Jump to content
Dogomania

Ana Mesto Martin [ES]


Elitesse

Recommended Posts

  • 1 year later...

Oceniała nas w tym roku w Katowicach,więc cytuję to co o niej napisałam.

[quote]Bardzo dokładna...maca,maca i jeszcze raz maca.Lubi psy o ładnej budowie i o ładnym ruchu.Dość dużą uwagę przykłada do włosa.
W moim odczuciu bardzo miła,sympatyczna i uśmiechnięta ;-)[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Też właśnie na facebooku się natknęłam na fim i chciałam go tu wstawić, no ale jest.

Jestem po prostu zszokowana... Nie chce mi się wierzyć, że potraktowała tak tego biednego psa, który potem ewidentnie bał się do niej wrócić, możliwe, a raczej pewne, że teraz do końca życia będzie miał uraz...

Link to comment
Share on other sites

Może chciała włos ułożyć, żeby lepiej spływał ;D A tak na poważnie to tragedia. Ma nas sędziować w Opolu i muszę się poważnie nad tą wystawą zastanowić lub po prostu jeśli dojdzie do podobnej sytuacji to opuszczę ring i tyle. A z tego co na facebook-u było napisane w podpisach to ktoś złożył skargę do FCI.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][SIZE=3][B]Na facebook nie każdy jest zalogowany więc podaję koleiny link do filmiku pt. Jestem sędzią mogę wszystko!!!


[/B]
[SIZE=2][COLOR=Black]http://www.youtube.com/watch?v=NRyREk20v7w [B][COLOR=Red][U]LINK SIĘ OTWIERA TRZY POSTY PONIŻEJ.

[/U][/COLOR][/B][COLOR=Red][B][COLOR=Black]Zimowa Aura-[/COLOR][/B][COLOR=Black]dziękuję.[/COLOR]
[/COLOR][/COLOR][/SIZE] [/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Link nie działa. Może podaj co wpisać na youtube[/QUOTE]
Nie wiem co się dzieje na innym forum to działa!!!

[URL="http://www.yotube.com/watch?v=NRyREk2Ov7w"]http://www.youtube.com/watch?v=NRyREk20v7w [COLOR=Red][U][B]LINK PRAWIDŁOWO SIĘ OTWIERA JEDEN POST NIŻEJ.[/B][/U][/COLOR]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja na pewno się do niej wybiorę.Zreszta myślę,że będą do niej tłumy -wszak sędziować będzie w Opolu :) a to jedna z moich ulubionych wystaw. Na brak chetnych do oceny ta pani chyba nie będzie narzekała -ręczę.Wrócę do tego posta jak się ukarze plan sędziowania na Opole:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Oglądałam sędziowanie tej pani w Katowicach 2010 - yorkshire terrier - stałam przy ringu/stanowisku sędziego praktycznie całą ocenę - około 4 godzin.

Moje wrażenia - sędzina bardzo kulturalna, uśmiechnięta, spokojna. Uspokajała i wystawców i psy.
Bardzo dokładnie macała każdego psa - sprawdzała budowę kośćca/klatki piersiowej, umięśnienie, kondycję (tłuszczyk).
Bardzo surowo oceniała jakość włosa, kolor, dotykała, przeczesywała. Kilka psów zasłużenie dostało opis "too wooly" (zbyt wełnisty), zbyt ciemne podpalanie, za ciemny grzbiet itp. Sprawdzała ciemiączka.
Wypytywała każdego o wiek wystawianego psiaka.
Oceny/opisy były dosyć szczegółowe i długie.
Ja chciałabym być oceniana przez nią. Poświęcała ocenianemu psu swoją uwagę, a nie rozbieganym wzrokiem omiatała wszystko dookoła jak niektórzy sędziowie.

Co do filmiku z FB - nie pochwalam - ale...na filmie ze Sweety Blue o przygotowaniu yorka na wystawę bodajże p. Kirsten McGregor pokazuje taki sposób nauki pozycji wystawowej - właśnie takie wieszanie nad krawędzią stołu jakie zrobiła p.Martin na filmiku.
Przerażenie psiaka to oczywiście już inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='bluerat']Moje wrażenia - sędzina bardzo kulturalna, uśmiechnięta, spokojna. Uspokajała i wystawców i psy.
Bardzo dokładnie macała każdego psa - sprawdzała budowę kośćca/klatki piersiowej, umięśnienie, kondycję (tłuszczyk).
Wypytywała każdego o wiek wystawianego psiaka.
Oceny/opisy były dosyć szczegółowe i długie.
Ja chciałabym być oceniana przez nią. Poświęcała ocenianemu psu swoją uwagę, a nie rozbieganym wzrokiem omiatała wszystko dookoła jak niektórzy sędziowie.

.[/QUOTE]
Potwierdzam! Właśnie wróciłem z Opola, gdzie sędziowała na klubówce. Do powyższego opisu dodam, że było też sporo ruchu w ringu :)
Jeśli Pani Mesto będzie zapraszana na jakies wystawy w Polsce, będę się starał na nich być ze swoimi psiakami.
Aby rozwiać ewentualne wątpliwości malkontentów ;) nie, mój pies nie wygrał u tej Pani :)

Na 100% nie jest to sędzia dla wystawców przyzwyczajonych do tak częstego polskiego sędziowania pt. "czy się stoi, czy się leży, doskonała się należy" i "oglądamy psa z daleka, bo nam z ringu nie ucieka"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...