Jump to content
Dogomania

konsultacja z dobrym ortopedą


Ania i Salma

Recommended Posts

Witam. Chcialabym się was poradzić, bo co więcej glow to nie jedna ;) Salma od długiego czasu boryka się z problemami z przednimi łapami. Miala juz robionych wiele prześwietlen ale konkretow nie uslyszalam. Ogólnie powiedziano mi że to raczej problemy ze ścięgnami ktore swego czasu dobrze się nie wygoiły po jakimś urazie i ulegly samoistnemu skróceniu (Salma ma problemy ze zginaniem łap do końca w nadgarstkach)Ostatnio problemy nasiliły się (Salma skonczyla 8 lat i jest dość aktywna jak na swoj wiek) Zdecydowalam się wiec na podanie dostawowo kwasu hialuronowego w obie łapy. Niestety średnio pomógł, co może wynikac z wielu czynników :placz:

Ponieważ ostatnie przeswietlenia łap mam na płycie, zastanawiałam się czy nie wyslać ich do skonsultowania z jakimś ortopedą spoza wrocławia poprzez maila. Czy ktoś praktykował już coś takiego i może polecić lekarza który się na to zgodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Salma']Zdecydowalam się wiec na podanie dostawowo kwasu hialuronowego w obie łapy. Niestety średnio pomógł, co może wynikac z wielu czynników :placz:
[/QUOTE]
Muszę coś sprostować. Myslalam ze kwas nic nie pomogł, bo po wczorajszym powrocie ze wsi Salma zaczeła znów utykać :placz: Wlasnie wrocilysmy od naszej pani weterynarz - kulawizna byla spowodowana tym, że w łapie utkwiło jakieś ustrojstwo i doprowadziło do tego, ze w łapie zaczeła zbierać się ropa :crazyeye:

Tak więc mogę powiedzieć że poki co nie mam kwasowi nic do zarzucenia, bo problemow ze stawami poki co nie ma :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sprubój skontaktować się z ortopedą Jgorem Bissenikiem wiem że pare osób konsultowało z nim zdięcia . To jest lekarz który w Warszawie cieszy się świetną opinią . Przyjmuje w lecznicy Wila-Vett to jest numer do lecznicy 022642-77-55 022651-55-47 . Wiem że jeszcze przyjmuje na SGGW w Warszawie ale tam nie mam telefonu . Zycze powodzenia i napisz co uda ci się ustalić .

Link to comment
Share on other sites

też bym się dołączyła do prośby o namiary do dobrego ortopedy na Śląsku. To nie dla mnie, lecz dla sąsiada którego młody piesek ostatnio zaniemógł. Każdy wet mówi mu co innego a psina albo nie umie chodzić albo idzie jak bardzo stary pies. Podobno na jakimś odcinku kręgosłupa coś ma pozrastane (gdzieś w okolicy łopatek, dokładnie nie wiem).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dostałam informację, że dr Gierek, który przyjmuje w Katowicach jest specjalistą ortopedą psim, dużo ludzi ze Śląska i spoza przyjeżdża do niego
Oto namiar:

40-514 Katowice, Ceglana 67
śląskie
Tel.: (32) 7574747

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Vlk']dostałam informację, że dr Gierek, który przyjmuje w Katowicach jest specjalistą ortopedą psim, dużo ludzi ze Śląska i spoza przyjeżdża do niego
Oto namiar:

40-514 Katowice, Ceglana 67
śląskie
Tel.: (32) 7574747[/QUOTE]

czy ktos juz u niego byl ?
rowniez porzebuje konsultacje od weta ze sląska, chodzi mi o weta ktory zna sie na OCD, mnie poleceono w Gliwicach dr Cymbrylowicza

pozdrowineia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']dostałam informację, że dr Gierek, który przyjmuje w Katowicach jest specjalistą ortopedą psim, dużo ludzi ze Śląska i spoza przyjeżdża do niego
Oto namiar:

