Jump to content
Dogomania

PILNE-Interwencja w pseudohodowli!! Bardzo dużo zwierząt do adopcji!!


bishop

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Już wyjaśniam. Zdjęcia w albumie zostały zrobione miesiąc temu,gdy ta akcja ruszyła.Są dla pokazania skali,że tak powiem,ponieważ sprawę wrzuciłyśmy dopiero teraz na fora królików i świnek,ponieważ wcześniej nie mogłyśmy ich zabrać (poza jedną świnką,która jest u mnie). Inspektorzy Straży dokonali teraz inwentaryzacji ile czego jest,płci nie ustalimy dopóki nie zostaną zabrane,bo po prostu nie ma warunków na sprawdzanie wszystkiego w garażu.. Gdy tylko poznam dokładną liczbę z każdego gatunku dam znać.
Dziękuję za szybki odzew z forum króliczego i świnkowego:) I wszystkim,którzy też nam pomagają :)
I jeszcze jedna informacja,zwłaszcza dla osób chcących dać DT.Z garażu zabieramy TYLKO zwierzęta.Bez klatek,akcesoriów itp.Mimo,że zwierzaki na zdjęciach mają klatki,zaręczam,że nawet gdybyśmy mogli je zabrać,i tak do niczego by się nie nadawały..Podczas czyszczenia kuwety dosłownie rozpadały się w rękach..Dlatego osoby chcące dać tymczas muszą zadbać o lokum we własnym zakresie.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt na Pw lub maila, ponieważ posty pisane w wątku mogą mi umknąć, a nie chciałabym kogoś pominąć :)

Link to comment
Share on other sites

Na razie wiem tylko tyle,że będą.Nie wiem ile i w jakim stanie.

Wiem,że to wszystko wydaje się teraz trochę chaotyczne,ale jedynymi informacjami, jakimi dysponujemy jest fakt,że wszystkie pozostałe zwierzęta będą zabrane..Jutro prawdopodobnie poznamy dokładną liczbę.Wiem,że osoby deklarujące DT chciałyby już wiedzieć kiedy,organizować transport itp,ale póki co mamy związane ręce,ponieważ wszystko musi się odbyć zgodnie z prawem.Nie można wejść i zabrać tak po prostu.A droga prawna niestety może potrwać..Oczywiście wszyscy chcemy,żeby zakończyło się to jak najszybciej,możecie nam wierzyć,że ta sprawa spędza nam sen z powiek.Straż dokona wszelkich starań,aby zwierzaki jak najszybciej znalazły się w dobrych warunkach,w nowych domach.
Niektórym może się wydawać,że działamy trochę "na wyrost", ale w obecnej sytuacji,gdy zostało nam sporo myszy,nie możemy sobie pozwolić na działanie spontaniczne jak to mialo miejsce przy okazji pierwszej części tej akcji.Po pierwsze nie mamy już tyle klatek (,zwłaszcza na większe zwierzęta jak króliki czy szynszyle,poza tym powierzchnia w domu Akemi też jest ograniczona.Dlatego chcemy mieć "bazę DT" aby od razu po interwencji móc wysyłać zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

Hej mam chomiczą klatkę.Z chęcią wezmę na dt(bądź stały wszystko się okaże)jakieś mysie samczykowe ogony(chętnie długowłose)koniecznie zdrowe.DS mogę zapewnić jakiemuś młodemu szczurzemu samczykowi(warunek ten sam:zdrowy i młody)aby mógł dołączyć do mojego stadka:)Więc jeżeli znalazłby się transport do warszawy chętnie pomogę:)[email protected] gg 8976995

Link to comment
Share on other sites

Dostałam wreszcie podsumowanie ilościowe:
*Szynszyle 6szt
*Króliki 6szt duże+młode
*Mszy 50szt
*Szczury 3szt
*Chomiki 9szt
*Koszatniczki 28szt
*Świnki morskie 5szt

Rozróżnienie na płeć dopiero gdy do nas trafią.Nie wiem wciąż kiedy.

