Jump to content
Dogomania

whippet, czy whippetka


rybka3

Recommended Posts

bardzo poproszę o podzielenie się waszymi odczuciami dotyczącymi rożnic między facetami a dziewczynami rasy whippet,,
zakochałam się w tej rasie i już niebawem mam nabyć szczeniaka,, zawsze w domu miałam suczki, ale przyznam się że po wizycie w hodowli i obserwacjach wynika, że faceci są znacznie bardziej przystojni,,
no i mam dylemat,, słyszałam od hodowców że u tej rasy przewrotnie faceci są bardziej przywiązani do właścicieli,,
totalnie zgłupiałam,,
dajcie mi plisss info co o tym wszystkim myślicie, jakie są wasze obserwacje,,

Link to comment
Share on other sites

hej,, odpowiedzcie mi coś bo mi się robi smutno,,
może jestem nowa ( to pierwsze forum w którym wzięłam udział), ale chętnie się przyłacze do waszego grona, bo mamy wspolną miłość,, a informację o różnicy płuci jest strasznie trudno odszukać w necie,,
podzielcie się ze mną waszą wiedzą,,

Link to comment
Share on other sites

W teorii psy i suki różnią się od siebie, samce powinny mieć silniejszą "osobowość", charakter, a suczki kojarzone są z większą łagodnością, co często nie ma przełożenia na realia i nie zmienia faktu, że można trafić na samczą sukę i suczego samca. W przypadku chartów w ogóle jest ciężko mówić, bo one są wyjątkowo specyficzne. Może odwiedź charcie forum tam hodowcy i miłośnicy whippetów na pewno nawiążą z Tobą dyskusję na ten temat. Wszak decyzja odnośnie wyboru płci psa jest ważna.

Link to comment
Share on other sites

i ja uważam ,że to ważna decyzja,, a zważywszy na fakt, że nigdy wcześniej nie miałam docznienia z tą rasą dlatego chciałam zobaczyć jakie doświadczenia w tej kwestii mają ludzie posiadający już whippety, jedyne co wiem na ten temat to to że u chartów kwestia płuci i ich przywiązania do właścicieli jest nieco inna niż u pozostałych ras,,
tyle wiem,, ale to tylko z zasłyszenia,,

Link to comment
Share on other sites

Rybko,
jestem hodowcą i właścicielką 3 whippetów.
Zapraszam na nasze charcie forum [URL="http://www.swiatchartow.net"]www.swiatchartow.net[/URL] tam dowiesz się o wiele więcej o whippetach i chartach w ogóle.
A mówiąc w największym skrócie, to u whippeta zarówno psy jak i suki mają dość zbliżone charaktery, nie musisz się obawiać o wiekszą skłonność do dominacji u samców.
Nie wiem co słyszałaś o przywiązaniu chartów do właścicieli, ale dla mnie jest to najwspanialsza na świecie więź i nie zamieniłabym oddanego whippeciego spojrzenia na nic innego.

Link to comment
Share on other sites

Mam samca whippeta i ma cudowny charakter, temperament zarówno u psów jak i suk jest różny, musisz sama wiedzieć, jakiego charakteru oczekujesz od psa, porządny hodowca z pewnością wybierze dla Ciebie odpowiednie szczenię. Wszystkie whippety są cudowne, niesamowicie kochane. Na pewno whippety obu[B] płci[/B] uwielbiają fotele, kanapy, spanie pod kołderką z właścicielem. Mój pies jest spokojny, wiem od hodowcy, że jako szczeniak tym się wyróżniał wśród rodzeństwa, jak pisałam każdy pies to indywiduum, wybierz taki charakter, jaki do Ciebie pasuje. Płeć wg mnie nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi, klamka już zapadła- będzie facet za 1,5 tygodnia odbieram,, już nie mogę się doczekać,,na razie trwają w domu prace nad zabezpieczaniem wszelkich elementów mogących stanowić zagrożenie dla dzieciaka, typu kontakty, schody,,
jeszcze raz wielkie dzięki,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...