Jump to content
Dogomania

Argo z Szydłowca - na DT u Murki - potrzebne wsparcie na opłaty i szukanie domu


Marinka

Recommended Posts

Jeżeli ktoś zna adres korespodencyjny/zameldowania to można wysłać jej poleconym przedsądowe wezwanie do zapłaty, być może to wystarczy i pieniędze cudownie wylądują na koncie bankowym w przeciągu wyznaczonego terminu. Jak nie - dalszym krokiem jest proces sądowy.

Na komendę policji oddzielnie można wysłać poleconym zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa, wyłudzenia pieniędzy - i sprawę opisać. Do pisma dołożyć należy załączniki jako dowód (screeny rozmów, wszelkich korespodencji, screeny zbiórek na portalach wraz z ich ID/linkiem oraz screeny z forum itd. - im więcej danych, tym lepiej) i zebrać podpisy, jeśli ma być to zbiorowe. Do tego dane ladymonia.

Jeśli ktoś ma konto na zrzutce, niech zgłosi sprawę administratorom portalu, ladymonia tam weryfikowała swoje dane przelewem i dowodem. I to, że ktoś zgłosi zrzutkę warto zapisać (zrobić screenshot) i dołączyć do pisma na policję.

Można też postarać się o darmową poradę prawną w urzędzie albo poszukać "psiarskiego" prawnika, może akurat ktoś tutaj zna i mógłby pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2020 o 22:49, mari23 napisał:

finanse Argusia na koncie SHA:

wpłaty:

40,- ranias (02.07.)

20,- zachary (06.07.)

50,- mtf zalesie (06.07.)

30,- Marek M. (06.07.)

100,- Aimez_moi (06.07.)

60,- Dorota1 (14.07.)

10,- Jolanta 08 (17.07.)

40,- ranias (03.08.)

40,- mari23 (03.08.)

390,- razem wpłaty

wydatki:

720,- Hotelik u Murki - przel.03.07.)

30,- stan konta Argo w SHA dnia 03.08.

 

 

ciąg dalszy finansów:

wpłaty:

30,- Marek M. (05.08.)

25,- mtf zalesie (05.08.)

20,- Zachary (06.08.)

10,- dorota1 (11.08.)

40,- ranias (02.09.)

20,- zachary (03.09.)

25,- mtf zalesie (03.09.)

30,- Marek M. (07.09.)

100,- Aimez_moi (07.09.)

10,- dorota1 (14.09.)

40,- ranias (01.10.)

20,- zachary (05.10.)

25,- mtf zalesie (05.10.)

30,- Marek M. (05.10.)


425,- razem wpłaty

428,20 przelew 02.10.

26,80 stan konta Argo dn. 10.10.2020

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyśka) napisał:

Jeżeli ktoś zna adres korespodencyjny/zameldowania to można wysłać jej poleconym przedsądowe wezwanie do zapłaty, być może to wystarczy i pieniędze cudownie wylądują na koncie bankowym w przeciągu wyznaczonego terminu. Jak nie - dalszym krokiem jest proces sądowy.

Na komendę policji oddzielnie można wysłać poleconym zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa, wyłudzenia pieniędzy - i sprawę opisać. Do pisma dołożyć należy załączniki jako dowód (screeny rozmów, wszelkich korespodencji, screeny zbiórek na portalach wraz z ich ID/linkiem oraz screeny z forum itd. - im więcej danych, tym lepiej) i zebrać podpisy, jeśli ma być to zbiorowe. Do tego dane ladymonia.

Jeśli ktoś ma konto na zrzutce, niech zgłosi sprawę administratorom portalu, ladymonia tam weryfikowała swoje dane przelewem i dowodem. I to, że ktoś zgłosi zrzutkę warto zapisać (zrobić screenshot) i dołączyć do pisma na policję.

Można też postarać się o darmową poradę prawną w urzędzie albo poszukać "psiarskiego" prawnika, może akurat ktoś tutaj zna i mógłby pomóc.

