Jump to content
Dogomania

SZUKAM FOUSKA LUB WYZŁA NIEM SZORSTKIEGO


Olcia P.

Recommended Posts

Czesc!

Niedawno mojemu chłopakowni umarł jego cudowny jamnik szorstkowlosy kapselek :( Szukam teraz nowego pieska, bardzo odpowiada nam Wyzeł czeski Fousek lub niemiecki szorstkowłosy.

Czy znacie moze jakies hodowle?

Bardzo prosze o info.

Aha czy to prawda ze wyzelkowi bez obcietego ogonka nie dadzą metryki? Tak ostatnio wmawial mi Pan z jedenej hodowli?Mam nadzieje ze to nie prawda bo chcielibysmy kupic pieska z calusienkim ogonkiem

Link to comment
Share on other sites

Ciężko będzie Ci znaleźć taką hodowlę, modniejsze są wajmary lub gładkowłose. Widziałam ogłoszenie o wyżłach szorstkowłosych do wzięcia na "Psy w potrzebie". Możesz też popytać wśród myśliwych, oni często hodują i nie rejestrują w ZK.

A co do ogonka to podobno na wystawach na to zwracają uwagę tylko starsi sędziowie. Poza tym, o ile wiem, to metrykę wydaje hodowca, dopiero rodowód wydaje ZK.

Link to comment
Share on other sites

No i oczywiście najważniejsze: nawet pies z dwoma głowami dostanie i metrykę i rodowód. I o tym pamiętaj. Jeśli tylko szczeniak pochodzi z legalnego krycia rasowych, hodowlanych rodziców, to metrykę będzie miał zawsze - co najwyżej, gdyby miał wady, będzie o nich adnotacja. Nie daj się nabrać - najwyraźniej ten "hodowca" chciał was oszukać.

A od cięcia ogonów i uszu odchodzi się, więc i tak jego tłumaczenie kupy się nie trzyma - bo jeśli już, to raczej powinno być odwrotnie, czyż nie? ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak dokladnie, mowil mi tez o cieciu ogona w 1/3 dlugosci, a potem ze w 2/3 i nic z tego nie zrozumialam. w kazdym badz razie chcial mi sprzedac szczeniaka juz bez ogona bo tylko takie mial. Gdy zapytalam czy mozna zamowic z ogonkiem, to nie absolutnie bo nie dostanie metryki. Na nic byly moje przykladu ogoniastych bokserow podbijających ringi :)

Moze jakies hodowle w Czechach, w koncu to wyżeł czeski! Jesli bedziecie o jakichs wiedziec dajcie znac prosze :)

Link to comment
Share on other sites

Olcia, może Cię to zainteresuje? Posiadam zdjęcia Rokiego, jest przepiękny.

Roki - to śliczny młodziutki (nie mający zapewne roku, sika jak sunia - nie podnosi łapy) wyżeł

niemiecki krótkowlosy, który do schroniska trafił pod koniec lipca 2003. Długo błąkał się po

Annopolu, gdzie jedni go dokarmiali, inni kopali, bili, maltretowali.....

Roki jest bardzo łagodny, delikatny i bardzo grzeczny, na załatwienie się czeka, aż się z nim

pójdzie na spacer, nie niszczy legowiska, szanuję budę. Jest jeszcze bardzo wystraszony, zwłaszcza

boi się mężczyzn, od których doznał wiele złego. Nie wykazuje żadnej agresji. Świetnie dogaduje się

z innymi psami.

Schronisko w Rachowie Starym, wł. Stanisława Olszewska, tel. 0505 932 581

lub mail

[email protected]

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenie o Rokim było na "Psy w potrzebie" -(już Ci o tym pisałam) tam też są fajne zdjęcia, była też sunia nieco starsza dropiasta czarno-biała.

Możesz również poszukać na Link w linokowni w ogłoszeniach, coś tam jest o fusku. Ale zobacz Rokiego! Mój pies też ze schroniska, a popatrz jaki kochany (obydwa zdjęcia jego)!

Link to comment
Share on other sites

To fantastyczna wiadomość :angel: :angel: :angel: - że Roki ma od dawna dom! On jest taki sam jak mój Weki(patrz emblemat, to drugie to też on) tylko brązowy, to takie fajne pieski :P . Olcia - popatrz na psachmyśliwskich (adres w poprzednim poście) tam w ogłoszeniach znalazłam DZISIAJ ogłoszenie o foscu! Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Olciu, to nie jest wyżel, ale szorstkowłosy pies, piękny i miły, więc może Was zainteresuje:

3132.jpg

3133.jpg

Więcej o nim tutaj. W topicu on jest owczarkiem katalońskim, ale w rzeczywistości na pewno nim nie jest. Był na warszawskim Paluchu, ale nie wiem, czy jeszcze tam jest. Jeśli jesteście nim zainteresowani, to napisz na priv do Kory, ona wam powie.

Link to comment
Share on other sites

mat.jpg

mat_0.jpg

mat_1.jpg

Oddam 5-letniego, dorodnego wyżła niemieckiego. Najchętniej do osoby

znającej się na psach. Mat uczęszczał na kurs PT, ale go nie ukończył. Jest

doskonałym towarzyszem do długich spacerów po lesie, uwielbia pływać (nawet

w morzu), biegać, jest wielkim pieszczochem - i ma wadę, bo potrafi ugryźć.

Mat mieszka w Warszawie w kamienicy, ale myslę że sprawdziłby się w

pilnowaniu domu z podwórkiem. Nauczony jest chodzić w kagańcu i na smyczy.

Je karmę dla psów i domowe jedzenie. Nigdy nie polował.

Mój numer: 0 602 867 607 Jagoda

Ja znalazłam tylko to ...

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego ktoś oddaje takiego ładnego pieska?

Ehh... :( los potrafi zgotować naprawdę dziwny los... ale zawsze jest wyjście... albo poprostu sie znudził.. ugryzł... czy cos takiego.. wiesz jak to jest.. pies ugryzie i juz zły itd. niestety między nami stąpają i ludzie tacy... niestety ja na temat tego psa nic nie wiem wiec nie mogę nic mówic..

Ps. Kofi jutro chyba będe miała fotki Kofi :) ciekawe jak wyjdą hehe :P

Link to comment
Share on other sites

http://www.schroniskoazorek.republika.pl/

To stronka schroniska w Obornikach Wielkopolskich koło Poznania.

W galerii piesków do adopcji znalazłam Kozaka, jest wyżłem szorstkowłosym, niestety ma juz ok. 4,5 lat ale może Olcia chciałaby zadzwonić i popytać o jego charakter, jest tam też Foksia, przeurocza 4-miesięczna sunia, mieszanka foksteriera, taka śliczna........

Zapraszam, zajrzyjcie do działu Adopcje :cry:

Link to comment
Share on other sites

Olcia - wysłałam Ci zdjęcia na maila, ale chyba nie doszły? Wczoraj w Wyborczej było ogłoszenie o sprzedaży wyżłów niemieckich, ale nie wiem czy szorstkowłosych, bo o tym szczególe ogłoszewniodawca nie pomyślał, nie wiem, czy mogę podać telefon ( najwyżej ktoś tam wyxuje), wtedy wyślę Ci priv. 0-32 644 74 61. Czy patrzyłaś na stronach myśliwskich (www.wyzelkowo.pl , www.seterkowo.pl itp)? Jest chyba gdzieś schronisko dla wyżłów. Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...