Jump to content
Dogomania

Owczarki ze śmietnika w Radomiu - Ares już w domu, Mars czeka nadal.


red

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kaskadaffik']Napewno trzeba.... mamy teraz tyle psów, że ja już się pogubiłam .... kurcze a nie macie żadnej innej opcji, u nas bardzooo ciężko z miejscami....[/QUOTE]
Ok, rozumiem.
O ile hotel dziewczyny pewnie dla niego znajdą, to największy problem jest jak zwykle z kasą. Pomyślałem, że skoro pozostały deklaracje na hotel dla Odyna, to czy nie można by z tych pieniędzy sfinansować hotelu dla Skinny'ego?
Proszę wypowiedzcie się, bo szkoda żeby ta kasa leżała jak można psu pomóc. Chyba, że macie na oku jakąś inną bidę, która pilniej potrzebuje pomocy, to nie ma sprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Obawiam się, że pomimo, iż Odyn nie potrzebuje już pieniędzy, to wystarczą one ledwie na Marsa i Aresa. Nie ma zbyt wielkich zapasów w skarpecie, a Odyn nie miał swoich deklaracji.[/QUOTE]
Z rozliczenia, które zamieściła Mal w czerwcu saldo wynosiło +359.
Odyn miał swoje deklaracje. Była to 1/3 kwoty przeznaczonej na Marsa i Aresa, na którą zgodzili się "deklarowicze".
Piszesz, że pieniądze "...wystarczą ledwie na Marsa i Aresa." Jeżeli tak jest to trudno, ale jak to się ma do rozliczeń Mal?
Przemyśl to na "chłodno" i niech przemyślą pozostali "deklarowicze". Może jednak będzie można pomóc Skinny'emu...

Link to comment
Share on other sites

Niestety, z finansami jest tak jak pisze Malibo. Odyn miał mniej niż 1/3, bo z deklaracji opłacany był hotel dla całej trójki oraz jedzenie dla Marsa i Aresa. Odynowi jedzenie i leczenie sponsorowała wyłącznie Malibo.
Z deklaracji jest na niewielkim plusie tylko dlatego, że jeden miesiąc pobytu (1050 zł jeśli dobrze pamiętam) płacił Komitet Pomocy dla Zwierząt. Miesięczne wpływy przeważnie były mniejsze niż wydatki z deklaracji na całą trójkę. Podratowały nas deklaracje jednorazowe oraz właśnie KPdZ.
W tej chwili będzie do opłacania Marsowi i Aresowi hotel plus karma czyli miesięcznie 798 zł.
Umieszczenie Skinny'ego na miejsce Odyna musiałoby się wiązać z dodatkowymi deklaracjami na niego. Co innego gdyby wszyscy wpłacali tak, jak zadeklarowali. Ale w stanie obecnym nie damy rady finansowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mal']Niestety, z finansami jest tak jak pisze Malibo. Odyn miał mniej niż 1/3, bo z deklaracji opłacany był hotel dla całej trójki oraz jedzenie dla Marsa i Aresa. Odynowi jedzenie i leczenie sponsorowała wyłącznie Malibo.
Z deklaracji jest na niewielkim plusie tylko dlatego, że jeden miesiąc pobytu (1050 zł jeśli dobrze pamiętam) płacił Komitet Pomocy dla Zwierząt. Miesięczne wpływy przeważnie były mniejsze niż wydatki z deklaracji na całą trójkę. Podratowały nas deklaracje jednorazowe oraz właśnie KPdZ.
W tej chwili będzie do opłacania Marsowi i Aresowi hotel plus karma czyli miesięcznie 798 zł.
Umieszczenie Skinny'ego na miejsce Odyna musiałoby się wiązać z dodatkowymi deklaracjami na niego. Co innego gdyby wszyscy wpłacali tak, jak zadeklarowali. Ale w stanie obecnym nie damy rady finansowo.[/QUOTE]
W takim razie dlaczego wpłaty od KPdŻ oraz dodatkowe od Malibo nie są ujęte w rozliczeniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mal']Już kilkakrotnie robiłam taką akcję. W przyszłym tyg jeszcze powysyłam przypomnienia, zobaczymy jaki będzie efekt.[/QUOTE]

