Jump to content
Dogomania

PILNE-Interwencja w pseudohodowli!! Bardzo dużo zwierząt do adopcji!!


bishop

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przepraszam CO Z RESZTĄ ZWIERZĄT??? Co to za akcja jest, w której nic się nie dzieje? To straż tak opóźnia zabranie reszty zwierząt czy prokuratura? U nas niektóre DT są zablokowane przez tą akcje, czekają na świnki, nie mogąc przyjmować innych które są w potrzebie. Co jest grane, dlaczego nic się nie rusza do przodu? My tu gadu gadu, a tam zwierzęta w potwornych warunkach czekają na ratunek. Czy tam będzie jeszcze co ratować po tak długim okresie? Przecież widzieliście jak wyglądają te klatki, w jakich warunkach przebywają gryzonie. Jeśli apelujecie o DT i inne rzeczy, mamy prawo zadawać pytania i domagać się odpowiedzi czyja to sprawka że ta sprawa tak się wlecze... :/

Link to comment
Share on other sites

Uprzedzałam,że trzeba będzie czekać.Mnie też to denerwuje,ale nie mogę nic zrobić.Wniosek do prokuratury został złożony dawno temu,ale nie mamy jak tego przyspieszyć.Jeżeli masz znajomości to chętnie z nich skorzystamy,bo jak nie to pozostaje nam bezsilnie czekać..Nie możemy tam wejść i zabrać zwierząt bezprawnie.Niestety.Jeszcze raz przypominam to co pisałam już wiele razy:[B]gdy będzie COKOLWIEK wiadomo od razu damy znać[/B]. Ja wiem,że wszystkich denerwuje to czekanie,ale możecie mi wierzyć,że nas najbardziej. I dostajemy mnóstwo maili z pytaniem ciągle o to samo..Ale nie jesteśmy w stanie nic przyspieszyć..:(

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli swoją "rezerwacją" blokujemy domy tymczasowe dla zwierzaków,które teraz są w potrzebie to pomagajcie im.Ja nie wiem ile to potrwa..
I proszę,nie piszcie już,że będzie za późno,że zwierzaki umrą i tego typu,bo ręce mi opadają jak to czytam..Jakby nie było dość zmartwień..Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić szybko i sprawnie to niech się z nami podzieli i chętnie skorzystamy.Bo mamy związane ręce.Nie umiemy czynić cudów.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, w sytuacji, kiedy takie sprawy trafiają do sądów zwalniają bieg. Można złożyć skargę. Założę się, że odpowiedź będzie brzmiała "trwają czynności procesowe" czy "dochodzeniowe". Sprawy o odebranie zwierząt kończą się błyskawicznie jeśli uda się przekonać właściciela aby zwierząt się zrzekł dobrowolnie. Nie zawsze jednak jest tak pięknie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki selenicereus. Niestety tak właśnie jest.Dlatego połowę udało sie zabrać od razu..

I jeszcze jedna ważna sprawa!
Dostajemy informacje z pytaniem o nasze powiązanie z pewnymi aukcjami na allegro..Nie wystawiamy żadnych myszy, podobnie jak osoby,które od nas myszy adoptowały.Często zbieżność wyglądu jest po prostu przypadkowa.Ale nie w tym przypadku:
[URL]http://allegro.pl/item883987527_myszki_myszy_mysz_samce_mlode_bardzo_ladne.html#gallery[/URL]

Zdjęcie tu zamieszczone przedstawia jedną z naszych myszy.Zostało bezprawnie skradzione i wykorzystane w aukcji! Uspokajam jednak wszystkich,że mysz wciąż jest u nas. Ostrzegam przed takimi nieuczciwymi osobami. I dziękuję Justynie za czujność :)

Link to comment
Share on other sites

przepraszam za off, ale chodzi o pomoc dla maleńkiej przerażonej suczki ze schroniska, która trafiła do płatnego domu tymczasowego....
Bardzo proszę, pomóżmy jej w drodze do prawdziwego domu..... brakuje 215 zł deklaracji stałych .... proszę pomóżcie
Szukamy osób, które mogłyby podjąć się 5-złotowych miesięcznych (lub jednorazowych) wpłat na opłacenie jej pobytu w DT....
[url]http://www.dogomania.pl/threads/172095[/url]

Pozdrawiam serdecznie - z nadzieją, Malwi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bishop']Dzięki selenicereus. Niestety tak właśnie jest.Dlatego połowę udało sie zabrać od razu..

I jeszcze jedna ważna sprawa!
Dostajemy informacje z pytaniem o nasze powiązanie z pewnymi aukcjami na allegro..Nie wystawiamy żadnych myszy, podobnie jak osoby,które od nas myszy adoptowały.Często zbieżność wyglądu jest po prostu przypadkowa.Ale nie w tym przypadku:
[URL]http://allegro.pl/item883987527_myszki_myszy_mysz_samce_mlode_bardzo_ladne.html#gallery[/URL]

Zdjęcie tu zamieszczone przedstawia jedną z naszych myszy.Zostało bezprawnie skradzione i wykorzystane w aukcji! Uspokajam jednak wszystkich,że mysz wciąż jest u nas. Ostrzegam przed takimi nieuczciwymi osobami. I dziękuję Justynie za czujność :)[/QUOTE]

Jestem w szoku. Osoba wystawiająca te myszy zajmuję się adopcją królików z tego co mi osobiście mówiła jak zakupiłam się u niej na allegro - a tu kradnie zdjecia, eh :shake:

A jak jeszcze sprzedaje, wzięte pod opieke myszy to juz w ogóle brak mi słów.

