Jump to content
Dogomania

Podopieczni "Azylu" w Białej Podlskiej czekają na wspaniałe domy i pomoc !


kinga_kinga7

Recommended Posts

 

witam wszystkich .. jako nowicjusz na forum. 
 
Zarejestrowałam się z nadzieją, że pomożecie mi uzyskać kilka informacji dotyczących bialskiego schroniska - ponieważ dodzwoniłam się tylko do jednego Pana, który jest akurat na urlopie i .. no nie chciałam zawracać za bardzo głowy- bo to nic pilnego....
Chodzi o to , że znalazłam wczoraj psa (strasznie chudy, pełno kleszczy i chyba na dodatek przeziębiony lekko) , rasowy.. i myślę że znajdę mu dom bez problemu, tylko że .. chciałabym to zrobić jakoś oficjalnie- z umową adopcyjną, by ewentualny chętny podpisał jakiekolwiek zobowiązanie. Sama na umowach się zupełnie nie znam i dlatego chciałam zapytać czy udało by się to zrobić przez schronisko? Jakie koszty są do uiszczenia wówczas (bo chętni już pytają) ? Pies dopóki nie znajdzie nowego domu , pozostanie u mnie pod opieką (mimo że mam swojego ..a nawet półtorej- bo  i mamy psem się zajmuję) . 
 
Jeszcze jedna ważna rzecz- a może Wy się orientujecie .. czy jest gdzieś jakaś lista ludzi nieodpowiedzialnych, od których psa lepiej trzymać z daleka? Wiem że to może mało legalne by było , ale może.... Sama znam osobiście kilka takich osób, które psa biorą "do zabawy, na chwilę" i wywalają/ pozbywają się/ oddają ... a po pewnym czasie biorą kolejnego .. i następnego .. itd.. . Chciałabym takich ludzi uniknąć.

 
witaj:)
a możesz powiedzieć skąd jesteś? schronisko bierze psiaki objętych tzw. " rejonizacją" - umowy podpisane z urzędami! myślę, że skoro masz sprawdzony dom i opiekunów chętnych do adopcji to może załatw to sama! tylko zastrzeż, że psiak będzie miał wizyty po adopcyjne! Będziesz sprawdzała Jego warunki zgodnie z umowami, które panują w schronisku. Gdyby się okazało, że można psiaka zabrać do schroniska to objęty jest 14-dniową kwarantanną, nie wiem czy jest sens fundować mu taki stres - warunki schroniskowe!
Ja osobiście na Twoim miejscu podpisałabym umowę z potencjalnym domkiem, druki znajdziesz na dogomanii! Odnośnie czarnej listy! - chyba nie mam! chociaż ja osobiście jestem za takim wykazem! , ale ochrona danych osobowych to uniemożliwia!
Link to comment
Share on other sites

jestem z Białej Podlaskiej . 

Wizyty poadopcyjne odpadają niestety- z względów osobistych . Jeśli jednak jest tak jak mówisz, że pies musiał by przejść "kwarantannę " w schronisku, no to tego mu nie zafunduję na pewno.. swoje przeszedł-wystarczy. 

Mogła byś mi jeszcze wskazać gdzie dokładniej pobrać mogę ten druk adopcyjny.. pełno tu działów , wątków, tematów- nie wiem od którego w ogóle zacząć szukanie. 

 

ps. czy ten Kacperek ze poprzedniej strony wątku to może piesek który był ogłaszany na OLX Biała Podlaska- czekoladowy staruszek?

Link to comment
Share on other sites

 

jestem z Białej Podlaskiej . 
Wizyty poadopcyjne odpadają niestety- z względów osobistych . Jeśli jednak jest tak jak mówisz, że pies musiał by przejść "kwarantannę " w schronisku, no to tego mu nie zafunduję na pewno.. swoje przeszedł-wystarczy. 
Mogła byś mi jeszcze wskazać gdzie dokładniej pobrać mogę ten druk adopcyjny.. pełno tu działów , wątków, tematów- nie wiem od którego w ogóle zacząć szukanie. 
 
ps. czy ten Kacperek ze poprzedniej strony wątku to może piesek który był ogłaszany na OLX Biała Podlaska- czekoladowy staruszek?

