Jump to content
Dogomania

Pudel Duży :-))


vege*

Recommended Posts

Witajcie! :-D
Mam kilka pytań do wszystkich posiadaczy Pudli Dużych ;)
Ja niezbyt dużo znalazłam o nich w necie, a chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej :-)
*jakie one są naprawdę (charakter) bo jak dla mnie to co czytałam o innych pudelkach (toy, standard) to jak dla mnie pies ideał:loveu:
*jaką wielkość osiąga pudel (samiec) i ile może ważyć dorosły osobnik?
*jak pudel d. zachowuje się w domu?
*czy jest on baaaardzo aktywny czy raczej jest umiarkowany?
*ile czasu trzeba poświęcić na pielęgnacje pudla d. (nie chodzi mi o wystawowego tylko takiego na kolanka/kanape :lol:)
*jak zachowuje się do innych zwierząt (króliki, szczurki, koty)
*czy PD nadaje się do mieszkania?
*czy jest bardzo hałaśliwy?

sorki, ze tyle pytań :lol: ale mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam zacznę od końca pytań:

- raczej nie jest to pies ujadający, burknać potrafi jak każdy inny zwierz jeżeli ktoś chodzi po klatce ale żeby nagminnie to :shake:
- ja ma w mieszkanie 55 m2 +4 osoby dorosłe, mieścimy się wszyscy bez problemu tylko wiadomo trzeba ciut więcej ruchu dla psa zapewnić
- co do reagowania na inne mniejsze zwierzątka ty według mnie kwestia wychowania psa (to jest moje zdanie ale mogę się mylić )
-jeżeli o krótkie futerko to co kilka dni czesu czesu :evil_lol: poza tym będzie widać po futerku
- co do mojej Beluchy jest bardzo aktywnym psem wszędzie jej pełno:diabloti:]
- według mnie to też moja teoria im bardzie aktywny spacer lub bieganko to tak samo pies spokojniejszy i nie buszuje po domu
-co do wysokości to ok 60 cm w kłębie wiadomo -+ kilka cm a co do wagi to się nie wypowiem u samców moja laska waży 21 kg.
- a tu to temat długi :p bardzo przyjazne pozytywnie nastawione do świata i bardzo chętne do współpracy to tak w bardzo malutkim skrócie ;)

Link to comment
Share on other sites

Pudel duży od 45cm-60cm(+2cm)w kłębie
Akira np.lubi patrzeć na moje szynszyle i ma żywy telewior lubi inne psy ale co do ptaków,szylków i innych to raczej pobawiłaby się w myśliwego gdyby latały po pokoju lub gdyby mogał by sobie za nimi polatać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilix4']Pudel duży od 45cm-60cm(+2cm)w kłębie
Akira np.lubi patrzeć na moje szynszyle i ma żywy telewior lubi inne psy ale co do ptaków,szylków i innych to raczej pobawiłaby się w myśliwego gdyby latały po pokoju lub gdyby mogał by sobie za nimi polatać :evil_lol:[/QUOTE]


No, co do wzrostu, to różnie może być, często zdarza się duuużo więcej... ale w koncu duży pudel to ma być duzy wg. mnie. Co do wagi to zależy od budowy, ale nawet duży duży pudel jest do uniesienia, max waga jaką słyszałam u nie otłuszczonego, normalnego dużego psa to 35 kg. Igorowaty ma teraz 19,5 kg, a ciągle rośnie przecież. Mój Igor jest nakręconym psem, zabiłby każde żywe stworzenie które dorwałby w ząbki... ma wielki instynkt łowczy chyba, lata za zabawkami i jak złapie to tak trzepie, że gdyby byłyby żywe, to byłyby już nieżywe :evil_lol:

Jest to pies szaleńczo aktywny, nie dałabym rady bez klatki, rozwaliłby mi dom... na spacerach niespożyta energia, poligon to pestka, potrafi latać do upadłego a niewybiegany grandzi w domu. Do bloku nie bardzo chyba polecam, bo temu psu spacerek dookoła bloku nie wystarcza. Ja mam ogród więc możemy się wylatać jak nie ma pogody czy czasu na poligon, ale i tak w końcu lądujemy w polach czy na poligonie właśnie, bo energia go rozsadza.

Co do pielęgnacji to jeśli ostrzyżesz go na goło, to niewiele, co 2-4 tygodnie trzeba na nowo ostrzyc bo zarasta. Mój po 2 tygodniach ma irokeza na nosie a ja go lubię z gołym pyskiem.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies się wylata porządnie to i spokojniejszy jest (fakt jak mój grzbiet jest na podwórku to lata jak postrzelony) i jak pisałem wyżej mieścimy się we czwórkę + BELUCHA i praktycznie bez żadnej szkody wyrządzonej ( oprócz kilku kwiatów które Bella zwaliła bo takie długie fajne liście były :evil_lol: ale to za szczeniaczka, a tak to znęca się nad swoimi zabawkami i co za tym idzie klatka nam niepotrzebna w domciu) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Jest to pies szaleńczo aktywny, nie dałabym rady bez klatki, rozwaliłby mi dom... na spacerach niespożyta energia, poligon to pestka, potrafi latać do upadłego a niewybiegany grandzi w domu. Do bloku nie bardzo chyba polecam, bo temu psu spacerek dookoła bloku nie wystarcza[/QUOTE]
Nie no bez przesady, znam duże pudle które w bloku mieszkają i nie roznoszą domu - wystarczy zapewnić zajęcie i dużo ruchu;) Poza tym wydaje mi się, że żadnemu normalnemu psu, niezależnie od wielkości nie wystarczy spacerek wokół bloku.
Bura, a Ty używasz klatki (tzn. zamykasz Igora) jak wychodzisz czy też jak jesteś w domu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Nie no bez przesady, znam duże pudle które w bloku mieszkają i nie roznoszą domu - wystarczy zapewnić zajęcie i dużo ruchu;) Poza tym wydaje mi się, że żadnemu normalnemu psu, niezależnie od wielkości nie wystarczy spacerek wokół bloku.
Bura, a Ty używasz klatki (tzn. zamykasz Igora) jak wychodzisz czy też jak jesteś w domu?[/QUOTE]

