Jump to content
Dogomania

Karma Exclusion Ktoś słyszał?


Sonik2626

Recommended Posts

Moja mama kupiła ostatnio tą karmę mojej suni w typie DONka, ponieważ młoda nie chce jeść Acany, a sprzedawczyni w zoologicznym poleciła ją i powiedziała, że bardzo psiakom smakuje;) No i sunia nareszcie patrzy na miske z zainteresowaniem:loveu: A jak z jej składem, bo ja się nie znam, ale dla mnie wygląda fajnie:p No i tania nie jest. Proszę o opinie;)
Z góry dzięki za odpowiedź:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

No ja się właśnie dzisiaj na zooplusie na ta karmę natknęłam. Skład nie wygląda źle ( wzięłam z zooplusa ):

[B]Exclusion królik z ziemniakami[/B]

Skład
ziemniaki, sproszkowany królik, oleje roślinne, olej z siemienia lnianego, witaminy, składniki mineralne, tauryna, aloes, wyciąg z rozmarynu

Bez dodatku sztucznych konserwantów, barwników i aromatów. Trwałość dzięki konserwacji wyciągiem z rozmarynu i witaminy E

Dodatki:
witamina A (15.000 IE/kg), witamina D3 (900 IE/kg), witamina E (250 mg/kg), witamina C (43,50 mg/kg), witamina B1 (13,50 mg/kg), witamina B2 (17,86 mg/kg), witamina B3 (56,21 mg/kg), witamina B5 (58,70 mg/kg), witamina B6 (12,30 mg/kg), witamina B12 (0,19 mg/kg), biotyna (1,32 mg/kg), kwas foliowy (2,74 mg/kg), cholina (2.900 mg/kg), beta-karoten (5,0 mg/kg), magnez (0,11 mg/kg), żelazo (188 mg/kg), selen (0,35 mg/kg), cynk (310 mg/kg), jod (3,30 mg/kg), mangan (50 mg/kg), miedź (25 mg/kg), tauryna (200 mg/kg), luteina (10,2 mg/kg)

Ale cena powalająca!!!
za 15 kg w zooplusie 269zł !!!
To juz Orijen wychodzi taniej.

No ale królik i chyba jelen i kaczka, o ile dobrze pamietam z czym są te dwa inne rodzaje tej karmy, to dobra alternatywa dla psów uczulonych na kurczaka i te te inne rodzaje miesa.
Może bym i się skusiłą na tą karmę bo skład bardzo okej, ale cena mnie przygniotła do podłogi...

Jak toś wie gdzie taniej to niech pisze :)

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy nie słyszałem nic o tej karmie. Ale skoro mówisz, że psiakowi smakuje... Tylko problem jest taki, że każdy pies ma swoje indywidualne upodobania i czasami dość ciężko jest trafić w to, co Twój piesek lubi. Można też zawsze spróbować gotować samemu :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

nowa nowosc i faktycznie bardzo droga.

moim zdaniem:
- ten sproszkowany królik dziwnie wygląda... nie ma takiego składnika powinna być mączka lub dehydrat, tak przetłumaczony skład jest dla mnie podejrzany ( tak jest w Boschu w wersji PL , bo w innych jest juz inaczej :mad: )??

- pierwszym składnikiem są ziemniaki a z przyzwyczajenia lubię gdy tu jest mięso w jakiejkolwiek formie.

- Krotka lista składników jest raczej dziwna w tych czasach gdy każdy chwali się najdrobniejszym suplementem

- nie znalazłem strony producenta, ciekawe skad pochodzi ta karma.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Może ktoś mi napisze czy granulki tej karmy są tłuste? Czy jest chętnie zjadana przez psy?

Weterynarze z mojej okolicy wycofują się ze sprzedażny karmy Royal Canin Hypoallergenic i zrobił się duży problem. W zamian oferują Specific ale jakoś mam obawę przed ta karma. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 year later...

Wiem, że temat dość stary ale jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to wyjaśniam, w składzie nie ma "sproszkowanego królika", tylko suche mięso z królika (carne di coniglio disidratata), czyli tzw. dehydrat. To samo tyczy się wersji:

-Konina & ziemniaki, zooplus podaje: sproszkowane mięso z konia a naprawdę zawiera suszone mięso z konia (carne di cavallo disidratata)

-Jeleń & ziemniaki, zooplus podaje: mączka z jelenia a naprawdę zawiera suszone mięso z jelenia (carne di cervo disidratata)

-Ryba & ziemniaki, zooplus podaje: sproszkowana ryba, zawiera mączkę z ryby (farina di pesce)

Jedynie w wersji z kaczką nie ma błędu. Dostępne sa jeszcze 2 wersje, jedna to "wieprzowina i groszek" dla dorosłych psów oraz "jeleń i ziemniaki" dla szczeniaków, ale nie wiem czy w Polsce.

Strona producenta http://www.exclusion.it jest w wersji włoskiej i angielskiej do wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...