Jump to content
Dogomania

TARNÓW - 4 psiaki, koń i rodzina. Podaruj radość na Święta!


Recommended Posts

no i część dla Grev
klaczka w nowym kantarze i z nowym uwiązem :D

[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/5507/dsc02314a.jpg[/IMG]

[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/8181/dsc02312ru.jpg[/IMG]

[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/782/dsc02309p.jpg[/IMG]

[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/7927/dsc02308.jpg[/IMG]

[IMG]http://img6.imageshack.us/img6/2079/dsc02307d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Powiem tylko: [B]super rodzina !!![/B]i jak na nich patrzę to wydaje mi się, że są "bogatsi" od wielu innych opływających w luksusy. Mają to co wielu innym brakuje: ciepło, miłość i siebie.
A mała Biafra Asiu i Twój Kacper to jak rodzeństwo , uśmiechy rewelacja:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grosziwo']
A mała Biafra Asiu i Twój Kacper to jak rodzeństwo , uśmiechy rewelacja:loveu::loveu::loveu:[/QUOTE]

dziś się śmiałam do izy, ze chyba mamy jakichś wspólnych przodków, bo zbyt dużo historii nam się takich samych zdarza.... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Barbara_B']Szkoda trochę, bo ja wysłałam tylko pieniądze, to rodzina odemnie nic nie dostała....
Pewnie by się im przydały choćby na te bilety, prąd lub jakieś długi.
Ale podziwiam za ogromny wysiłek zarówno pań Asi i Biafry jak i Majki a także jej męża.
Piękna akcja. I cieszę się radością Rodziny.[/QUOTE]


Dostała, dostała :loveu:
Zrobiłyśmy z Asią zakupy, głównie spożywcze. Zapakowany był cały tył samochodu.
Dostali z każdego po trochę. Owoce w puszkach, soki, margaryny, masło, bakalie, cukier, mąkę, olej, przyprawy, sosy do makaronów, makaron, ryż, ryby, wędliny vaccum, i inne.

Jak się trochę ogarniemy to wkleimy zdjęcia i paragon ze sklepu.
Cały czas pilnowałam w rękach paczkę z Gandalfa i w ostatniej chwili przypomniałam sobie żeby zrobić jej zdjęcia :evil_lol:
Wewnątrz był paragon, nie faktura.

Na miejscu sytuacja jest gorsza niż myślałyśmy.
W kuchni mają szafki kuchenne, ale zupełnie puste :shake:
Wypakowywali wszystko od razu, bo prosiłyśmy, żeby nie zostawiać reklamówek w ciepłym pomieszczeniu ze względu na wędliny. Przy nas ładowali jedzenie do szafek. Pustych zupełnie.

Dom jest w masakrycznym stanie.
Gdyby im tak kupić chociaż po wiaderku emulsji :oops:
Oni są tak zorganizowani, że pewnie przez weekend by pomalowali te trzy pomieszczenia.

Na ganku lamperia - koszmar i grzyb.
Okna drewniane z łuszczącą się farbą, to samo drzwi.
Wychodek za stodołą, a przed stodołą bagno makabryczne-na nim rzucone deski po których trzeba dotrzeć do wychodka.

Najstarsza dziewczyna zajmuje się zwierzętami, karmieniem i oporządzaniem.
Młodsza ma na głowie cały dom.
Podział obowiązków widać bardzo dokładnie. Każdy robi swoje.
Chłopak chodzi do lasu, jeździ koniem w pole, czasem razem z matką wozem.

Radość miałyśmy ogromną, ale koszmar tam jest większy niż myślałyśmy.

Pani życzyła nam Wesołych Świąt. Nam wszystkim.
Dostałyśmy z Asia w prezencie reklamówkę ziemniaków i trochę jajek.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, napatrzeć się nie mogę na zdjęcia, tak się cieszę :-)

I tylko pamiętajmy co dalej.
Tu takie różne propozycje, które padły:

-dentysta
-bilety miesięczne
-wyjazd wakacyjny
-farba do odnowienia pokoi

Co z tym podwórkiem zrobić? można jakoś to odwodnić, że tak powiem?

Co z węglem? Chyba są jeszcze pieniądze, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']
I tylko pamiętajmy co dalej.
Tu takie różne propozycje, które padły:

-dentysta
-bilety miesięczne
-wyjazd wakacyjny
-farba do odnowienia pokoi

Co z tym podwórkiem zrobić? można jakoś to odwodnić, że tak powiem?

Co z węglem? Chyba są jeszcze pieniądze, prawda?[/QUOTE]


Pamietamy, pamietamy, mysle, ze teraz juz nie mozna ich zostawic samym sobie i na jednorazowym zrywie sie nie skonczy.
Ja mam kilku geodetow w rodzinie, ale zadnego melioranta; moja siostra ma teraz grype, ale po Swietach ja pomecze o dokladniejsze informmacje jak sie za to zabrac.
Do biletow/farby/dentysty sie doloze.

calkiem zapomnialam; Biafra, Asior jestescie kochane, ale zajmijcie sie tez troche soba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']
-dentysta
-bilety miesięczne
-wyjazd wakacyjny
-farba do odnowienia pokoi

Co z tym podwórkiem zrobić? można jakoś to odwodnić, że tak powiem?