Jak wychodzę, ale czasem też jak jestem w domu a pies za bardzo się nakręci, chodzi po ścianach, latają dywany i może sam sobie zrobić krzywdę... Wtedy wystarczy takiego time out'u 2 minuty i pies wraca do normalności. Czarcia godzina mu przechodzi. No, ale Igor był najaktywniejszym szczenięciem z miotu, prowodyrem prowadzącym resztę szczeniaków na łowy :evil_lol: więc mam co chciałam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

a ja mam pytanie natury finanoswej...
jaki jest koszt utrzymania pudla- ale takeigo kolankowego, czyli bez profesjonalnego wystawowego strzyzenia itp.
noi drugie pytanko.. jaki jest koszt szczeniaka.. niekoniecznie wystawowego ( che wiedziec kiedy sie go dorobie ) ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='apcik']a ja mam pytanie natury finanoswej...
jaki jest koszt utrzymania pudla- ale takeigo kolankowego, czyli bez profesjonalnego wystawowego strzyzenia itp.
noi drugie pytanko.. jaki jest koszt szczeniaka.. niekoniecznie wystawowego ( che wiedziec kiedy sie go dorobie ) ;p[/QUOTE]

utrzymanie pudle kosztuje generalnie tyle samo co każdego innego psa. Trzeba tylko zainwestować na początku i kupić dobrą maszynkę będzie na długie lata.
Jeżeli będziesz ciachać swojego psa na krótko , to nałożysz mu troszeczkę ludzkiej odżywki i będzie ok;) wtedy nawet nie ma co za specjalnie czesać.

Cena pudli dużych zagranicą zaczyna się od 300-400euro, ale PETa na pewno można kupić taniej.

Link to comment
Share on other sites

dzieki za odp.... z kosztami sie licze, mam bernenczyka i wiem ile utrzymanie kosztuje... z tego co widze to pudel jest lzejszy... chodzilo mi wlasnie o odzywki, specjalne szampony itp... bo moj buuurek ;p to kapany jest 2 razy do roku - przed swietami ;p...

a ceny szczeniakow w Polsce sa porownywalne czy wyzsze?

Link to comment
Share on other sites

Teraz np jest do kupienia pet za 350 euro na Słowacji. Ceny dużych pudli np w czechach, słowacji są około 1000 euro. Może miniatury i inne mniej, ale ja jak się orientowałam to od 1000 euro. Nie sądzę, żeby gdzieś było taniej. U nas to rzadka rasa (duży) więc nie spodziewaj się ceny poniżej 2500 - 3000 zł. Mniejsze pety może i będą tansze, ale to musisz pytać hodowców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']
Cena pudli dużych zagranicą zaczyna się od 300-400euro, ale PETa na pewno można kupić taniej.[/QUOTE]

No, nie wiem gdzie takie ceny, ja jak szukałam szczeniaka to ceny były od 1000 euro... A pytałam w Belgii, Słowacji, Czechach, Niemczech, Skandynawii...

Link to comment
Share on other sites

Też mi się tak wydaje. Wiedząc, że cena "normalnego" szczonka to 1000 euro bałabym się brać takiego bardzo taniego. Nie wiem z resztą, każdy musi sam zadecydować. Na przykłąd teraz na Słowacji mają ostatniego z miotu pudla dużego za 350 euro, ale tu akurat wiem, że ta osoba jest wiarygodna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']totalnie mnie zagięło

Jeżeli dla Was pudel to tylko pies za 1000euro a reszta jest be to nie mamy o czym rozmawiać.
Gratuluje hodowcy.[/QUOTE]

Chyba nas nei rozumiesz, widząc u większości hodowców ceny od 1000 euro w górę to chyba normalne, że jesteśmy podejrzliwi? Czy gdyby u nas ktoś Ci zachwalał rodowodowego szczeniaka za 300 złotych podczas gdy normalnie sprzedaje je po 2000 to nie wydałoby Ci się to cokolwiek dziwne?

Znajoma tak kupiła szczenię, jakie to miało być cudowne, boskie, po super rodzicach, ino ostatnie z miotu zostało... za jedyne 700 złotych (gdy normalnie te psy są po 2500 do 3000)... I co? I spaprana psychika, wadliwa sierść co trzeba golić albo trymować a pies północy, bo wełnista że psa czesząc codziennie nadal są filce, krzywe zęby. I co z tego, że ma rodowód? No i właśnie dlatego zbyt tani pies mnie martwi. Nawet jak jest to pies na kolanka. Chyba, że wiesz na 100% ze będzie ok lub masz zaufanie do hodowcy. Wtedy to inna sprawa. Wiem, że w Rosji można tak tanio szczeniaka peta z wpisem w rodowód znaleźć. Ale w Europie nie widziałam (no, poza hodowlą Dagmar) tak tanio.

Link to comment
Share on other sites

w Polsce duże są od 3tys w górę - orientowałam się jakieś pół roku temu.. nie sądze żeby za granicą cena dużo odbiegała od naszej polskiej.
Od razu mówię, że nie pytałam o Pety, bo to dość znacznie zaburza obraz, zwłaszcza że ja wolałabym nie mieć peta.. po prostu jak już tyle płacę chciałabym się móc kiedyś spróbować swoich sił na wystawie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...