Jump to content
Dogomania

światowa 2006 Poznań


mausa

Recommended Posts

Ja przyjechałam nawet zadowolona z wystawy, chociaż dla mnie to była zwyczajna wystawa, nie czułam wcale atmosfery wystawy światowej. Finały dla mnie za proste ;)

Zdenerwowało mnie to, że 3 razy nam zmieniono sędziego! Suki sędziowała sędzina od buldogów i np. tak posędziowała championki:

Ex.I, CWC, CACIB, Zw.Świata, BOB
( zaznaczę, że dostała ona ocenę DOBRĄ na Cruft's! )
[IMG]http://img134.imageshack.us/img134/5229/1gc5.jpg[/IMG]

Ex.IV
[IMG]http://img137.imageshack.us/img137/990/2rh6.jpg[/IMG]

Zdjęcia mówią same za siebie... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie się w Poznaniu generalnie średnio podobało...Jakoś nie poczułam tego "światowego" klimatu. W mojej rasie poziom mnie nie zaskoczył, nie powaliły mnie na kolana niektóre pierwsze miejsca. No jak to z wystawami bywa, pies który zajmie wysoką lokatę na "zwykłej" wystawie może zostać już bez lokaty. I co? tak to z tymi wystawami jest właśnie, w końcu to konkurs piękności a to pojęcie względne.
Ja tam pojechałam dla wrażeń, nie dla walki, suka mi się wysypała z włosó do 0 (jak zobaczyłam czym się kierował nasz sędzia przy wyborze było dla mnie jasne, że w tej akurat "klasie" na pewno prawidłową anatomią nie powalczymy:p ). Opis nam dał sędzia bardzo ładny, co mnie zaskoczyło, bo preferował nieco inny typ w mojej rasie niż moja suka.
Jednak lepsze wrażenia przywiozłam z kilku innych wystaw niż z World Dog Show 2006 szczerze mówiąc.
Pewnie sobie nie daruję, żeśmy nie zostały w kl. młodzieży, u sędziego u którego planowałyśmy - u niego, z tego co zauważyłam byśmy może powalczyły, nawet łyse;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']
Ja najbardziej slyszalam narzekania na wybór sędziów do danych ras.[/quote]

No cóż, wydaje się, że na wystawie Światowej powinni daną rasę oceniać sędziowe znający się na niej prawda? A nie sędziowie, którzy oceniają psa według jakiegoś zdjęcia z gazety!!!!!!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jerez']No cóż, wydaje się, że na wystawie Światowej powinni daną rasę oceniać sędziowe znający się na niej prawda? A nie sędziowie, którzy oceniają psa według jakiegoś zdjęcia z gazety!!!!!!!!:oops:[/quote]


Jestem tego samego zdanie u mnie w Bouvierach sędzia od suk był taki który zna się na rasie dlatego, że starał sie wybierać suki tego samego typu:) A u psów czyli u mnie był sędzia o którym nie moge powedzec ze sie znał na Bouvierach bo sie nie znał.:shake: Jego wybory były bardzo dziwne np. wybierał w jednej klasie psa jasnego i małego w innej klasie np. pies duzy,ciemny sam nie wiedział jakiego psa wybrać:shake:

Wydaje mi sie ze na wystawy takiego typu jak Wystawa Światów to juz sędzia musi byc taki który zna sie naprawde na rasie a nie tylko taki co przeczytła i nic wiecej :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florka_xyz']Jestem tego samego zdanie u mnie w Bouvierach sędzia od suk był taki który zna się na rasie dlatego, że starał sie wybierać suki tego samego typu:) A u psów czyli u mnie był sędzia o którym nie moge powedzec ze sie znał na Bouvierach bo sie nie znał.:shake: Jego wybory były bardzo dziwne np. wybierał w jednej klasie psa jasnego i małego w innej klasie np. pies duzy,ciemny sam nie wiedział jakiego psa wybrać:shake:

Wydaje mi sie ze na wystawy takiego typu jak Wystawa Światów to juz sędzia musi byc taki który zna sie naprawde na rasie a nie tylko taki co przeczytła i nic wiecej :)

Pozdrawiam[/quote]

