Jump to content
Dogomania

światowa 2006 Poznań


mausa

Recommended Posts

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Małgoś']Moja sucz, własnej hodowli zresztą - [SIZE=3][COLOR=darkorange]wilczarz[/COLOR] Cu-Cruithin CALTRA [SIZE=2]zdobyła[/SIZE] [COLOR=darkorange]Młodzieżowe Zwycięstwo Świata! :loveu: [/COLOR][/SIZE]

A w niedzielę ze Scotim ([COLOR=green]nova scotia[/COLOR] VOODOO Virgo Vestalis) wywalczyłam [SIZE=3][COLOR=green]Zw. Świata i BOB[/COLOR][/SIZE] !
:lol:[/quote]

Gratuleję najserdeczniej sukcesów.
Czy to może znaczy że VOODOO jest Twój - widziałam jakieś inne imię osoby.
Do tej pory nie udało mi się znaleźć w Warszawie Tollerów oprócz spotkanych na wystawie i na zjeździe retrieverów we wrześniu.
Pozdrawiam Ewa

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, słuchajcie.

Co do organizacji!
Po pierwsze - książeczek nam przez TRZY DNI nikt nie sprawdził...
Po drugie bez problemu wchodziły psy nie zgłoszone.
Po trzecie. na hali 3, przy ringu niufów KRYTO SUKĘ - widziałam (i nie tylko ja) na własne oczy. Facet trzymał czarną nowofundlandkę, a reproduktor przytrzymywany przez właściciela, żeby nie zszedł ją sobie miło kopulował. No bardzo przepraszam NA WYSTAWIE?! Naprawdę rozumiem, ż ejak jest wystawa i przyjedzie super hiper pies, to sie nim kryje. Ale nie przy ringu!!

Hmmm... A co powiecie na sprzedawane na wystawie prezerwatywy dla psów? :evil_lol: My sie z tego nieźle uśmialiśmy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anka5']Gratulacje dla wszystkich wystawców a w szczególności dla Anaty i Darii
i dla Kadmosa i Anety :multi: :multi:

My sie też pochwalimy naszym sukcesem

Estro z Banciarni Bergamasco ( czyli Struś) został Zwycięzcą Świata:lol:

Ja w to jeszcze od czwarku uwierzyć nie mogę .[/quote]

Hej Ania, Gratulacje!!! Nie wiem czy mnie kojarzysz - kiedys pare razy spotkalysmy sie na Polach Mokotowskich z druga Ania od PONek i na jednym z tych spacerkow Twoj Estro zakochal sie w mojej terierce pszenicznej :loveu: :lol: ! Jeszcze raz graatuulaacjeeeeeee :lilangel: !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']
Hmmm... A co powiecie na sprzedawane na wystawie prezerwatywy dla psów? :evil_lol: My sie z tego nieźle uśmialiśmy ;)[/quote]
Chodzi ci o takie różowe gumeczki? To się zakłada na palce przy ręcznym trymowaniu psów (coby się paluchy nie ślizgały).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Słuchajcie, słuchajcie.

Co do organizacji!
Po pierwsze - książeczek nam przez TRZY DNI nikt nie sprawdził...
Po drugie bez problemu wchodziły psy nie zgłoszone.
Po trzecie. na hali 3, przy ringu niufów KRYTO SUKĘ - widziałam (i nie tylko ja) na własne oczy. Facet trzymał czarną nowofundlandkę, a reproduktor przytrzymywany przez właściciela, żeby nie zszedł ją sobie miło kopulował. No bardzo przepraszam NA WYSTAWIE?! Naprawdę rozumiem, ż ejak jest wystawa i przyjedzie super hiper pies, to sie nim kryje. Ale nie przy ringu!!

