Jump to content
Dogomania

Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach


zoja.

Recommended Posts

[quote name='Figolandia']Tak jak prosiłam, kilka zdań o każdym, takich zachęcających do głosowania a niego no i licytowania fantów :)[/QUOTE]

nie wiem pod jakim kątem pisać tekst bo czy to będzie głosowanie czy licytacja i jak mają się do tego psiaki :niewiem:

napisałam na próbę

[B]Lady
[/B]Jestem owczarkiem podhalańskim i nie mam nic i nikogo bliskiego. Mam 1,5 roku. Kiedyś miałam dom rodzinę i nawet imię, ale to było kiedyś. Dziś nawet nie jestem przekonana czy mogę ich nazwać rodziną? Pewnego dnia jechaliśmy jak zwykle samochodem i zatrzymaliśmy się na postój. Kiedy wybiegłam z samochodu szybko odjechali. Myślałam, że nie zauważyli, że mnie nie ma w samochodzie. Biegłam za nimi tak szybko jak tylko dawałam radę ale samochód oddalał się coraz bardziej. Opuszki łapek miałam starte aż do krwi, nie mogłam już nawet stawać na łąpkach….. Zostałam sama w obcym bezludnym miejscu i tak leżąc przy drodze zrozumiałam, że dołączyłam do grona niechcianych i niekochanych psiaków.
Dobry los zauważył niechcianą, leżącą przy drodze sunię. Dostałam nowe imię Lady i obudziła się we mnie nadzieja, że może wśród tylu ludzkich serc, znajdzie się choć jedno, które zechciałoby pokochać mnie na zawsze…

sunia Lady

Link to comment
Share on other sites

o, właśnie coś takiego. Brakuje mi jeszcze jakiegoś zdania, dlaczego akurat dla tego psiaka sterylka jest istotna. Czy jest to zapobieganie dalszemu rozmnożeniu jako procedura przedadopcyjna, czy ze względów zdrowotnyc... I kilku zdań typowo o psiaku - jaki jest, do dzieci, do kotów, energiczny, dla starszych, ma lub nie ma kłopotów zdrowotnych, jest alergikiem itp :) Tak, żeby przy okazji dogwaya rozreklamować te psiaki od katem adopcji też

A w ogóle mam pytanie: czy jest szansa, żeby przynajmniej część z tych psiaków przyjechała z Wami na DogWaya lub chociaż samo ognisko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figolandia']o, właśnie coś takiego. Brakuje mi jeszcze jakiegoś zdania, dlaczego akurat dla tego psiaka sterylka jest istotna. Czy jest to zapobieganie dalszemu rozmnożeniu jako procedura przedadopcyjna, czy ze względów zdrowotnyc... I kilku zdań typowo o psiaku - jaki jest, do dzieci, do kotów, energiczny, dla starszych, ma lub nie ma kłopotów zdrowotnych, jest alergikiem itp :) Tak, żeby przy okazji dogwaya rozreklamować te psiaki od katem adopcji też

A w ogóle mam pytanie: czy jest szansa, żeby przynajmniej część z tych psiaków przyjechała z Wami na DogWaya lub chociaż samo ognisko?[/QUOTE]

Pewnie by mogla. Tylko gdzie i kiedy?Napisz prosze o co konkretnie chodzi,bo z tego co piszesz to ja nie bardzo rozumiem.
Sa zbierane pieniazki na sterylke jednego konktetnego psa?W ramach konkursu czy jak.
Sterylki robione sa pod katem adopcji i zdrowotnosci.

Link to comment
Share on other sites

Lady faktycznie przecudnej urody :)

a 'mój'Ivorek zaginął proszę o czujność, rozgłaszanie - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/233029-Ivor-zagin%C4%85%C5%82-czarno-bia%C5%82y-husky-dwukolorowe-oczy?p=19748338#post19748338"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233029-Ivor-zagin%C4%85%C5%82-czarno-bia%C5%82y-husky-dwukolorowe-oczy?p=19748338#post19748338[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, czas pili, zainteresowanie jest, ludzie wchodzą, a o psiakach ani mru, mru. To nie zachęca. Napisałam jeden przykładowy teks, nie wiem na ile zgodny z prawdą w drugiej części (wyróżnionej podkreśleniem), chodzi mi o coś takiego. Niezbyt ckliwie, konkretnie, ale z uczuciem :)

