Jump to content
Dogomania

Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!


Lilmo

Recommended Posts

Nasha coraz czesciej przekonuje sie ze sikanie w domu jest bez sensu. wczoraj zsiusiala sie tylkio raz.
Ponadto zapoznala sie ze srodkami komunikacji miejskiej takimi jak autobus kolejka i tramwaj(do pracy jezdze z gdynii do gdanska) ma troche male problemy z wysiadaniem z kolejki ale reszta poszla jej calkiem gladko... jest grzeczna nawet nie piszczy weszlami dzis w nogi i tam siedziala.
Noc w pracy minela nam rownie spokojnie nasha diostala swoj kocyk i spala cala noc kolo mnie grzejac sie przy kaloryferze. Wieczorkiem na spacerku obowiazkowo siusiu
tuz po 5 rano wstalam by z nia wyjsc i tu tez piekna toaleta bez jakichkolwiek uchybien :D
W pracy poznala kilka nowych osob przychylnie nastawionych
Z tego co widze nasha jest malo zsocjalizowana tak jakby nigdy w zyciu ludzi na oczynie widziala :P
Transport -kaganiec ... Kaganiec ...psi co tam kaganiec dla Nashy co prawda od czasu do czasu powierci lapami po pysku ale oswoila sie z nim blyskawicznie
Caly czas stara sie nauczyc ze nie jej miska jesc nie wolno :) troche ciezko przy takim glodomorze:P
Dostaje jesc 3 razy dziennie co najwidoczniej jej sluzy..

Cleo.... dzis po przyjsciu wzielam na romowe jedno i drugie:PPP tzn wspolne pieszczoty i mimo ze Cleo zjezona jak zawsze podeszla jak ja zawolalam zaczelam ja czochrac co wprost uwielbia glaszczac jednoczesnie Nasha. Nasha po raz kolejny wykazala swoj wspanialy charakter. Zero reakcjii zero gwaltownych ruchow siedziala grzecznie dajac sie glaskac.

Cleo w dalszym ciagunie chce dac sie zblizyc do siebie ale i tak uwazam ze zrobily wielkie postepy przez te kilka dni :)

Jedyne nad czym musimy zaczac teraz intensywnie pracowac to by nauczyla sie zostawac ... strasznie ujada i piszczy gdy musi zostac chociazby na chwilke

Dzis przykladowo musialam ja zamknac na kilka sekund do lazienki (kot byl tak agresywny ze zblokowal nam przejscie chialam zaniesc Cleo do pokoju) Nasha chyba ze strachu zsiusiala sie :( Sadze ze nie bylo to specjalne zsiusianie jedynie silne emocje ktore spowodowaly ze nie wytrzymala.

Bedziemy ja oswajac stopniowo tzn staram sie wychodzic zostawiajac ja i mowiac ''czekaj'' jak sie uspokaja chociaz na chwile wracam i nagradzam mam nadzieje ze to poskutkuje ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja znowu tylko z doskoku zaglądam na wątek :( Widzę, że moja prośba nie została spełniona i wątek nadal należy do mnie. Brak słów.


Bardzo się cieszę, że Elipsa już we wspaniałym, forumowym domku. Trzymam mocno kciuki za naukę czystości oraz szybkie ułożenie się kontaktów z kotem.

