Jump to content
Dogomania

Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach


zoja.

Recommended Posts

Wypadek
Pani Jola miała wypadek samochodowy - osoba jadąca z naprzeciwka wykonała nagły niezasygnalizowany manewr skrętu. Samochód pożyczony od pana Wojtka, który zawsze nam pomagał w kłopotach niestety rozbity. Pani Jola połamane żebra. Taka sytuacja w naszym przytulisku to prawdziwa tragedia - trzeba nakarmić psy, posprzątać, a pani Jola nie może nawet się podnieść, z trudem mówi. Kłopotów przybywa, chore zwierzęta wymagają przecież opieki. Naprawdę jesteśmy załamani......   :(

Link to comment
Share on other sites

i kolejne Jessie, Muszka, Perełka i April....ta ostatnia najbardziej zapadła mi w pamięci... tekst ze strony: Aprilka maleńka suczka, taki trochę ratlerek, stareńka, porzucona. Wzięta na ręce tuli się i trzęsie - trudno powiedzieć z obawy czy szczęścia. Niewyobrażalnie pragnie miłości, zostało jej tak niewiele czasu do końca. Zajmuje niewiele miejsca w domu, może tyle co niedbale rzucone rękawiczki. Była zaniedbana, widać nie miała łatwego życia .Tak bardzo chcemy dla niej szczęśliwej starości. Trudno jej zrobić zdjęcie, jak widzicie najbardziej chciałaby zniknąć, przestać zawadzać. Serce pęka każdemu ,kto to widzi. Prosimy znajdźcie jej dom. Tak niewiele miejsca potrzeba Aprilce. Na pewno zdąży kogoś pokochać i dać radość. Baaardzo proszę.... Kto skazał starego psa na takie cierpienie? Widać, że była kochanym przez kogoś psem, może właściciel odszedł, a rodzina nie chciała jej zostawić?

Link to comment
Share on other sites

Kopiuję z FB Znajdek... smutna wiadomość :( Orion nie żyje. Wczoraj wieczorem odszedł Orion, nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków.Późnym wieczorem zaczęły się kłopoty z poruszaniem, oddychaniem,dostał wysokiej temperatury.Ania z Panią Jolą zawiozły go do szpitala na Książęcą.Nie udało się uratować Oriona pomimo natychmiastowej pomocy. Był z nami prawie dwa lata, ciągle chorował i niedomagał,ale jego radość gdy wychodził na spacer była ogromna.Zawsze szedł i podsuwał łepek do głaskania równocześnie. Wierzył w dobrych ludzi, chociaż był kiedyś bardzo krzywdzony.Został znaleziony przywiązany do drzewa i tak zbity,że aż opuchnięty i fioletowy od kija.Miał złych właścicieli,ale ufał tym, którzy go przygarnęli i dali dom na te dwa lata. Jest nam strasznie smutno, to boli gdy odchodzą psy,które były z nami długo.Dopiero co Azja,niedawno Edyp - w Przytulisku jest dużo starych zwierząt i ciężko gdy nie udaje się im pomóc. Dziękujemy tym ,którzy wirtualnie opiekowali się Orionem i wspierali leczenie -dzięki Wam miał radosne ostatnie dwa lata życia.

Link to comment
Share on other sites

Tekla z tekstem z www ogłoszona Około 2 letnia sunia Tekla, łagodna, nieśmiała, łagodna, opanowana. Stosunek do innych zwierząt średni, poszczekuje ale nie wykazuje większej agresji, stosunek do kotów nieznany. Przed zabiegiem sterylizacji. Przebywa w lecznicy

Link to comment
Share on other sites

Sonia 4 ogłoszona z tekstem z www



Sonia ma ok 2 lata. Jest po zabiegu sterylizacji. Sonia sięga trochę poniżej kolan. Nie znamy przeszłości Soni, błąkała się po okolicy. Miała trochę problemy z okiem, lekko opadała dolna powieka. Możliwe, że było to skutkiem urazu. Sunia jest bardzo spragniona uwagi człowieka, wprost łaknie pieszczot. Jest energiczna, nie ma problemów w relacjach z innymi psami jednak lubi ganiać koty - nie robi tego stricte w sposób agresywne jednak ma to miejsce. Bardzo grzecznie jedzie w samochodzie.

Link to comment
Share on other sites

Może jest jakiś tymczasowy numer który można podawać w ogłoszeniach ?mnóstwo osób pisze do mnie wiadomości w sprawie szczeniaków że od 2-3 dni nie mogą się dodzwonić :(wiadomo po wypadku p. Jola pewnie nie zawsze ma możliwość odebrać ale szkoda marnować pracę skoro ogłoszenia poszły - jest osoba która ma wiedzę o pieskach i mogłaby tymczasowo przekazać swój numer telefonu ?