[quote]Lady. 1,5-roczna sunia w typie owczarka podhalańskiego. Kiedyś miała dom, ale właściciele postanowili się jej pozbyć. Wywieźli samochodem i odjechali. Lady biegła za nimi, dopóki mogła, dopóki zdarte do krwi opuszki na to pozwalały. Została sama w obym, bezludnym miejscu. Stamtąd trafiła do schroniska. [U][I]Jest młoda, ładna, łagodna. To wszystko dobrze rokuje, ma duże szanse na adopcję, jednak zgodnie z obowiązującymi w schronisku zasadami musi przedtem zostać wysterylizowana, by w przyszłości nie powiększała grona bezdomnych psów. Jedynym minusem tego psiaka jest lekka nadwrażliwość jelit. Wystarcza dobre jedzenia, ale o takie w schronisku trudno...[/I][/U][/quote]

albo

[quote]Leoś jest [U][I]około 10 letnim mieszańcem średniej wielkości. Bardzo łagodny, bez problemu dogaduje się zarówno z innymi psami, jak i kotami. Lgnie do ludzi, ładnie chodzi na smyczy. Jednak ze względu na wiek ma już kłopoty zdrowotne - przerost prostaty wymaga ja najszybszego zabiegu kastracji.[/I][/U](...)[/quote]

Dziewczyny, ja wiem, nie jest Wam łatwo, macie sporo na głowie, mało czasu, znam to. Ale ja Waszych podopiecznych nie znam, więc ciężko mi o nich coś napisać. A dla ludzi te kilka zdań ma na prawdę duuuuże znaczenie.

Jutro rano nie będzie mnie, będę w szpitalu ze swoim psiakiem. Ale najpóźniej po południu chciałabym wrzucić te opisy...

Link to comment
Share on other sites

Leoś nie ma 10 lat :) to młody przystojniak :)
jestem w pracy do 17 wieczorem postaram się napisac teksty i zapoznam się z całą akcją :) wczoraj nie dałam rady :(


w międzyczasie nowy bazarek ORIFLAME w 50% dla Znajdek

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233089-Oriflame-dla-Granda-Zuzi-i-Znajdek-18-10?p=19754184#post19754184[/URL]


lecę wyłapywać Ślimaki z akwa bo mam kupca :) jak wrócę to postaram się coś mądrego o psiakach wymyśleć :D

Edited by kejciu
Link to comment
Share on other sites

AZYL

Jest [I][U]około 10 letnim mieszańcem średniej wielkości. Bardzo łagodny, bez problemu dogaduje się zarówno z innymi psami, jak i kotami. Lgnie do ludzi, ładnie chodzi na smyczy. Jednak ze względu na swój wiek ma już pewne kłopoty zdrowotne - ma przerost prostaty w związku z czym potrzebuje jak najszybciej wykonania zabiegu kastracji.[/U][/I] Dajmy mu szansę na lepsze samopoczucie - jeszcze dlugie lata życia przed nim - Azyl to naprawdę bardzo sympatyczny psi towarzysz.


BAJKA
Młoda, żywiołowa sunia w typie owczarka niemieckiego. Przyjazny charakter, łagodna do innych psów. Wymaga jeszcze trochę pracy jeśli chodzi o nauczenie się chodzenia na smyczy ale pracujemy nad tym – bardzo mądra i pojętna suka. W boksie przebywa razem z Neptunem – który również jest kandydatem J z uwagi na to iż to młodzież a młodzież trzeba edukować – zarówno Bajka jak i Neptun muszą zostać jak najszybciej poddani zabiegom sterylizacji.
Bajka szuka swojego kochającego domku – w przytulisku kilka godzin dziennie spędza wskakując na budę, wspinając się na ogrodzenie wypatrując w ten sposób swojego ludzia….


