Jump to content
Dogomania

pierwsze objawy ciąży


madam

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zabajka']Witam
Zajrzałam tutaj spodziewając się przeczytać coś czego nie wiem...
Ale znalazłam to co zwykle - małe polskie piekiełko ( nie biorę niczyjej strony ).
Pierwsze objawy ciąży to ważny i potrzebny temat.
Szczególnie dla początkujących hodowców.
Czy np. śluz pojawiający się tydzień- dziesięć dni po kryciu to dobry objaw czy zły...?
Ile dni po kryciu Wasze sunie "kończą" cieczkę...? Czy krycie ma/ miało wpływ na zakończenie cieczki...? Czy zdarzało się Wam, że Wasza sunia np. wymiotuje 2-3 tygodnie po kryciu...? Czy może to być objwem ciąży czy to tylko zbieg okoliczności...?
Myślę, że tego typu rzeczy powinny być poruszane w tym wątku.[/QUOTE]

No właśnie takich wypowiedzi bym szukała w tym temacie. Dlatego zapoczątkuję dyskusję kwestią wpływu krycia na zakończenie cieczki. U nas czwarty dzień po kryciu i praktycznie brak krwawienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='simbik']Teraz mogę dodać, że sunia zaszła też w ciążę. U nas sprawdziło się jako objaw ciąży, znaczne skrócenie drugiej połowy cieczki. Praktycznie trwała jeszcze tylko cztery dni po kryciu.[/QUOTE]

U nas drugiej połowy cieczki też nie było. Ale ciągle czekam na USG, które zrobię 31 października.
I takim dodatkowym objawem są różne zachcianki suczy. Zjadłaby wszystko, nawet to, na co do tej pory miała długie zęby.
Ale jak potwierdzimy ciążę, dam znać.

Link to comment
Share on other sites

U nas podobnie jak u kupla od serca, sunia zjadłaby konia z kopytami. Młodsza suczka (bearded collie) je zawsze pomalutku i jak zdarzy jej się odejść na chwilę od miski podczas posiłku, to nie ma do czego wracać. Do tej pory Besta jadła zawsze nie całą porcję i zdarzało jej się wybrzydzać, a nawet pościć cały dzień.
Co do końcówki cieczki, u nas było podobnie, suka plamiła cztery dni, a skończyło się ciemnobrązowym skąpym wypływem.
Dzisiaj mamy 12 dni po kryciu, więc na usg mamy jeszcze czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mesala']U nas podobnie jak u kupla od serca, sunia zjadłaby konia z kopytami. Młodsza suczka (bearded collie) je zawsze pomalutku i jak zdarzy jej się odejść na chwilę od miski podczas posiłku, to nie ma do czego wracać. Do tej pory Besta jadła zawsze nie całą porcję i zdarzało jej się wybrzydzać, a nawet pościć cały dzień.
Co do końcówki cieczki, u nas było podobnie, suka plamiła cztery dni, a skończyło się ciemnobrązowym skąpym wypływem.
Dzisiaj mamy 12 dni po kryciu, więc na usg mamy jeszcze czas.[/QUOTE]

[quote name='kumpel od serca']U nas drugiej połowy cieczki też nie było. Ale ciągle czekam na USG, które zrobię 31 października.
I takim dodatkowym objawem są różne zachcianki suczy. Zjadłaby wszystko, nawet to, na co do tej pory miała długie zęby.
Ale jak potwierdzimy ciążę, dam znać.[/QUOTE]


To ja też mogę potwierdzić objaw w postaci patologicznego żarłoctwa :evil_lol:. Panna nigdy nie żebrała przy stole. Teraz się opędzić od niej nie można, a przed zbliżającą się psią porą posiłku aż tańczy z niecierpliwości :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, ja bym dawała jej te wszystkie rzeczy, które maupa chce ale obawiam się, że może mieć ciążę urojoną. Już jej się takie zdarzały. Jeśli to urojonka a nie prawdziwa ciąża, to bardziej jej zaszkodzę niż zrobię dobrze. Dlatego z niecierpliwością czekam na termin USG.
Jeśli są maluszki to niech wsuwa co chce:)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