Tyś(ka), trzeba potwierdzić ale wydaje mi się, że prawnie pieniądze ze "Zrzutki" są własnością osoby zakładającej zrzutkę :(

Link to comment
Share on other sites

Pytanie tylko czy ktoś ma konto na zrzutce i zgłosi ją?
I czy ktoś podejmie się wysłaniu zawiadomienia? Ja mogę skrobnąć, jeśli to będzie zawiadomienie pojedyncze (niedawno w podobnej sprawie pisałam dla osoby bliskiej; zbiorczego chyba bym nie potrafiła), ale nie wyślę. Nie mam też adresu, wiem tylko mniej więcej gdzie mieszka (chwaliła się przdeszkolem swoich córeczek).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2020 o 19:51, Tyśka) napisał:

Jeżeli ktoś zna adres korespodencyjny/zameldowania to można wysłać jej poleconym przedsądowe wezwanie do zapłaty, być może to wystarczy i pieniędze cudownie wylądują na koncie bankowym w przeciągu wyznaczonego terminu. Jak nie - dalszym krokiem jest proces sądowy.

 

Ale ktoś jeszcze musi mieć prawo do tych pieniedzy.  Wynikało z tej zbiorki, ze pieniądze zostaną przekazane na konto konkretnej osoby? Tak wprost? I była pomiędzy nimi jakaś umowa?

No bo załóżmy, ze ja znam  adres p. Moniki , nie znam -tak przykładowo,  i  wysyłam jej przedsądowe wezwanie do zapłaty. To przecież bez sensu.

W sumie nie chodzi tak naprawdę o ukaranie tej Moniki, ale o odzyskanie pieniedzy. Myślę, ze dowolny z darczyńców mógłby napisać do "zrzutki" że został wprowadzony w błąd i przekazał pieniądze wskutek błędu - bo pieniądze miały iśc na konkretny cel, a nie poszły. Nie widziałam zrzutki -wiec nie wiem co tam było konkretnie napisane. Widziałam wpis UV na FB, ż ektoś ją oszukał, ale nie było konkretów. Zrzutka pewnie sprawdza takie informacje jakoś, ewen doradzą co dalej zrobić -bo na pewno mają takie sytuacje co jakis czas, że ktoś deklaruje zbiórkę charytatywną, a potem nie chce oddać pieniedzy.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Patmol napisał:

Ale ktoś jeszcze musi mieć prawo do tych pieniedzy.  Wynikało z tej zbiorki, ze pieniądze zostaną przekazane na konto konkretnej osoby? Tak wprost? I była pomiędzy nimi jakaś umowa?

No bo załóżmy, ze ja znam  adres p. Moniki , nie znam -tak przykładowo,  i  wysyłam jej przedsądowe wezwanie do zapłaty. To przecież bez sensu.

W sumie nie chodzi tak naprawdę o ukaranie tej Moniki, ale o odzyskanie pieniedzy. Myślę, ze dowolny z darczyńców mógłby napisać do "zrzutki" że został wprowadzony w błąd i przekazał pieniądze wskutek błędu - bo pieniądze miały iśc na konkretny cel, a nie poszły. Nie widziałam zrzutki -wiec nie wiem co tam było konkretnie napisane. Widziałam wpis UV na FB, ż ektoś ją oszukał, ale nie było konkretów.

Masz rację. Ja tak myślę, że powinna to wezwanie napisać osoba, która pisała z Moniką nt przeprowadzenia zbiórki dla Argo. Będzie to dowód i że została wprowadzona w błąd i pieniądze nie zostały przekazane na cel, na który się umówiły. Z tego co dobrze rozumiem to ustalenia były na Messengerze, nikt telefonicznie z nią tego nie ustalał.

A tekst zbiórki masz tutaj: https://zrzutka.pl/2gthy5, jest jasno określony cel zbiórki.

+++

A czy ktoś wie jak potoczyła się sprawa tych fantów na bazarek, których długo nie wysyłała tym, którzy je kupili? Ja jeszcze wtedy konta na dogomanii nie miałam, a wątek suni, w którym toczyła się ta dyskuja czytałam pobieżnie z dwa lata temu, już po zmianach na dogo, kiedy znaczna część postów i wątków poznikała.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tyśka) napisał:

Masz rację. Ja tak myślę, że powinna to wezwanie napisać osoba, która pisała z Moniką nt przeprowadzenia zbiórki dla Argo. Będzie to dowód i że została wprowadzona w błąd i pieniądze nie zostały przekazane na cel, na który się umówiły. Z tego co dobrze rozumiem to ustalenia były na Messengerze, nikt telefonicznie z nią tego nie ustalał.

