Jump to content
Dogomania

Florek -choroba wygrała, odszedł... ale jako pański, kochany pies


morisowa

Recommended Posts

Jest bardzo wdzięczny. Po nim wyjątkowo od pierwszego dnia widzę, że jest szczęśliwy, że mu dobrze, że jest wdzięczny za zabranie ze schroniska.
Siedzieliśmy trochę rano z nim, on na kocyku, my na podłodze. Podstawiał się do głaskania, patrzył z wdzięcznością, a potem ułożył się z główką na mnie... on mnie wyjątkowo wzrusza...
Myślę, że w naszej relacji teraz to duże znaczenie ma to, że półtora roku znaliśmy się w schronisku i to prawie codziennie się widzieliśmy. Więc w ten schroniskowy sposób byłam jego pańcią już wcześniej. KWL to podsumował, że właśnie spełniło się jego psie marzenie, wreszcie pańcia wyszła ze schroniska razem z nim. Dziękuję, że dzięki Wam stało się to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok, teraz relacja, a jak przeczytacie, to mogę wykasować, bo w końcu to wątek Florka ;)

Noc była koszmarna. Lord wył, próbował bez powodzenia wstawać, więc wył jeszcze bardziej obłąkańczo. Reszta psów z podniecenia chodziła po ścianach. Kotka ma zapalenie pęcherza - ponoć reakcja stresowa (właśnie wróciła od weta). Tylko szynszyla zachowała zimną krew.
Pojechaliśmy rano do weterynarza pełni czarnych myśli. Dr Wojtczak obejrzał Lorda (okazało się, że nie widzi na prawe oko, na lewe kiepsko, i jest głuchy/przygłuchy). Podjęliśmy próbę postawienia psa na cztery łapy. I - Lord stanął. I stał.
Okazało się, że o żadnym umieraniu nie ma mowy. Wróciliśmy do domu - postawiliśmy Lorda w ogrodzie, pół godziny go strzygłam. A potem Lord zaczął chodzić - w zasadzie człapać. Wypuściliśmy do niego Zuzę i Maszę. Wtedy Lord zaczął się usmiechać ;)

Norbert właśnie wraca z Warszawy od dr Stawskiego - jeszcze nie mam konkretnych informacji, poza tym, że Lord był tak przerażony badaniem rtg, że później uciekł Norbertowi na trawniku przed kliniką - i próbował biec :)

Link to comment
Share on other sites

O Florku za chwilę napisze morisowa. A ja mam ogólniejszy wniosek - wygląda na to że spora część dolegliwości naszych podopiecznych na Paluchu to skutek bardzo deszczowej jesieni, jest potwornie wilgotno. Traz kiedy spadły temperatury wszystkie psy ze skłonnościami do zapaleń stawów zaczeły nam padać...

Link to comment
Share on other sites

Temperatura 39,9. Waga 21,9 kg. Osłuchowo wet nie stwierdził choroby serca. Osłuchowo płuca czyste. Kaszel odtchawicowy, możliwe, że na starość zapadła mu się tchawica (?). Na usg nie stwierdził nic konkretnego. Przyznaję, że jestem zaskoczona. Krew pobrana, wybrałam badania rozszerzone (90 zł). Jutro mam też przywieźć mocz (nie pomyślałam o tym). Pies wychudzony, zaniki mięśni. Problemy ze stawami.
Póki co tyle wiadomo. Czyli w sumie nic. Zobaczymy co dadzą wyniki krwi.
Florian dostał zastrzyk przeciwzapalny i na zbicie temperatury. Koszt całości 150 zł.

Dada M nie kasuj, przecież Lord nie ma swego wątku. Trzymam kciuki za niego. Dawaj znać co z nim, choćby tu na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Oby u Florka było lepiej niż u nas.

Niestety, szczegółowe badanie wykazało, iż Lord ma spondylozę i spondyloarthrozę. Możemy stosować jedynie leczenie objawowe, podawać sterydowe leki przeciwzapalne i witaminy z grupy B. W tym wypadku muszę zwrócić honor lekarzom z Palucha, bo dokładnie takie leczenie zastosowali, więc nagła poprawa u Lorda jest zapewne związana ze zwiększeniem komfortu psychicznego.

Lord jednak jest staruszkiem. Zdaniem dr Sławskiego nadchodzą jego ostatnie chwile. Możemy jeszcze rozważyć operację kregosłupa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że Lord jej nie przeżyje.

Link to comment
Share on other sites

Co do Florka... kaszel faktycznie nie brzmi "sercowo" - mój Vito ma wrodzoną wadę serca i czasami pokasłuje - brzmi zupełnie inaczej. Myślałem że to coś z drogami oddechowymi, może płuca. Zaniki mięśniowe bardzo mocne, kręgosłup miednica, mięśnie okołoczaszkowe w fatalnym stanie. Łapki wyglądają na opuchnięte... To i temperatura wskazują na jakieś stany zapalne (stawów ?mięśni ? ścięgien ?) Badania krwi powinny dać wskazówkę czego mamy dalej szukać. Na dziś to bardzo zabiedzony psiak...

Link to comment
Share on other sites

Dziś odebraliśmy wyniki badań krwi Florka. Nie są fatalne. Jednak wynika z nich silny przewlekły stan zapalny. Od naszych lekarzy dostaliśmy zalecenie wykonania zdjęć RTG klatki piersiowej. Wieczorem więc z przygodami dotarliśmy do lecznicy na Potockich gdzie zdjęcia zostały wykonane. Na podstawie badań osłuchowych raczej wykluczono problemy sercowe. Ze zdjęć i osłuchu wynika natomiast poważny stan zapalny płuc. Możliwe że także nowotwór, ale to na razie przypuszczenie. Dostaliśmy silny antybiotyk i dodatkowo Flawamed. Jutro zdjęcia obejrzeć ma dr. Niziołek i potwierdzić diagnozę oraz kurację. Jeśli uzna za stosowne potrzebne może być USG i być może inne badania. Możliwe też że jednak z dalszym diagnozowaniem wstrzymamy się do zakończenia kuracji stanu zapalnego. Krótko mówiąc czekamy co jutro dr. Niziołek zaleci.
A Florian był bardzo dzielny, spokojny i grzeczny :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Lordzik....... dobrze, że już w schronie nie jesteś..choćby dla lepszego komfortu psychicznego - warto było![/QUOTE]
temat tylko o Lordzie aby nie wprowadzać zamieszania w wątku Florka
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/174428-Paluchowy-LORD[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za brak dłuższej relacji, ale wczoraj padłam a teraz się śpieszę...
KWL napisał najważniejsze. Wiemy już co jest głównym problemem psa. Płuca. Oby okazał się to tylko stan zapalny pechowo uformowany tak, że daje na zdjęciu obraz jak zmiany nowotworowe. Jednak podejrzenie raka płuc jest. Mam dzwonić między 11tą a 14tą gdy lekarze będą po konsultacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...