Jump to content
Dogomania

światowa 2006 Poznań


mausa

Recommended Posts

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='olcha']Czy ma ktoś gdzieś jakie rasy nie uznane przez FCI były wystawiane przez wszytskie dni? Chodzi mi przedewszystkim o małe rasy.[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Były tylko w piątek (zgromadzono je jednego dnia) : tornjak (raczej duży :evil_lol: ), taigan, tazy, gończy polski, moskiewski stróżujący, boerboel.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Były tylko w piątek (zgromadzono je jednego dnia) : tornjak (raczej duży :evil_lol: ), taigan, tazy, gończy polski, moskiewski stróżujący, boerboel.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Gończy polski JEST już uznany przez FCI :loveu:
I choć ogłoszono to w niedzielę, gończe wystawiane były normalnie z VI grupą, były chybya też wpisane w katalogu w VI grupie (tego nie jestem pewna, bo akurat piątkowego katalogu nie mam) i jak wszystkie inne rasy poszły na finały. A rasy nieuznane były w oddzielnej hali.

Pozdrawiam
Marysia i gończy polski Una

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']Gończy polski JEST już uznany przez FCI :loveu:
I choć ogłoszono to w niedzielę, gończe wystawiane były normalnie z VI grupą, były chybya też wpisane w katalogu w VI grupie (tego nie jestem pewna, bo akurat piątkowego katalogu nie mam) i jak wszystkie inne rasy poszły na finały. A rasy nieuznane były w oddzielnej hali.

Pozdrawiam
Marysia i gończy polski Una[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Katalog z piątku mam przed nosem i są jak byk, jako rasy nieuznane na końcu. Katalog był składany przed oficjalnym uznaniem.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Z tymi rasami nieuznanymi ogólnie to jest tak. Zalecenie FCI, mówi, że rasy nieuznane na wystawie powinny być w katalogu umieszczone po wszystkich grupach. Jednak na wielu wystawach praktyka jest taka, że organizatorzy plasują je w tej grupie, w której docelowo mają być lub są podobne. Np Tajgany i Tazy w chartach.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Olcha - małych ras nieuznanych nie było w ogóle, bo moskiewski Toy juz uznany (aczkolwiek prowizorycznie czyli bez prawa do CACIB), a inne są zbyt lokalne, aby zinteresowały kogoś z poza danego kraju (np praski krizarik).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Z tymi rasami nieuznanymi ogólnie to jest tak. Zalecenie FCI, mówi, że rasy nieuznane na wystawie powinny być w katalogu umieszczone po wszystkich grupach. Jednak na wielu wystawach praktyka jest taka, że organizatorzy plasują je w tej grupie, w której docelowo mają być lub są podobne. Np Tajgany i Tazy w chartach.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Zalecenie FCI dotyczy wystaw rangi międzynarodowej. I na międzynarodówkach gończe były w katalogach na końcu i nie szły na finały grupowe. Natomiast na krajówkach gończe były w katalogach normalnie i na finały też mogły chodzić, jeśli tak zadecydował organizator.

[SIZE=1]"[B][COLOR=#666666]Rasy psów nie uznawane przez FCI na [COLOR=darkred]Międzynarodowych[/COLOR] Wystawach Psów Rasowych[/COLOR][/B][/SIZE]
[SIZE=1][...][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=#666666]Kraje członkowskie FCI (kraje stowarzyszone i kraje partnerskie) mogą przyjmować psy/suki wyżej wymienionych ras na międzynarodowe wystawy psów, pod warunkiem, że rasy te uznawane są na szczeblu danego kraju (nawet jeżeli nie są uznawane przez FCI) i posiadają rodowody wystawione przez krajowe związki kynologiczne. Niemniej jednak, rasy te muszą być umieszczone w katalogu w specjalnej sekcji "Rasy nie uznawane przez FCI". FCI pobiera normalną opłatę za każdego zgłoszonego na wystawę psa takiej rasy. Co więcej, psy tych ras [U]nie kwalifikują się do CACIB, Best of Group, ani nie mogą pretendować do innych tytułów FCI[/U]."[/COLOR][/SIZE]

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Jojku [/B]- w czwartek zgłoszonych było 5001 psó, w tym:
- suk:2580,
- psów:2421.
O innych dniach nie mam pojęcia.
Pzdr.[/quote]

[quote name='Asiaczek'][B]Jojku[/B] - piatek:
wszystkie: 5017
psy - 2401
suki - 2616.

Do tego dodać należy rasy nieuznane przez FCI:
wszystkie - 83
psy - 34
suki - 49.
Pzdr.[/quote]

[quote name='klepcia']niedziela:
psy 2559
suki 2695
razem 5254[/quote]

Bardzo Dziękuje za pomoc :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']

Ex.I, CWC, CACIB, Zw.Świata, BOB
( zaznaczę, że dostała ona ocenę DOBRĄ na Cruft's! )
[IMG]http://img134.imageshack.us/img134/5229/1gc5.jpg[/IMG]

:)[/quote]


