Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Weimarki ?


kasia579

Recommended Posts

Weimary są psami dość alergicznymi. Często zdarza się alergia na ...olej roślinny. Mają też kłopoty z pokarmami sztucznie konserwowanymi bądź zawierającymi sztuczne dodatki typu substancje zapachowe, wzmacniacze smaku itp. Im tańsza sucha karma, tym więcej zawiera tego g..na.
Purina Dog Chow to karma z dolnej półki. Nie należy nią karmić weimara w fazie wzrostu. Polecałabym Royal'a, Eukanubę lub Hills'a.
Moje dorosłe weimary (po wielu eksperymentach z karmami) jedzą w tej chwili Belcando (Dinner lub Lamb&Rice). Chociaż jest to również karma tania (120 - 140 zł/15kg), ale mam o niej bardzo dobrą opinię. Świetnie ją trawią, dodatek ryby sprawia, że maja piękny kolor sierści, nie ma problemu ze stawami, sierścią, energią itp.
Kiedy suka jest szczenna i karmiąca - jest na Royal'u oraz dostaje jedzenie gotowane. Szczenięta również (Royal Puppy Large Breed + naturalne). Szczeniaki wydajemy z zaleceniem karmienia dalej Royalem (lub Eukanybą/Hills'em) przynajmniej do 1,5 roku życia.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia jest na Arionie (tak jak psy z hodowli Imperium Star) dla aktywnych. Dobrze sprawdzały mi się też Royal, Bento Kronen i Nutra Nuggets. Do tego czasem gotowane.

I zgadzam się z Sonią, że przynajmniej do 1,5 roku nie warto oszczędzać na karmie. Żywienie w okresie wzrostu wpływa na całe życie.

Warzywka i owoce też mile widziane jako urozmaicanie diety:cool1: Nie podawać marchewki w dużych ilościach, bo weimar zbrązowieje:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli mogę wtrącić dwa słowa to, polecam zdecydowanie Royal. Nero (wyżeł niemiecki) ma bardzo wrażliwy żełądek i nie wszystkie karmy toleruje. Prowadziliśmy go na belcando junior ale po pewnym czasie też coś było nie tak i zmienilismy mu na Royal'a i kłopoty jak narazie ustapiły. Do tego przekąski z owoców i warzyw a to wszystko razem wzięte owocuje siłą i lśniącą sierścią.:multi:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jawer']Jeżeli mogę wtrącić dwa słowa to, polecam zdecydowanie Royal. Nero (wyżeł niemiecki) ma bardzo wrażliwy żełądek i nie wszystkie karmy toleruje. Prowadziliśmy go na belcando junior ale po pewnym czasie też coś było nie tak i zmienilismy mu na Royal'a i kłopoty jak narazie ustapiły. Do tego przekąski z owoców i warzyw a to wszystko razem wzięte owocuje siłą i lśniącą sierścią.:multi:
Pozdrawiam[/quote]

gdzie mieszkasz w rudzie śląskiej??? jeśli można wiedzieć bo ja jestem z goduli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonia']Weimary są psami dość alergicznymi. Często zdarza się alergia na ...olej roślinny. Mają też kłopoty z pokarmami sztucznie konserwowanymi bądź zawierającymi sztuczne dodatki typu substancje zapachowe, wzmacniacze smaku itp. Im tańsza sucha karma, tym więcej zawiera tego g..na.
Purina Dog Chow to karma z dolnej półki. Nie należy nią karmić weimara w fazie wzrostu. Polecałabym Royal'a, Eukanubę lub Hills'a.
Moje dorosłe weimary (po wielu eksperymentach z karmami) jedzą w tej chwili Belcando (Dinner lub Lamb&Rice). Chociaż jest to również karma tania (120 - 140 zł/15kg), ale mam o niej bardzo dobrą opinię. Świetnie ją trawią, dodatek ryby sprawia, że maja piękny kolor sierści, nie ma problemu ze stawami, sierścią, energią itp.
Kiedy suka jest szczenna i karmiąca - jest na Royal'u oraz dostaje jedzenie gotowane. Szczenięta również (Royal Puppy Large Breed + naturalne). Szczeniaki wydajemy z zaleceniem karmienia dalej Royalem (lub Eukanybą/Hills'em) przynajmniej do 1,5 roku życia.[/quote]



Soniu weimarka którą będę miała za kilka dni jest na purinie dog chow od początku, ma teraz 14 m-cy i jak twierdzi obecna właścicielka toleruje ją bez problemów. Co o tym sądzisz? wprowadzałabyś coś nowego skoro psiak jest do niej przyzwyczajony i nie ma po niej problemów? może jedynie urozmaicić posiłki np. gotowanym jedzeniem? jeśli tak to co polecasz?
Kasia

