Jump to content
Dogomania

ON - DON gdzie szukać


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym abyście polecili mi Państwo dobre, sprawdzone hodowle ON'ów i DON'ów do których warto sie zwrócić o psa tej rasy - (Z rodowodem). Nie muszą to być jedynie krajowe hodowle jeśli za miedzą będą bardziej odpowiednie.


Zależy mi na tym aby był to pies o charakterze prawdziwego Owczarka Niemieckiego a nie tylko ładnie wyglądał na spacerze.
Będziemy chcieli szkolić go na psa obronnego, toteż najchętniej wziąłbym psa po rodzicach pracujących (policja itp.)

Nadmienię jeszcze że bardzo boję się dysplazji która dyskwalifikowałaby psiaka jako sportowca.


Wchodząc na strony "naszych" hodowli zauważyłem że panuje tendencja do megalomani, hodowcy chwalą się że ich psy sa bardzo duże. Otóż mi na tym specjalnie nie zależy, choć "karzełka" nie chciał bym mieć :)
Kolejną rzeczą jaką zauważyłem to to że większość hodowli ma psy po championach, zwycięzcach, medalistach, interchampionach, doskonałych. - w każdym razie każdy pies ma przypisany jakiś - tytuł bądź sukces który powinien robić wrażenie (przynajmniej na mnie na początku robił, do kiedy nie zorientowałem sie zę każdy takie odnosi).

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o rade. Dodam jeszcze że ze względów estetycznych wolałbym DON'a bądź "średnio włosego" i nie przekonują mnie argumenty że dłuższy włos to mniejsza użytkowność - w policji wiekszość Owczarków to właśnie DON'y.

Pozdrawiam :)



EDIT: Z oczywistych względów wolałbym aby to był szczeniak choć dostrzegam tez plusy starszego psiaka, dlatego nie wykluczam takiej opcji że wezmę już kilku miesięcznego a nawet starszego psa. Co do płci to wolałbym samca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...