Jump to content
Dogomania

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Przyjdź, zobacz, adoptuj!


faith35

Recommended Posts

A ja zobaczyłam na stronie schroniska... Aksela. Widziałam psiaka kilka razy na ul. Powstańców Wa-wy, moja babcia jak go widziała to od razu zbiegała na dół z jedzeniem. Psiak bardzo sympatyczny, uwielbia bawić się z innymi psami, ale... taki mały gwałciciel. Trzyma się blisko człowieka, nie odstępuje go na krok. Taki pozytywnie zwariowany terrierek. Mam nawet jego zdjęcia z moim Leonem.

[IMG]http://i44.tinypic.com/2nkkoht.jpg[/IMG]

[IMG]http://i39.tinypic.com/2z4eslg.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#ffa07a][SIZE=5]witam wszystkich,
jak wiecie (niektórzy) organizowane jest zebranie w najbliższą niedzielę, moja skromna sugestia dla tych, którzy tu udzielają się co do zaistnienia pewnych zmian w naszym wolontariacie - obecność obowiązkowa, z przyczyn zrozumiałych typu urlop lub faktycznie sprawy niecierpiące zwłoki (rodzinne,zawodowe) są usprawiedliwieniem. Ja otwarcie zaznaczam, że nie chcę słyszeć jakichkolwiek uwag, jeżeli ktoś się nie pojawi a później będzie miał pretensje co do działania wolontariatu.[/SIZE][/COLOR][/B][COLOR=#ff0000][SIZE=5]
[/SIZE][/COLOR][SIZE=5][COLOR=#008000]
[/COLOR][COLOR=#800080]
a teraz troszkę z innej beczki, jak wiecie jest u mnie tofin od pewnego czasu, niektórzy wiedzą, że chłopak wypiął się mi z szelek, ale....nie uciekł, muszę wam powiedzieć, że otwiera się, zaczyna się witać gdy wracam do domu -naśladuje moją astę, zaczyna bawić się piłeczką - kula sie razem z nią i obok niej,wygląda śmiesznie. Nocki już przesypia, nie sika i nie kupka(z tym o dziwo nie było problemu), w domu zostaje sam na ok 5 godz.-moja córka go głaszcze, ogółem w domu już się rozluźnił, ale na dworze jeszcze ma stracha. pracujemy dalej, ale już cieszy oko, bo są postępy, zapraszamy w odwiedziny!!!bo to mile widziane dla niego:) aaaaa pazurki mu obcięłam :) bez protestu[/COLOR][/SIZE]

Edited by gia44
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję że uda mi się przyjść . Proszę jeszcze potwierdzić godzinę [B] niedziela 11:30. [/B]

Również z innej beczki - czy ktoś ma doświadczenie z układaniem psa . Grafit się nam rozbrykał - na szkolenie narazie nie może iść - nosówka . Na spacerach zaczyna startować do psów a że jest spory i mocny trudno go utrzymać . Jesteśmy umówieni z panem Marcinem indywidualnie ale dopiero za tydzień - teraz ma urlop . Grafit chodzi w szelkach i z tego też powodu może skakać do woli . Kolczatka odpada - choć pewnie by go przystopowała .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arim']gia44-zaraz dopadnie Cię któryś Mod za kolor [URL="http://forumogrodnicze.info/posting.php?mode=smilies&f=0#"][IMG]http://forumogrodnicze.info/images/smiles/smile9.gif[/IMG][/URL]:mad:[/QUOTE]
może wyjątkowo nie, po to właśnie zrobiłam żeby było to widać, tak wyjątkowo ;)

Link to comment
Share on other sites

inf.o zebraniu wysłana na mail'a
"...w najbliższą niedzielę, tj. 08.09.2013 w schronisku odbędzie się zebranie o godzinie 11:30.

Prosimy wszystkich o obecność, ponieważ na zebraniu będą omawiane bardzo ważne sprawy,....

Ogólnie chodzi o to, że chcemy działać lepiej i sprawniej, w związku z tym potrzebujemy Waszych opinii, pomysłów i informacji zwrotnych.
.....
W końcu we wszystkim co robimy chodzi o zwierzaki i na pewno mozemy robić to lepiej. W grupie siła, więc im lepiej my - wolontariusze - bedziemy się znać, dogadywać, tym przyjemniej będzie nam spędzać czas w schronisku i wspólnie działać.