Tylko, że sędzia nie może oceniać psów faworyzując np ciemne, jeśli wzorzec popuszcza różne maści.
Tak samo w labradorach raz wygrywają psy kremowe, raz czarne, a w innej klasie czekoladki, to chyba normalne ;)
Inne oznaki niekompetencji, czy chociaż "dziwnego" sędziego (wybieranie psów w skrajnie różnych typach, wybieranie niewzorcowych osobników, dawanie wygrac psom z wyraźnymi wadami), to już osobna sprawa, ale sam fakt dawania lokatom psom o różnych (ale wzorcowym) ubarwieniu nie jest niczym niezwykłym - a nawet : normalnym ;)

Ja bym chciała (jeśli chodzi o goldeny), żeby na wystawach wysokiej rangi sędziowali sędziowie np. z kraju pochodzenia rasy. Ja akurat na "swojego sędziego" - Polaka nie narzekam, bo moim zdaniem sędizuje b. kompetentnie, jednak nieco znieszmaczał mnie fakt, że na TYLU sedziów (goldeny były oceniane na kilku ringach - 6?) nie było NIKOGO z kraju pochodzenia rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jerez']No cóż, wydaje się, że na wystawie Światowej powinni daną rasę oceniać sędziowe znający się na niej prawda? A nie sędziowie, którzy oceniają psa według jakiegoś zdjęcia z gazety!!!!!!!!:oops:[/quote]


ale niestety w dużej ilosci przypadkow tak nie było...nie wiem skąd pobrali co niektórych sędziów na dane rasy. Śmieszny był jeszcze dobor coniektorych polskich sedziow na rasy- aż wrecz żałosny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']i nie tylko gorna linie... ;) takie sędziowanie nie powinno zdarzać się na krajówkach, a co dopiero wystawach światowych![/quote]

Powiem Wam, że ten wybór, przy tym, jaki wybór padł na Goldena w jednej z klas to pestka ;)
Tamten Golden ma fatalną górną linię, wygląda jak przedstawiciel rasy - ale conajmniej przeciwnej płci, totalnie niezwiązany i przelewający się grzbiet, jest GRUBY... A wygrał z naprawdę pieknymi, doskonałymi psami w swojej klasie, które gdybym mogła to bym zabrała do domu ;)
Dla mnie ten pies nie jest niczym nadzwyczajnym, gdybym ja sędziowała, nie dała bym mu wygrać chociażby na krajówce raczej...

Link to comment
Share on other sites

U nas w ogóle było zabawnie. Bo belgi były podzielone na dwa ringi i wszyscy oczekiwali, że sędzina, która miała przydzielone tervuereny i lakenois łatwiej się we wszystkim odnajdzie, skoro sędziowała już na europejskiej. Z kolei pan (od dobermanów) oceniający groenendaele będzie patrzył na futro i nic więcej. Nic błędniejszego. Pani od rudzielców momentami sędziowała naprawdę dziwnie. Pan od czarnuchów braki w kontaktach z rasą nadrobił po prostu dobrym okiem (które IMHO powinien mieć każdy sędzia). Obserwatorzy byli dość zgodni, że sędzia popełnił w zasadzie tylko jeden błąd - BOBa dał psu, zamiast suce :)

Ale tak czy inaczej - szkoda, że na wystawę takiej rangi nie ściągnięto specjalistów :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']i nie tylko gorna linie... ;) takie sędziowanie nie powinno zdarzać się na krajówkach, a co dopiero wystawach światowych![/quote]


w niketorcyh rasach co ogladalm tez dzialy sie cyrki:)) i to jeszcze jakie;)

a np. w grzywaczach na psach sedzia wolal mocniejsze, wieksze psy, za to zas sędzia od suk mniejsze, drobniejsze- w sumie zadne odpowiednie- a niektore lokaty:lol: to po prostu JOKE..z reszta jak i głowne tytuły:cool3: :diabloti: .

