Jump to content
Dogomania

pomóżcie już nie mam pomysłów :(


vege*

Recommended Posts

Witajcie :lol: mam nadzieję, że w dobrym miejscu napisałam
Mam problem z moją suczką, ale to chyba raczej jest nietypowy problem wg mnie, chodzi o to, że Nuka wgl nie interesuję się zabawą, nie interesują ją piłki, frisbee, aportowanie, patyki, wgl nic ją nie interesuje :placz: nie wiem jak ją nakręcić na zabawkę. W domu chodzi tylko z jednym pluszowym miśkiem którego międoli sobie i nosi po całym domu, ale, żeby się pobawić to ani myśli sobie :placz: nie mam pomysłu jak ja nakręcić na te zabawki (piłki, patyczki, aportowanie) jak ma polecić za czymś to rzucę jej dwa razy i już jej się nudzi, z zabawą jest to samo, jak ma jakąś gumową piszczałkę i jak jej zabiorę, żeby jej rzucić, to rzucę jej raz ona przyniesie i już za drugim razem nie przyniesie :placz: czy ona jest leniwa, czy to ją po prostu nie interesuje? macie pomysły jakieś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']. a co miałeś na myśli z tymi sprawami hormonalnymi?[/QUOTE]

Suczki czasem po cieczce mają ciąże urojone. Nie odchodzą wtedy od legowiska, pilnują zabawek jak własnych dzieci są niechętne do zabawy. Po pewnym czasie w sutkach pojawia się pokarm.Sterylizacja suni jeśli nie jest hodowlana rozwiązuje problem.

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies nie jest otepialy z powodu hormonow,czy jakis spraw medycznych,to moze daj mu spokoj? nie kazdy lubi sie bawic zabawkami. chcesz psa do sztuczke,nakrecania i swirowania,kup bordera. a jesli masz spokojnego psa,to kochaj go takim jakim jest i nie drecz...

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest młoda bawic się powinna skoro nie to nie jest tak że nie vhce ona nie potrafi się bawic zabawa z tobą może byc dla niej mało atrakcyjna.ale skoro ma miśka to zacznij od niego spróbuj delikatnie poprzectągac się z nią ale tak żeby to ona wygrała można teżprzesuwac miśa po podłodze musisz byc cierpliwa wiem co mówię ja mam sukę z kojca i też nie interesowała ją zabawa zaczełyśmy powoli systematycznir od pluszaka teraz suńka szaleje jak zobaczy piłkę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rut']Jesli pies nie jest otepialy z powodu hormonow,czy jakis spraw medycznych,to moze daj mu spokoj? nie kazdy lubi sie bawic zabawkami. chcesz psa do sztuczke,nakrecania i swirowania,kup bordera. a jesli masz spokojnego psa,to kochaj go takim jakim jest i nie drecz...[/QUOTE]
kocham mojego psa takim jakim jest, ale po prostu czasem na spacerach na łące nie mam co z nią robić, zazwyczaj tylko się z nią ganiam, albo Nuka kopie ciągle dziury

[quote name='Icy']nie pamietam zeby moja sucz ganiała za piłką(wiecej,niz pare razy), czy bawiła sie z innymi psami. Mozesz spróbować nagradzać ja za kazda przyniesioną piłkę, ale jeśli tego nie lubi,to widocznie 'ten typ tak ma' ;D[/QUOTE]
no pewnie tak :lol: no trudno nie będę jej męczyć tymi piłkami


dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
a co ja mogę jeszcze z psem na łące robić? Nuka u mnie na osiedlu nie ma kolegów do zabawy, moja koleżanka ma 'labka' ale on wgl nie potrafi się z Nuką bawić, przygniata ją (kiedyś prawie jej złamał żebro) po prostu ten pies jest niewychowany i agresywny, więc Nuce nie pozwalam się z nim bawić bo się o Nukę boję. Co proponujecie?

