Jump to content
Dogomania

Argo z Szydłowca - na DT u Murki - potrzebne wsparcie na opłaty i szukanie domu


Marinka

Recommended Posts

10 minut temu, bakusiowa napisał:

Gdyby dostała termin na wpłatę pieniędzy  pod groźbą utraty reputacji na fb to według mnie by było najskuteczniejsze. 

No to spróbuj jak chcesz. Ulv tak próbuje , jak wynika z jej wpisów,  trzeba by ją zapytać czy to skuteczne.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, bakusiowa napisał:

Zniesławieniem jest jak się kogoś oczernia bezpodstawnie. To, że nie przekazała pieniędzy na cel zbiórki tylko zdefraudowała to jest sama prawda. 

Prawda to  by była jakby to było napisane wprost w jakimś wyroku/decyzji.  Dopóki komuś nie udowodni się winy -jest niewinny nawet jak bakusiowa  osobiście widziała i uważa, ze pan X zabił, ale sąd go  nie skazał za zabójstwo - to nie można pisać w internetach że pan X jest zabójcą (bo wiem i sama widziałam) .

To znaczy wszystko można, ludzie dziwne rzeczy piszą, ale czasem ktoś się wkurzy,   i można mieć problem

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Patmol napisał:

No to spróbuj jak chcesz. Ulv tak próbuje , jak wynika z jej wpisów,  trzeba by ja zapytać czy to skuteczne.

Ja tutaj nie jestem osobą bezpośrednio zaangażowaną.  Nie znam jej nawet wirtualnie i nie wpłacałam na zbiórce. Jest tylko taka sprawa, że jest jedyną osobą na dogomanii która nie wpłaciła za zakupione cegiełki. Pamiętam o tym cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego dobrze by było zadziałaś skutecznie , a nie pokrzyczeć, narobić sobie kłopotu, ale nic nie uzyskać. Gdyby sie Waszą przejmowała opinią o sobie to by sobie nie przywłaszczała kilkuset złotych. Bo jaki to sens? Albo jest zdesperowana i na nic nie patrzy, albo ma Was gdzieś, za przeproszeniem.

Jesli to oczywiście prawda wszystko -bo może kasę wpłaciła, a my się jej czepiamy z niewiedzy.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Patmol napisał:

Dlatego dobrze by było zadziałaś skutecznie , a nie pokrzyczeć, narobić sobie kłopotu, ale nic nie uzyskać. Gdyby sie Waszą przejmowała opinią o sobie to by sobie nie przywłaszczała kilkuset złotych. Bo jaki to sens? Albo jest zdesperowana i na nic nie patrzy, albo ma Was gdzieś, za przeproszeniem.

Jesli to oczywiście prawda wszystko -bo może kasę wpłaciła, a my się jej czepiamy z niewiedzy.

Kasy nie wpłaciła bo Murka na pewno dałaby znać wiele razy ją o to pytałam.  Napisałam do Ulv co zamierza zrobić z w tej sprawie jeszcze nie odczytała wiadomości. i poszukam w domu przelewów napisze tez do moich znajomych niestety to będzie pewnie ich ostatnia pomoc na takich zrzutkach.. sama też muszę pomyśleć nad moimi wpłatami na dogomanii bo ja to do tych naiwnych niestety należę ... :( 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tianku napisał:

poczekam na to co odpisze mi UlV jak nie to ja zgłoszę to najpierw na zrzutce a potem na policję tylko będę prosiła o pomoc 

Monika miała zrobić przelew do Murki 

Uczestniczyłam w zrzutce dla Argo. Daj mi znać, co odpisała Ulv. Wsparłam Argusia niewielką kwotą, ale to były pieniądze przeznaczone dla niego, więc pomogę w ich  odzyskaniu. Może trzeba poszukać innych osób wpłacających, bo zrzutki Moniki się skończyły i nie wiadomo czy pieniądze dotarły tam gdzie powinny.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tianku napisał:

Kasy nie wpłaciła bo Murka na pewno dałaby znać wiele razy ją o to pytałam.  Napisałam do Ulv co zamierza zrobić z w tej sprawie jeszcze nie odczytała wiadomości. i poszukam w domu przelewów napisze tez do moich znajomych niestety to będzie pewnie ich ostatnia pomoc na takich zrzutkach.. sama też muszę pomyśleć nad moimi wpłatami na dogomanii bo ja to do tych naiwnych niestety należę ... :( 

To na razie nie pisz do znajomych. Napisz sama do zrzutki, koniecznie z tym błędem co pisałam,  zobaczymy co odpiszą. I niech Ulv tez napisze z zapytaniem jak może dostać pieniądze ze zbiorki. Powinno ich zainteresować że ktoś robi 8 zbiorek i kantuje. A może juz mają dobre rozwiązania takiej sytuacji; pewnie mieli wiele takich sytuacji

Nie chce oddać pieniedzy zgodnie z celem zbiórki to niech odda darczyńcom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, bakusiowa napisał:

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,25237003,zbiorka-na-seicento-organizator-wydal-150-tys-zl-auta-nie.html

Do poczytania abyście zobaczyły że zgodnie z prawem nie popełnia przestępstwa przywłaszczając kasę.