W huskyh tez conieco sie działo, no ale bynajmniej dawno tak sie z zadnego sędziowania nie uśmialam jak z ocen na światówce:lol:

Link to comment
Share on other sites

A najlepsze jest to ze wiele psow co dostalo te glowne tytuly na nie nie zasluzylo sobie..no ale teraz z tytulem Zw Świata badz Ml. Zw Świata beda czasami wygrywac na ringach tylko przez ten tytul. Ale dla mnie jakos po tej światówce w Poznaniu ten tytuł stracił swą moc i wartosc...jak zobaczylam w niektorych rasach kto taki tytul dostal:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']U nas w ogóle było zabawnie. Bo belgi były podzielone na dwa ringi i wszyscy oczekiwali, że sędzina, która miała przydzielone tervuereny i lakenois łatwiej się we wszystkim odnajdzie, skoro sędziowała już na europejskiej. Z kolei pan (od dobermanów) oceniający groenendaele będzie patrzył na futro i nic więcej. Nic błędniejszego. Pani od rudzielców momentami sędziowała naprawdę dziwnie. Pan od czarnuchów braki w kontaktach z rasą nadrobił po prostu dobrym okiem (które IMHO powinien mieć każdy sędzia). Obserwatorzy byli dość zgodni, że sędzia popełnił w zasadzie tylko jeden błąd - BOBa dał psu, zamiast suce :)

Ale tak czy inaczej - szkoda, że na wystawę takiej rangi nie ściągnięto specjalistów :([/quote]

Pani sedziowala a swiatowce :P tylko nei pamietam ktorej ;) w finlandii w kazdym badz razie. No ja z kolei zastrzezenia do sedziowania pani mam o tyle, ze niektore psy, ktore dostawaly u niej bdb niekoniecznie byly bdb, natomiast co do ustawnienia stawki - patrzac chociazby na porownanie psow (znaczy nie ja patrzylam bo ja bylam w amoku ;)) - wszytskie byly w jednym typie, wiec cos tam pani moze widziala, no ale mimo wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Powiem Wam, że ten wybór, przy tym, jaki wybór padł na Goldena w jednej z klas to pestka ;)
Tamten Golden ma fatalną górną linię, wygląda jak przedstawiciel rasy - ale conajmniej przeciwnej płci, totalnie niezwiązany i przelewający się grzbiet, jest GRUBY... A wygrał z naprawdę pieknymi, doskonałymi psami w swojej klasie, które gdybym mogła to bym zabrała do domu ;)
Dla mnie ten pies nie jest niczym nadzwyczajnym, gdybym ja sędziowała, nie dała bym mu wygrać chociażby na krajówce raczej...[/quote]
ależ setery irlandzkie rowniez wcale nie przyjechaly najgorsze, bylo pelno naprawde pieknych suk, niektorym z nich udalo sie stanac na lokatach (3,4... ;)) niektore zlecialy z ocena bdb :roll: Chociaz tak jak juz mowilysmy na samej wystawie, dostac u tej sedziny bdb gdy takie suki jak chociazby ta ktora wziela BOB, to czysty zaszczyt, bo faktycznie byloby niesprawiedliwie uznac je za jednakowy poziom ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do ocen to wesoło było też u nas - szpice wilcze. Po dwóch pierwszych klasach wiadomo było, że psy z polskich hodowli będą otrzymywać oceny bdb. Wyjątek stanowiły :
1. pies w klasie otwartej, który otrzymał ocenę doskonałą ale bez lokaty.
2. suka w klasie pośredniej, której udało się otrzymać lokatę 2 z oceną doskonałą.
3. psy w klasie weteranów - były tylko polskie.
4. psy / suki sprowadzone do Polski z zagranicy ( importy ).
Z 67 sztuk zgłoszonych polskich psów / suk było razem 23 + 3 importy.
Sędzina była natomiast ze Szwajcarii.
Michał

Link to comment
Share on other sites

A ja dostałam dziś zdjęcia z Poznania, więc się pochwale Naszym sukcesem :)

[IMG]http://img292.imageshack.us/img292/513/1gs4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img244.imageshack.us/img244/8205/2vd9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img120.imageshack.us/img120/6637/3og9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img252.imageshack.us/img252/1081/4uz4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img312.imageshack.us/img312/9520/5mq6.jpg[/IMG]
[URL="http://img252.imageshack.us/img252/1081/4uz4.jpg"][/URL][URL="http://img120.imageshack.us/img120/6637/3og9.jpg"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...