U mnie sunia również wcina tak, że uszy się trzęsą i mam wrażenie, że cały czas jest głodna. Wszystko zaczęło sie od trzeciego lub czwartego dnia po drugim kryciu - mniej więcej tak też całkowicie skończyła się cieczka. Apetyt ma do teraz, mimo tego, że wczoraj ( 24 dzień od drugiego krycia) zrobiliśmy usg i wyszło puste krycie. :placz: Więc nie wiem, czego to jest objaw, ale niewątpliwie nigdy taka nie była za jedzeniem :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam
Zajrzałam tutaj spodziewając się przeczytać coś czego nie wiem...
Ale znalazłam to co zwykle - małe polskie piekiełko ( nie biorę niczyjej strony ).
Pierwsze objawy ciąży to ważny i potrzebny temat.
Szczególnie dla początkujących hodowców.
Czy np. śluz pojawiający się tydzień- dziesięć dni po kryciu to dobry objaw czy zły...?
Ile dni po kryciu Wasze sunie "kończą" cieczkę...? Czy krycie ma/ miało wpływ na zakończenie cieczki...? Czy zdarzało się Wam, że Wasza sunia np. wymiotuje 2-3 tygodnie po kryciu...? Czy może to być objwem ciąży czy to tylko zbieg okoliczności...?
Myślę, że tego typu rzeczy powinny być poruszane w tym wątku.

 

Odkopuje, bo tez chcialabym sie dowiedziec kilka rzeczy.

Chodzi mi np. o ten sluz - co prawda nie zauwazylam zadnego, ale moja suka jest 3 tygodnie po kryciu i widze, ze wylizuje sie znacznie czesciej niz zwykle.

Co do cieczki..u nas trwalo chyba troche dluzej...jakies 6 dni jeszcze po kryciu..nie wiem, czy to dobry znak.

Raz - 2,5 tyg. po kryciu zdarzyly sie wymioty, ale nie poranne - byc moze zbieg okolicznosci.

Jakiegos wiekszego apetytu nie zauwazylam.

Brzuch sie jeszcze nie powieksza, sutki nieznacznie, ale cala cieczke miala powiekszone.

Innych objawow oprocz tego, ze ma "sredni" humor nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Surrender na nic nie ma reguły.Moje jedne sunie miały przezroczysta gęstawą wydzielinę drugie nie. Jednym zdarzyło się wymiotować drugim nie. Jedne są wesołe przez cała ciąże, drugie prawie 60 dni prześpią. Każda z suń może mieć inne objawy ciąży. Przeważnie po 35 dni sunia przybiera na wadze i zaokrągla sie brzuszek i w tedy wiemy, że będą szczeniaczki :)Jak nie będziesz sie mogła doczekać dobrych wieść, zawsze możesz zrobić suni między 28-35 dniem od krycia USG, ale pamiętaj, że jest to stres dla suni.

Link to comment
Share on other sites

Surrender na nic nie ma reguły.Moje jedne sunie miały przezroczysta gęstawą wydzielinę drugie nie. Jednym zdarzyło się wymiotować drugim nie. Jedne są wesołe przez cała ciąże, drugie prawie 60 dni prześpią. Każda z suń może mieć inne objawy ciąży. Przeważnie po 35 dni sunia przybiera na wadze i zaokrągla sie brzuszek i w tedy wiemy, że będą szczeniaczki :)Jak nie będziesz sie mogła doczekać dobrych wieść, zawsze możesz zrobić suni między 28-35 dniem od krycia USG, ale pamiętaj, że jest to stres dla suni.

 

Dzięki Natalia! O to mi właśnie chodziło. Zdaję sobie sprawę, że u różnych psów różnie to może wyglądać.