Trzeba by było zobaczyć normalny wyrok z uzasadnieniem,  bo to jest żle napisane Najpierw piszą, ze sprawa trafiła do sądu, a potem jakie było zdanie śledczych. A potem co myśli prokurator. To prokurator ich bronił, a wyrok wydali śledczy?  Ktos namieszał w tym artykule.

I to było   postępowanie karne , bo o przywłaszczenie/kradzież.  A jak był wynik postępowania cywilnego o niewywiązanie się ze zobowiązania? Bo to ciekawsze. I jaki był pozew cywilny? o co?

za 700 zł to nikt siedzieć nie pójdzie i ok, bo co psu z tego przyjdzie

Chodzi tylko o zwrot tych pieniedzy, tak czy i inaczej, dla psa.  O niewywiązanie się z zobowiązania -i nie jest to przestępstwo oczywiscie . Czy jak ktoś pożyczy pieniądze i nie odda na czas to jest od razu przestępca? bez przesady. nie ma tu kradzieży, bo ludzie sami przecież wpłacali. Tylko ona te pieniądze troszkę przetrzymała.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2020 o 23:31, Murka napisał:

Kończy się Caniviton i chciałam kupić, patrzę, a tu jakieś koszmarne ceny, najtaniej 155 zł! To chyba przez koronawirusa takie windowanie cen, bo coraz gorzej z dostawami towarów.

Może po prostu kupię tańszy Arthrodol? Też zawiera czarci pazur, działa przeciwbólowo. Jest dużo tańszy, kosztuje 30 parę złotych. Co prawda starczy na krócej (będzie dawka 1,5 tabletki), ale i tak taniej wyjdzie niż Caniviton...

 

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

Stan konta na 18 wrzesień wynosił -428,20 zł

+20 zł Iwona K.

+300 zł jess

+428,20 zł Help Animals

+30 zł Tianku

-360 zł hotelowanie 19.09-18.10

-13,80 zł wit. B12

-25 zł probiotyki (Rumen Tabs i Intervet)

-11 zł Rumen Tabs

-15 zł odrobaczenie

Stan konta na 18 październik wynosi -74,80 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.10.2020 o 14:16, Tianku napisał:

czy ktoś z dogo zna Ulv i też mógłby do niej napisać? ona mnie nie zna nawet z forum więc to też utrudnia nam kontakt... 

Ja znam Magdę, właśnie z nią na ten temat rozmawiałam. Nie dostała jeszcze pieniędzy, ale wyznaczyła Monice termin i postawiła twarde ultimatum, nam doradza to samo.

Link to comment
Share on other sites

Argo ostatnio sporo sika (zawsze podsikiwał w boksie, ale ostatnio jest tego dużo więcej). Złapałam więc mocz do analizy. Wyniki (poniżej) nie są złe, ale ze względu na leukocyty i erytrocyty w osadzie moczu wet zaleca włączyć antybiotyk. Mam nadzieję, że po przeleczeniu będzie ok.

 

449659f173be62d8gen.jpg

 

Z dobrych wieści:

Argo otrzymał dwa opakowania Lotensinu od p.Ani ze Szczekocin:) Bardzo dziękuję!

Dostałam też całe opakowanie wit. B12, więc zapas jest:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2020 o 13:58, ranias napisał:

Dziadzio Arguś ma już coraz więcej  dolegliwości...takie życie staruszka..oby antybiotyk pomógł.

Chciałabym mieć taki wynik moczu ;) choruję od lat na nerki i wydaje mi się, że wynik nie jest zły, jakiś lekki stan zapalny, antybiotyk na pewno pomoże, kryształków nie ma, czyli o kamienie martwić się nie musimy ( mam takie zmartwienie z Kazanem). Może warto mu zrobić badania krwi, w tym cukier. Moje psiaki zdecydowały, że  zafundują Argusiowi badania :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2020 o 19:43, Murka napisał:

Antybiotyk dla Argo, koszt 18,30 zł:

Badanie krwi zrobimy po antybiotykoterapii. Akurat za ok. dwa tygodnie mam psiaki do szczepienia, to jak wet przyjedzie to pobierze krew Argo. Nie trzeba będzie wozić dziadka do lecznicy.

Super! Dzisiaj poszedł przelew dla Argo, żeby było na badania i inne wydatki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...