Jump to content
Dogomania

Nowinki, ciekawostki,wiadomosci


Ki-wi

Recommended Posts

Na Eukanuba World Challenge, w Long Beach w Kalifornii, Germany bedzie reprezentowane przez Teriera Tybetanskiego:multi:.
Jest to trzy letni samiec z hodowli Ti-La-Shu, "Ti La Shu United Magic Colours" pani Sabine i Katjii Rauhut.
Eukanuba organizuje ta wystawe poraz trzeci.Odbedzie sie dnia 12-tego i 13-stego grudnia 2009.
Eukanuba sposoruje niemieckiemu reprezentatowi tygodniowy pobyt w Long Beach i koszt podrozy.
Zwyciezca Eukanuba World Challenge otrzyma nagrode pieniezna w wysokosci $10.000, srebrny medalista $3.000 , a brazowy $ 2.000.

Link to comment
Share on other sites

Podaje wam link do wywiadu z P.Anna Jasinska z hodowli "GU-LU" [url=http://www.psia.tv/pokaz-146-terier-tybetański.html]Psia.tv - Terier Tybetański[/url]

Wywiad w sumie dobry, choc z kilkoma rzeczami sie nie moge zgodzic a juz na pewno nie z tym, ze w Niemczech hoduje sie czekoladowe TT:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

No to zycze milego ogladania:lol:

Ula a kiedy sa te eliminacje, byly juz czy dopiero beda?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam . Eliminacje na " Eukanubę " liczyły sie tylko z wystaw międzynarodowych w Polsce i za granicą i to głównie z finałów. We Wrocławiu spotkało sie kilka psów z największą ilością punktów i zrobiono jakby dogrywkę ,gdzie kilku naszych sędziów wytypowało właśnie pona.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Odwiedzilam ta stronke ale nie wiem bo ja tam nie moge nic znalesc oprocz zdjec.To ma byc blog a ja nie widze tam zadnych tekstow kompletnie nic ani przedstawienia hodowli ani przedstawienia psow oprocz zdjec i imion psow na zdjeciach no chyba, ze mi sie cos nie otwiera.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiem czy znany jest wam reprtaz BBC " Pedigree Dogs Exposed".
Wywolal on niesamowity skandal i spowodowal, ze parlamentarzysci w Wielkiej Brytani zmienili wiele zasad dotyczacych hodowli.
The Kennel Club z poczatkiem tego roku zmienil wzorce ras psow.
Zmiany mamy takze we wzorcu teriera tybetanskiego i lhasa apso, czego szczerze mowiac nie spodziewalam sie.Wszakze nie jest to nic takiego szczegolnego tylko to, ze wlosy nie maja go ograniczyc w widzeniu.Mysle ,ze dla TT jak najbradziej pozytywne.

Chodzi o zmiane w hodowlana;) a nie o to , ze nasze psiaki beda mogly teraz biegac ze spineczkami we wlosach na wystawach:eviltong:

Reportaz BBC [URL]http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=44215931[/URL]

[U][COLOR=#0066cc]Opis reportazu na wikipedii [URL]http://en.wikipedia.org/wiki/Pedigree_Dogs_Exposed[/URL][/COLOR][/U]



KC zmiany wzorca [URL]http://www.thekennelclub.org.uk/cgi-bin/item.cgi?id=2235&d=pg_dtl_art_news&h=238&f=0[/URL]

Link to comment
Share on other sites

W marcowym " Przyjacielu Psie" jest bardzo fajny artykul napisany przez pania Anne Redlicka pod tytulem " W kynologicznym tyglu" opisujacy rozne typy hodowcow psow. Pani Redlicka dzieli je na "Stare wygi i nowicjusze", "Artysci", "Rzemieslnicy", "Hurownicy", "Profesjonalisci", "Chalupnicy", "Pechowcy", "Dzieci Midasa", "PR-owcy", "Naukowcy", "Genealodzy", "Amatorzy", "Designerzy".
Moim zdaniem autorka bardzo trafnie opisala wyzej wymienione typy hodowcow i nawet w tak malej grupie hodowcow, jaka stananowia hodowcy teriera tybetanskiego w Polsce, mozna sie niektorych typow dopatrzec lech najwazniejsze napisala na koniec i to pozwole sobie zacytowac:

" Prawda o hodowli
Hodowanie psow to sztuka .Nieslychanie trudna, poparta wiedza i doswiadczeniem, ktore przychodza z czasem, stopniowo , przez lata. Z drugiej strony, im wiecej wiemy, tym jest trudniej. Oprocz doswiadczenia niezbedne jest jeszcze cos, czego nie nabedzie sie z czasem, nie kupi za zadne pieniadze. Mozna to nazwac fartem, intuicja, szczesciem. Obdarzeni tym przymiotem rzadko myla sie w doborze reproduktora, bezblednie wybieraja najlepsze szczenie w miocie, choc czasami nie potrafia wyjasnic motywow swojej decyzji.
Gdyby hodownanie psow bylo takie latwe, jak sie wydaje nowicjuszom, to skad by sie braly rzesze zwierzat ledwie przypominajacych swym wygladem wzorzec? Wszyscy prezentowaliby piekne psy, a sedziowie, ktorych zadaniem jest ocenianie efektow pracy hodowcy podczas wystaw, mieliby nie lada klopot z wyborem konkurenta najpiekniejszego z najpiekniejszych."

"Przyjaciel Pies" Nr. 3 marzec 2010

Link to comment
Share on other sites

Tak czytałam ten artykuł . Bardzo trafne spostrzeżenia . Myśle ze wiem jakim jestem typem hodowcy . Opis rzemieślnika jest mi najbardziej bliski .
Co do zmian we wzorcu tt Asiu co na to niemieccy hodowcy ? Bedziemy podcinać terierom grzywki czy wiązac kitki na wystawach ?

Link to comment
Share on other sites

Jak to czytalam, dokladnie to samo sobie pomyslalam:)

Co do zmian we wzorcu to zdaje sie ani jedno ani drugie tzn. nie chodzi tu o wiazanie kiteczek ani o cieniowanie czy tez przycinanie grzywki. Nie sprecyzowano tego dokanie zmieniono tylko zapis, ze pies ma miec nieograniczona widocznosc. Skoro wiec nie zostalo to inaczej sprecyzowane mozemy zakladac, ze poprzez droge hodowlana nalezy sie zlizyc do wzorca, ktory jest celem hodowlanym i tak hodowac aby wlos nie ograniczal tej widocznosci. Natomiast jesli rzeczywiscie tak to jest pomyslane to sprawa wcale nie jest latwa, nie da sie odizolowac gestosci czy dlugosci wlosa na grzywce tak aby reszta pozostala bez zmian.
Jak narazie nie ma sie jeszcze czym martwic bo zmiany te dotycza The Kennel Club i przez FCI nie zostaly jak narazie przejete, choc to predzej czy pozniej z pewnoscia nastapi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...