Przygotujemy ankietę, która być może pomoże w ocenie naszych (ogólnie: naszych IDZ i naszych wolontariuszy) działań. "


mam nadzieję ze ola nie pozłości się na mnie że tu umieściłam inf o zebraniu, bo jakoś nie do wszystkich dotarła inf. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arim']Rzecz w tym,że niektóre kolory zarezerwowane są tylko dla Modów (na pewno zielony).Gdzieś to jest w regulaminie i za to może nie zbanuje ,ale punkciki karne chyba może dać.[/QUOTE]
ok to może zmienie na inny kolor, ja lubię zielony, dobra nowina kolor zielony,ale ok,zmienię ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze myślałam, że Primy brzuszek wydawał mi się duży .. podejrzanie duży .. Prima w nocy urodziła 6 szczeniąt, miot został uśpiony, nie było DT dla Primy z miotem :( Nie widziałam na FB Schroniska by szukany był taki domek dla Primy. Wiadomo, że Schronisko, to nie jest dobre miejsce dla takich malizn, psich i kocich, w ogóle .. to nie jest dobre miejsce dla psiaków ... powinny wszystkie dupki w domkach grzać :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania24']Dobrze myślałam, że Primy brzuszek wydawał mi się duży .. podejrzanie duży .. Prima w nocy urodziła 6 szczeniąt, miot został uśpiony, nie było DT dla Primy z miotem :( Nie widziałam na FB Schroniska by szukany był taki domek dla Primy. Wiadomo, że Schronisko, to nie jest dobre miejsce dla takich malizn, psich i kocich, w ogóle .. to nie jest dobre miejsce dla psiaków ... powinny wszystkie dupki w domkach grzać :([/QUOTE]
przykra inf., zawsze szkoda,ale teraz mamy dużo szczeniaków niestety i one też dupek nie grzeją, bidule małe niech spokojnie śpią dalej w obłokach a nie dzielą los psiaków porzuconych, a skąd wogóle ta inf??

Edited by gia44
Link to comment
Share on other sites

a dziś tofin wszedł do windy spokojnym krokiem i ....nie leżał!!a jak się winda zatrzymała to nie padał. a zanim poszedł spać to stał przede mną,merdał ogonem-czułam że chciałby podejść by pomziać,podchodzi kiedy coś robię,jak tylko spojrzę na niego on cofa się.najlepiej jest kiey wracam z pracy ak pisałam wcześniej,bo wtedy nadrapie go po tylku a on tańczy wtedy to zapomina się i podchodzi do głaskania, są postępy, tylko muszę pracować nad jego szkodnictwem,niszczy wszystko co papierowe, nawet mi książkę, (która obok mnieleżała) chwycił za okłakę i do siebie, ponadto dywaniki też są jego-ale je to trzepie na boki-taka trzepaczka z niego,jest fajnie ogólnie :)

Link to comment
Share on other sites

:multi: Jak ja lubię czytać takie informacje, brawo gia44:multi:

[quote name='gia44'] zanim poszedł spać to stał przede mną,merdał ogonem-czułam że chciałby podejść by pomiziać :)[/QUOTE]

Pierwszy szok mija i do Toffina chyba zaczyna docierać, że to jednak nie jest sen! Zobacz jak krótko jest u Ciebie a jak diametralne zmiany w nim zaszły, to niesamowite:multi:

Link to comment
Share on other sites

szczerze to sama nie spodziewałam się że tak będzie się zachowywał w tak krótkim czasie :) zadziwia mnie, ale tu - powtarzam wszystko dzięki mojej aście, bo ona mu pokazuje jak ma się zachować w wielu sytuacjach, to niesamowite jak on ją naśladuje, to widać na dworze i w domu, na spacerze czeka na nią, oj dużo mogłabym tu opowiadać :) czekam na odwiedziny chętnych !!!zapraszam!!

Link to comment
Share on other sites

Hej Dziewczyny,

Mam do Was pytanie i prośbę czy może kojarzycie dobrą duszę wolontariuszkę o imieniu Paulina, ktora ma profil na portalu opieka zwierzat

[URL]http://www.opiekazwierzat.pl/opiekunka/paulina-6-13#qa[/URL] gdzie pisze:

[COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue] Od kwietnia 2011r, jestem zarejestrowana na największym forum dla psów (dogomania), dzięki temu poznałam wiele osób, które znają się na tym "fachu" i dzięki nim mogłam pogłębić swoją wiedzę :)

[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue]Od czerwca 2011 roku uczęszczam na Wolontariat do Zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Napisała do mnie 3 razy na tamtym portalu ale jest jakiś dziwny bo nie mogę odesłać odpowiedzi. Poki co zaatakowałam [/FONT][/COLOR][COLOR=#3E3E3E]faith35 na pw czy to nie jej osobistość :) nie mam jeszcze odp[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ef825']Hej Dziewczyny,