Link to comment
Share on other sites

WAŻNA INFORMACJA!!!! [B]Zwierzęta są zabierane dziś[/B].Dziś nie jestem dla nikogo dostępna,ale jutro ogarniam wszytko.W razie czego kontakt z Akemi.
Więcej info wkrótce.
Osoby oferujące Dt proszone są o natychmiastową mobilizację i kontakt z nami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacek']Czy wszystkie gryzonie, a szczególnie koszatniczki mają DT lub DS?[/QUOTE]

Też mam zapytanie, o szynszyle kosze świnki i myszy.
Pomogę napewno jednemu królikowi, ale mam tez możliwość pomocy wymienionym powyżej.

Prawdopodobnie będzie transport do Poznania, więc dajcie znać, jakie zwierzaki jeszcze potrzebują pomocy

Link to comment
Share on other sites

Myszory już u nas. W dniu dzisiejszym dotarło do nas dwóch dżentelmenów samotników. Serdecznie dziękujemy. Panowie otrzymali osobne klatki, jednak blisko siebie postawione więc towarzystwo będą mogli się spotykać.
Fotek na razie nie będzie ponieważ inny gryzoń w postaci naszego psa zżarł ładowarkę do aparatu. Może w przyszłym tygodniu będziemy mogli pochwalić się zdjęciami z nowego domu.
Buziaki dla wszystkich zaangażowanych w adopcję.

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie dobra wiadomość :multi:

[quote name='dog193']Nieee, to raczej nikt od nas, ta osoba należy do SPK?[/QUOTE]

Mówiła, że się zajmuję adopcją królików, do której gorąco mnie namawiała, dostałam też ulotki z SPK: info o królach, adres strony www itp. Z rozmowy wychodziło, że aktywnie działa w tej kwestii. Niestety, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy należy do stowarzyszenia czy działa na własną rękę jako osoba prywatna :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']A wiesz może, jak się nazywa? Bo to nie są przelewki (kradzież zdjęć), a jeszcze wyjdzie na to, że SPK to jacyś kanciarze...[/QUOTE]
Sprawa z tą osobą jest miejmy nadzieję już wyjaśniona,oczywiście te powiązania z SPK to są co najmniej "luźne",więc SPK w to nie mieszajcie.I koniec offtopu.

Teraz do rzeczy.Zabrane zwierzaki są obecnie pod opieką Akemi,Jarzyny i Inspektora Straży.
-szynszyle (4szt) wszystkie znalazły domy (osoby polecone przez inspektorów), więc na szczęście/niestety nie będą do adopcji
-koszatniczek jest 20,część z nich ma zapewnione domy stałe/tymczasowe,ale to wciąż za mało jak na nasze potrzeby,więc wciąż szukamy chętnych
-jest kilka królików (nie pamiętam ile) i one wszystkie trafiają pod opiekę SPK.I od razu przy okazji dziękuję SPK za szybką reakcję i pomoc :)
-świnek jest 6, miłośnicy świnek(nie znam ich formalnej nazwy) zadeklarowali tymczasy i pomoc przy adopcjach,za co też dziękujemy.

mamy także:
-9 myszoskoczków
-8 chomików (nie wiem jakiej są rasy,nie widziałam ich jeszcze)
-3 szczury plus młode(praktycznie oseski,ale dajemy im duże szanse,były bardzo wychłodzone,ale dochodzą do siebie)
-ok.50-60 myszy (kilka wymaga leczenia,jedna dziś musiała zostać uśpiona,z resztą raczej wszystko dobrze)
-no i oczywiście myszy,które są u nas,wciąż czekają na adopcję..

To tyle z informacji tak na szybko.Płeć zwierzaków podam pewnie na dniach,jak również bliższe informacje odnośnie stanu zdrowia,wieku,postaram się też jak najszybciej o jakieś zdjęcia.
[B]W związku z całą tą sytuacją apeluję o wszelką pomoc[/B].Potrzebne jest dosłownie wszystko,najbardziej klatki z małymi rozstawami,ponieważ znów trzeba dzielić mnóstwo myszy,elementy wyposażenia klatek jak poidła czy domki.Jeżeli macie cokolwiek na zbyciu to chętnie przyjmiemy.

Wszystkim chętnym do adopcji bądź oferującym domy tymczasowe przypominam:
W mailu wysyłanym do Akemi (annateichert(at)gmail.com - zamiast (at) wstawić @ ) proszę w temacie wpisać miasto i zwierzę,którego dotyczy adopcja/DT.W treści proszę napisać podstawowe informacje o sobie:miasto,jeżeli jest to jakaś mniejsza miejscowość to większe miasto gdzie jesteście w stanie dojechać po zwierzaka, wasz wiek (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców), czy macie doświadczenia z danym gatunkiem,czy macie stado do którego będziecie dołączać itp, jakie warunki jesteście w stanie zapewnić (klatka itp).[B]Wysłanie maila oznacza zgodę na wizytę adopcyjną. [/B]Koniecznie proszę również o podanie kontaktu (adres,tel),bo to bardzo ułatwi nam sprawę w razie gdyby szybko znalazł się transport.

Maile w stylu "cześć,jestem paulinka,chce dwie myszki" będą przez nas ignorowane od tej pory,bo wysyłając taką treść nie zachowujecie się poważnie i nie oczekujcie,że my będziemy was traktować poważnie.Szkoda naszego czasu.To tak ku przestrodze.

@katlis-bardzo się cieszę,że chłopaki już u Ciebie i czekam na info jak sie zadomowili :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...