Hmmm... A co powiecie na sprzedawane na wystawie prezerwatywy dla psów? :evil_lol: My sie z tego nieźle uśmialiśmy ;)[/quote]

Suki w cieczce na wystawie - czyli rzeczywiscie wielki b....el:angryy: !!!!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][COLOR=purple][COLOR=Black][quote name='Imanca'][/COLOR]Ceny na niektórych stoiskach, to też chyba dla rozweselenia - sznurkowa lipna ringówka 12 euro, to szczyt marzeń :cool3:[/quote]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black] to fakt , ale przyznam ze stoisko Manmata- to czeskie- bylo super- i ceny 100 razy nizsze niz u nas, a to polskie-.... szkoda gadac

pozdrawiam
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']Suki w cieczce na wystawie - czyli rzeczywiscie wielki b....el:angryy: !!!![/quote]
No wiec z info jakie nioficjalnie mialam, na tej wystawie wolno bylo suki z cieczka wystawiac. Nie moge dotrzec do regulaminu FCI ale ponoc wolno. Moze ktos dotarl i wie???? Bardzo chcialabym wiedziec na 100%

Mnie bardziej ubawilo, ze pare osob na ringach od sedziow dowiedzialo sie, ze ich psy sa za mlode do klasy mlodziezy i ze powinny byly byc w szczeniakach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']
[B][SIZE=3]Największą wpadką[/SIZE][/B] poznańskiej wystawy ( może już ktoś o tym pisał ), brakiem szacunku dla sędziów i dla widzów, kompletny brak wyobraźni były [B]malutkie numery startowe[/B] :angryy: . Nie znając wystawcy nie miałam szans z pozycji widza ustalić ( poza ścisłą czołówką ) co za pies/suka mi się podoba. To był naprawdę koszmar :roll: .[/quote]

Zgadzam sie z tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']No wiec z info jakie nioficjalnie mialam, na tej wystawie wolno bylo suki z cieczka wystawiac. Nie moge dotrzec do regulaminu FCI ale ponoc wolno.

Mnie bardziej ubawilo, ze pare osob na ringach od sedziow dowiedzialo sie, ze ich psy sa za mlode do klasy mlodziezy i ze powinny byly byc w szczeniakach.[/quote]FCI pozostawiło krajom członkowskim dowolność w dopuszczeniu do oceny suk w cieczce.W Polsce obowiazuje nadal zakaz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']No wiec z info jakie nioficjalnie mialam, na tej wystawie wolno bylo suki z cieczka wystawiac. Nie moge dotrzec do regulaminu FCI ale ponoc wolno..[/quote]

Ta tej wystawie nie wolno było wystawiać suk z cieczką:

[COLOR=black][B][I]10. Psy agresywne, chore, [U]grzejące się[/U] suki oraz psy nie zgłoszone na wystawę nie mogą być wprowadzone na teren wystawy[/I][/B].
[/COLOR]
[COLOR=black]Regulamin FCI dopuszcza możliwość wystawiania takich suk z jednoczesnym zastrzeżeniem, że kraj organizujący wystawę może postanowić inaczej, to jest zabronić ich wystawiania. Poznań zabronił, więc zakaz był obowiązujący.[/COLOR]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black]A jak jest w rzeczywistości na wystawach to chyba każdy wie, i nie ma potrzeby ponownie rozpisywać się na ten temat.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']FCI pozostawiło krajom członkowskim dowolność w dopuszczeniu do oceny suk w cieczce.W Polsce obowiazuje nadal zakaz.[/quote]

A jak bylo na Swiatowce???? Bo Pani w oddziale przez telefon mowila, ze na tej wystawie nadrzedny jest regulamin FCI. Cokolwiek to mialo znaczyc :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey'][B]Ja tez nie wiem skad te kule, moze panienkabubu sie wytlumaczy[/B] :razz:

Ale z tego co napisalas wynika, ze Poznan moooocno poskapil przy funduszach przeznaczonych na nagrody. Szkoda - TAKA WAZNA WYSTAWA i takie bylejakie nagrody/pamiatki...[/quote]

Tak rodzą się pewnie plotki :p
Dostałam tą kulę na gg od znajomej, być może jest tak, że były one po prostu ufundowane dla niektórych ras. Ni emam pojęcia i przepraszam za wprowadzenie w błąd :shake:

[quote name='Eurasierka'][SIZE=5][B][COLOR=darkred]EURASIERY[/COLOR] - fotorelacja z ringów[/B][/SIZE]
[B]...i nie tylko[/B]: do oglądania [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=34281"]TUTAJ[/URL] :loveu:

pozdrawiam i gratuluję wszystkim zwycięzcom czwartkowych zmagań :multi:
Eurasierka[/quote]

Eurasierka, galeria z wystawy w Poznaniu jest w dziale Galeria.