Link to comment
Share on other sites

Może jest jakiś tymczasowy numer który można podawać w ogłoszeniach ?mnóstwo osób pisze do mnie wiadomości w sprawie szczeniaków że od 2-3 dni nie mogą się dodzwonić :(wiadomo po wypadku p. Jola pewnie nie zawsze ma możliwość odebrać ale szkoda marnować pracę skoro ogłoszenia poszły - jest osoba która ma wiedzę o pieskach i mogłaby tymczasowo przekazać swój numer telefonu ?

 

Kasiu, dzięki za ogłoszenia :)  Szczeniaki K1, K2, K5, Fruzia, Afra i Axel  są w domku tymczasowym i można podawać nr tel. 506 084 611

Link to comment
Share on other sites

Może jest jakiś tymczasowy numer który można podawać w ogłoszeniach ?mnóstwo osób pisze do mnie wiadomości w sprawie szczeniaków że od 2-3 dni nie mogą się dodzwonić :(wiadomo po wypadku p. Jola pewnie nie zawsze ma możliwość odebrać ale szkoda marnować pracę skoro ogłoszenia poszły - jest osoba która ma wiedzę o pieskach i mogłaby tymczasowo przekazać swój numer telefonu ?

 

Kejciu, dziękuję za ogłoszenia. Pani Jola odbiera telefony, nieraz może chwilowo nie móc odebrać. Billow, szczeniaki K1, K2, K5, Fruzia, Axel, Afra, Ksenia i innesą w różnych dt dlatego najbardziej szczegółowych informacji o danym zwierzaku może udzielić odpowiedni domek tymczasowy.  

Link to comment
Share on other sites

 

Kejciu, dziękuję za ogłoszenia. Pani Jola odbiera telefony, nieraz może chwilowo nie móc odebrać. Billow, szczeniaki K1, K2, K5, Fruzia, Axel, Afra, Ksenia i innesą w różnych dt dlatego najbardziej szczegółowych informacji o danym zwierzaku może udzielić odpowiedni domek tymczasowy.  


Na stronce były podane numery tel do DT w których są i te podałam w ogłoszeniach - tam gdzie nie ma numeru w ogłoszeniu na stronce - podaję pani Joli :)

a jak ona się czuje ?
wiadomo coś czy przyjedzie pomoc w weekend ?ja się pochorowałam od wczoraj na zwolnieniu :(
Link to comment
Share on other sites

 

Jak sie czuje jola, strasznie Jej współczuję ;(
A Aprilka, pyta ktoś o nią? Serce mi się kraje na widok takich starszych suczynek.a co ona ma w łapkę, jakiś opatrunek? Jest w dt, czy w przytulisku?



Ja miałam jakieś dziwne zapytanie o Aprilkę...w stylu przywieźcie mi ją mój numer.... dam jej dom na stałe
Link to comment
Share on other sites

TOSIA z kontaktem na panią Jolę i tekstem z www ogłoszona Tosia jest wysterylizowana, przeszła całą profilaktykę (szczepienia, odrobaczenie, odpchlenie) jest również zaczipowana. Tosia szuka domku gdzie będzie jedynaczką, ponieważ ma problem z akceptacją psów, z nie którymi wręcz sama zaczepia do zabaw inne po prostu nie akceptuje. Tosia to sunia w wieku około 2 lat w typie tosa inu. Jaka jest jej historia ? Trudno powiedzieć. Zgubiła się? Długa tułaczka? Porzucona? Wyrzucona jak odpadek z pseudo-hodowli? Tosia waży zaledwie 35 kg !! Gdzie przedstawicielki tej rasy ważą od 50-75 kg. Sunia ma problemy z oczkami, bardzo słabo widzi, zostało już wdrożone leczenie, przed nią długa droga...Nie posiada ani tatuażu, ani czipa. Tosia jest bardzo przyjaznym psiakiem, gdzie nie idzie radośnie merda ogonkiem, ładnie chodzi na smyczy, dotychczas nie wykazuje agresji do innych psów. Spokojnie znosi czyszczenie oczek, zakraplanie itp.

Link to comment
Share on other sites

GRETA z kontaktem na panią Jolę z tekstem z www ogłoszona Greta, to niewielka suczka urodzona w 2012 roku. Została przyprowadzona do zaprzyjaźnionej ze Znajdkami kliniki Jatagan na Targówku przez osobę, która znalazła ją na pobliskich działkach. Okazało się że opiekowała się nią osoba bezdomna mieszkająca tam czasami i niestety często nadużywająca alkoholu. Możliwe, że kochała suczkę, ale niestety pewnego dnia zniknęła, a Greta została bez dachu nad głową. Głodna, zziębnięta, wystraszona suczka trafiła do Przytuliska Znajdki w trudnym okresie zimowym, gdy nie mamy miejsca dla kolejnych porzuconych zwierzaków. Udało się znaleźć jej na chwilę dom tymczasowy, gdzie dochodzi do siebie i czeka na swojego człowieka. Niestety suczka miała na oku narośl i potrzebna jest natychmiastowa operacja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...