Link to comment
Share on other sites

14 miesięcy to trochę za późno, żeby "inwestować" we wzrost psa. Weimary docelowy wzrost maja juz w wieku ok. 8-10 miesięcy. Jeżeli od początku była na purinie, to ją dobrze oglądnij przed zakupem!!! Zobacz czy ma prawidłowy zgryz, wszystkie zęby, prawidłowy wzrost i czy nie ma krzywicy! Obejrzyj sierść.
Co do żywienia jej w tej chwili, to na pewno w okresie adaptacyjnym do nowego domu nie ma jej co zmieniać w żywieniu. Z kilku powodów:
- suczka i tak bardzo źle zniesie zmianę rodziny, niech chociaż "żarcie" ma znajome,
- jeżeli jest na coś chora, zmiana karmy "pomoże" to "ukryć", ponieważ nagła zmiana żywienia często skutkuje problemami z trawieniem. Jeżeli dostanie biegunki nie będziesz wiedziała, czy to od jedzenia, czy z powodu innych poważnych dolegliwości.
Po jakimś czasie przestawiłabym ją oczywiście na lepszą sucha karmę. Żywienie gotowane jest OK, ale jeżeli zaczniesz ją tak karmić wypnie się na suchą karmę i będzie problem.
Jeżeli suka okaże się być zaniedbana, to karm ją wyłącznie dobrą suchą karmą. Nie jesteś w stanie sama zbilansować posiłków w sposób fachowy, więc lepiej sie oprzeć na dobrej zbilansowanej karmie, żeby suczkę "podciągnąć". Oczywiście radze natychmiastową wizyte u weterynarza. Obejrzy sukę i może doradzi dodatkową suplementację witamin i minerałów. Sprawdzcie szczepienia. I producenta szczepionki. Weimary są często uczulone na specyficzny rodzaj białka. Ta sama szczepionka różnych producentów może cudownie miejscowo uczulić. Lepiej użyć szczepionki już "przetestowanej" na suczce.

Zabierz z jej starego domu coś przesiąkniętego tamtym zapachem (może koc, legowisko?). Nie będzie taka wystraszona na początku.
I dowiedz się czy miała juz cieczkę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonia']14 miesięcy to trochę za późno, żeby "inwestować" we wzrost psa. Weimary docelowy wzrost maja juz w wieku ok. 8-10 miesięcy. Jeżeli od początku była na purinie, to ją dobrze oglądnij przed zakupem!!! Zobacz czy ma prawidłowy zgryz, wszystkie zęby, prawidłowy wzrost i czy nie ma krzywicy! Obejrzyj sierść.
Co do żywienia jej w tej chwili, to na pewno w okresie adaptacyjnym do nowego domu nie ma jej co zmieniać w żywieniu. Z kilku powodów:
- suczka i tak bardzo źle zniesie zmianę rodziny, niech chociaż "żarcie" ma znajome,
- jeżeli jest na coś chora, zmiana karmy "pomoże" to "ukryć", ponieważ nagła zmiana żywienia często skutkuje problemami z trawieniem. Jeżeli dostanie biegunki nie będziesz wiedziała, czy to od jedzenia, czy z powodu innych poważnych dolegliwości.
Po jakimś czasie przestawiłabym ją oczywiście na lepszą sucha karmę. Żywienie gotowane jest OK, ale jeżeli zaczniesz ją tak karmić wypnie się na suchą karmę i będzie problem.
Jeżeli suka okaże się być zaniedbana, to karm ją wyłącznie dobrą suchą karmą. Nie jesteś w stanie sama zbilansować posiłków w sposób fachowy, więc lepiej sie oprzeć na dobrej zbilansowanej karmie, żeby suczkę "podciągnąć". Oczywiście radze natychmiastową wizyte u weterynarza. Obejrzy sukę i może doradzi dodatkową suplementację witamin i minerałów. Sprawdzcie szczepienia. I producenta szczepionki. Weimary są często uczulone na specyficzny rodzaj białka. Ta sama szczepionka różnych producentów może cudownie miejscowo uczulić. Lepiej użyć szczepionki już "przetestowanej" na suczce.