Sorki ale przemilczec tego nie moge...... NA CRUFTS (jak i w calej Anglii)nie ma ocen DOBRYCH ANI BARDZO DOBRYCH.... sa tylko miejsca lokatowe(5 lub 7)
i dodam, ze suka ta zajela lokate II w klasie open na Crufts 2006.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Tylko, że sędzia nie może oceniać psów faworyzując np ciemne, jeśli wzorzec popuszcza różne maści.
Tak samo w labradorach raz wygrywają psy kremowe, raz czarne, a w innej klasie czekoladki, to chyba normalne ;)
Inne oznaki niekompetencji, czy chociaż "dziwnego" sędziego (wybieranie psów w skrajnie różnych typach, wybieranie niewzorcowych osobników, dawanie wygrac psom z wyraźnymi wadami), to już osobna sprawa, ale sam fakt dawania lokatom psom o różnych (ale wzorcowym) ubarwieniu nie jest niczym niezwykłym - a nawet : normalnym ;)

Ja bym chciała (jeśli chodzi o goldeny), żeby na wystawach wysokiej rangi sędziowali sędziowie np. z kraju pochodzenia rasy. Ja akurat na "swojego sędziego" - Polaka nie narzekam, bo moim zdaniem sędizuje b. kompetentnie, jednak nieco znieszmaczał mnie fakt, że na TYLU sedziów (goldeny były oceniane na kilku ringach - 6?) nie było NIKOGO z kraju pochodzenia rasy.[/quote]

Ok. moze już nie chodzi tak o sama maść ale o to jakie ten sędzia wybierał psy:shake: Dla mnie osobiście,wybory sedzego od psów były dziwne:shake: Wydaje mi sie ze kazdy na ten temat ma swoje zdanie... :)
Ja mam takie jak pisłam wcześniej.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']A ja dostałam dziś zdjęcia z Poznania, więc się pochwale Naszym sukcesem :)

[IMG]http://img292.imageshack.us/img292/513/1gs4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img244.imageshack.us/img244/8205/2vd9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img120.imageshack.us/img120/6637/3og9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img252.imageshack.us/img252/1081/4uz4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img312.imageshack.us/img312/9520/5mq6.jpg[/IMG]
[/quote]




Zdjęcia sa bardzo ale to bardzo ładne :loveu: :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Jo-jo[/B] - no to teraz działaj...
A pochwalisz się, do jakich wniosków doszłas?
pzdr.[/quote]


Asiu z tych danych robiłam pewną pracę na zaliczenie trymestru z Matematyki. I myśle że całkiem nieźle wyszło ;-)))

Jeszcze raz wielkie Dzięki, a te dane pójda do mojej skarbnicy wiedzy gdzie co innego właśnie kombinuje, i jak wszystko ksończe to podzielę się wynikami "badań" :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florka_xyz']Ok. moze już nie chodzi tak o sama maść ale o to jakie ten sędzia wybierał psy:shake: Dla mnie osobiście,wybory sedzego od psów były dziwne:shake: Wydaje mi sie ze kazdy na ten temat ma swoje zdanie... :)
Ja mam takie jak pisłam wcześniej.

Pozdrawiam :)[/quote]

Że były dziwne to wiem, bo i widziałam, ale nie można krytykować sędziego za to, że wybierał psy innej maści, skoro wszytskie są dopuszczalne i wzorcowe. Kwestia innego typu psa, to zupelnie inna sprawa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']Sorki ale przemilczec tego nie moge...... NA CRUFTS (jak i w calej Anglii)nie ma ocen DOBRYCH ANI BARDZO DOBRYCH.... sa tylko miejsca lokatowe(5 lub 7)
i dodam, ze suka ta zajela lokate II w klasie open na Crufts 2006.....[/quote]

Wiecie co - moze ja dziwna jestem, ale mi sie ta suka podoba - jak patrze na zdjęcie ;)
Inna niż nasze setery (no i sie nie znam :lol: ) ale mi sie podoba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']Asiu z tych danych robiłam pewną pracę na zaliczenie trymestru z Matematyki. I myśle że całkiem nieźle wyszło ;-)))

Jeszcze raz wielkie Dzięki, a te dane pójda do mojej skarbnicy wiedzy gdzie co innego właśnie kombinuje, i jak wszystko ksończe to podzielę się wynikami "badań" :lol:[/quote]
Aaaaa, taka z Ciebie spryciula!
OK. To kiedyś przy okazji "przepytam Cię na okoliczność tej pracy"...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BalticStorm']Jest już katalog powystawowy z wszystkimi wynikami... Tam, gdzie wcześniej były tylko "medalowe".

Andrzej[/quote]

Masz rację - na stronie "World Dog Show" (wejście przez strony ZKwP) jest juz pełny katalog powystawowy. Brawo dla kolegów z Poznania, bo to iście mistrzowskie tempo.

Link to comment
Share on other sites

Znajoma z Rosji przez miesiąc stara się odczytać ten opis.... Ja też mam problem z jego płynnym odczytem :roll:

[URL=http://img101.imageshack.us/my.php?image=tekst1kh8.jpg][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/7963/tekst1kh8.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AiMiN']Znajoma z Rosji przez miesiąc stara się odczytać ten opis.... Ja też mam problem z jego płynnym odczytem :roll:

[URL=http://img101.imageshack.us/my.php?image=tekst1kh8.jpg][IMG]http://img101.imageshack.us/img101/7963/tekst1kh8.th.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

Ja to sprobuje rozszyfrowac.. Tylko pierwsza moja refleksja.. Jak oni moga dac kogos,kto tak "wyraznie" pisze? I na dodatek z bledami!!??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...