 
Kacperk, już na emeryturę znalazł dom:) miał robione ogłoszenia, ale nie pamiętam czy znalazł domek dzięki ogłoszeniom czy stronie schroniska:) postaram się znaleźć druk:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam wspaniałą wiadomość! Hm, dziś 26 kwietnia do schroniska przyjechał Pan razem ze swoim synem. Na olx wypatrzył sobie Megan, Otto i Charlsa ( w takiej kolejności się spodobały :) ). No i szli ze mną kawałek z Otto, a poźniej wyszliśmy na długi spacer z Megan. Chłopczyk prowadził Megi, ja rozmawiałam z Panem. Bardzo miły, sympatyczny, widać że zwierzęta się dla niego liczą ;) Spuściliśmy Megan ze smyczy (wspominałam, że nauczyłam ją, aby wracała do nogi? Dziewczynka reaguje na imie, biega jak szalona i na komendę od razu wraca do nogi :) ), chłopiec z nią biegał. Byli nią zachwyceni! I tak się stało, że ją adoptowali! ;) :) :) Zamieszkała pod Radzyniem Podl., już rozmawiałam z chłopcem, dał mi jej zdjęcie, powiedział że jest taka grzeczna, że aż za grzeczna! ;) Słucha się, je z ręki, przytula. Typowa nasza kochana Megan! Do towarzystwa ma już trochę starszego od siebie pieska, ale dogadują się wspaniale. Bardzo się cieszę, opiekowałam się nią w Azylu i wiem, że jest cudownym psem. Należy jej się ten dom, bo do schroniska trafiła jako 7miesięczny niewinny szczeniak i nigdy nikt nie dał jej szansy. Do dziś :) Ale będę tęsknić, już tęsknię! Ale odwiedzę na pewno! I utrzymuje kontakt z rodziną ;) Także...dzisiejszy dzień udany! :)

 

Ps  Megi --> http://olx.pl/oferta/chcesz-miec-taka-cudna-megan-to-bierz-CID103-ID7pw5f.html#5965f444d8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dostałam przed chwilą maila o treści:

 

"Dam Rudiemu podwórko i budę, dwa koty i panią, tylko nie mogę przyjechać do schroniska, aby go wziąć. Czy ktoś może mi go przywieźć?"

 

Podałam nr i poprosiłam o telefon.

Link to comment
Share on other sites

Dawno mnie tu nie było, ale teraz przyszłam z niedobrą i jednocześnie dobrą wiadomością. Najpierw ta zła: przedwczoraj odeszła za TM Iva-sunia zaadoptowana  z naszego schroniska blisko cztery lata temu. Mieszkała w  Kazimierzu nad Wisłą, podróżowała z Pańciem po Europie, uwielbiała spływy kajakowe....Bejotka pewnie ją pamięta....Iva zachorowała na mocznicę-p. Zbyszek bardzo o nią walczył-nie udało się!

Teraz, kiedy Ivy już nie ma, Pańcio zdecydował, że musi wypełnić jej testament i chce dać dom (wspaniały-przysięgam!) innej bidzie z bialskiego schroniska! Spadkobierczynią Ivy jest Budimka, bo Pan stwierdził, że sunia jest w trudnej sytuacji i bardzo mu jej żal....Cieszę się! Budimka w przyszłym tygodniu opuści schronisko i nie będzie już potrzebowała ogłoszeń! :)

Link to comment
Share on other sites

Ivę oczywiście pamiętam... I pamiętam, jak pływała z Panem, była wodniaczką... I pamiętam nawet tytuł mojego ogłoszenia "Zdejmij łańcuch Ivie!" Śpij spokojnie psineczko [*] Nie umarłaś przynajmniej w schroniskowej budzie, tylko wśród kochających Cię ludzi, w swoim domu...

Budimka także już bardzo długo czeka, to wielkie szczęście dla niej :)

 

Domyślam się, że nikt nie zadzwonił w sprawie Rudiego... :(

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś może mnie poinstruować, jak się teraz wstawia zdjęcia na Dogo????

 

Bejotko, a'propos Rudiego.... W sprawie jego adopcji wciąż coś się dzieje. Jakiś czas temu również do mnie dzwonili Państwo w jego sprawie. Spotkaliśmy się w schronisku, ale Rudi się nie spisał...To taki trochę autystyczny pies i -niestety-potrafi dziabnąć. Nie znosi zabiegów weterynaryjnych oraz higienicznych i właśnie w takich sytuacjach reaguje agresją. Wtedy właśnie tak się zachował, więc Pństwo, szukający łagodnego psiaka, zrezygnowali. Na szczęście zamiast Rudiego do domu pojechał Pulpet.

 

Wydaje mi się, że trzeba pamiętać o tej cesze Rudiego, żeby uniknąć przykrych (głównie dla psiaka!) niespodzianek...

Link to comment
Share on other sites

Dziś Pani Joanna przysłała wiadomość, w której pyta kiedy może poznać Fostera. Mam nadzieję, że Fostuś ją zauroczy :) Poznajcie ich ze sobą! :)

 

Bejotko dzwoniła do kierownika, a kierownik podam Pani mój tel. poopowiadałam jej troszkę o Fosterku :) Warunki bardzo fajne i dobre, takiego psiaka jak nasz Foster szuka, ale ma w domu kotka, ja nie wiem jak on z kotkami, jak na nie reaguje, ale mimo wszysto bardzo chce jutro przyjechać i poznać Fostera! 

Link to comment
Share on other sites

W piątek, 15 maja do adopcji poszedł - na reszcie ! Student :)

I z pewnością ma dobrze, bo adoptowały go nasze dwie wolontariuszki (są  siostrami), rodzice w końcu się zgodzili, osobiście znam je doskonale i Student na pewno ma świetnie :) Opiekowały się nim w schronisku, więc to była już długa przyjaźń! Jest grzeczny, nie sprawia problemów, kiedy chce wyjść na dwór siedzi koło drzwi i daje znać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...