Co z węglem? Chyba są jeszcze pieniądze, prawda?[/QUOTE]

taaak.. kasa na węgiel nie ruszona :)
Podwórko ponoć było osuszane, ale tam wszędzie płyną strumienie i pani powiedziała, ze ile razy próbowali tyle razy za chwile było to samo.. Ale fakt, tam jest MASAKRA... dzieciaki mi mówiły,z ę tak jest okrągły rok ( bo ja mówię do nich, że strasznie macie przechlapane z tymi strumieniami jesieniom i wiosną kiedy są te opady a oni,z ę nie, cały rok jest źle... Do domu WĄZIUTKA " ścieżka" z desek - szerokość może z 10 cm.. jak zejdziesz z deski, która i tak już jest podtopiona to wpadasz po kostki w błoto... :roll:

AAA BUDY DLA PSÓW, bo nie mają żadnych.. psy śpią albo w stajni, albo w stodole albo w jeszcze jednym miejscu....
Psy niestety na łańcuchach.. teren nie ogrodzony, nie ma jak spuścić.... :roll:

Mało im ich psów, to wczoraj pół wieczoru siedział ( i nie chciał się dać wyrzucić) taki niewielki jamnikowaty pies, ponoć sąsiada.... )
Kot nazywa się ...;) skarpeta :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagYa^^'] i mam taką ogromną ochote wyściskać wszstkich ze zdjecia i Was, za tą akcję, za zauważenie tej rodziny..[/QUOTE]

czuję się wyściskana...
(żebyś Ty widziała jaki raban Iza robiła na miejscu u tych ludzi, żebym zdjęcia robiła Twojej paczce :D bo nie była pewna, czy wszystko wymienione przez Ciebie dotarło....


boziu... idę spać kochani.. branoc....

Link to comment
Share on other sites

Jesooo... Dzieki Asiorku. Splakalam sie jak idiotka. Rodzina faktycznie cudowna....dzieciaczki baaardzo urodziwe. Sprawozdanie pierwsza klasa..... posikalam sie czytajac o ciagnietych za autem zwlokach. Biafra ma niezle filmy.... Uwielbiam ją mimo ,że jeszcze Jej nie znam :) Asiorze.....dziewczyny..... jak zaczniecie zbiorke na ząbki , bilety i farbki.... ja sie dorzucam. Biafrze ,Aśce....i calej Reszcie uczestniczącej w akcji...
:Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']czuję się wyściskana...
(żebyś Ty widziała jaki raban Iza robiła na miejscu u tych ludzi, żebym zdjęcia robiła Twojej paczce :D bo nie była pewna, czy wszystko wymienione przez Ciebie dotarło....


boziu... idę spać kochani.. branoc....[/QUOTE]

Nie no teraz to mi wstyd :( bo tam nie bylo nie wiadomo co...
Rządziła mną czysta ciekawość i fakt sprawdzenia ucziwości kontrahenta z allegro.

śpijcie dobrze! ! ! i spokojnie ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Asior, Biarfa ogromne podziękowania za obrazową relację ze wspaniale przeprowadzonej akcji
:modla: :modla: :modla: :modla:

Wielkie podziękowania również dla Męża Majqi.


Dobrze, że mają już te wszystkie rzeczy u siebie.
Ciężko żyje się tym ludziom, oj ciężko. I tu pytanie, które powraca jak bumerang - gdzie są władze lokalne, pomoc socjalna itd. Szkoda słów.

Link to comment
Share on other sites

Niewiele można tu dodać. Teren, z racji położenia, wybitnie mulasty, wilgotny, błotnisty. Kto wie ale pewno na 100% dom wymaga odgrzybienia. W środku ponoć specyficzny, taki nasycony wilgocią zapach. Całość nieogrodzona, eh...marzenia, bo gdyby ludzie mieli ogrodzenie poczuliby się pewniej/ bezpieczniej, a i zwierzaki nie musiałyby kwitnąć na łańcuchach.
Cała rodzinka rewelacyjna. Chłopiec z chwilą gdy dostał kalosze, od razu je założył i był wniebowzięty. Dziewczynka z brakiem w uzębieniu mocno tym faktem zawstydzona, widać było, że ją to krępuje i dręczy (przecież to już taki podlotek, który chce wyglądać ładnie i się podobać).
Na pewno tej pani przydałaby się pomoc gotówkowa, trudno uwierzyć, by nie miała gdzieś zadłużeń/ dziur finansowych do załatania. :-(

Link to comment
Share on other sites

jak czytam opis warunków w jakich żyje ta rodzina to przypomniały mi się dziecięce lata...:( znam to z własnego doświadczenia i uważam że rodzina ta powinna mieć dłuższą pomoc od nas z dogo i nie tylko, widać że potrzeby są przeogromne...
Asiu, Biafro i Majqo wielki ukłon w Waszą stronę za akcję :0

Link to comment
Share on other sites

co Ty skarbek opowiadasz :crazyeye: jaki żaden :mad: a kto tira wynajmował i Pudzianów :evil_lol: i kto do rana siedział i się martwił :mad:
ja osobiście mam do Ciebie wielki szacunek za to co zorganizowałaś w Łodzi i nie tylko i że chłopa wysłałaś w ciemną noc :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...