Ja tam przypomnień nie dostaję , a wpłacam zawsze z opóźnieniem ;)
Wiem po sobie , ze takie przypomnienie działa mobilizująco ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='punk']W takim razie dlaczego wpłaty od KPdŻ oraz dodatkowe od Malibo nie są ujęte w rozliczeniu?[/QUOTE]
Jeśli chodzi o moje dodatkowe wpłaty, to nie było ich na konto Mal, lecz bezpośrednio do hotelu, wg zgłoszonych potrzeb i zaleceń lekarskich.
Punk, Twoja prośba chyba straciła formę prośby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='punk']W takim razie dlaczego wpłaty od KPdŻ oraz dodatkowe od Malibo nie są ujęte w rozliczeniu?[/QUOTE]

Prowadzę jedynie rozliczenie wpłat na moje konto. Malibo już napisała, jak to u niej wyglądało. KPdZ również rozliczał się na zasadzie faktury VAT z hotelem, więc poza mną i moim kontem.

[quote name='toyota']Ja tam przypomnień nie dostaję , a wpłacam zawsze z opóźnieniem ;)
Wiem po sobie , ze takie przypomnienie działa mobilizująco ;)[/QUOTE]

Dostali je ci, którzy przestali wpłacać albo ci, którzy nie wpłacili wcale. Niestety, sporo pozostaje bez odzewu :(
Od przyszłego mies faktycznie będę wysyłać każdemu.

Link to comment
Share on other sites

[U][B]Do Malibo57[/B][/U]

Miałem już nie pisać ale piszę, bo nie daje mi to spokoju.
Moja prośba nie straciła formy prośby. Rozumiem, że tak mogłaś to odebrać bo pisałem na wścieku i za to Cię przepraszam. Jednak to, że napisałem w ten sposób, wynika z kompletnego burdelu w rozliczeniach.
Wyglądało na to, że wszystko jest ok. Kasy wystarcza na trzy psy i jeszcze saldo na plusie czyli bajka! Okazuje się jednak, że pieniędzy ledwo wystarcza na dwa psy mimo dodatkowych (nie uwzględnianych w poście) wpłat Twoich i od Towarzystwa.
Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest krytykować, ale tak nie może być. Może dobrze, że zrobiła się mała awanturka, bo można konkretnie pogadać.
Jeszcze raz Cię przepraszam za sposób wypowiedzi. Naprawdę jedną z ostatnich rzeczy, którą bym zrobił, byłoby żądanie kasy dla innego psa.

[U][B]Do Mal[/B][/U]

Zajęłaś się prowadzeniem finansów Dziadków. Chwała Ci za to!

Ale:
- Dwukrotnie musiałem się dopominać o nr konta do wpłat
- kilkukrotnie musiałem się dopominać o potwierdzenie wpłynięcia kasy
- po bodajże czerwcowej interwencji którejś z Dogomaniaczek, zamieściłaś niepełne (jak się okazuje) rozliczenie. Teraz kończy się lipiec i wciąż nie ma rozliczenia za ten miesiąc.
Nie czepiam się Ciebie, ale jak się zdecydowałaś, to trzeba być konsekwentnym. Rozumiem, że można nie mieć czasu (sam nie mam go za wiele) lub dostępu do netu, ale w takim razie napisz, jak Ci pomóc.
Mogę np. zająć się egzekwowaniem deklaracji od opieszałych "deklarowiczów".
Napisz w czym mogę Ci pomóc.

Link to comment
Share on other sites

O wypraszam sobie DZIADEK Ares dostał sunię do biegania :multi::multi::multi::multi:
i jej nie zjadł, a zawsze biegał sam, bo panika była że zeżre, a tu Go Taszka sterroryzowała, ale jest szczęśliwy od 3 dni, odżył biedny jak młody bóg :loveu::loveu:

A Marsik jak Marsik, koła do góry i miziamy !!!!

