Jump to content
Dogomania

Pytanka o bernenczyka ;))


Seeebo92

Recommended Posts

Mam kilka pytan ;D zastanawiam sie nad kilkoma rasami psow ;p jedna z nich jest berneńczyk ^^ czy bernenczyka trudno wychowac (chodzi mi o wychowanie szczeniaka ;D) mam... srednie mieszkanie 2 pokoje kuchnia lazienka... sprawia wrazenie malego... ale pokoje sa duze ;p do parku (tez dosc duzego gdzie czesto ludzie wychodza z innymi psami wiec socjalizacja i zabawa byly by zapewnione ;D) mam okolo 1min drogi ;p mial bym tez (jak dorosnie) gdzie z nim biegac ;D czy bernenczyk moze mieszkac w mieszkaniu i czy moze zostac sam w domu na okolo 6 h co drugi tydzien (w drugim tygodniu bylo by to okolo 2 dziennie czyli od pon do piatku ^^) ja i brat chodzimy do szkoly a rodzice pracuja ^^ mogl bym tez zapewnic mu dlugi spacer (chodzui mi o to ze zapewnie mu 2-3 spacery 30 - 40 minutowe i jeden dluzszy) i jak juz wspomnialem zabawe z innymi psami... tylko teraz pytanie brzmi: ile trwa DLUGI SPACER u bernenczyka... ;D

troche duzo tego ;p ale mam nadzieje ze pomozecie ^^

PS
aha mam jeszcze jedno pytanie dotyczace kosztow utrzymania bernenczyka... czemu te koszty sa stosunkowo duze??? chodzi o karme czy o cos jeszcze??? no i moze znacie jakies dobre hodowle tej rasy na polnocy polski (mieszkam w elblągu)

Link to comment
Share on other sites

HEJ!
Mam bernolka juz ponad 6 lat. Mieszkamy w bloku.Podobnie jak ty mam duże tereny do spacerów.Musisz jednak pamiętać,że mały bernolek nie może być obciażany długimi spacerami,a i dorosły to też nie najlepszy kompan do biegania.Długi spacerek (z dorosłym)jak najbardziej ale spacerowym tempem.Co do kosztów...W naszym przypadku przez pierwsze ok.3 lata nie różniły się bardzo od kosztów utrzymania psa podobnej wielkości (jedzonko+posypki+witaminy+szczepienia+odrobaczanie:))jednak z czasem one rosną(koszty)Mój bernolek z wiekiem dostaje uczulenie na coraz większa grupę pokarmów,a jak jest uczulenie to jest tez np.łupez więc i szamponik droższy .Teraz to najlepiej jak by jadł wyłącznie rybki.Zaczynaja się tez katarki w niepogodę,była również lekka kulawizna-wet i leki kosztują.
Od kiedy sięgnę pamięcią w moim domu był pies;rasowe,kundelki uważam,ze berneńczyk nie jest psem ciężkim do ułożenia,jednak jak kazdy psiak potrzebuje uwagi,ciumkania...i takich tam;)
miałam już kończyć moje wypociny...ale nie umiem się powstrzymać.Jeżeli decydujecie się na zakup psa z hodowli pamiętajcie RASOWY=RODOWODOWY.

Serdecznie pozdrawiam Dorota

Link to comment
Share on other sites

JaK ja odbierałam bernolka to hodowczyni poradziła mi,żeby spacerki u młodego psiaka nie trwały dłużej niż 30 min. Molosy czyli też berneńczyki są ciężkie a kości delikatne wiec nie można ich przeciążać. Mój mąż wnosił i znosił psiaka na rękach do domu(mieszkamy na 1-szym piętrze):razz: Wiadomo z młodym psiaczkiem trzeba wychodzić często.Teraz Nadir(mój bernol)wychodzi 3-4 razy dziennie na ok.godzinne spacerki. Są jednak dni kiedy siedzi sam 8 godzin i też nie ma z tym problemu.Jednak na temat długości siedzenia w domu nie jestem dobrym źródłem informacji bo taka 8 godzinna samotność to u nas kwestia 1,2 dni w miesiącu.

Pozdrawiam Dorota.

Link to comment
Share on other sites

Nie nie chce psa wystawowego ;D PSA (:D) chcialbym odebrac na poczatku czerwca (0d 15 czerwca poniewaz chodze do szkoly ;p ) zeby wychowac go przez wakacje ^^ interesuje sie nim tak wczesnie poniewaz chce wiedziec o tej rasie jak najwiecej ;D zeby jak najlepiej wychowac tego psa ^^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...