Link to comment
Share on other sites

Wszystko to co moglabys z psem robic na zabwke mozesz robic na inne nagrody. Zalezy co suke motywuje do działania. Klucz to dobra motywacja do pracy:)
takim najprostszym motywatorem jest zarcie, jesli suka lubi jeśc bierzesz smakołyki (moga byc gotowane podroby, gotowane mięsko, parówki, ser zołty, kiełbasa, ciastka domowej roboty, cokolwiek dla Twojej suki jest super smaczne, jesli kocha surowe miecho to bierz surowe miecho, jesli kocha marchewke to marchewke:lol: znajdz cos super). Moze pies niełupowy nie bedzie pracowal tak super dynamicznie jak łupowy,... albo inaczej, praca z takim psem będzie wymagała więcej wysiłku, inwencji twórczej:)
Mozesz cwiczyc obedience (znajdz sobie regulamin, zobacz jakie cwiczenia są do nauczenia, poszukaj filmikow na youtube jak to wyglada), mozesz uczyc psa sztuczek i robic jakies układy dog dancing, mozesz nawet cwiczyc agility na żarcie, ale tu juz przyda sie klub.
pamietaj, zeby tyle ile dasz psu na smakolyki odjac od dziennej porcji jedzenia, zeby psa nie utuczyc.
jakbym miala psa, ktory nie jest łupowy, nieaportuje, nie bawi sie z psami tak ze fizycznie trzeba poglówkowac, zeby go zmeczyc, to bym zabierała psa na dłuuuugie spacery piesze połączone własnie z nauka jakichs sztuczek/posłuszenstwa w miedzyczasie. co jeszcze? hmmm.. nawet nauczyc psa wysatwiania się, tzn nie mówie o samej pozycji, tylko o o
momencie kiedy psy biegna po ringu kłusem. nauczylabym psa tak truchtac w kółko to jest zawsze jakas forma ruchu (obejrzyj sobie jakis filmik z wystawy, zeby zoabczyc o co chodzi).
Moglabys nauczyc tez psa obiegania drzewek (taki handling na sucho do agility). Stajesz przed drzewem i naprowadzsz psa, zeby je okrązył i nagroda, stopniowo zwiekszasz odległosc tzn stajesz coraz dalej od drzewka tak, ze keidys dojdziesz do momentu jak bedziesz stała kilak metrow od drzewka i wysyłala psa do niego. mozesz to połączyc w kombinacje na kilku drzewkach (poszukaj filmików "shadow handling" bodajże). I juz masz kolejna aktywnosc, zeby pies pobiegał.
co jeszcze? moze wysyłanie do targetu? uczysz psa dotykac przednimi łapami jakiejs podkladki. I wysyłasz psa z coraz wiekszej odległosci, na zasadzie jak przy drzewkach.
mozesz przy tym wszystkim rzucac psu smakołyk/nagrode na ziemie, to jest zawsze jakas drobna forma polowania, z nóż pomoże przy rozkręcaniu łupu:p
Mówisz, że twoj pies wezmie dwa razy zabawke i potem nie chce. To juz cos. ogladałam na jakims filmiku instruktazowym chyba dotyczacym agility, że był pies który nie lubi sie szarpac, bawic zabawkami. ale kochał bawic sie taka metalowa wanienką/miseczką. za kazde zainteresowanie zabawką, dotkniecie jej wziecie w pysk w nagrode mógł bawic sie wanienką (uderzał w nia łapami, podrzucał:lol: itp), doszło do tego, ze pies zaczał sie jednak z chęcia szarpac, gonic piłki bo był uwarunkowany tak, że po tym dostawal swoja wanienke. Moze poprubój w tym kierunku. Za kazde zainteresowanie zabawką super żarcie/motywator (co tam pies lubi).
ale rzeczywiscie ja uważam, że sa psy ktore po prostu nie lubia się bawic, szarpac, aportowac, sa niełupowe.
W kazdym razie masz mase mozliwosci co robic z psem na spacerze, to co Ci napisałam wyżej (o tym jak zaspokoic aktywnosc fizyczną, co robic z psem niełupowym) wymysliłam piszac tego posta, więc jest na pewno jeszcze masa mozliwosci,a to juz zalezy od ciebie co wymyslisz dla swojego psa.
A moze zglosisz sie do jakiegos szkoleniowca, który zajmuje sie sportem? Moze on pomoże? Skad jestes?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...