Jump to content
Dogomania

szkolenie we Wrocławiu


martulka22

Recommended Posts

[quote name='blondynka'] nie wiem co znaczy podejście do psów strachliwych, wiem tylko że agresywne zawsze były w kagańcach :P [/quote]
Te kagańce były normalne, metalowe, czy jakieś specjalne? Jak wyglądało nagradzanie psów w kagańcach? Miały jakieś hmmm... dziury w tych kagańcach, przez które wkładało się smaczki?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co z termoregulacją? Bo słyszałam, że te materiałowe mocno opinają pysk, przez co ustrudniają oddychanie. Zresztą chyba muszą opinać, bo inaczej nie spełniałyby funkcji antygryzieniowej. My mamy kaganek skórzany. Jak się człowiek przyłoży i ma dobre oko, to z boku da się psu smakola do pyska wsadzić. Słyszałam też, że ludzie w skórzanych (albo w plastikowych) usuwają jeden/dwa paski z boku właśnie i tamtędy dają smaczki.
No i oczywiście jakoś nie widzę możliwości nagradzania psa zabawką. O uczeniu aportu to już nawet nie wspomnę. Czy psy w kagańcach nie uczyły się tego, nie były tak nagradzane? Co robiły, gdy inne psy ćwiczyły?

Ja bardzo przepraszam za to OT, ale bardzo mnie ciekawią rozwiązania "techniczne" danej szkoły, czyli jak "prowadzić zajęcia, by każdy był zadowolony i każdy pies nauczony".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Długa historia. Głównie dlatego, że Zeus rzuca się na konie dośc groźnie...
Mógł już nie wrócic ze szkolenia gdyby ten koń, którego zaatakował był bardziej"kopiący". Niestety życie doświadczyło mnie troszkę, i wiem, że nie mogę sobie pozwolic na sytuacje, które wymagałyby ratowania życia psa lub chocby kosztownego leczenia. Tak samo gdyby ucierpiał koń lub dziewczyna na koniu...Zeus wieszał się na jego ogonie, udach. Kto poniósłby konsekwencje???JA! Kierował mną zdrowy rozsądek. Wierz mi, że Agility uwielbiam ale trenowałam w stresie, a to jest najgorsze. Musialam ciągle miec go na smyczce i szybko biec na drugi koniec tunelu, bo jak nie zdąże to...:shake: Trochę szkoda. Mam nadzieję, że rozumiesz o co c'mon.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='la_pegaza']Tak. Doczytałam tą historię na waszym wątku. Całe szczęście, że wówczas nikomu się nic nie stało.[/quote]

No i właśnie oto chodzi...Nie chcę nikogo narażac na jakiekolwiek urazy, psa, dziewczyny czy konia. Jeżeli można tego uniknąc, to wolę z tego skorzystac.
Lepiej zapobiegac niż leczyc...

LALUNA mówiła mi, że nawet na ulicy może zdrazyc się straż miejska na koniach, a Zeus będzie sobie akurat biegał i zaatakuje konie straży m. To też może się zdarzyc ale mniejsze prawdopodobieństwo.

W sumie nie mogę sobie wyobrazic takiej sytuacji ale nie mam takich możliwości żeby zniczulac go na konie gdyż nie mam żadnej zaprzyjaźnionej stadniny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosikf & dogs']No i właśnie oto chodzi...Nie chcę nikogo narażac na jakiekolwiek urazy, psa, dziewczyny czy konia. Jeżeli można tego uniknąc, to wolę z tego skorzystac.
Lepiej zapobiegac niż leczyc...

LALUNA mówiła mi, że nawet na ulicy może zdrazyc się straż miejska na koniach, a Zeus będzie sobie akurat biegał i zaatakuje konie straży m. To też może się zdarzyc ale mniejsze prawdopodobieństwo.

W sumie nie mogę sobie wyobrazic takiej sytuacji ale nie mam takich możliwości żeby zniczulac go na konie gdyż nie mam żadnej zaprzyjaźnionej stadniny...[/QUOTE]
Może Cie to spotkać wszędzie i to pewnie niespodziewanie - czy to straż czy jakiś festyn, może nawet sarna w lesie? Ja bym nad tym pracowała, bo czy będziesz z nim zawsze na lice chodziła? Koty gania? robimy off topic ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='la_pegaza']Może Cie to spotkać wszędzie i to pewnie niespodziewanie - czy to straż czy jakiś festyn, może nawet sarna w lesie? Ja bym nad tym pracowała, bo czy będziesz z nim zawsze na lice chodziła? Koty gania? robimy off topic ... :lol:[/quote]

On już teraz jest codziennie spuszczany ale mam oczy dookoła głowy. Koty gania ale raczej nie w celach zagryzienia jak to wyglądało z koniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Indywidualne czy może byc w grupie ????

Adresy szkół dla psów we Wrocławiu

Klub [URL="http://www.agilitydeluks.republika.pl"]De Luks[/URL] <-POLECAM ;)
[URL="http://www.szkoladlapsow.pl"]Szkola dla psów L.Kalisza [/URL]
Klub [URL="http://www.artemis.pl/"]Artemis[/URL]
szkoła [URL="http://www.aport.wroclaw.pl/main_psy.html"]Aport[/URL]
psie przedszkole i kursy posłuszeństwa szkoła Cywil : [URL="http://www.cywil.pl/"]tutaj[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odzew ,stało się tak że pies wszedł mi na głowe i potrzebuje wskazówek jak odkręcić niektóre zachowania ,przede wszystkim strasznie ciagnie na spacerze i atakuje inne psy,to zdarzało się wczesniej ale nie wtakim stopniu.Wiem że wina nie leży w psie tylko we mnie ,czuje strach przed innymi psami, ostatnio broniąc Maksa zostałam ugryziona w reke .Każdy mijany wiekszy pies powoduje u mnie palpitacje serca.Rany sie zablizniły ale z psyche gorzej .Pies to wyczuwa i zrobił sie bardziej czujny i zdarza się również że zaczyna obszczekiwać mijających mnie ludzi.:placz:
Może czas na psychoanalityka,ale spróbuje jeszcze rad ludzi którzy mogą pomóc.To w skrócie .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...