@believe-dostałam twojego maila.Odpisze jak coś będzie wiadomo:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Claudi']
Będę przejeżdżał koło Wrocławia w sobotę, mogę zabrać szynszyle do siebie, jeżeli jeszcze nie znalazły miejsca. Mój telefon 609-130-018, jeśli jesteście zainteresowani zadzwońcie najdalej do jutra - muszę przygotować sobie odpowiednie klatki do transportu.
Niestety mogę wziąć tylko szynszyle, na innych zwierzaczkach po prostu nie znam się tak dobrze.
[color=Red][b]Dream, bądź tak dobra i przekaż te info na Dogomanię, ponieważ ja się tam nigdy nie logowałem i nie zakładałem konta. Jeśli są szynszyle do zabrania - mogę je zabrać w tę sobotę. Jeśli nie - daj mi cynk. Jeśli nie dostanę cynku do piątku do 6.00, zakładam, że nie ma żadnych szylków do odebrania z Wrocławia.
[/b][/color]
Pozdrawiam -
Claudi
[/quote]


przekazuję, kolega wysłał zresztą maila w tej sprawie, poręczam za niego.

Link to comment
Share on other sites

Hej chciałam zapytać kiedy te zwierzaki będą gotowe do transportu? Bo transporty przepadną lada chwila... Ten dla biednych szyszyli już przepadł jak widać z postu Dream (no chyba że rozmawiacie przez privy, czego my nie widzimy), a ja mam transport dla królików na dziś lub ewentualnie na niedzielę i też się nie zanosi żeby się udał, bo zwierzaki wciąż przebywają... właściwie to nie wiadomo gdzie - czy wciąż u tego pseudohodowcy, czy w jakimś schronisku??

Link to comment
Share on other sites

nie pisałysmy z bishop zadnych pw, ale nie wiem jak kontakt z Claudim.
jeśli nie wypaliło, to wielka szkoda, bo kontakt z kolegą, mógłby pomóc choćby z prawnego punktu widzenia, jako, że jest inspektorem TOZu, choć sytuacja chyba i tak jest już prawnie uregulowana. Nie mniej, myślę, że nawet jeśli nie teraz, to jak już wszystko się uporządkuje, dojdzie do przekazania szynszyli.

tym samym chciałam przekazać pytania z szynszylowego:

- co konkretnie jest potrzebne?
jeśli karma to dla kogo, jeśli leki, to jakie... jeśli domy stałe, lub tymczasy to jakie zwierzęta są już do odbioru.

wiele osób wyraża chęc pomocy, mam adres bishop i jej nr konta.
ale teraz nie wiem, na forum pojawiają się sprzeczne informacje; SPK na większosci for pisze [w tym u nas na szynszylowym] aby to do nich kierować swoją pomoc finansową i rzeczową, więc prosiłabym o zweryfikowanie tych danych i ustalenie jakiejs jednej wersji.

nie ukrywam, że priorytetowe są dla nas szynszyle, i jeśli SPK zamierza się zająć tylko uszatkami, to wolałabym naszą pomoc skierować do osob/y/organizacji która pod opiekę weźmie szynszyle.
czekam na informacje na ten temat od spk lub bishop.

jestem administratorką szynszylowego i zalezy mi na porządku w informacjach tak ważnych, chciałabym wyedytować wątek, aby był on aktualny, zawierał informacje ile szyli w potrzebie jest, jesli to mozliwe w jakim stanie, jakiej płci i w jakim wieku, a także informacje do kogo kierować swoją pomoc dla szynszyli.

ofc inne zwierzęta są równie wazne, dlatego chciałabym też dodać linki i namiary na caviarnie i spk;
ale tak aby każdy wiedział i mogl zadecydować komu przekazuje swoją pomoc, zeby nie było tak, że szynszyluchy zostaną "w czarnej de.." bo nie ma zadnego stowarzyszenia zajmującego się nimi i lobbującego ich interesy na forach gryzoniowych [jak to robi np spk]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Nic mi o tym nie wiadomo.[/QUOTE]

w takim razie ponawiam pytanie do kogo :)
do bishop i Akemi czy którejś z organizacji.
chciałabym zeby była w tym jasność, by pomoc mogłabyć udzielona szybko i sprawnie, i nie było sytuacji, że np SPK dostanie karmę/klatki dla szczurów a SPS dla szynszyli np :P bo naprawdę zrobi się wielki burdel, najlepiej by było, gdyby każdy napisał czego potrzebuje,
np sps, spk, spsm etc - wtedy mogłabym zaktualizować pierwszy post, bo wiadomo, niektórzy mają np stare klatki po chomikach które spk się nie przydadzą i odwrotnie, ktoś ma królikówki które dla szynszyli dobre nie bedą - w ten sposob ew pomoc trafi tam gdzie jest potrzebna a nie wszędzie i do nikąd.

