Jump to content
Dogomania

co sądzicie o tych szczeniakach PRT?


JinnyAl

Recommended Posts

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]http://picasaweb.google.pl/dzib.team/Szczeniaczki211109?authkey=Gv1sRgCO_f0IO-y_6pHg&feat=directlink#5406489447710833010


Bardzo proszę, zobaczcie te zdjecia, tam jest miot szczneiakow, suka i chyba ojciec tych szczniat. Wypowiedzcie sie co sadzicie o nich jako o PRT. I prosze o zwrocenie uwagi na kondycje suki, zwlaszcza na zdjeciu nr 48 - srom.

Dzięki za opninie.
JinnyAl
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Suka się jeszcze czyści po szczeniakach - trochę długo, ale nie jest to nic dziwnego
Szczeniaki okrągłe - umaszczenie to dropiate - strasznie nakrapiane prawdopodobnie niehodowlane będzie - szczeniaki jako dorosłe będa wyglądały - delikatnie mówiąc okropnie. Miot bardzo niejednorodny, ma problemy z górna linią - ale jakośc fotek jest tak słaba, ze niewiele można w sumie powiedzieć...
Ogólnie nie polecałabym psa z takie "hodowli" - bo przecież te maluchy rodowodu mieć nie będą ... szczeniaki po prostu nie sa ładne

nie lepiej dołożyć te 500 zł i miec ładnego psa z papierem ? zamiast bawić się w kundle ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']

nie lepiej dołożyć te 500 zł i miec ładnego psa z papierem ? zamiast bawić się w kundle ?[/QUOTE]
To mi powiedz, jak przekonac do tego kogos, kto juz sobie zaplacil 900zl za tego szczeniaka (odbiera za miesiac) i uwaza, ze pozjadal wszstkie rozumy? Mialam nadzieje, ze chociaz zdrowiem psow, ale skoro nie, to nie wiem, bo zadne argumenty rodowodowe i te, co zawsze nie przekonuja.

Link to comment
Share on other sites

zabrać go/ją na wycieczkę do dobrego hodowcy
pokazać do czego się przyczynia - m in akcja rasowy=rodowodowy
[url=http://allegro.pl/item822917915_parson_russell_terrier_piesek_szczenie.html]masz pieska z rodowodem za 1000 - niehodowlanego[/url], ale z udokumentowanym pochodzeniem
w hod [url=http://www.equus.lh.pl/]Equus[/url] jest też psiak 5 czy 6-cio miesięczny, rodowodowy ale niehodowlany do wzięcia i to za o wiele mniejszą kwotę niż te bez rodowodu

ostatnio była tez suczka za 900 zł - rodowodowa, hodowlana, tylko cała biała, dlatego taka cena. Mało kto lubi całe białe psiaki...

Link to comment
Share on other sites

Ja też będę miała dziewczynkę od tych państwa na początku myślałam że pieski mają rodowód, no ale doczytałam później że to rodzice są rodowodowi. Wiem że lepiej jak piesek ma rodowód ale ja nie zamierzam rozmnażać. Rodzice tych piesków są po dobrych rodzicach ze znanych hodowli wiec mam nadzieje ze takie brzydkie nie będą. ponieważ my myślimy o agility i freesbe to myślę że uroda zejdzie na drogi plan. Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zorina'] Wiem że lepiej jak piesek ma rodowód ale ja nie zamierzam rozmnażać.[/QUOTE]

z tego co piszą - oni też "nie zamierzali "
to, że pies ma przydomek jakiejś hodowli wcale nie znaczy, że jest dobry - często na rzecz hodowli i jej imienia pracuje jeden pies, a produkują 3/4 i więcej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zorina']Oczywiście nie jest to idealny układ ale mam nadzieje że sunia będzie pięknie dropiata. A sunia po pierwszej cieczce na pewno sterylka.[/QUOTE]

żaden russell nie będzie ''pięknie dropiaty''
przykro mi, że ty, pomimo przebywania na takim forum i, mam nadzieję, czytania go i tak propagujesz rozmnażanie kundli...