A tekst zbiórki masz tutaj: https://zrzutka.pl/2gthy5, jest jasno określony cel zbiórki.

+++

A czy ktoś wie jak potoczyła się sprawa tych fantów na bazarek, których długo nie wysyłała tym, którzy je kupili? Pamiętam, że na jakimś wątku (chyba Kseni?) toczyła się dyskusja, że bazarek zrobiła, zebrała pieniądze, a fantów nie wysyłała przez długi czas, stale powtarzała że wyśle. Z jednego bazarku wysłała jakoś po roku? a z drugiego nadal ludzie czekali na wysyłkę. I jestem ciekawa... czy w końcu te fanty dotarły do dogomaniaków, czy nie - ale to starzy dogomaniacy byli, ich już teraz na forum nie ma.

Czyli zbiórka była na pobyt Argo w hotelu , czyli kasa powinna zostac przekazana albo bezpośrednio do hotelu albo do osoby która jest prawnie odpowiedzialna za Argo. I jesli niez ostała przekazana od lipca to  ta osoba, ktora ma umowe o hotelowanie z Murką jako prawny opiekun/właściciel psa,  powinna wezwać tą panią MOnikę do wpłaty pieniedzy  na hotel np na konto Murki/ z tytułem przelewu za Argo. 

A zgłosić do zrzutki tez może ta osoba, ewent darczyńca - jeśli darczyńca ma dowód na to jakiś, że pieniądze nie zostały przekazane. Bo to że słyszał na forum, ze p Monika nie przekazała to za mało na oskarżenia. Ewentualnie darczyńca  może zapytać jak to jest potwierdzane na serwisie, ze osoba przekazała rzeczywiscie pieniądze ze zbiórki na właściwy cel.

Ona ma 8 zbiorek https://zrzutka.pl/profil/monika-tepinska-swiniarska-156514

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Patmol napisał:

Czyli zbiórka była na pobyt Argo w hotelu , czyli kasa powinna zostac przekazana albo bezpośrednio do hotelu albo do osoby która jest prawnie odpowiedzialna za Argo. I jesli niez ostała przekazana od lipca to  ta osoba, ktora ma umowe o hotelowanie z Murką jako prawny opiekun/właściciel psa,  powinna wezwać tą panią MOnikę do wpłaty pieniedzy  na hotel np na konto Murki/ z tytułem przelewu za Argo. 

A zgłosić do zrzutki tez może ta osoba, ewent darczyńca - jeśli darczyńca ma dowód na to jakiś, że pieniądze nie zostały przekazane. Bo to że słyszał na forum, ze p Monika nie przekazała to za mało na oskarżenia. Ewentualnie darczyńca  może zapytać jak to jest potwierdzane na serwisie, ze osoba przekazała rzeczywiscie pieniądze ze zbiórki na właściwy cel.

Problem w tym, że nikt nie ma umowy z hotelem ani nie ma jednego prawnego opiekuna psa. 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tyśka) napisał:

Problem w tym, że nikt nie ma umowy z hotelem ani nie ma jednego prawnego opiekuna psa. 

No to zostaje Murka - bo pod jej opieką jest pies,  i tylko na jej konto powinny były zostać przelane pieniądze za Argo, a rozumiem, że nie zostały przelane.

Bo w czyim imieniu Monika robiła zbiorkę? i do kogo miały wpłynąc pieniadze?

Link to comment
Share on other sites

jejku dziewczyny jakie umowy :( 

Argo jest psem chyba nawet bez osoby za nią odpowiedzialnego (poprawcie mnie jak się mylę...) wmiksowałam się na wątek Argo sama jakiś czas temu nikt mnie nie zapraszał .. zobaczyłam że są tu te same osoby co na wątku Kseni i sobie przyszłam.. nie jestem nawet stałym deklarowiczem ot pomagam czas od czasu robiłam tez kilka bararków. Na początku jak ogłaszałam Argo to nawet Moniki telefon podawałam do ogłoszeń bo myslałam że ona jest osobą decyzyjna w jego sprawie. Monikę znam stąd z dogo później jak stąd zniknęła to miałam znią kontakt na fb jak pewnie parę innych osób z tego wątku. Utrzymywałam z nią kontakt bo chciałam mieć informacje z nowego domu Kseni... z którym tylko ona była w kontakcie. 

