Jump to content
Dogomania

Czy Owczarki australijskie sa trudne w hodowli??


Seeebo92

Recommended Posts

  • 1 month later...

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że to pies pasterski. Nie wiem o nich za dużo, ale skoro pasterskie to potrzebują dużo ruchu i muszą być zmęczone psychicznie. A co jak po tych 6h wrócisz do domu zmęczona i nie będziesz miała ochoty na spacer/ćwiczenia? Nie wiem, poczekaj na odpowiedzi innych, ale może wybierz coś z innej grupy? Jeszcze się zastanów, bo może się mylę i jesteś osobą aktywną. Wtedy byś podołała tej rasie.

Link to comment
Share on other sites

Ja po 8 godzinach wracam do domu i mam ochotę na 2 h spaceru, z czego nie stoję tylko cały czas coś robię. Zdarzają się różne osobniki. Jeżeli jesteś osobą aktywną i mimo deszczu, śniegu, meczącej pracy będziesz mógł/mogla wychodzić z aussikiem na dłuższy spacer, żeby zmęczyć go psychicznie i fizycznie to nie widzę przeciwwskazań do zakupienia tego owczarka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

A ja mam trochę inne pytanie. Za kilka lat (żeby nie było) planuję zakupić właśnie aussika . Bardzo podoba mi się ich wygląd oraz usposobienie. Fajne jest też to, że psy te świetnie nadają się do dogfrisbee i szybko się uczą . ;) A moje pytanie brzmi: załóżmy , że kupiłbym tego psiaka przed studiami, tzn. przed moim pierwszym rokiem akademickim. Czy ciężko będzie mi dobrze wychować psiaka . ? Od czego najlepiej zacząć w wypadku owczarków australijskich . ? Czytałem coś, że najlepiej nauczyć szczenię siedzieć w klatce na czas nieobecności właściciela, bo wtedy tak nie demoluje domu. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi . ;)

Link to comment
Share on other sites

Aussik potrafi przesiedzieć bez zajęcia dzień, dwa, trzeciego dnia roznosi chałupę. I bardzo zresztą dobrze, bo jak się go już ma, to należy mu poświęcić trochę czasu. A szczerze bardzo trudno go zmęczyć, zwłaszcza jeśli od małego jest przyzwyczajony do aktywnego życia. No a przynajmniej moja jest niezamęczalna :lol:
robercino- dużo zależy od tego, na jakie studia się wybierzesz i ile będziesz mieć czasu wolnego. Pierwszy rok to przesiew i trzeba ostro się uczyć, zwłaszcza w okolicach sesji, ale nie na wszystkich kierunkach jest tak samo. Ale dorosły, zrównoważony pies to przetrzyma. Moja sucz jest przyzwyczajona do tego, że czasami kilka dni z rzędu nie mam dla niej czasu i tylko bawię się z nią czy rzucam dekle dosłownie kilka minut dziennie. Nie jest wtedy najszczęśliwszym psem pod słońcem, ale żyje i wie, że prędzej czy później jej to wynagrodzę ;) Ale tu dużo zależy od psa, każdy jest inny i nawet w obrębie rasy nie można uogólniać, Suri jest jednym ze spokojniejszych domowo aussies jakie znam, całą energię kumuluje na treningi. Potrafi przez dwa tygodnie harować jak dzika całe dnie, a potrafi przetrwać miesiąc niewielerobienia. Ale wiem że mnóstwo ofsików jest znacznie bardziej pobudliwych- gryzą sprzęty, domagają się chamsko uwagi, skaczą po parapetach etcera ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...