Zabierz z jej starego domu coś przesiąkniętego tamtym zapachem (może koc, legowisko?). Nie będzie taka wystraszona na początku.
I dowiedz się czy miała juz cieczkę![/quote]

no faktycznie mam tylko jej zdjęcia a tego wszystkiego co napisałaś fotki nie pokarzą. Dzięki za rady, mam nadzieję, że sama dam radę to ocenić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*luthien*'][B]szaraduszka [/B]napisałam ci na gg i mnie zablokowałaś :-([/quote]

A pewna jesteś, że do mnie?:mad:

1. nie podawałam nigdzie gg
2. ostatni niezidentyfikowany nr gg mam w archiwum z września
3. nikogo nigdy nie blokuję, zazwyczaj zwyczajnie mnie na gg nie ma :cool1:


Tak sobie myślę, że karmienie małymi psami może być bardzo nieekonomiczne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szaraduszka']A pewna jesteś, że do mnie?:mad:

1. nie podawałam nigdzie gg
2. ostatni niezidentyfikowany nr gg mam w archiwum z września
3. nikogo nigdy nie blokuję, zazwyczaj zwyczajnie mnie na gg nie ma :cool1:


Tak sobie myślę, że karmienie małymi psami może być bardzo nieekonomiczne ;)[/quote]

Ta wiadomość miałabyć chyba do kogoś innego a trafiła na moją pocztę :)
Ja nic nie pisałam do Ciebie na temat gg.
Pozdrawiam, Kasia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szaraduszka']Oto dziwy dogomanii :-o :lol:
Ta wiadomość stanowczo miała się znaleźć tylko w tym topiku, nie na Twojej poczcie i była skierowana oczywiście do *luthien* :roll:

:chaos:[/quote]

Twoja sunia jest z Bobięcińskiego Lasu, po jakich rodzicach?

Link to comment
Share on other sites

Nasze szare (sunie 16 i 22 mce i pies 4 mce), jedza glownie surowe mieso (wolowina, czasem kurze i indycze serca, gicze cielece), gotowane lapy kurczakow (galaretka:)), surowe warzywa - wszystkie oprocz cebulowatych, chudy bialy ser i jogurt naturalny, zoltka jaj etc. Nie jadaja prawie w ogole ryzu, makaronu itd. - czasami odrobine dodajemy.
Sucha karma od wielkiego dzwonu, zazwyczaj w sytuacjach, kiedy nie ma nic innego (i jest to wtedy pro formance z jagniecina).
Oczywiscie dodatkowo premiks witaminowy, wapno z dodatkami (to szczegolnie dla malucha), suki dostaja obecnie algi, a w okresie zmiany siersci - biotyne.
Mlodsza dziewczyna miala problemy z alergia - od momentu przejscia na taka diete - nie wiem co to znaczy uczulenie, siersc sie blyszczy, z pieknym pigmentem, suka pelna energii, radosna....Malec ma dopiero 4 miesiace, ale takze, odpukac, wyglada wspaniale...duzy, odzywiony, brak jakichkolwiek oznak krzywicy, baaaaardzo energiczny.
Pozdrowienia,
Szaraki ze swoimi ludzmi:lol:

ps. to juz 3 nick na tym forum, 2 poprzednie zaginely w wirtualnej przestrzeni, mam nadzieje, ze tym razem bedzie lepiej:diabloti:

ania

Link to comment
Share on other sites

Fart royala nie lubi, wiec je Eucanube i wszamia ja az milo popatrzec:)
przez pewien czas jadl Nutre Gold i tez mu podchodzila, ale okazala sie zupelnie nieekonomiczna (seria junior ma strasznie ma granulat) wiec wrocilismy do Eucanuby i przy niej pozostaniamy w okresie wzrostu, a potem sie zobaczy...

Pozdrawiamy. Anka i Fart

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nasza poprzednia sunia Atena (za TM) jadla gotowane posilki. Wygladala cudnia, kondycke miala wspaniala.
Teraz jej nastepczyni Myszka, jada Royal Canin Vet Size. Wyglada cudnie, rozwija sie wspaniale. W sobote i niedziele dostaje gotowany obiad, czasem rano bialy ser z jogurtem naturalnym. Oprocz tego surowe owoce i warzywa.
Mam porownanie dwoch psow na dwoch roznych karmach i roznicy nie widze.
Pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja skuszony dobrymi opiniami kupiłem brit junior, mam nadzieję że będzie ok.
Psiak właśnie skończył rok, do tej pory był na RC weterynaryjnym, ale cena jest nie do zaakceptowania przez mój budżet.
Dzisiaj, od śniadania zaczynamy powolne przechodzenie na brita, mam nadzieję skuteczne.
Będe pilnie obserwował bo Shiro ma zdiagnozowany rzs, zjada sterydy i nie chciałbym mu zafundować dodatkowych dolegliwości - tym razem pokarmowych.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mój roczny pies jak dotąd jadł royala, ale ostatnio nawet nie chce na nią patrzeć. Je jak już jest totalnie wygłodzony. Myślałam o mieszaniu mu 2 suchych karm, albo dodawanie do mokrej do royala. Niestety nie wiem co wybrać (RC polecił mi weterynarz), która opcja będzie lepsza?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...