Monika robiła zrzutki m.in. dal Ulv własnie dla Kseni też robiła więc to JA ją poprosiłam bo mieliśmy dług duży.. w międzyczasie użebrałam też u Kamili z Szydłowca  (bo Argo z Szydłowaca) wsparcie dla Argo 

kasa miała być na potrzeby Argo (hotelik, leki) to ja pisałam tekst do zrzutki potem ktoś tu (przepraszam nie pamiętam kto) mi tez pomógł coś dopisać ale nie pamiętam nawet czy mMonika te zmiany dodała. Nie było żadnej umowy między nami pisemnej bo kto o takich rzeczach myśli... 

 

P.S. i Murki w to nie mieszajcie pliss

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Tianku napisał:

jejku dziewczyny jakie umowy :( 

Argo jest psem chyba nawet bez osoby za nią odpowiedzialnego (poprawcie mnie jak się mylę...) wmiksowałam się na wątek Argo sama jakiś czas temu nikt mnie nie zapraszał .. zobaczyłam że są tu te same osoby co na wątku Kseni i sobie przyszłam.. nie jestem nawet stałym deklarowiczem ot pomagam czas od czasu robiłam tez kilka bararków. Na początku jak ogłaszałam Argo to nawet Moniki telefon podawałam do ogłoszeń bo myslałam że ona jest osobą decyzyjna w jego sprawie. Monikę znam stąd z dogo później jak stąd zniknęła to miałam znią kontakt na fb jak pewnie parę innych osób z tego wątku. Utrzymywałam z nią kontakt bo chciałam mieć informacje z nowego domu Kseni... z którym tylko ona była w kontakcie. 

Monika robiła zrzutki m.in. dal Ulv własnie dla Kseni też robiła więc to JA ją poprosiłam bo mieliśmy dług duży.. w międzyczasie użebrałam też u Kamili z Szydłowca  (bo Argo z Szydłowaca) wsparcie dla Argo 

kasa miała być na potrzeby Argo (hotelik, leki) to ja pisałam tekst do zrzutki potem ktoś tu (przepraszam nie pamiętam kto) mi tez pomógł coś dopisać ale nie pamiętam nawet czy mMonika te zmiany dodała. Nie było żadnej umowy między nami pisemnej bo kto o takich rzeczach myśli... 

No umowa była miedzy wami, tylko, że ustna. Umówiłyście się, że Monika zrobi zbiórkę na psa , który jest u Murki i potem komu przeleje pieniądze? Murce?

Pies jest  rzeczą w punktu widzenia prawa cywilnego, nawet u weterynarza przy zabiegach trzeba się podpisać, że zgoda na zabieg i podpisuje właściciel/opiekun  prawny psa.   Pies sam nie wezwie Moniki o swoje pieniądze, a skoro nikt z was nie ma do niego prawa to zostaje tylko Murka. Tak prawnie. Ona powinna dostac pieniadze na konto dla Argo i nie dostała. Ona pokrywa jego wydatki.

W sensie u niej Argo ma dług, chociaz to tez bez sensu. Bo skoro Argo nie ma opiekuna i jego opiekunem jest Murka to jakie hotelowanie? ale jeśc pies musi i leki i i wet tez kosztuje. Pieniądze miały być dla Ago i Murki.

Link to comment
Share on other sites

Ja to bym ją najpierw postraszyła, że jeżeli natychmiast nie przekaże pieniędzy do Murki to całe fb dowie się o jej przekręcie. Można napisać posta i udostępnić gdzie się  da , rozesłać po jej znajomych nawet zamieścić u niej na profilu.. Dać termin np. trzy dni na wpłatę a później groźbę wcielić w życie.  Żaden sąd nie ukaże jej. Ona robiła zbiórkę i ona dysponuje pieniędzmi. Sprawa ma tylko aspekt moralny ale za to nie dostanie wyroku. Tak było ze zbiórką którą utworzył facet dla chłopaka właściciela słynnego samochodu Seicento który miał w Oświęcimiu kolizję z samochodem który wiózł panią Szydło. Facet utworzył zbiórkę na 15 tys. zł ale ludzie wpłacali jak głupi. Nie mogłam się temu nadziwić. Zebrano około 160 tys.zł i facio wszystko wziął dla siebie. Sprawa została umorzona bo prawnie to założyciel zbiórki dysponuje pieniędzmi. 

