Jump to content
Dogomania

kursy gromingu finansowane przez UP śląski


hekate811

Recommended Posts

W urzędzie pracy rozpatrzono pozytywnie moją prośbę o sfinansowanie kursu groomerskiego, problem w tym że zakład zmusi być wpisany w rejestr instytucji szkoleniowych przy wojewódzkim urzędzie pracy a czas mam do końca listopada inaczej pieniądze przepadną :roll:
Znacie zakłądy na śląsku, najlepiej okolice tychów lub mysłowic, gdzie mogłabym się na taki kurs zgłosić i gdzie warto iść.
Pani z UP wręcz dała mi do zrozumienia że powinnam poszukać na własną rękę, gdyż ona ma stos jeszcze innych pozytywnie rozpatrzonych wniosków i kursów do wyszukania.

Link to comment
Share on other sites

[B]hekate811[/B] - nie daj się! Mnie też tam skierowano,bo mój PUP wysyłał tam,gdzie taniej...nie patrząc na to,co oferuje dany kurs i ile trwa. Ja się uparłam,napisałam odwołanie w którym m.in.wyliczyłam różnicę w ofertach obu firm szkolących (60 a 187 godzin to chyba spora różnica),wykazałam,że de facto Bobik jest tańszy a oferuje gruntowniejsze przygotowanie do zawodu,napisałam,że 12 dniowe szkolenie nie przygotuje mnie do samodzielnego wykonywania zawodu,rzecz oparła się o dyrektora PUP,zrzekłam się refundacji kosztów noclegów i wyżywienia i po pół roku od złożenia podania,po prawie cotygodniowych wizytach w PUP dostałam skierowanie na to szkolenie,które chciałam. Nie można dać się wodzić za nos urzędom - oni nie mają bladego pojęcia o temacie groomingu,więc trzeba ich oświecić - to Ty potem będziesz wykonywać pracę i to TY masz być do tego zawodu odpowiednio przygotowana...

PS.mój PUP wysłał nawet w trakcie kursu kontrolę:evil_lol: - pani urzędniczka po obserwacji kilku godzin naszej pracy stwierdziła,że teraz rozumie czemu tak się uparłam przy Bobiku:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

dzwoniłąm do Bobika, wolne miejsce mają dopiero pod koniec przyszłego roku, dla mnie to za długo by stać w miejscu. Myślę że pujdę jednak tam gdzie mnie kierują, przynajmniej coś liznę, sprawdzę jak się w tym czuję i tak najpierw wolałabym się gdzieś zachaczyć na stażu i dalej się uczyć. A do Bobika zawsze mogę się sama zapisać i przez rok kase odłożyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B]Cockermaniaczka[/B], to akurat z moim urzędem było trochę zabawy - nie każdy urząd robi takie problemy.

[B]zeberka161[/B],kurs może być w całości finansowany przez urząd - jeśli jesteś zarejestrowaną osobą bezrobotną i nie ma dla Ciebie ofert pracy - a masz tzw.przyrzeczenie zatrudnienia bądź będziesz uruchamiać działalność gospodarczą (to tak w skrócie).

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak...Tyle ze jak ktos ma zaklad to najczesciej robi w nim sam...:(
Chyba ze jakis kontrakt z wetem czy sklepem co maja lokal na wynajecie...
A z tym drugim to jak jest?Najpierw ide prosic o kurs i jednoczesnie skladam papiery o zalozenie dzialalnosci czy najpierw dzialalnosc a potem kurs<co chyba jest troche nie logiczne jak dla mnie?;/ >

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak...Tyle ze jak ktos ma zaklad to najczesciej robi w nim sam...:(
Chyba ze jakis kontrakt z wetem czy sklepem co maja lokal na wynajecie...
A z tym drugim to jak jest?Najpierw ide prosic o kurs i jednoczesnie skladam papiery o zalozenie dzialalnosci czy najpierw dzialalnosc a potem kurs<co chyba jest troche nie logiczne jak dla mnie?:cool1::roll:

Ja juz mysle nad tym powaznie bo znow pracy szukam a UP kochany chce mnie na staze wysylac a one mi sa zbedne:mad::angryy:A cale zycie u kogos robic to tez nie ciekawie:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Cockermaniaczka']Dokladnie tak...Tyle ze jak ktos ma zaklad to najczesciej robi w nim sam...:(
Chyba ze jakis kontrakt z wetem czy sklepem co maja lokal na wynajecie...
A z tym drugim to jak jest?Najpierw ide prosic o kurs i jednoczesnie skladam papiery o zalozenie dzialalnosci czy najpierw dzialalnosc a potem kurs<co chyba jest troche nie logiczne jak dla mnie?:cool1::roll:

Ja juz mysle nad tym powaznie bo znow pracy szukam a UP kochany chce mnie na staze wysylac a one mi sa zbedne:mad::angryy:A cale zycie u kogos robic to tez nie ciekawie:roll:[/QUOTE]


W Naszym pięknym Kraju dużo rzeczy jest nie logicznych nawet dla Nas, że już o obcokrajowcach nie wspomnę.

Jednak do tematu.
W mojej opini chyba lepszym rozwiązaniem (nie najłatwiejszym) byłoby ubieganie się o fundusze na otwarcie nowego biznesu (podobno każdemu przyznają) a następnie porozumieć się z osobą uprawnioną do udzielania kursu żeby udokumentować wydatki..

Pozdrawiam
Łukasz
Profesjonalne ostrzenie ostrzy/nożyczek Fryzjerskich , Groomerskich

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko zeby dostac takie fundusze z UP na otwarcie wlasniej dzalalnosci trzeba miec 2 osoby co beda zarabiac 1400 zl brutto i podżyrują ten niby kkredyt:shake::roll:
I nie wiem czy kurs si zliczy do tego...Wiem ze na wyposazenie i nie wiecej niz 20 prc sumy na towar mozna przeznaczyc...

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko zeby dostac takie fundusze z UP na otwarcie wlasniej dzalalnosci trzeba miec 2 osoby co beda zarabiac 1400 zl brutto i podżyrują ten niby kkredyt:shake::roll:
I nie wiem czy kurs si zliczy do tego...Wiem ze na wyposazenie i nie wiecej niz 20 prc sumy na towar mozna przeznaczyc...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Tak tylko zeby dostac takie fundusze z UP na otwarcie wlasniej dzalalnosci trzeba miec 2 osoby co beda zarabiac 1400 zl brutto i podżyrują ten niby kkredyt:shake::roll:
I nie wiem czy kurs si zliczy do tego...Wiem ze na wyposazenie i nie wiecej niz 20 prc sumy na towar mozna przeznaczyc...[/QUOTE]

dokladnie.

wiec chyba na wakacje sama sobie zrobie kurs bo biurokracja w naszym kraju mnie przeraza :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ja chciałm isc na kurs groomingu to z PUPu wcisneli mi dwa wnioski, zeby ktos podpisał ze w razie mozliwosci mogłby mnie kiedys po kusrie przyjąc do roboty, ale w naszej wiosce same sępy i ze strachu nic nie podpisały.Więc nici z kursu. a na kurs czeka sie i tak ponad miesiąc. Wiec zapewne jakby wybrali to najtanszy i byle gdzie bo do najlepszych kolejka była aż do grudnia,widziałam na necie.
Ten kraj mnie przerasta...

Fakt najlepiej jakos samemu zrobic ten kurs...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Chciałam się dowiedzieć czegoś więcej na temat kursu u Pani Czempas . Może ktoś się tam szkolił ?
Wiem , że kurs trwa dwa tygodnie , ale ile psów obcina kursant sam przez ten czas , czy potrafi przekazać wiedzę ?
Napiszcie proszę swoje opinie .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...