My z oceną bardzo dobrą wracamy, jednak wszystkie suki w naszej klasie zdobyły oc. bardzo dobrą, tym samym mogłyśmy się ulokować na drugiej lokacie (były trzy suki), co i tak jest ogromnym sukcesem, ponieważ sunia była najmłodszą w swojej klasie.

Organizacja może być, nie mam nic przeciwko, jednak ogrzewanie niektórych hal.. TRAGEDIA! :shake: Ja rozumiem, że w hali nr 9 były Bernardyny, psy, które kochają zimno, ale ŻEBY AŻ TAK? :placz:
Przyjechałam cała zmarznięta z bólem gardła i katarem..
No, ale czego nie robi się dla tyyyylu bernardynów i tej jedynej światowej wystawy w naszym kraju.. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']A jak bylo na Swiatowce???? Bo Pani w oddziale przez telefon mowila, ze na tej wystawie nadrzedny jest regulamin FCI. Cokolwiek to mialo znaczyc :p[/quote]

To najwidoczniej Pani z oddziału nie czytała / nie znała informacji zamieszczony na stronie wystawy przez jej własny oddział.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Małgoś']Moja sucz, własnej hodowli zresztą - [SIZE=3][COLOR=darkorange]wilczarz[/COLOR] Cu-Cruithin CALTRA [SIZE=2]zdobyła[/SIZE] [COLOR=darkorange]Młodzieżowe Zwycięstwo Świata! :loveu: [/COLOR][/SIZE]

A w niedzielę ze Scotim ([COLOR=green]nova scotia[/COLOR] VOODOO Virgo Vestalis) wywalczyłam [SIZE=3][COLOR=green]Zw. Świata i BOB[/COLOR][/SIZE] !
:lol:[/quote]
Gosiu [SIZE=4][COLOR=red]GRATULUJE[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=1][COLOR=black]A jak poszło Keaczkowi??[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

My wróciliśmy o 3 w nocy :) :) :)

Sędziowanie irlandów (suk) bardzo bardzo dziwne, pomijając fakt, że sędziego zmieniano nam 3 razy!

Gipsy Flower z Arislandu - ex.2/20, v-ce Mł.Zw.Świata! ( wystawiana przeze mnie )
Gipsy Wind z Arislandu - ex.2/16, v-ce Mł.Zw.Świata!
American Dollar z Arislandu - ex.1/17, v-ce Zw.Świata!
Shandwick TOPAZ - ex.2/7
Wakacyjna Młość z Arislandu - ex.4/18
That Old Black Magic z Arislandu - ex.3/20
Pam's Dream z Arislandu - ex.4/7
Nie Płacz Kiedy Odjadę z Arislandu - ex.1/7, CWC

Na finałach wygraliśmy "Najlepszą sukę hodowlaną"!!!
A na "Grupie Hodowlanej" weszliśmy do finałowej 6! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Ta tej wystawie nie wolno było wystawiać suk z cieczką:

[COLOR=black][B][I]10. Psy agresywne, chore, [U]grzejące się[/U] suki oraz psy nie zgłoszone na wystawę nie mogą być wprowadzone na teren wystawy[/I][/B].[/COLOR]

[COLOR=black]Regulamin FCI dopuszcza możliwość wystawiania takich suk z jednoczesnym zastrzeżeniem, że kraj organizujący wystawę może postanowić inaczej, to jest zabronić ich wystawiania. Poznań zabronił, więc zakaz był obowiązujący.[/COLOR]

[COLOR=black]A jak jest w rzeczywistości na wystawach to chyba każdy wie, i nie ma potrzeby ponownie rozpisywać się na ten temat.[/COLOR]
[/quote]

faktycznie były suki z cieczką, mój psiak jak się nosem do ziemi przysał to nie chciał głowy podnieść tylko szedł "po śladzie"....
ale znam takich wystawców którzy chcąc być w porządku dali zaszczyk chormonalny przed wystawą i nie mieli problemu

Link to comment
Share on other sites

Ja też juz w domku, niedlugo idę odsypiać, ale naskrobie coś od siebie...

