Jump to content
Dogomania

"BEST IN SHOW" -, czyli komedia o wystawie psów!!!


maga18

Recommended Posts

Dzisiaj (czyli 13.01.06) na TVN7 o godzinie 22:40 - jest to komedia o wystawie psów rasowych - już raz widziałam ten film i nawet mi się podoba :) Bardzo ładne psy w nim występują a handelrzy/właściciele są pokazani w bardzo humorystyczny sposób :)

Osobiście POLECAM!!! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

"O zwycięstwie na Mayflower Dog Show marzy opiekun posokowca "Huberta". Wygrana jest także celem pary snobistycznych prawników, Meg i Hamiltona. Oboje mają nadzieję, że ich wyżeł weimarski "Beatrice" pokona wszystkich konkurentów. Tymczasem do wystawy szykują się również Gerry i Cookie Fleck, właściciele terriera "Winky". Scott Donlan i Stefan Vanderhoof nie mają wątpliwości, że palmę pierwszeństwa otrzyma ich "Miss Agnes" rasy Shih Tsu. Z kolei Leslie Ward Cabot i jego żona Sherri Ann zrobią wszystko, aby zwyciężył należący do nich pudel "Rhapsody in White"." ;)

Link to comment
Share on other sites

Ogladam, ogladam i... nie podoba mi sie. Wlasciciele psow w tym filmie to jacys popaprancy (czy ktorys z bohaterow jest normalny?).

I "brawa" dla tlumacza za "tresera" (handler) i inne kwiatki - szkoda, ze tlumaczen list dialogowych filmow o psach nie weryfikuja ludzie, ktorzy wiedza cokolwiek i o tlumaczeniu, i o psach.
Ale zawsze milo poogladac wystawe.

Szkoda, ze u nas nie ma relacji tv z wystaw ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Ogladam, ogladam i... nie podoba mi sie. Wlasciciele psow w tym filmie to jacys popaprancy (czy ktorys z bohaterow jest normalny?).

I "brawa" dla tlumacza za "tresera" (handler) i inne kwiatki - szkoda, ze tlumaczen list dialogowych filmow o psach nie weryfikuja ludzie, ktorzy wiedza cokolwiek i o tlumaczeniu, i o psach.
Ale zawsze milo poogladac wystawe.

Szkoda, ze u nas nie ma relacji tv z wystaw ;)[/QUOTE]

Mnie <jak zawsze ;) > zachwyca w tym filmie jedynie cala oprawa amerykanskich wystaw i sama wystawa... ah.. marzenia ;) Pozatym... rozumiem ze miala to byc komedia itd.. No ale niezbyt mi sie podobało :) Za to psy niektore naprawde sliczne :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Babycakes,
w zupełności się z Tobą zgadzam. MOże ja jestem już znudzoną maerykańską papką, ale film jest nieco małorozwijający, że to tak ujmę. PO 5 minutach skończyłam oglądać.
Tych tłumaczeń nie słyszałam, ale to już tak jest z tymi tłumaczami, że najważniejsze, aby coś było i nie żeby było poprawnie.
Sama mam zajęcia z tłumaczenia z facetem, ale nie z angielskiego, który mam wrażenie, że wydaje mu się, że wie wszystko.
Tłumacz to niełatwa sztuka, a poza tym, jak ktoś czegos nie wie, to tłumaczy na pierqwsze lepsze słowo, które wydaje mu się poprawne albo jakie mu się kojarzy.Nawet przekład piśmienny.
U nas w szeltikach nawet się zdarzyło, że jakiś tłumacz przysięgły nieprecyzyjnie przełożył wzorzec, z jakimiś drobnymi błędami, ale one mogą być bardzo ważne, więc...no cóż.
A jesli chodzi o filmy z psami - to polecam obejrzeć argentynski film - Bombon.El perro. z 2004. roku Carlosa Sorina.
Jest tam wątek wystawowy, ale przedstawiony powierzchownie, ale nie o tym chyba ten film. Ale motyw psa jest b.ważny.
Poza tym, czy ktos widział Amores Perros meksykanina Iranito - to mocny film, nominowany pare lat temu do Oskara w kategorii, film nieangielskojezyczny. Są tam walki psów,co wzbudziło wiele protestów w niektórych krajach, ale ja jak zwykle uważam, że kontekst jest szerszy.