Nie ma co się z nią cackać tylko trzeba ostro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, bakusiowa napisał:

Ja to bym ją najpierw postraszyła, że jeżeli natychmiast nie przekaże pieniędzy do Murki to całe fb dowie się o jej przekręcie. Można napisać posta i udostępnić gdzie się  da , rozesłac po jej znajomych nawet zamieścić u niej na profilu.. Dać termin np. trzy dni na wpłatę a później groźbę wcielić w życie.  Żaden sąd nie ukaże jej. Ona robiła zbiórkę i ona dysponuję pieniędzmi. Sprawa ma tylko aspekt moralny ale za to nie dostanie wyroku. Tak było ze zbiórką którą utworzył facet dla chłopaka właściciela słynnego samochodu Seicento który miał w Oświęcimiu kolizję z samochodem który wiózł panią Szydło. Facet utworzył zbiórkę na 15 tys. zł ale ludzie wpłacali jak głupi. Nie mogłam się temu nadziwić. Zebrano około 160 tys.zł i facio wszystko wziął dla siebie. Sprawa została umorzona bo prawnie to założyciel zbiórki dysponuje pieniędzmi. 

Nie ma co się z nią cackać tylko trzeba ostro.

To nie jest mądry pomysł. Raz, ze mało skuteczny, a dwa że można dostać karę za zniesławienie.

Najprościej to by było jakby Murka , jako Murka napisała normalnie e-malia do zrzutki, ze była zrzutka taka i taka i ona miała dostać pieniądze na Argo, który jest u niej i nie dostała i co ma dalej zrobić.

I w zależności od tego co jej odpiszą to pomyśleć dalej, ale nie pisać na forum  tylko np przez pw., zeby to było skuteczne co sie wymyśli, a niekoniecznie żeby Monika to sobie mogla na dogo przeczytać na wątku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tianku napisał:

Tak i moj maz i moja kuzynka i moja kolezanka ...i pewnie paru innych znajomych anonimowo:(

To napisz  do zrzutki na ich maila normalnie z zapytaniem co możesz zrobić jesli sie okazało, ze zostałaś wprowadzona w błąd  i wpłaciłaś pieniądze na zbiórkę taka i taką , załącz potwierdzenie wpłaty np scan, albo jakoś konkretnie o które wpłaty chodzi (twoje i znajomych), a osoba która prowadziła zbiórkę, imie i nazwisko,  nie przekazała pieniedzy   na cel opisany w zbiórce, bo zamierzasz wystąpić o zwrot wpłaconych pieniedzy, poniewaz wpłaciłaś pieniądze tylko dlatego, że zostałaś świadomie wprowadzona w błąd przez osobę, która założyła zbiórkę.

A potem mi napisz na pw co ci odpisali . 

 

Link to comment
Share on other sites

oni tak piszą na stronie

Zasadniczo zrzutka.pl dba o sprawdzenie tożsamości organizatorów. Zrzutki sprawdzamy jedynie pod kątem łamania przepisów prawa. Nie mamy jednak możliwości weryfikowania w jaki sposób zostaną wykorzystane zebrane pieniądze. Dlatego przed dokonaniem wpłaty warto skontaktować się z organizatorem zrzutki w celu potwierdzenia jego wiarygodności. Więcej na ten temat można przeczytać: https://zrzutka.pl/blog/71/bezpieczenstwo-i-weryfikacja-na-zrzutka-pl.

 

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Patmol napisał:

To nie jest mądry pomysł. Raz, ze mało skuteczny, a dwa że można dostać karę za zniesławienie.

 

Zniesławieniem jest jak się kogoś oczernia bezpodstawnie. To, że nie przekazała pieniędzy na cel zbiórki tylko zdefraudowała to jest sama prawda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...