[B]Po pierwsze wielkie gratulacje dla naszych gończych polskich - są wreszcie pelnoprawnymi rasowymi psiakami, moim zdaniem najladniejszymi z polskich ras![/B]

Tym samym wypadaloby pogratulować [COLOR=red][B]Nemrdowodi Klusująca Sfora[/B][/COLOR] za kolejne piekne osiągnięcia, [COLOR=red][B]zw.świata i rasy[/B][/COLOR]!

Wielkie gratulacje dla [COLOR=red][B]Anatki Agappe[/B][/COLOR], piękny występ i osiągnięcie -[COLOR=red][B] zw. świata[/B][/COLOR] - brawo piękna Anata!

Pomimo, że już go wycałowalam na wystawie wielokrotnie dla [COLOR=red][B]Kinga Kamili (kinguli z dgm)[/B][/COLOR] kolejne uściski za tak efektowny występ i [COLOR=red][B]2 miejsce BIS weteranow[/B][/COLOR]! Po Kingu nie widać ani troszkę wieku, a i w porownaniu o rasę wcale nie odstawal od reszty - ba wydawal mi sie najlepszy!

Również gratuluje [COLOR=red][B]Mł.Zw.Pl[/B][/COLOR] [B][COLOR=red]husky [/COLOR][COLOR=red]Nitor Nivalis[/COLOR][/B] (ktory juz nie raz mnie zachwycil! :) ) i [COLOR=red][B]beaglowi Monaco[/B][/COLOR] Kuby Szwalka.

Piekny występ [COLOR=red][B]irlanda American Dollara z Arislandu[/B][/COLOR], ktory osiągnal v-ce [COLOR=red][B]Zw. Świata[/B][/COLOR] oraz[COLOR=red][B] Gipsy Flower i Gipsy Wind oraz ich v-ce Mł Zw.Św[/B][/COLOR] w duzych stawkach rowniez są godne uwagi i serdeczie im gratuluje! :)

[COLOR=red][B]Brawo dla Rafała Zielińskiego[/B][/COLOR] za [COLOR=red][B]Mistrzostwo Polski JH[/B][/COLOR] oraz dostanie się do finalu światowego i pozostanie w nim najdluzej! Rafał reprezentuj nas godnie na Cruftsie ;)

Gratulacje też dla Zosi z gończym polskim i Oli z borzojem za dostanie się do mistrzostw świata JH :)

To chyba wszystko ze znajomych osiągnięć.. :) Brawo!

Teraz moje - malutkie osiągnięcia... Niestety moj beagle w klasie championów ocena bdb, sędzia bardzo srogo oceniający, niestety lubil psy w zupelnie innym typie. Pocieszeniem jest to ze w championach tylko 6 psow dostalo oc. dosk (na 22) a byly i dobre :)
Pozostale psy wystawiane przezemnie oc. doskonale ale bez lokaty...

Na koniec wystawy, malym milym akcentem byla wygrana z Arislandem naj. suki hodowlanej :)

Cala oprawa wystawy niestety nie podobala mi sie... to niestety moim zdaniem nie byla oprawa wystawy swiatowej.. o randze tej wystawy latwo bylo zapomniec, od czasu do czasu przypominaly ja wszelkie oglaszenia i plakaty... Ring honorowy tragedia! Nagrody... gorsze niz na niejednej krajowce... :shake: Chyba za bardzo zachwycilam sie finalami w Helsinkach i ludzilam sie ze u nas bedzie przynajmniej podobnie... Pomimo tego te 4 dni byly dla mnie mile i sympatyczne... :)
Jeszcze raz gratuluje wszystkim wygranym i... widzimy sie w Meksyku :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...