Jump to content
Dogomania

przekonanie do Labradora


Guest Isen

Recommended Posts

Na poczatek witam na forum :)

mam pewien problem, mianowicie dzis bylem z rodzicami ogladac psy, bo planujemy kupic nowego... no i ogladalismy Labradory i Foksteriery..
moi rodzice nie moga sie przekonac do labka, mowia ze jest duzy, ze z nim duzo problemow jest, ze jedzenie drogie, ze trzeba po nim sprzatac, ze trzeba na spacery chodzic... a foksterier jest maly i oni sa nim zachwyceni, ze malo wymagajacy bla bla bla... ale on jest brzydki i maly :/ a ja bym chcial bardzo labradora a nie takiego kurdupla...

w jaki sposob mam przekonac moich rodzicow do labka? zeby go kupili i pokochali eh...

pomocy!

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witaj Labradory wcale nie sa takie duze no chyba ze ktos ma male mieszkanie to taki pies moglby sprawiac klopot...A czy jest z nim duzo problemow? hmmm napewno trzeba mu poswiecac duzo czasu bo sa to psy energiczne potrzebujace duzo ruchu,ktore nielubia sie nudzic!Jedzie nie jest az takie drogie..jezeli stac Cie na utrzymanie jakiego kolwiek psa to niema za duzej roznicy miedzy utrzymaniem foksretiera a labradora.I po tym i po tym psie na poczatku trzeba bedzie sprzatac...z foksterierem o ile sie niemyle trzeba co jakis czas chodzic do psiego fryzjera.Pozatym kazdy pies potrzebuje uwagi i kazdy pies jest wymagajacy.Pozatym labradory to bardzo dobrzy przyjaciele czlowieka szybko sie ucza sa raczej ulegle i oddane czlowiekowi.Te argumenty przekonaly moich rodzicow i jestem szczesliwa posiadaczka labradora i niezamienila bym go za nic na swiecie na innego psa! Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Hmm, coś mi się wydaje, Isen, że ani Ty ani Twoi rodzice nie mają pojęcia o psach. :roll: Proponuję a) przejrzeć internet pod kątem wymagań foxa i labradora, b)porozmawiać z właścicielami/hodowcami, c) spotkać się z kimś, kto ma laba/foxa, poobserwować psa na żywo
i dopiero wtedy zdecydować.

Link to comment
Share on other sites

Mam labka juz prawie 3 lata. Wczesniej jamniki.Przeskok we wzroscie i charakterze spory.:lol::lol:teraz zastanawiamy sie nad drugim labkiem,bo sa to urocze,"cieple",kochane psiaki. W domu pies jest calkowicie nieklopotliwy-spokojny,troche leniuszek. Energie wyladowywuje na spacerach.Jeden dlugi,3 krotsze.
Foksiu bedzie w domu rozrabial,przeciez to terier
Zgadzam sie,ze labek musi jesc dobra karme

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isen']mam pewien problem, mianowicie dzis bylem z rodzicami ogladac psy, bo planujemy kupic nowego... no i ogladalismy Labradory i Foksteriery..[/quote]

Coś to podejrzane jest :shake:
Ogladać psy tzn. wystawa (wątpię) czy jakas giełda :mad: ?
A tak btw to na jedzeniu się nie oszczędza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vogue']Energie wyladowywuje na spacerach.Jeden dlugi,3 krotsze.
Foksiu bedzie w domu rozrabial,przeciez to terier[/QUOTE]

No tutaj to różnie bywa.. Mam labradora i terriera, co prawda airedale a nie foxa.. Oba są przecudowne, wspaniałe psiaki. Mają wiele cech wspólnych, dlatego też zdecydowałam się na te właśnie rasy. Jednak to co chciałam napisać to by nie wierzyć w opinie takie jak powyżej. Mój lab mając olbrzymie dawki ruchu miał jeszcze na tyle sił by zdemolować mi totalnie mieszkanie, terrierowi zaś nigdy się nie zdarzyło nic pogryźć poza swoimi zabawkami. W codziennym obyciu wbrew wyglądowi to uroczy, misiowaty labek jest diabełkiem, a szorstki, o wyglądzie wielkiego rozrabiaki terrier jest aniołem..


[B]Isen[/B]
nie wiem kto ma być u Ciebie w domu odpowiedzialny za psa.. chociażby pod względem finansowym kupując mu karmę i pokrywając koszty leczenia, szkolenia.. Myślę, że właśnie ta osoba powinna zdecydować o tym jakiej rasy powinien być piesek, bo różnica w ilości karmy dla laba a foxa jest znacząca.. Oczywiście każdy członek rodziny powinien mieć prawo wyrazić swoje zdanie na temat nowego domownika :haha:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isen']Na poczatek witam na forum :)

mam pewien problem, mianowicie dzis bylem z rodzicami ogladac psy, bo planujemy kupic nowego... no i ogladalismy Labradory i Foksteriery..
moi rodzice nie moga sie przekonac do labka, mowia ze jest duzy, ze z nim duzo problemow jest, ze jedzenie drogie, ze trzeba po nim sprzatac, ze trzeba na spacery chodzic... a foksterier jest maly i oni sa nim zachwyceni, ze malo wymagajacy bla bla bla... ale on jest brzydki i maly :/ a ja bym chcial bardzo labradora a nie takiego kurdupla...

w jaki sposob mam przekonac moich rodzicow do labka? zeby go kupili i pokochali eh...

pomocy!

pozdrawiam[/quote]

Każdy pies jest wymagający- i o tym trzeba pamiętać!
Który bardziej - czy labrador czy foksterier- każdy z nich wymaga dużo ruchu ( nie tylko wyjścia na siusiu i kupkę 3x dziennie), obaj wymagają ułozenia- teriery potrafią mieć charakterek i uważam że powinny mieć doświadczonego przewodnika- labrador pomimo swej łagodności wymaga pracy - kłopotliwa bywa jego spontaniczność ( bywa że z radością skacze na ludzi) , często ciągnie na smyczy( a nie jest to mała kruszynka), nie lubi zostawać sam w domu ( mój potrafił nieźle zdemolować mieszkanie). Labradory są psami skłonnymi do alergi( wiem coś o tym- bo przez rok męczyłam się z alergią u swojego Niusia), mocno linieją przynajmniej dwa razy w roku- wymagają też dobrej karmy - ( koszt ok. 200 zł za 20 kg.- na ok miesiąc). Labradory sa przemiłymi psiakami i jeśli ktoś jest świadomy tego co napisałam wcześniej to ok. niech kupuje- ale jeśli ktoś myśli ,że to będzie wieczny miły piesio z reklamy papieru toaletowego to niech się zastanowi.

Pozdrawiam !;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...