Link to comment
Share on other sites

Nasha coraz czesciej przekonuje sie ze sikanie w domu jest bez sensu. wczoraj zsiusiala sie tylkio raz.
Ponadto zapoznala sie ze srodkami komunikacji miejskiej takimi jak autobus kolejka i tramwaj(do pracy jezdze z gdynii do gdanska) ma troche male problemy z wysiadaniem z kolejki ale reszta poszla jej calkiem gladko... jest grzeczna nawet nie piszczy weszlami dzis w nogi i tam siedziala.
Noc w pracy minela nam rownie spokojnie nasha diostala swoj kocyk i spala cala noc kolo mnie grzejac sie przy kaloryferze. Wieczorkiem na spacerku obowiazkowo siusiu
tuz po 5 rano wstalam by z nia wyjsc i tu tez piekna toaleta bez jakichkolwiek uchybien :D
W pracy poznala kilka nowych osob przychylnie nastawionych
Z tego co widze nasha jest malo zsocjalizowana tak jakby nigdy w zyciu ludzi na oczynie widziala :P
Transport -kaganiec ... Kaganiec ...psi co tam kaganiec dla Nashy co prawda od czasu do czasu powierci lapami po pysku ale oswoila sie z nim blyskawicznie
Caly czas stara sie nauczyc ze nie jej miska jesc nie wolno :) troche ciezko przy takim glodomorze:P
Dostaje jesc 3 razy dziennie co najwidoczniej jej sluzy..

Cleo.... dzis po przyjsciu wzielam na romowe jedno i drugie:PPP tzn wspolne pieszczoty i mimo ze Cleo zjezona jak zawsze podeszla jak ja zawolalam zaczelam ja czochrac co wprost uwielbia glaszczac jednoczesnie Nasha. Nasha po raz kolejny wykazala swoj wspanialy charakter. Zero reakcjii zero gwaltownych ruchow siedziala grzecznie dajac sie glaskac.

Cleo w dalszym ciagunie chce dac sie zblizyc do siebie ale i tak uwazam ze zrobily wielkie postepy przez te kilka dni :)

Jedyne nad czym musimy zaczac teraz intensywnie pracowac to by nauczyla sie zostawac ... strasznie ujada i piszczy gdy musi zostac chociazby na chwilke

Dzis przykladowo musialam ja zamknac na kilka sekund do lazienki (kot byl tak agresywny ze zblokowal nam przejscie chialam zaniesc Cleo do pokoju) Nasha chyba ze strachu zsiusiala sie :( Sadze ze nie bylo to specjalne zsiusianie jedynie silne emocje ktore spowodowaly ze nie wytrzymala.

Bedziemy ja oswajac stopniowo tzn staram sie wychodzic zostawiajac ja i mowiac ''czekaj'' jak sie uspokaja chociaz na chwile wracam i nagradzam mam nadzieje ze to poskutkuje ...

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie dlatego bylam sceptycznie nastwiona, aby to wlasnie Sheyna do Was trafila. Wyobrazcie sobie teraz sytuacje, ze musicie oswoic z soba wystraszonego psa, ktory jednoczesnie proboje kota "zamordowac", a kot zachowuje sie agresywnie wobec nowego domownika. Z socjalnym, kontaktowym szczeniakiem, ktory nie atakuje kota sprawa i tak nie jest latwa, ale wierze ze Wam sie uda i trzymam kciuki, aby mala zostala u Was na zawsze :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkRed][B]Proszę zagłosujcie na schronisko w Kruszewie w ankiecie do konkursu na KrakVecie!
[URL="http://www.dogomania.pl/../../181512-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-marzec-pomA-A"]http://www.dogomania.pl/threads/1815...-marzec-pomA-A[/URL]

[/B]W schronisku jest ponad 380 psów i kilkanaście kotów, a tylko w poprzednim tygodniu przybyło 17 zwierzaków. Właściciele schroniska mimo przepełnienia bardzo dbają o psy i koty, ale jest znaczne przepełnienie.

Czy istnieje możliwość zareklamowania głosowania na forum belgów? Mogłby ktoś to zrobić?

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Brak mi slow na Nasha.. nie wiem co napisac , bylam pelna obaw biorac ja pod swoj dach ... myslalam ze to bardzo problematyczny szczeniak tymczasem Nasha okazala sie zupelnie wyjatkowa.
Czasami zdazaja jej sie wpadki typu zalatwienie sie w domku. nie potrafi tez zostawac sama ... ale nad wszystkim popracujemy :)
Nasha jest bardzo malo zsocjalizowana boi sie ludzi chodzenia po ulicy i wielu wielu innych rzeczy ale ze wszystkim ja zapoznajemy i oswajamy powoli malymi kroczkami pokazujemy jej wielki siat :)
Zadziwia mnie jej inteligencja i mozliwosci jakie posiada ten piesek ...
Chcialam wkleic zdjecia z pierwszych dni ale nie potrafilam wslalam na maila esperanzie ..