I mam prosbę: czy znacie może jakieś filmy hiszpańskojęzyczne traktujące o psach albo z ich udziałam. zbieram wszystko do pracy magisterskiej.
Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Tłumacz to niełatwa sztuka, a poza tym, jak ktoś czegos nie wie, to tłumaczy na pierqwsze lepsze słowo, które wydaje mu się poprawne albo jakie mu się kojarzy.Nawet przekład piśmienny. [/quote]

Coz, w naszym kraju wlasciwie kazdy, kto zdal - powiedzmy - FC uwaza, ze potrafi swietnie tlumaczyc.
Ja staram sie nie wsluchiwac w oryginalne dialogi, bo nie lubie sie denerwowac ;) i zlosc pieknosci szkodzi ;) Zastanawiam sie tylko jak mozna byc na tyle bezczelnym, zeby brac pieniadze za cos, o czym ma sie bardzo blade pojecie.

To, ze film jest malo rozwijajacy mozna mu jeszcze wybaczyc ;) ale on po prostu nie jest smieszny - a tego oczekiwalabym od komedii. Jakas zalosna zbieranina dziwakow, ktorzy przelewaja swoje ambicje na psy... nie moj klimat po prostu :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Ogladam, ogladam i... nie podoba mi sie. Wlasciciele psow w tym filmie to jacys popaprancy (czy ktorys z bohaterow jest normalny?).

I "brawa" dla tlumacza za "tresera" (handler) i inne kwiatki [/quote]

A nie pomyślałaś o tym, że słowo "handler" nie zostałoby przez 95% oglądających właściciwie zrozumiane? To jest film fabularny, a nie kynologiczna relacja.

Link to comment
Share on other sites

:) Ogladałam i ja bym raczej ten film nazwała dramatem amerykoańskim niż komedią, np. ta para od wyżła - no taki piękny pies w tak stresującym rozwrzeszczanym, pełnym złości domu. No ja bym tez potrzebowała psychologa, i ten komentator z tym swoimi tekstami. Pokazywali jego bezsensowne gadki kiedy oceniali szelciaka!!! a tak go chciałam zobaczyć.

Jestem ciekawa czy tak naprawdę wyglądaja tam wystawy :) kiedy u nas tak będzie ??

Link to comment
Share on other sites

[quote]A nie pomyślałaś o tym, że słowo "handler" nie zostałoby przez 95% oglądających właściciwie zrozumiane[/quote]

Zle mnie zrozumialas. W nawiasie podalam slowo pojawiajace sie w oryginale. Handler to dla mnie bardziej wystawca niz treser i podejrzewam, ze tak wlasnie bym to przetlumaczyla, ale kazdy tlumacz ma swoje hmm... "upodobania". To nie byl cyrk, tylko wystawa psow, wiec treserow mozna bylo sobie darowac.

Szkoda, ze edytowalas swojego posta:

[quote]I bardzo mi się nie podoba Twoje stwierdzenie, że bohaterowie tego filmu są nienormalni czy popaprańcy.[/quote]

Ci od weimara to byli baaardzo normalni :crazyeye: A podobac Ci sie to co pisze, rzecz jasna, nie musi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Film fantastyczny , BARDZO TREAFNIE zoobserwowane i przedstawione srodowisko psiarzy . Troche w krzywym zwierciadle , ale to taki kubel zimnej wody :lol:
Parka z weimarem cudna , po prostu kwintesencja stosunku niektorych wlascicieli do swoich psow . :klacz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...