40-514 Katowice, Ceglana 67
śląskie
Tel.: (32) 7574747[/QUOTE]

czy ktos juz u niego byl ?
rowniez porzebuje konsultacje od weta ze sląska, chodzi mi o weta ktory zna sie na OCD, mnie poleceono w Gliwicach dr Cymbrylowicza

pozdrowineia

Link to comment
Share on other sites

Ja trafiłam do dr Fabisza do Chorzowa Batorego i powiem, że to godny polecenia specjalista. Jest świetnym ortopedą i chirurgiem kostnym. Nam w ciągu 2 tygodni postawił psa "na nogi". Wcześniej przez ponad miesiąc tłukliśmy się od weta do weta bez żadnych rezultatów...
Co mi się również bardzo podoba to dr Fabisz do leczenia farmakologicznego zaleca rehabilitację (my chodziliśmy na zabiegi w Katowicach na ul. Kordeckiego) - my mieliśmy pola magnetyczne, laseroterapię, ultradźwięki ze specjalnymi żelami i masaże łapy i kręgosłupa (przy jakiejkolwiek dysfunkcji kończyn/-y bardzo szybko siada kręgosłup i dlatego to jest ważne).
Polecam z czystym sumieniem.

Link to comment
Share on other sites

Ja trafiłam do dr Fabisza do Chorzowa Batorego i powiem, że to godny polecenia specjalista. Jest świetnym ortopedą i chirurgiem kostnym. Nam w ciągu 2 tygodni postawił psa "na nogi". Wcześniej przez ponad miesiąc tłukliśmy się od weta do weta bez żadnych rezultatów...
Co mi się również bardzo podoba to dr Fabisz do leczenia farmakologicznego zaleca rehabilitację (my chodziliśmy na zabiegi w Katowicach na ul. Kordeckiego) - my mieliśmy pola magnetyczne, laseroterapię, ultradźwięki ze specjalnymi żelami i masaże łapy i kręgosłupa (przy jakiejkolwiek dysfunkcji kończyn/-y bardzo szybko siada kręgosłup i dlatego to jest ważne).
Polecam z czystym sumieniem.

Link to comment
Share on other sites

tak, rehabilitacja na ul. Kordeckiego to świetna sprawa :) Pani prowadząca zabiegi jest przemiła, kocha psy i to, co robi. Ostatnio byłam tam z azylową psinką i byłam pod ogromnym wrażeniem tego, co robi ta pani. A wiem, że wiele psów jej zabiegi postawiły na nogi. A co do doktora Gierka to został mi polecony przez inną Dogomaniaczkę, bardzo aktywną w katowickim schronisku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

A ja szukam kogoś z trójmiasta, lub okolic. To znaczy psiego ortopedę, albo jakiegoś weta, który lubi o pieska powalczyć nieco.
Przygarnęłam tydzień temu pieska na wózku inwalidzkim ze schroniska. Ma niewładne tylne łapki i nie merda. Jest po wypadku samochodowym.
Weterynarz u którego z nim byłam stwierdził, że nic nie warto robić, bo nic sie nie da. Stowiedził to po dość niedbałym badaniu. Mam wątpliwości, zwłaszcza, że pies po półrocznym przebywaniu w schronisku na wózku miał aż sztywne stopy, co już w tej chwili udało mi sie nieco rozruszać, a także dzięki temu, że po domu biega nna pupci bez wózka jest o wiele bardziej ruchliwy. Masuję go na czuja, żeby pobudzić mięśnie, których praktycznie w tylnych łapach nie ma...widzę niewielką poprawę w utrzymywaniu nóg na leżąco...potrafi je przez chwilę utrzymać razem. naświetlam go lamą bionic i ćwiczę.
Ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy dobrze. Skupiam się na ogólnym pobudzaniu mięśni. jakoś;)
Mam ogromne wątpliwości co do diagnozy...z dnia na dzień coraz większe...nie jestem przekonana, że ten pies nie ma czucia głębokiego.

Proszę o pomoc...jak ćwiczyć pieska, oraz o polecenie weterynarza, który mógłby sie nim zająć. Z Trójmiasta lub okolic.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...