Ja na razie (22 dni po kryciu) obserwuję wybrzydzanie jedzenia, zmniejszony apetyt, 3 razy wymioty, ewidentnie słabszy humor i biegunka przez jeden dzień + wylizywanie dróg rodnych, ale bez jakiegoś widocznego wypływu - ozywiście to wszystko może być przypadek...

Dodatkowo suka która zwykle jest bardzo wesoła zakopuje się i przesypia w kocach całe dnie. Po brzuchu i sutkach nic nie widać - i coś co mnie martwi to przerzedzenia na głowie i ogonie..strasznie poleciała jej sierść. Dobrych wieści oczywiście się nie mogę doczekać, ale ona źle znosi wizyty u wetów, dlatego na tym etapie podaruję sobie USG.

Czytałam sporo o resorpcji płodów, która najczęściej zdarza się do 35 dnia - myślę, ze po tym terminie udamy się do weterynarza...choć gdzieś tam w głębi martwie się, że nie mamy stałego nadzoru weterynajryjnego..byłabym spokojniejsza.

Link to comment
Share on other sites

myślę, ze po tym terminie udamy się do weterynarza...choć gdzieś tam w głębi martwie się, że nie mamy stałego nadzoru weterynajryjnego..byłabym spokojniejsza.

Po tym terminie to już będzie widać, bo brzuszek zacznie rosnąć i sunia będzie przybierać na wadze :) Co do weta. to tu masz rację, powinnaś mieć swojego stałego weta. na którego możesz liczyć 24h.Ja w zeszłym roku potrzebowałam pomocy weterynaryjnej w samą wigilię i mogłam liczyć na swojego wet. Zasięgnij informacji o dobrym wet. w Twojej miejscowości lub nawet poza, idź i porozmawiaj. Weterynarz na którym będziesz mogła polegać to podstawa. Co do wymiotów i rozwolnienia, gdyby utrzymywało to sie dłużej raczej wcześniej skontaktowałabym się z wetem. Sierść moje pieski prawie wszystkie straciły, 10 stopni na plusie za oknem chyba swoje robi.

Link to comment
Share on other sites

Natalia mam swojego weta i to nie jednego :) :) 

Chodziło mi raczej o to, że zaleca się monitorowanie ciąży...robienie USG, wizyty co jakiś czas etc. A ja nie chcę suki narażać na tego typu stresy. Podczas badania serca - EKG pies mi prawie zszedł na zawał ;) Boje się po prostu o maluszki jeśli są tam w środku...nie wiem, może wezmę jakąś wizytę domową?

Link to comment
Share on other sites

wydaję mi sie-przynajmniej te suki z którymi miałam kontakt-jadły dośc dużo,bynajmniej na brak apetytu nie narzekały,ja bym na wszelki wypadek zadzwoniła do weta i umówiła się choćby na wizyte domową,może dzieje się coś?mam nadzieje że nic,ale uważam ze lepiej dmuchac na zimne

cesarki u suk przebiegaje nie"ze stresu"ktore przebyły w trakcie ciązy lecz m.in.z powodu małej ilości płodów,dużych ich rozmiarów i tego typu podobnymi

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymałam...było USG - lekarz przyjechał do domu, inaczej bym się nie zdecydowała.

Ciąża potwierdzona! :)

Z apetytem nadal różnie...ale brzuchol już rośnie i sutki też...chociaż dziwne bo bebech ma jakby tam ósemkę nosiła  - i to powiększył się w ciągu dosłownie dwóch dni..a usg pokazało tylko dwie fasolki.

Trzymajcie kciuki za zdrową ciążę ;)

Link to comment
Share on other sites

zazwyczaj po kryciu brzuszek zaokrągla się w okolicy 38go dnia od krycia. czasem wcześniej, nawet i w 32-33cim- zazwyczaj wtedy kiedy ciąża jest liczna.

w 25tym dniu najlepiej zrobić USG, ono potwierdzi ciążę w 100%.

poza tym mam sunię która po 2tygodniach od krycia traciła apetyt i zdarzały się jej biegunki.

doświadczenia na podstawie małej rasy chihuahua :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...