PARSONEK, znasz może hodowczynię tej suni? może można by było jakoś interweniować przez hodowcę...? jak sie czegoś nie zrobi będzie ich coraz więcej...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='balupa']Czy mogę prosić o sprecyzowanie pojęcia "problemy z górną linią"?Nabyłam właśnie jednego z tych piesków i nie wiem,czy powinnam się czuć zaniepokojona:)Pozdrawiam[/QUOTE]

A jeżeli można zapytać którego pieska Pani kupila . Pytam bo ja też jednego z tych piesków bede miała
Ja kupiłam PIPI, taką dropiatą sierściuche. Podobno rozrabiara jest wielka, bedzie wesoło:lol::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zorina']A jeżeli można zapytać którego pieska Pani kupila . Pytam bo ja też jednego z tych piesków bede miała
Ja kupiłam PIPI, taką dropiatą sierściuche. Podobno rozrabiara jest wielka, bedzie wesoło:lol::multi:[/QUOTE]

My już od dwóch dni mamy w domu Bunię:)Zaadaptowała się rewelacyjnie i bez żadnych problemów,jest cudna,chociaż nie sierściucha.Od razu podbiła nasze serca.Jest niesamowicie zwinna i sprawna:)Wszystkie te szczeniaczki to straszne słodziaki,a ich rodzice też przywitali nas wylewnie,tak,że psinki mają dobre geny:)Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Są to psy do kochania/pracy , u nich górna linia nie jest istotna

Górna linia jest istotna przy hodowli

nie ma powodów do obaw

Dziękuję za informację:)Nasza sunia jest bardzo "do kochania":),a i do pracy też pewnie będzie,bo temperamentu można jej tylko pozazdrościć:)Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ale fajnie, Ja już nie mogę sie doczekać , ale chyba moge odebrac dopiero po sylwestrze ponieważ to bedzie jeszcze czas kwarantanny a my wyjeżdżamy. Mam jedno pytanie jaką szczepionką byly szczeniaczki szczepione i kiedy nastepne szczepienie bo wiem ze pierwsze bylo w ta sobote.
jak byś mogla jakies zdjecie swojej buni wstawic, byloby super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zorina']Ale fajnie, Ja już nie mogę sie doczekać , ale chyba moge odebrac dopiero po sylwestrze ponieważ to bedzie jeszcze czas kwarantanny a my wyjeżdżamy. Mam jedno pytanie jaką szczepionką byly szczeniaczki szczepione i kiedy nastepne szczepienie bo wiem ze pierwsze bylo w ta sobote.
jak byś mogla jakies zdjecie swojej buni wstawic, byloby super.[/QUOTE]

Szczepione były Novibac,następne szczepienie przewidziano na 5 stycznia:)Wzięliśmy Bunię jak skończyła 7 tygodni,bo podobno to optymalny czas na adaptację w nowym domku,jak na razie wszystko idzie jak "po maśle" - sunieczka popiskiwała troszkę tylko pierwszej nocy,no a potem nie przejawiała już żadnych objawów tęsknoty,dobry humor jej nie opuszcza (w przerwach kiedy nie śpi).No,i tylko 2 dni zajęło nam nauczenie Buni korzystania z maty do sikania,od wczoraj już nie sika w inne miejsca:)Apetyt też jej dopisuje - jednym słowem ideał:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zorina']Ale fajnie, Ja już nie mogę sie doczekać , ale chyba moge odebrac dopiero po sylwestrze ponieważ to bedzie jeszcze czas kwarantanny a my wyjeżdżamy. Mam jedno pytanie jaką szczepionką byly szczeniaczki szczepione i kiedy nastepne szczepienie bo wiem ze pierwsze bylo w ta sobote.
jak byś mogla jakies zdjecie swojej buni wstawic, byloby super.[/QUOTE]

No właśnie,a jak to właściwie jest z tą kwarantanną,bo zdania są podzielone.Czy po drugim szczepieniu można już z psinką opuścić zaciszne mury domowe?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia to nie są optymistyczne dawno temu miałam onka i wyszłam z nim po drugim szczepieniu i niestety zdechl na koci tyfus. Ale to było dawno. Na pewno jak mieszka sie na osiedlu gdzie biega duzo kotow i psow to lepiej poczekac. Niebezpieczenstwo to nie tylko kontakt z innymi psami ale przede wszystkim z odchodami innych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...