Niedlugo zaczniemy oswajanie z zostawaniem w domku .. Macie jakies pomysly?

Link to comment
Share on other sites

Metoda stara jak swiat: intensywny spacer, glodnego szczeniaka zostawiamy z wolowa koscia i wychodzimy. Najpierw doslownie zakmnac drzwi za soba i powrot, zamknac, przekrecic klucz i powrot, zamknac, przekrecic klucz schodzimy na polpietro i powrot. Oczywiscie kazda sytuacje przerabiamy dzisatki razy. Warto tez zainwestowac w klatke, ktora bedzie kojarzyla sie szczeniakowi z jego azylem, bezpiecznym miejsce, wkladamy tam legowisko, tam dajemy wszystki atrakcyjne gryzaki w stylu wolowa kosc. Szczeniak mniej bedzie sie bal zostac sam, a przy okazji wykluczamy mozliwosc niszczenia podczas naszej nieobecnosci. Najpierw przyzwyczajamy szczeniaka do klatki, potem zostawiamy w klatce szczeniaka zamknietego, dopiero potem wychodzimy z domu. Wato zaczac od zostawania w innym pomieszczeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']proserpine mailem wyślę namiary na Karolinę. Zadzwoń do niej proszę jutro i umów się. Daj także znać elince, o której będzie przekazanie małej, ponieważ chciałabym by była przy tym- musi anulować umowę adopcyjną
Trzymam kciuki i będę pod telefonem w razie pytań.[/QUOTE]

esperanzo, na jaki adres mam wysłać tę anulowaną umowę?

Link to comment
Share on other sites

podnosze

Przy okazji zapraszam na bazarek - filmy na DVD tylko za 5 zł !!
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/181236-Bazarek-dla-Dollynki-na-utrzymanie-w-DT-Filmy-na-DVD-koniec-21-03-2010-do-20-00"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/1812...-2010-do-20-00[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

i Nashy'a (tak?), czyli Elipsa doczekała się swojego właściwego ludzia, tak więc potwierdziło się powiedzenie, że każda potwora znajdzie swego amatora;)

[B]saJo [/B]mam taką prośbę, czy mogłabyś w kręgach fascytanów owczarkami belgijskimi puścić skrótową informację o tym maliniaczku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/181651-WEGA-O-Belgijski-zagniAE-A-a-08-03-OKOLICE-WOA-OMINA-POMOCY[/URL] Wega, wcześniej na dogomanii zwana Lady, uciekła sama, bądź ktoś jej pomógł i słuch o niej zaginął.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KropkaKropka']No mam :) zakochani w naszej żmigrodzkiej Eurece, państwo chcieliby szczeniaka w typie belga :)[/QUOTE] Belga, a konkretnie? Malinoisa? Polecam poszperać w SOS: [URL="http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Board&boardID=15"]link[/URL], ale takich całkiem małych szczeniaków, to brak, najmłodsza jest [URL="http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=3548"]10-cio miesięczna Hienka[/URL].

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny mają po szydłowcu takiego:
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/205/f2684f880586e818.png[/IMG][/URL]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/179056-RINO-szczeniak-OWCZARKA-BELGIJSKIEGO-mALINOSA-ma-NAKAZ-eksmisji-z-DT-POMOCY[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KropkaKropka']No mam :) zakochani w naszej żmigrodzkiej Eurece, państwo chcieliby szczeniaka w typie belga :)[/QUOTE]

a może przekonasz tych państwo do mamusi szczeniaków? mieliby wtedy bardzo podobnego psa do Eureki i by już nie siusiał im w domu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...