Link to comment
Share on other sites

Już wiem o co chodzi. Po prostu osoba z SPK zbiera listę wszystkich deklarowanych pomocy (czyli dt, ds i akcesoria), żeby to wszystko uporządkować, a potem przekażę tą listę Akemi.
Nie dajmy się zwariować, na co dzień zajmujemy się konkretnym gatunkiem zwierząt, ale teraz liczy się współpraca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Już wiem o co chodzi. Po prostu osoba z SPK zbiera listę wszystkich deklarowanych pomocy (czyli dt, ds i akcesoria), żeby to wszystko uporządkować, a potem przekażę tą listę Akemi.
Nie dajmy się zwariować, na co dzień zajmujemy się konkretnym gatunkiem zwierząt, ale teraz liczy się współpraca.[/QUOTE]

wydaje mi się, że opatrznie zrozumiałeś moje wypowiedzi bo nigdzie nie było mowy o braku współpracy, a jedynie o tym by była przemyslana i uporządkowana i by wreszcie było powiedziane do kogo kierować jaką pomoc, bo póki co, ja przekazałam info na forum szynszylowe, ludzie pytają na pw, a ja mi brakuje konkretów które mogłabym im przekazać zeby to mialo ręce i nogi.
anyway, zeby nie zasmiecac zbędną paplaniną, czekam na informacje o które pytałam abym mogła je przekazać dalej.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz uporządkuję,bo zrobił się bałagan.Nie mamy nowych zwierząt.Na razie.Nie wiemy ile to potrwa,o czym wcześniej już pisałam.Nie trzeba więc póki co organizować transportów.Myszy z rezerwacjami mają transporty zapewnione,ewentualnie gdyby zgłosiły się nowe osoby,chętnie skorzystamy z już istniejących możliwości transportu dla myszy.
Zostało zgloszone zawiadomienie do prokuratury i Straż zwróciła się z prośbą o zezwolenie na wydanie zwierząt do organu odpowiedzialnego.Są bardzo mocne dowody,więc na 99% będzie pozytywna decyzja,ale niestety zawsze jest ten 1%,wiadomo jakie jest polskie prawo..Dlatego póki co nie chcemy gromadzić pomocy materialnej,bo też zwyczajnie nie mamy miejsca (kto był u Akemi ten wie;) ).Póki co tworzymy bazę gotowych na DS,DT oraz do pomocy.Pewnie część z Was się zastanawia,dlaczego więc nakręcamy temat,skoro zwierzęta wciąż są w garażu..Napiszę więc jak wyglądała pierwsza część tej akcji.Na jeden telefon Inspektora,zapakowane w dwa samochody kombi wypchane po dach jechałyśmy tam z kilkoma osobami do pomocy zabrać ponad 70 zwierzaków.Wszytkie klatki,transportery,co tylko było w domu,tam okazało się niezbędne.Po przyjeździe do domu Akemi możecie sobie wyobrazić jak wyglądał pokój zanim część zwierząt poszła na tymczasy.Wtedy w większości były to małe zwierzęta.Teraz będą też króliki (duże,co widać na zdjęciach),szynszyle,świnki i mnóstwo koszatniczek..I gdyby znów trzeba było działać spontanicznie i dopiero po przywiezieniu zwierząt wrzucać na fora,to zwyczajnie nie dałybyśmy rady.Musimy wiedzieć do kogo szybko będzie można zwrócić się o pomoc,kto będzie mógł zabrać na DT itp.
Teraz piszę z komputera siostry,ale jak wrócę do domu to odpiszę na zaległe wiadomości.Sprawę szynszyli już wyjaśniłam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...