Jump to content
Dogomania

Wasze Spanielki ;))


Axela_

Recommended Posts

[SIZE=3][FONT=System][B]Cześć ! ; D

[/B]Chciałabym się dowiedzieć od Was jakie są Wasze Spanielki Angielskie.
Zastanawiam się nad tą rasą i przydały by się Wasze porady.
Opowiedzcie wszystko co wiecie. Ile wydajecie na zwierzaki? Z rodowodem czy bez? Suczka czy piesek ? Imię ? Miejsce do spania ? Ulubione miejsce na spacery ? A i napiszcie wszystkie wady i zalety Waszych psów.


Pozdrawiam ;D
[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile wydaję... Nigdy nie liczyłam :) Mój niestety bez rodowodu... Piesek, imię: Goldi, a najfajniejsze miejsca na spacery to okolice rzek i lasy :D Mój jak wejdzie do lasu to pełne szaleństwo ;) Wady: do dziś nie dałam rady nauczyć go przychodzenia na zawołanie i chodzenia na smyczy bez ciągnięcia (ale to to moja wina) , szybko robią się kołtuny. Zalety: ogromnie dużo energii (dla niektórych wada dla innych zaleta ;)), bardzo inteligentny i szybko się uczy, no i nie wiem co jeszcze... śliczna sierść :D No i ogólnie są kochane i już :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axela_'][SIZE=3][FONT=System][B]Cześć ! ; D[/B][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=System]Chciałabym się dowiedzieć od Was jakie są Wasze Spanielki Angielskie.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=System]Zastanawiam się nad tą rasą i przydały by się Wasze porady.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=System]Opowiedzcie wszystko co wiecie. Ile wydajecie na zwierzaki? Z rodowodem czy bez? Suczka czy piesek ? Imię ? Miejsce do spania ? Ulubione miejsce na spacery ? A i napiszcie wszystkie wady i zalety Waszych psów.[/FONT][/SIZE]


[SIZE=3][FONT=System]Pozdrawiam ;D[/FONT][/SIZE]
[/QUOTE]
Te tematy wałkowaliśmy już niejeden raz. Wystarczy poczytać istniejące wątki, znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie pytania. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ale to też tematy, o których można bez końca rozmawiać:)
moja sunia to Pestka, jeśli chodzi o jedzenie, to daję jej teraz weterynaryjną RC dla łasuchów, bo jest po sterylizacji i trochę jej się przyyło, ale już wracamy do wagi, poza suchym je też mięso z ryżem/makaronem/kasą gryczaną/ i warzywami, cenowo wychodzi ok 150zł, sucha karma starczyła na parę miesięcy, kosztowała chyba 135zł, spaniele są żywiołowe, bardzo, mojej Pestki żywiołem są łąki, włącza jej się wtedy instynkt psa myśliwskiego, spaniele potrzebują dużo uwagi i zabawy, bez tego robią się osowiałe, potrafią same się prosić o zabawę, są też ooogromnymi pieszczochami, które często pakują się do łóżka na noc, moja akurat od niedawna oduczona:) łatwo uczy się komend, hm, na szybkiego to tyle:)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja mam suczkę w typie cocker spaniela angielskiego (brak rodowodu). Jest kochana, ma 4 miesiące, umie już bardzo dużo komend: Siad, łapa, druga łapa, waruj, zostań, ukłon... Tylko rzadko przychodzi na zawołanie i teraz uczę ją chodzenia ładnie na smyczy i muszę przyznać, że to przychodzi jej najtrudniej. Świetna rasa, tylko musi mieć zapewnione dużo ruchu. Moja Luna niekiedy przez 3 godziny biega po łącę i nie jest zmęczona, więc trzeba sporoczasu poświęcić na spacery i zabawę, a także szkolenie. Uwielbia pływać. Trzeba ją często czesać, szczekólnie w pachwinkach. Najgorzej jest po błotnistym spacerze, bo trzeba spłukiwać wodą a ona nie cierpi przebywać w wannie! Jeśli chcesz pogadać o cockerach pisz gg: 7822576!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mój Diego ma 8m-c i jest to wulkan energii. Jeżeli mieszkasz w bloku to jedno jest pewne musisz się przyzwyczaić do baardzo długich spacerów(dla niektórych fajne;) ), a jak mieszkasz w domu(jak ja) to lepiej... Mój mały najlepiej jak idziemy na spacer(teraz zima) to podchodzi czasem do zasp -jak idzie na luźnej- i patrzy co ludzie robią po drugiej stronie ulicy :lol:. Bywa uparty podobno najbardziej cierpią ;) na to jednolite blondynki i rude... Chętnie się uczy, umie siadać, warować, zostawać, komendę ,,do mnie",prosić, dawać łapę(jego lewa), dawać cześć(jego prawa). Uczymy się czołgać i obrotu, i ciągle trenujemy chodzenie przy nodze(bo zaniedbałam to...) lepiej mu nawet idzie bez smyczy :multi:. I szalenie kocha bawić się z kotami :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...