Jump to content
Dogomania

Linienie u haszczaków


Hayne

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[quote name='fochistka']hmmm a jak psica wyliniala teraz to nie jest tak przypadkiem ze bedzie liniec sobie w lecie jeszcze raz?dramat, jeszcze szczotke mi zjadla....[/quote]

Powiem szczerze, że mi psy wyliniały w zeszłym roku tak około marca (co mnie zdziwiło, bo były te piekielne mrozy :roll: ), ale w efekcie końcowym, sezon wystawowy nam się przedłuzył i to znacznie :cool3:
Tak, jak zwykle, w końcówce maja już musimy sobie włosy doklejać, tak w zeszłym, jeszcze w ostatnim tygodniu lipca, psy wyglądały cudnie ;)
Ale ja już dawno przestałam liczyć na jakiekolwiek zasady w grze pt. "gubimy kudły" - toto żyje własnym życiem :p

Link to comment
Share on other sites

Ja ewidentnie obstawiam, że zima nie wróci - mój pies tak zrzuca całe futro, że nie nadążam go wyczesywać :p Niby go wyczeszę dokładnie (na dworze) - wracam do domu - a tu z każdej strony coś mu odstaje...
Dżizys... jakoś sobie nie kojarzę, by tak to wyglądało podczas poprzednich "wylinek" :shake:

Link to comment
Share on other sites

U nas też lnienie w pełni, przestaję sprzątać na jakieś 2 miesiące:evil_lol: .Dziecko zaczeło mi już chodzić, więc nie jast tak w kudłach wytytłane, ale chałupa wygłąda...wiecie jak.Sąsiedzi mi się tylko skarżą na kłaki na klatce:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Moje słoneczko już zgubiła futerko zresztą pierwsze myślałam że będzie gorzej:lol: Ale trzeba było co dziennie czesać i odkurzać ,bo inaczej byśmy pływali w sierści. No ale teraz walczymy z cieczką odkurzacz zamieniliśmy na mopa i używamy go parę razy dziennie:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Pogubiłam się już w tych linieniach. :roll:

[B]Pies zrzuca sierść zimową, a potem odrasta? Ile to w końcu razy w roku jest? [/B]

Do przemyśleń skłonił mnie fakt, że Aura dopiero teraz zrzuciłam cały podszerstek i został jej prawie sam włos okrywowy, a przecież idzie jesień i zima :evil_lol: nie nadążam za nią :lol:

Aha, polecam taką genialną szczotkę z trixie z ruchomymi, kręcącymi się końcówkami metalowymi. Jak jest już 3 lata odkąd mam "zaszczyt" wyczesywać haszczaki, to nigdy nie trafiłam na lepszą! :multi: Pies się nie denerwuje, szczotka jedzie ba, nawet płynie po sierści, wszystko przyjemnie szybko i skutecznie :crazyeye: Szczotka co prawda 25 złotych kosztowała, ale było warto.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

A w jakim wieku jest Twój pies?
Pamiętam, że pierwsze linienia u mojego były raczej liche.
Ale za to teraz...nie nadążam z odkurzaniem, choć w sumie najgorsze już za nami.
Teraz to już tylko resztki wyłażą, futerko zdecydowanie wiosenne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']A w jakim wieku jest Twój pies?
Pamiętam, że pierwsze linienia u mojego były raczej liche.
Ale za to teraz...nie nadążam z odkurzaniem, choć w sumie najgorsze już za nami.
Teraz to już tylko resztki wyłażą, futerko zdecydowanie wiosenne.[/QUOTE]

4 lata.
Dziwię się, bo wcześniejsze linienia, z tego co pamiętam, były dość obfite, teraz jakby podszerstka w ogóle nie było :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój w maju skończy 5 lat. W tym roku linienie też nie było tak obfite jak w poprzednich latach. Może to kwestia takiej a nie innej zimy?
Myślę, że nie ma się czym martwić. ;)
Mojemu jeszcze jakieś kłaki wychodzą, ale ogólnie futerko już wiosenne ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...