Jump to content
Dogomania

Lwów - maj 2010


Betulka

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL="http://ksulviv.org/"]Львівське міське відділення Кінологічної Спілки України 'ЛВ Фортуна' | Головна[/URL]

ale nie ma jeszcze dokładnego info :p

ale są sedziowie
[URL]http://ksulviv.org/index.php?content_id=-1&id_item=b2db220e449a258a7e8fc02140ca96a0&ct=n&lang=ua[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Też sprawdzałam swoimi kanałami na Ukrainie - 2xCACIB we Lwowie w maju!!!! Do tego specjalistyczne jakieś jeszcze - jak co roku.
Czyli - dużo znów nas będzie:eviltong:
Wizy dla człowieka na razie nie trzeba mieć, ale - do maja dużo czasu, wszystko może się zmienić. Dla psa - to lepiej dowiadywać się bliżej maja - dużo kwitków, pieczątek a i tak na granicy okaże się że czegoś i tak nie mamy, choć mamy już cały segregator dokumentów...:eviltong:
czyli - do spotkania????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja też mam straszną ochotę wybrać się 8,9 maja. Ukraina mnie ciągnie ostatnio, więc pewnie pojadę;)
Chcę jechać do Przemyśla, piechotką przez granicę i busem do Lwowa;) muszę jeszcze się zorientować jak z zabieraniem psów do busów..
We Lwowie najlepiej wynajmować mieszkanka na weekend a nie pokoje w "hotelach", także chętnie umówię się z kimś na wspólny nocleg.. Jak będę załatwiała coś konkretniej to dam znać;)

Link to comment
Share on other sites

ja często jeżdżę na Ukrainę, kiedyś i raz na tydzień bywało.... teraz nie tak często. Z psami byłam raz - a jak było? wesoło to pewne i nieobliczalnie na pewno.... Miałam tę płachtę od weta powiatowego (50 zł z wpisem do psiego paszportu). Na ŻADNEJ granicy o to nas nie pytali.... Za to w tamtą stronę wjazd kosztował 20 zł za psa ot tak sobie a powrót gratis (pani celniczka pamiętała nas z wystawy, bo też była). Na polskiej stronie za to wpisywali nasze psy do jakiejś bazy danych. Niby dobry pomysł, ale te dane, to nie wiem po co, bo większości ras nie mieli w swojej bazie i łączyli rasy wedle uznania. Gdzie labek mógł być dla przykładu jamnikiem.... Ale nie było źle. A tam już na miejscu we Lwowie też ok. Tyle, ze lepiej euro czy dolary wymieniać trochę dalej od sekretariatu wystawy, bo kurs mają niezbyt dobry. A kantorów to jest tam do bólu więc jest w czym wybierać (my za wymianę w kantorze trochę dalej od sekretariatu, gdzieś na pobliskim dworcu autobusowym, mieliśmy na różnicy kursów dobry obiad).

Link to comment
Share on other sites

Bedzie organizowany bus z Lublina na ta wystawe we Lwowie
chetnych zapraszam

w tym momencie championat ukrainy jest za 2 cace z obojetnie czy krajowki czy miedzynarodowki

co do badan dla psa to potrzebne sa badania na obecnosc przeciwcial na wscieklizne dla psow aby mogly WROCIC do Polski, przepis jest niejasny natomiast lepiej sie zabezpieczyc zeby sie nie okazalo ze pies nie bedzie mogl wrocic do Polski
ale na kilkanascie wyjazdow w tym i poprzednim roku zdarzylo mi sie raz zeby ktos to sprawdzal

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='LadyDobermann']co do badan dla psa to potrzebne sa badania na obecnosc przeciwcial na wscieklizne dla psow aby mogly WROCIC do Polski, przepis jest niejasny natomiast lepiej sie zabezpieczyc zeby sie nie okazalo ze pies nie bedzie mogl wrocic do Polski/QUOTE]

czyli chodzi o szczepienie na wściekliznę, czy jakieś inne badanie?

Aha i jak jest tam z Mł.Ch? Tak samo jak z dorosłym, czyli jak pies na tych dwóch wystawach dostanie CAJC to ma Mł.Ch?

Link to comment
Share on other sites

i my jedziemy :) w zeszłym roku byłam, bardzo fajna wystawa. Na granicy nie było źle trzeba jakies dziwne kwitki wypełniać - to dość trudne, lepiej miec kwit od powiatowego weta z okrągłą pieczątką. Wizy nie. I pamiętajcie zaszczepić pieski od zakaźnych, w zeszłym roku przywlekłam kaszel, oba moja pieski kaszlały jak głupie, zastrzyki nawet brali. W tym roku pojadę ale o zaszczepieniu na miesiąc przed wyjazdem będę pamiętała. W zeszłym roku moj piesa dostał po 1 wystawie CH UA, bo miał CH. Pl. a sunia nie dostała bo jeszcze za młoda była i nie miała Ch.Pl w tym roku jadę z małym baby bouvikiem i Felcią - jej mamą po Ch UA.

Link to comment
Share on other sites

z tymi badaniami to jest u nich na prawde rownie
jesli chodzi o wyjazd DO ukrainy to nie ma najmniejszego problemu, jesli jakis kwitkow nam brakuje to najwyzej ukrainski wet kaze nam doplacic kilka hrywien i po problemie (przekraczalam granice w ten wtorek - hrebenne i wszystko ok a 1 raz zdarzylo mi sie ze za nic nie musialam placic ani tam ani z powrotem)

jesli chodzi o podroz powrotna do polski to na dwoje babka wrozyla - jesli ktos nie ma zrobionego miareczkowania na przeciwciala na wscieklizne to moga sie czepic lub nie (mi sie zdarzylo i tak i tak)

przepis jest kretynski bo w jego mysl pies nie moze WROCIC do polski jak nie ma miareczkowania, natomiast bez problemu moze wyjechac z polski
tez sam przepis rowniez mowi ze jesli pies nie spelnia jakiegokolwiek warunku do przekroczenia granicy to zostanie deportowany do kraju zamieszkania, czyli do polski wiec sami sobie zaprzecaja

ja dla czesci psow mam miareczkowanie, dla czesci nie i nie zamierzam tego robic bo wiekszych problemow z przekroczeniem granicy nie ma

czekac na granicy trzeba 1-2 godziny standardowo, w zaleznosci od widzimisie straznikow i od tempa zbierania pieczatek po ukrainskiej stronie - najszybciej mi sie udalo to zrobic w 45 minut :)

wiz dla ludzi nie ma, pies musi miec paszport i teoretycznie badanie od powiatowego weta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...