Jump to content
Dogomania

Policja Dla Zwierząt


Andźka

Recommended Posts

Tak sobie mysle że w Polsce brakuje policji dla zwierzat na wzór RSPCA która by tropiła i karała przejawy okrucieństwa wobec zwierzat, zabierała takie biedusie od złych ludzi i pomagała w procesie adopcyjnym. Gdyby tylko prawodawcy dostrzegli jakim problemem jest okrucieństwo wobec zwierzat i do jakich wypaczeń prowadzi (skoro skatował psa czy cofnie sie przed skatowaniem człowieka?) można by nie tylko reagować słysznym oburzeniem ale i karać, prawdziwie karać poprzez wysokie grzywny, areszt i zakaz posiadania zwierząt. Proponuje podnieść inicjatywe obywatelską !

Link to comment
Share on other sites

Taką polską policją dla zwierząt jest Inspektorat TOZu.Trzeba przejść 10 godzinne szkolenie i zdać państwowy egzamin.No i przede wszystkim byc członkiem Tozu.Niestety etaty są tylko w Wawie,bo tam prezydent dał dużo kasy.Tam mają klinikę weterynaryjną i pogotowie.
Nasza rzeczywistość jest taka:ludzie zglaszają przypadki znęcania się nad zwierzętami.Interesują się losem zwierzaków.Czasem aż za bardzo i zgłoszenie okazuje się złośliwością sąsiadów.W każdym razie są sprawy,które należałoby skierować do sądu,na policję.I wtedy się zaczyna.Nie możemy,albo sprawa jest umarzana,bo nie ma świadków,którzy odważyliby się zeznawać.
Z odebraniem zwierzęcia nie powinno być problemów wedle zapisów ustawy o ochronie zwierząt,ale niestety nasza polska policja jeszcze nie bardzo traktuje ją poważnie.Nawet nie czytali.Są oczywiście tacy,którzy chętnie pomagają,ale to za mało.Marzy mi się więcej praw dla inspektorów.A jak będzie kasa to będą możliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']Taką polską policją dla zwierząt jest Inspektorat TOZu.Trzeba przejść 10 godzinne szkolenie i zdać państwowy egzamin.No i przede wszystkim byc członkiem Tozu.Niestety etaty są tylko w Wawie,bo tam prezydent dał dużo kasy.Tam mają klinikę weterynaryjną i pogotowie.
Nasza rzeczywistość jest taka:ludzie zglaszają przypadki znęcania się nad zwierzętami.Interesują się losem zwierzaków.Czasem aż za bardzo i zgłoszenie okazuje się złośliwością sąsiadów.W każdym razie są sprawy,które należałoby skierować do sądu,na policję.I wtedy się zaczyna.Nie możemy,albo sprawa jest umarzana,bo nie ma świadków,którzy odważyliby się zeznawać.
Z odebraniem zwierzęcia nie powinno być problemów wedle zapisów ustawy o ochronie zwierząt,ale niestety nasza polska policja jeszcze nie bardzo traktuje ją poważnie.Nawet nie czytali.Są oczywiście tacy,którzy chętnie pomagają,ale to za mało.Marzy mi się więcej praw dla inspektorów.A jak będzie kasa to będą możliwości.[/quote]

Sprawa? Jaka sprawa? Moje dziecko znalazło szczeniaki na śmietniku,przyniosła do domu-odratowałyśmy.Dowiedziałam się kogo są i kto je wyrzucił,powiadomiłam straż miejską-odesłali mnie na policję
(bo to wykroczenie,stwierdzili),policja gówno za przeproszeniem zrobiła-mimo,że oprawca psiaków mieszka w sąsiedztwie komisariatu!Nic nie można w tym kraju wyegzekwować.Starałam sie,żeby facetowi zabrali suczkę-bo ciągle będą szczeniaki !Mam nadzieję,że to się zmieni!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie.Najpierw musisz należeć do TOZu czyli wypełnić deklarację członkowską i wpłacić składkę i wpisowe.Dla osób uczących się jest to 1,50 zl i 2,50.Dla nie uczących się odpowiednio 3,00 zł i 5 zł.Wpisowe płaci się raz,składkę co miesiąc na konto TOZu.Potem trzeba wypełnić deklarację inspektora,mieć chyba 3 zdięcia,zaświadczenie od lekarza,że nie ma przeciwwskazań do pracy w inspektoracie(od rodzinnego),ksero dowodu i świadectwa ukończenia szkoły średniej(trzeba mieć minimum średnie wykształcenie).I to Twój oddział TOZ wysyła do Warszawy.Jednak dla ćiebie tylko Inspektor Krajowy nie zrobi szkolenia.Musi być kilka osób.

A co do naszej policji i sądów to się zgadzam,że gówno robią jeśli chodzi o zwierzęta.Ale na szczęście nie wszędzie.Nasza prokuratura jest akurat jakaś zacofana,obija się i w ogóle,ale z niedalekiego miasta w 2 tygodnie załatwili sprawę zabicia psa i sprawa jest w sądzie już.Inna sprawa też trafiła z prokuratury na wokandę.Więc nie ma co narzekać.Świadomość ludzi się podnosi,zaczynają sobie zdawać sprawę,że znęcanie się to nie tylko bicie zwierzęcia,i że to łamanie prawa,za które się odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Jeśli chodzi o bycie inspektorem w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami,to w każdym województwie są inne zasady przyjmowania ludków.
Na przykład w Warszawie :
Najpierw trzeba być co najmniej 6 miesięcy członkiem TOZ-u i ragularnie opłacać składki i dopiero po 6 miesiącach odbywa się szkolenie na inspektora.Co do zasaz na jakich przyjmuje się inspektorów to od momentu kiedy ja się zapisywałam zmieniły się.Nie chcę wprowadzić Was w błąd i radziła bym zadzwonić do oddziału/okręgu TOZ mieszczącym się w Waszym województwie i dowiedzieć się jakie są owe zasady.Podaję numer telefonu do oddziału/okręgu TOZ w Warszawie : (0-22)831-87-62, ul. Al. Solidarniści 82.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='coztego']Poszukajcie na "Wszystko o psach", niedawno był tam post o powstającym właśnie stowarzyszeniu, które ma być "policją dla zwierząt".[/quote]

Wczoraj na Wocie (nie wiem, czy regionalnym czy tylko warszawskim) był wywiad z szefem/kompndantem tej policji i jednym z pracowników (tyle, ze późno - istotne rzeczy związane ze zwierzakami jakoś zawsze są zrzucane na godziny o małej oglondalności). Nie widziałam całości, ale wiem, że chcą wprowadzać jakieś zajęcia do szkół (dla uczniów [B]i rodziców -[/B] ciekawy pomysł), będą mieli uprawnienia ddo kontrolowania sytuacji, w jakich żyją zwierzęta, jak również będą sprawdzali działalność schronisk. To tyle, co usłyszałam. Ale zauważyłam (chyba, ze jestem ślepa), że to jest Psia Policja (tak chyba mieli napisane na plakietkach - w ogóle wyglądali jak ze straży granicznej ;)). Oby szybko rozkręcili swoją działalność.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...