Jump to content
Dogomania

DT - na razie tylko dla szczeniąt

Recommended Posts

Jak wiadomo, życie nieraz nas zaskakuje w jak najmniej oczekiwanym momencie i często nie jest to zmiana na lepsze - tak jest i w moim przypadku. [B]Moja sytuacja życiowa zmieniła się na tyle, że nie mogę brać dłużej do siebie szczeniaków na darmowy tymczasy - który, jak wiedzą wszyscy, którzy mają takie tymczasy, wcale darmowy nie jest, licząc potrzebę jeżdżenia do weta, odrobaczanie, szczepienie i wykarmienie stada.[/B] Nie chcę rezygnować z opieki nad szczeniakami, jako że mam i warunki, i czas (nie pracuję, mieszkam w domu jednorodzinnym na wsi, opiekuję się dzieckiem), a także sprawia mi to ogromną przyjemność. Stąd właśnie wystosowuję poniższą propozycję.

Mogę zaoferować[B] tymczas dla szczeniaków[/B] - tylko szczeniaków, jako że mam trzy dorosłe psy, w tym samca, który nie ma problemów z akceptacją właśnie szczeniaków. Mogą to być [B]szczeniaki, które potrzebują socjalizacji i pracy z nimi, ale nie mogą być chore[/B] - początkowo będą zamykane w dużym kennelu w stodole na noc, zaś w dzień będą miały do dyspozycji cały podwórek, wraz z resztą moich własnych psów, potem zaś, gdy się zaaklimatyzują, będą spały z nimi w budzie, jeśli oczywiście będą to wolały. Buda jest bardzo duża, zbudowana z grubych, drewnianych bali, dodatkowo ocieplana i z przedsionkiem, śpią w niej labka i wyżeł.

[B]Wyżywienie zapewniam we własnym zakresie[/B] - szczeniaki bedą jadły to, co moje psy, czyli gotowany ryż z marchewką plus suchą karmę Brit Junior. Jeśli okaże się, że to konieczne, to oczywiście będę im gotować ryż z marchewką i kurczakiem lub zakupię karmę dla psiaków z problemami jelitowymi.

[B]We własnym zakresie zapewniam również odrobaczenie i odplchenie - tylko szczepienia są dodatkowo płatne ze strony osób deklarujących pieniądze.[/B] [B]Za dodatkowe leczenie[/B], które okaże się koniecznie, [B]również płacić będą osoby, które składają na psa deklarację - nie jestem w stanie leczyć go ze swoich pieniędzy.[/B]

[B]Zapewniam oczywiście transport do weta tak często, jak będzie to potrzebne[/B], z racji jednak małego dziecka nie jestem w stanie wyjechać nigdzie po psa ani zawieźć go do nowego domu - [B]transport psa do i z domu tymczasowego we własnym zakresie organizować muszą osoby zajmujące się jego adopcją.[/B]
[COLOR=Red]
[B]Kwota za tymczasowanie szczeniaków jest symboliczna, ale pozwoli mi pokryć wszystkie koszty odrobaczania, karmy, paliwa do weta - jest to 4 zł za dobę tymczasowania.[/B][/COLOR]

[I]W najbliższym czasie, o ile pogoda i warunki pozwolą, zamierzam postawić również dwa kojce z ocieplonymi budami, takie same, jak ten, który mają moje psy - podmurowane, siatkowane - gdzie będę w stanie tymczasować dorosłe psy. Wszystko jednak zostanie napisane w swoim czasie.[/I]

[U][B]Mój obecny tymczasowicz, Krecik, wyjeżdża jutro do domu stałego, więc miejsce jest wolne od ręki.[/B][/U]

no to w takim razie skoro go kochasz miloscia wielka o pewnie tesknisz i stad pytanie kiedy nas odwiedzisz w warszawie? wiesz on juz szczoty nie przypomina wcale a w tej chwili straszliwie chrapie na kanapie i chyba schronisko jest obecnie dla niego jakim zlym snem lub koszmarem poprzedniego zycia

Piranha... sytuacja w Kruszewie fatalna, szczeniaki padają i nikt nie wie na co :( a dostali zgłoszenie, że w lesie jest suka ze szczeniakami
[url]http://www.dogomania.pl/threads/174456-Mama-z-5-tkAE-szczeniAE-t-koczujAE-pod-lasem-Zbieramy-na-hotelik-PILNE?p=13574884#post13574884[/url]
jak trafią do schronu, to może być dla nich koniec.

Kika9004 nie wiem czy czytałaś na początku ale u mnie DT jest płatny, nie stac mnie już na dokładanie do szczylków:-(
i druga sprawa byłam na wątku szczylków z Kruszewa, podobno są w schronisku a tam jakiś wirus panuje okropny...napisane coś jest o obserwacji tygodniowej w wawie i później wysłaniu do DT lub od razu do DS jeśli takie będą...więc kiedy on miałby przyjechac do mnie ewentualnie? w sobote/niedziele dotrze do mnie szczeniak od ladySwallow- także wzięcie szczyla z Kruszewa ze względu na tego tymczasowicza nie może być wcześniej niż po upewnieniu się,że nie ma tego wirusa...mam nadzieję, że rozumiesz:-(

[quote name='Kika9004']Co do Kruszewa :) Prosimy o wzięcie na DT tego malucha:

[URL]http://img403.imageshack.us/img403/9273/hpim1842.jpg[/URL]

BŁAGAM !![/QUOTE]
Kika czytaj uważnie.. wiem, że chcesz pomóc, ale nie można wysłać do DT szczeniaków, kiedy nie wiadomo co im jest. Tym bardziej, że taki DT może narazić swoje psy i w przyszłości być "skażonym"..
Sacred, nikt przecież nie ma pretensji. Dzięki wielkie za zainteresowanie.
Mam nadzieję, że te maluchy tego nie złapią..:-( i jakoś się coś dla nich znajdzie.