Jump to content
Dogomania

Argo z Szydłowca - na DT u Murki - potrzebne wsparcie na opłaty i szukanie domu


Marinka

Recommended Posts

Każdy niech się wypowie co myśli o przeprowadzce Argusia. 

Jeśli miałby domowe warunki i mniejszą konkurencję o człowieka to ja jestem za. A ile jest piesków u Kikou? 

Może Murka  napisze parę słów o Argo jak uważa czy on się łatwo adaptuje do nowych warunków oraz czy jest z Murkami bardzo zżyty?

co do ewentualnego transportu to chyba trzeba transport łączony szukać z odpoczynkiem małym dla Dziadka bo to długa droga. Może mąż Anecik podjął by się transportu z Katowic? 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że psy, nawet starsze, dość szybko przystosowują się do nowych warunków, zwłaszcza jeśli idą do lepszych (tutaj: z kojcowych do domowych). U kikou też zdaje się, że jest mniej psów - no i spadną też koszty. Może nieznacznie, ale troszkę... Nie mam prawa podejmować decyzji, ale gdyby ode mnie to zależało to bym poparła przeprowadzkę. Z tym, że przedtem wypadałoby sprawdzić Argo do kotów i pomyśleć co się stanie jak będzie je zawzięcie ganiał u kikou... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Argo boi się trochę nowych rzeczy, nie lubi zmian, ale myślę, że u kikou będzie miał lepszą opiekę. Jak pies jest w boksie, to nie wszystko się od razu zauważa. Jak go przeniosę do boksu wewnętrznego to będę musiała go rozdzielić z Sambą tak czy siak. Chyba, że zwolni mi się któryś z dwóch dużych boksów wewnętrznych.

Kotów nie sprawdzę, bo w naszej obecności na smyczy Argo na pewno będzie trochę wystraszony i spokojny, a sam na sam go z kotami nie zostawię.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Argo jest starszym psiakiem, ma problemy ze stawami. Pomyślałam sobie,że u kikou będzie miał warunki domowe, ale znam Jej dom tylko z bardzo dawnych postów na dogomanii gdzie był przedstawiany jako takie ciepłe domowe psie staruszkowo. Decyzja jest bardzo trudna. Argo  zadomowił się u Murki, ma dobrą opiekę, ale co domek to domek. Wątpliwości jest wiele, bo stosunek do kotów, co jak będzie na nie polował u kikou- jeżeli u Niej są koty, transport, finanse...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, zachary napisał:

A pamiętacie który z tej dwójki psów, które były u Funi w hoteliku, Marcel czy Argo zagryzł jej kotka?...I musiał opuscić z tego powodu hotelik...

 

Argo. funia sytuację opisała na wątku Marcela, ale to Argo zagryzł. Na stronie 470. tego wątku jest krótki opis, o TUTAJ

A Marcel [*] dożył szczęśliwej starości u funi, miałam okazję go poznać <3

Link to comment
Share on other sites

Kończy się Caniviton i chciałam kupić, patrzę, a tu jakieś koszmarne ceny, najtaniej 155 zł! To chyba przez koronawirusa takie windowanie cen, bo coraz gorzej z dostawami towarów.

Może po prostu kupię tańszy Arthrodol? Też zawiera czarci pazur, działa przeciwbólowo. Jest dużo tańszy, kosztuje 30 parę złotych. Co prawda starczy na krócej (będzie dawka 1,5 tabletki), ale i tak taniej wyjdzie niż Caniviton...

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tianku napisał:

że jutro rano przeleje ale to było tydzień temu... wczoraj znowu jej napisałam.. troche niepoważne 

od sierpnia ją ponaglam

Mogę do niej napisać i spróbować ją poprosić, może tym razem zareaguje? Czy ktoś ma do niej namiary i mogę poprosić na pw?

8 godzin temu, Tianku napisał:

czy u kikou są koty i czy ktoś z nią rozmawiał o tym? 

Tak i tak - jakiś czas temu o to zapytałam na wątku i wywiązała się taka rozmowa:

 

Dnia 7.08.2020 o 14:56, Tyśka) napisał:

[...]ale czy kikou przypadkiem nie ma kotów/kota? :( Coś mi się kojarzy, że dogomaniacki Ptyś [*] musiał przeprowadzić się od kikou do anecik, bo Ptycholek gonił kota.

Aaaa Argo nie tylko je goni... Argo morduje koty z ogromną zawziętością, z tego też powodu stracił miejsce u funi :( 

 

Dnia 9.08.2020 o 14:05, mari23 napisał:

pytałam właśnie kikou, mam tam u niej wielkiego ślepka Bezika, który na początku sprawiał mnóstwo problemów, atakując inne psiaki, dzwoniąc w jego sprawach "przy okazji" wspomniałam o Argusiu.... chyba mój drżący głos i przełykane łzy sprawiły, że kochana kikou zgodziła się "zapisać" Argusia do kolejki, prawdopodobnie we wrześniu będzie możliwe "udomowienie" Argusia...mówiłam też o kotach, ale mamy nadzieję, że dziadziuś Argo już zapomniał do czego koty służą ;)

 

Dnia 11.08.2020 o 13:20, Tyśka) napisał:

Może Murka mogłaby sprawdzić Argo na koty w kontrolowanych warunkach? Tak na wszelki wypadek... ;)

 

Dnia 11.08.2020 o 18:02, Murka napisał:

[...] Z tymi kotami to jednak trzeba będzie uważać, bo Argo niby taki łagodny i spokojny, ale przy misce potrafi capnąć. Kota zapewne nie zdoła dogonić, ale jak mu jakaś sierotka podejdzie pod pysk, to różnie może być.

I też uważam, że trzeba koniecznie sprawdzić Argo do kotów, aby nagle nie było sytuacji jak w przypadku Ptysia [*], że nagle pies stracił miejsce, bo zagraża kotkom. A Ptyś był małym, jamnikowatym psiakiem, który jedynie gonił koty - ale z zawziętością. Obawiam się, że Argo nadal może zrobić kuku kotom.

 

Link to comment
Share on other sites

Miałam kiedyś telefon do Moniki, ale to było dawno, dawno i teraz nie mam z nią kontaktu. Przykra ta cała sytuacja z pieniędzmi, bo Argo finansowo nie jest zabezpieczony, cały czas ocieramy się o długi. Sprawa przeprowadzki jest trudna, bo nie ma osoby decyzyjnej, która weźmie na siebie odpowiedzialność w razie ewentualnej akcji z kotami lub innej, gdy będą problemy. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies nie toleruje kotów do tego stopnia, że jest w stanie zabić to moim zdaniem absolutnie nie powinien zamieszkać w domu w którym są koty. Dobro psa jest ważne, ale w takim samym stopniu ważne jest dobro kota, nigdy, przenigdy nie powinno się pomagać jednemu życiu kosztem drugiego, czy to kota czy innego stworzenia. W sumie to trochę dziwi mnie, że wiedząc, że pies zabił kota i  prawdopodobnie w sprzyjających okolicznościach jest w stanie zrobić to drugi raz, bierzecie pod uwagę umieszczenie go w domu z kotami... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...