w lutym. Ostatnia wpłata pojawiła się 04.03.2016

 

I tak jak pisałam powyżej proszę o adres mailowy to wyślę wykaz Twoich wpłat.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, UMilki napisał:

Sprawdziłam. Bo najbardziej nie lubię jak ktoś mnie podejrzewa o nieuczciwość.

Wpłaty się zgadzają. Wg tego co wykazuje mi konto bankowe oczywiście. Finlora na pewno masz dobre konto, bo od zawsze na nie wpłacasz.

Po to staram się co jakiś czas robić wykaz, żeby można było sprawdzić i ewentualnie wnieść uwagi. Zakładam, że sprawdzałaś te zapisy. Jak do tej pory nie wpłynęła do mnie żadna uwaga co do płatności z czego wnosiłam, że wszystko jest ok.

W grudniu nie wpłynęła do mnie żadna kwota od Ciebie. Tak samo w lutym. Ostatnia wpłata pojawiła się 04.03.2016

 

I tak jak pisałam powyżej proszę o adres mailowy to wyślę wykaz Twoich wpłat.

Absolutnie nie chodziło mi o to, że posądzam Cię o nieuczciwość - nic z tych rzeczy. Po prostu wiem, że wpłacam co miesiąc po pensji (czasami się zapomnę i wpłacę trochę później, ale zawsze w tym samym miesiącu) i widząc to zestawienie pomyślałam, że w którymś miesiącu zapomniałam wpłacić. Ale sprawdziłam i wszystko się zgadza.

Wpłaty robiłam - 15.12, 13.01, 13.02, 12.03. Po prostu trudno mi uwierzyć, żeby księgowanie między bankami trwało aż 2 tygodnie.

Podeślę Ci adres na PW. I numer konta, na który wpłacam. Mogę nawet podesłać potwierdzenia wpłat, żebyś sama zobaczyła daty.

Ucieszyłam się też z Twoich słów, że kochasz Antosia :)

Edit. Chciałam Ci wysłać PW, ale nie mogę, więc podam tutaj maila - [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Jakby co to my z Finlorą już wszystko mamy wyjaśnione. Mi spadł kamień z serca.

Antoś ma się bardzo dobrze. Czas najwyższy na zabezpieczenie przed kleszczami.

Na moim profilu FB można zobaczyć mega krótki filmik z Antkiem w roli głównej.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie miałam pisać, że wszystko w porządku i najwyraźniej to ja namotałam bo wpłacałam cały czas na stare konto. Jak to zrobiłam? Nie mam pojęcia. Najważniejsze, że już wyjaśnione i będę wpłacać na właściwe :)

Idę oglądać filmik :)

Edit. Obejrzałam - Antoś jest tak żywy, że w życiu nie powiedziałabym, że ma kilkanaście lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jakiś czas temu była u nas Romka i DogAngel. DogAngel zrobiła kilka pięknych zdjęć Antkowi.

Wszystkie można zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/131300996944085/photos/?tab=album&album_id=1025172860890223

Antoś miewa się dobrze. Kilka dni temu zakończyliśmy (mam taką nadzieję) walkę z hotspotem. Poza tym przerzucamy się na jakąś miękką karmę, bo widzę, że zaczynają się kłopoty z gryzieniem twardych karm.

Link to comment
Share on other sites

A mogłabym poprosić o jakieś takie konkretne informacje o Antku? Ile ma lat, mniej więcej ile waży jak z zachowaniem czystości? jak ze smyczą? jak do innych zwierząt np. kot, czy bierze jakieś leki tak na stałe, bo kastrowany to chyba był? Wiem, że to dużo pytań ale wątek jest długi trudno odnaleźć te informacje a chciałabym może mu zrobić choć kilka ogłoszeń...  

Link to comment
Share on other sites

Na początku maja byłam w hoteliku U-MILKI. Widziałam Antosia. Dziewczyny, on nie wygląda na żadnego staruszka. Jest pełen werwy. Po polu smigał jak pershing. Jednak pomimo wyglądu ma już swoje lata. Dlatego koniecznie trzeba znaleźć mu dom na zimę i jakąś miłą rodzinkę do głaskania. Trzeba wybrać najładniejsze  z tych zdjęć zamieszczonych na fb bo Antoś w rzeczywistości wygląda młodziej niż na większości z nich.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Słuchajcie, mój telefon jest ogólnie dostępny. Ja tutaj na wątku nie siedzę, rzadko wchodzę na dogomanię. Jeśli ktoś z Was ma jakieś pytania dotyczące Antka można zadzwonić do mnie lub Romki, bo ona również doskonale zna Antka.

Co do pytań o Antka:

Antek ma 16 lat. W domu kiedyś mieszkał, więc pewnie jak sobie przypomni to będzie zachowywał czystość. Na smyczy umie chodzić, często jednak ciągnie. Kotów nie lubi, jak złapie to niestety pozbawi życia, tak samo z innymi małymi stworzonkami. Leków żadnych nie dostaje, bo lekarz nic nie zalecał przy jego zdrowotności. Jest wykastrowany, systematycznie odrobaczany i zaszczepiony przeciw wściekliźnie.

Jest bardzo energiczny, uwielbia długie spacery, ciężko go zmęczyć. Uwielbia wszelkie pieszczoty. Zjada wszystko co dostanie. Lubi dzieci. Wobec innych psów w tej chwili jego stosunek jest obojętny, chyba, że jakiś włazi mu na głowę.

Jeśli są jakieś dodatkowe pytania podaję tel. 509370866.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Coś się pokopało w pierwszych postach i nie mogę się połapać w rozliczeniach - można to jakoś uporządkować, żeby było na bieżąco, choćby tylko z tego roku?

Jak Antoś się miewa? Bo widzę, że wpis ostatni jest sprzed półtora roku. Ja też w sumie wpłacam co miesiąc kasę a nawet nie zapytałam co z Antosiem.

W ostatnich wiadomościach jest napisane, że Antoś ma 16 lat... Czyżby miał teraz 18 czy może już go nie ma tylko nikt nic nie napisał?

Link to comment
Share on other sites

Też się cieszę, że wszystko u niego dobrze. I że jeszcze żyje :)

Przyznam, że trochę zaniedbałam dogo, robię co miesiąc te przelewy, które zadeklarowałam x lat temu ale nie interesowałam się ostatnio psiakami, na które idą. Właśnie uświadomiłam sobie, że już 8 lat wpłacam na Anstosia - jak to zleciało, szok :)

Romka, super, że go odwiedzasz. Chętnie zobaczyłam jakąś fotkę dziadunia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...