Link to comment
Share on other sites

[B]Punk
[/B]Wielkie dzięki za oferowaną pomoc. Bardzo się przyda. Zwłaszcza w pisaniu przypomnień do deklarowiczy :lol:

1. Konto do siebie podawałam nie tylko ja, być może dlatego musiałeś się przypominać - im więcej ludzi tym gorzej to czasem wychodzi ;)
2. Podałam dobre dane do konta, więc kasa musi do mnie docierać bądź wracać do wpłacającego. Innej możliwości nie ma. Nie wróciło do Ciebie to znaczy, że doszło do mnie ;)
3. Nie mam doświadczenia na dogo. Dla samej siebie od początku mam takie rozliczenie. Była taka potrzeba więc wstawiłam je na wątek.
Rozliczenie mojego konta jest pełne. Tyle wpłynęło, tyle wypłynęło. Ile kosztowało leczenie i wyżywienie Odyna nie wiem - to już od początku Malibo deklarowała się pokrywać z własnej kieszeni. Były o tym info na wątku. Były deklaracje od KPdZ o pomocy w utrzymaniu psów - po rozmowach konkretnych udało się, żeby zasponsorowali jeden miesiąc pobytu. To nie szło przez moje konto ani ze składek deklarowiczy.

Jeśli przejrzeć całość rozliczenia to widać wyraźnie, ile wpływa a ile wychodzi. I że to, co zostało na plus co miesiąc się zmniejsza. Jest też napisane, że hotel jest opłacany dla trzech psów, ale karma dla dwóch.
Rozliczenia robię dopiero w następnym miesiącu, bo niektórzy wpłacają dopiero pod koniec. Zdarza się, że np. lipcowa wpłata dojdzie dopiero początkiem sierpnia.

Link to comment
Share on other sites

Potencjalny właściciel dla Aresa, Pan Janusz Grabowski czeka na telefon od osób opiekujących sie pieskiem i na wizytę przedadopcyjna w Krakowie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosze szybko się z nim skontaktować :) :) :) Pan wie, że Ares nie jest najmłodszy, że ma łapkę krzywą i że jest śmieszny :) Pan powiedział, że właśnie takiego chce :) :)

A u nas zamiana banana i z Aresem mieszka Koni teraz, a Marsik dosta ł malutką Borsunię dla towarzystwa, Koni jest bardzo żywa, więc dla Aresa dobra partia, z Marsem może się troszkę nudziła ;)a próbowaliśmy dać Marsikowi Fantę, naszą terrorystkę, wszystko było dobrze, tylko przy wejściu do budy odbywały się walki, więc zrezygnowaliśmy :)
Aresowi zamiana pasuje, nie siedzi już sam, a jak weszłąm do nich po kilku minutach urządzili sobie pływalnię, wylali całe wiadro wody i się ciapali ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Rozliczenie:

[/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2][B]LIPIEC:[/B]
deklaracje stałe:
toyota – 20 zł
gorki330 – 50 zł
cajusJB – 20 zł
Mal – 30 zł
malibo57 – 200 zł
xytr – 50 zł
Aska7 – 50 zł
Mayka – 20 zł
Agata69 – 5 zł
israel – 30 zł
punk – 200 zł
__________________
razem: [B]675 zł

[/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]WYDATKI:
karma Mars i Ares – 169 zł
hotel Mars, Ares i Odyn – 750 zł
_____________________________
razem: [B]919 zł
[/B][/SIZE][/FONT]
[COLOR=Red][B][FONT=Tahoma][SIZE=2][U]SALDO +155 zł[/U]

[COLOR=Black]SIERPIEŃ:
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=Black]Doszły wpłaty od: toyota 20 zł, Mal 30 zł, malibo57 200 zł, xytr 50 zł, Aska750 zł, israel 30 zł oraz jednorazowa od acha44 - 20 zł (razem 400 zł).
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR] [FONT=Tahoma]
Rozliczenie dodałam również do postu nr 7 oraz uzupełniłam tam wpłaty od toyoty - po uzupełnieniu wpłat saldo za czerwiec było +399 zł. Obecnie się zmniejszyło już do zaledwie 155 zł.
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...