NEPTUN
Młody przystojniaka Jżywiołowy, zabawowy, z początku delikatnie nieufny wobec obcych ale już po chwili podbiega aby zasypać człowieka milionem psich całusów JPrzed Neptunem jeszcze sporo nauki m.in. bliskiego kontaktu z człowiekiem ale obserwuje zachowanie Bajki i przyswaja wiedzę w tempie extra. Ma nie ustająco merdający ogonek – na widok każdego mordka śmieje mu się już z daleka Jnajlepszy przyjaciel Bajki


PETRA
Została znaleziona w okolicach Dworca Wileńskiego w Warszawie.
Nie miała ani adresówki, ani obroży czy smyczy, wyrzucono ją jak śmiecia bo stała się zapewne zbędnym przedmiotem w czyimś domu. Jej charakterystyczny wydłużony pysk przypomina owczarka collie. Do psów nie wykazuje agresywnych zachowań – wręcz przeciwnie nawet troszkę się ich boi. Zna podstawowe komendy, ładnie chodzi na smyczy – ma ogromne szanse na znalezienie domu, ale przed adopcją Sunia musi zostać wysterylizowana.


LEOŚ
Ma około 1,5 roku, czarną sierść, białe pazurki. To chodzący psi Anioł. Widać że musiał wiele w życiu przejść – w przytulisku od niedawna ale stara się odnaleźć w przytuliskowej rzeczywistości . Widać w jego oczach smutek, tęsknotę i ogromne serce. Na spacerkach bardzo grzeczny, cieszy się każdym źdźbłem zielonej trawy, zupełnie bezproblemowy – typowo męski głos w momencie szczekania J Jak przybierze na wadze, sierść nabierze blasku – zapewne zawróci w niejednej suczkowej głowie J Dlatego kastracja w jego przypadku jest meeega potrzebna J

BONO
Czy stare psy nie mają prawa być kochane? Czy nie zasługują na milość?Ciepło?własny kąt?
Bono jest wiekowym owczarkiem niemieckim – z duszą szczeniaczka J Ktoś by pomyślal stary, siwy pewnie ledwo chodzi…
Nic bardziej błędnego!!!To szczeniak w ciele starego zmordowanego życiem psa!!!Wypuszczony z boksu od razu prezentuje swoje sprinterskie możliwości!!! J
Jego mądre spojrzenie może złamać nie jedno serce…ale starych psów się właściwie nie adoptuje. Bonusiowi kastracja jest potrzebna ze względów zdrowotnych – przerost prostaty w tym wieku jest bardzo groźny i zagrażający życiu zwierzęcia dlatego prosimy o głosy dla naszego Dziadka :)
Czy Bono nie zasługuje na to aby spędzić ostatnie lata swojego życia w zdrowiu?


czy mniej więcej może być?:) czy coś przeredagować?niestety w stylistycznym pisaniu nigdy nie byłam prymuską :D ale może coś uda się wykorzystać :)

Edited by kejciu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula82']Azyl na pewno nie urodził sie w 2009 roku. Opis Leosia podany przez Figolandie pasuje właśnie do Azyla. Azyl jest już seniorem i ma problem z prostatą.[/QUOTE]

Wlasnie tez mi sie to nie zgadzalo - ale na stronce [URL="http://www.znajdki.pl"]www.znajdki.pl[/URL] jest taki opis Azyla więc tym się posiłkowałam....

Zmianilam opis Azyla w mojej wypowiedzi :)Trzeba będzie poprawić jego opis na stronce znajdkowej.

Link to comment
Share on other sites

Paula, dopisz.prosze jeszcze opis psow,ktore sa u Ciebie:modla::modla::modla:
Kejciu,dziekuje pieknie:loveu:a jakbyś mogla jeszcze wrzucic opis Borysa i Iwana to byłabym wdziecza.Jak Figolandia bedzie miala wiecej opisow to sobie wybierze,ktore zechce.
Bardzo przepraszam, ale do czwartku nie jestem czasowa:-(

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze - co z obecnością psiaków na ognisku czy którejś z tras? Czy któraś z Was się pisze? Bo Pani Joli nie podejrzewam, chyba, że z całymi Znajdkami :D I jeszcze jedna prośba, udostępniajcie, rozglaszajcie akcję. Im więcej osób się o niej dowie, tym więcej zdzialamy :D Bezpośredni link do stony akcji to [url]http://dogline.pl/6lap/?page_id=698[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula82']Azyl na pewno nie urodził sie w 2009 roku. Opis Leosia podany przez Figolandie pasuje właśnie do Azyla. Azyl jest już seniorem i ma problem z prostatą.[/QUOTE]

Przed chwilą rozmawiałam z p. Jolą i dowiedziałam się, że Azyl wcale nie jest taki stary :shake:

[B]Azyl ma około 5-6 lat[/B] :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...