Mam do Was pytanie i prośbę czy może kojarzycie dobrą duszę wolontariuszkę o imieniu Paulina, ktora ma profil na portalu opieka zwierzat

[URL]http://www.opiekazwierzat.pl/opiekunka/paulina-6-13#qa[/URL] gdzie pisze:

[COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue] Od kwietnia 2011r, jestem zarejestrowana na największym forum dla psów (dogomania), dzięki temu poznałam wiele osób, które znają się na tym "fachu" i dzięki nim mogłam pogłębić swoją wiedzę :)

[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue]Od czerwca 2011 roku uczęszczam na Wolontariat do Zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Napisała do mnie 3 razy na tamtym portalu ale jest jakiś dziwny bo nie mogę odesłać odpowiedzi. Poki co zaatakowałam [/FONT][/COLOR][COLOR=#3E3E3E]faith35 na pw czy to nie jej osobistość :) nie mam jeszcze odp[/COLOR][/QUOTE]


Myślę, że to o [b]faith35[/b] chodzi właśnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#4444FF]:multi:[/COLOR][COLOR=#222222]To my z Fado będziemy się przogromnie cieszyć jeżeli faktycznie będzie się o [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/107489-faith35"]faith35[/URL] rozchodzić, ale dla innej Paulinki również będziemy synchronicznie machać ogonkami [/COLOR][COLOR=#4444FF][/COLOR]:lol:

Link to comment
Share on other sites

Wolontariusze!
Postanowiliśmy, że integracyjna impreza schroniskowa odbędzie się 5 października na Wzgórzach Piastowskich - tam jest taka polanka, są takie wiaty i można sobie zrobić takie ognisko ;)
Termin został przesunięty, ponieważ jednak sporo osób chciało się integrować, ale nie wszystkim pasuje termin jutrzejszy... więc stwierdziliśmy, że byłoby fajnie gdyby wszyscy, którzy chcą mogli być ;) Już teraz o imprezie wiecie znacznie wcześniej, więc być może ktoś jeszcze się namyśli i do nas dołączy - czekamy :)
My kupimy kiełbaski i ogólnie zorganizujemy to wszystko tam, ale fajnie by było, byście przynieśli ze sobą jakieś sałatki, chipsy, ciastka i takie tam, co kto chce. Byłoby fajnie jakbyście się zadeklarowali co kto może, bo jeśli nagle 10 osób przyniesie sałatki, albo dla odmiany - tylko jedna, to albo będzie za dużo i się zmarnuje, albo za mało ;) na pewno ja - Ola N. - zrobię sałatkę, bo nie jadam mięsa, więc muszę sobie coś do jedzenia przygotować ;]
Mamy jeszcze trochę czasu, więc jeśli pojawią się jeszcze jakieś życzenia czy pomysły - dajcie znać ;)
ps. skończyła się już zbiórka na Burku na akcesoria, dołożyliśmy trochę i kupiliśmy co było trzeba ;) Pewnie nie w takiej ilości jaką potrzeba, ale zawsze lepsze coś niż nic ;)

Link to comment
Share on other sites

A tak przy okazji: w związku z zakoceniem schroniska nawet mi się trafiła tymczasowiczka:
[IMG]http://www.schronisko.avx.pl/images/djcatalog/img_2430.jpg[/IMG]

Oto Bazylia. Jest bardo grzeczną, łagodną, "pieszczotną", milutką, delikatną młodą kotką. Szukam jej dobrego domu ;) Byłabym wdzięczna za pomoc: w ogłaszaniu i propagowaniu drogą "szepnę znajomym" (ale tylko tym fajnym, którzy kochają zwierzęta tak jak my, ewentualnie odrobinę mniej), że taki fantastyczny kot czeka na dom ;)

I jeszcze uprzejmie donoszę, bo tu się trochę cicho na forum ostatnio zrobiło, że kolega Słowian wrócił do schroniska. Sam do nas przybiegł.

I jeszcze powiem, że w schroniskowym biurze, które teraz jest w kuchni, mieszka Kargul :) Okazał się niesamowitym psiakiem: jest bardzo grzeczny, bardzo kontaktowy... jak wyszedł ze swojego kojca do ludzi, to pokazał się z tej najlepszej strony ;) Mam nadzieję, że szybko znajdzie dom, bo naprawdę go potrzebuje... i ludzie, którzy go adoptują zyskają wspaniałego przyjaciela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...