Jump to content
Dogomania

PILNE-Interwencja w pseudohodowli!! Bardzo dużo zwierząt do adopcji!!


bishop

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hej,
Słuchajcie, mogę wypożyczyć dune dla myszek i szynszylówkę dla koszatniczek lub szczurków. Klatki do odbioru w Warszawie i okolicy. Dune na pewno będę chciała odzyskać ale szynszylówke ewentualnie oddam jeśli jakaś dobra dusza sobie zażyczy :)
Z chęcią przekażę też trochę koszatniczkowej karmy. No i nie doczytałam czy wszystkie koszyki znalazły domki... W razie coś piszcie na PW bo nie śledzę wątku na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

myszy z przekrzywioną głową mogą miec zapalenie ucha :/
jak dla mnie bedą to niestety myszki do uśpienia
uprzedzcie osoby, które mają juz swoje myszy i biorą te od was by trzymały je min. 3 tyg na kwarantannie, osobno => najlepiej w osobnym pomieszczeniu, po dotykaniu ich, podłoza lub klatki zanim pójda do wlasnych gryzoni niech umyją rece :)
niestety choroby myszy sa bardzo szybko przenoszone, leczenie w większosci jest niemozliwe lub mało skuteczne
diagnostyka zazwyczaj kiepska, weci zupełnie sie nie znają, często strzelają w ciemno ;)

Link to comment
Share on other sites

ja jak poszlam kiedys do weta z myszka to powiedzial mi ze moze ja tylko uspic:mad::-( i powiedzial mi tylko ze kolo zoo jest wet ktory moze mi pomoze:roll: myszka miala wszawice i zapalenie pluc, antybiotyk nie pomogl:placz: ale nie powinni weci tak sie odnosic, tylko wytlumaczyc ze nie potrafi przeiez to bym zrozumialam a tak to prosto z mostu wyjechal o uspieniu. myszka byla kupiona w zoologicznym:mad:

Link to comment
Share on other sites

tylko ze ja ta myszke juz kupilam w zoologicznym taka chora:-( a tego nie zauwazylam bo normalnie chodzila, dopiero nastepnego dnia bylo gorzej:-(

wiec tamte co z nia byly tez napewno chore, zrobilam awanture u zoologa jak myszka juz odeszla to powiedzieli ze moga mi tylko pieniadze za nia oddac, ale na poczatku nie przyznawali sie ze maja chore zwierzaki:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alice midnight'][B]Lottie[/B], mam nadzieję że koleżanka ma juz szczurka dla szczurka ktorego chce adoptowac od Akemi?[/QUOTE]
Nie mam pojęcia..... Nie znam tego chłopaka, który jest znajomym koleżnaki. Bishop z nią rozmawiała, więc zapytaj się jej o to...

Anusia&ajlu
Niestety trzeba szykać w swoim mieście weta, który jest specjalistą od gryzoni. Nie powinno się chodzić z grozoniami do pierwszego lepszego weta od psów i kotów, bo on raczej może zaszkodzić niż pomóc, "strzelając" jaką by tu diagnozę i leczenie zastosować. Niejeden gryzoń niepotrzebnie odszedł przez to że właściciele poszli z nim do psio-kociego weta....

Rockgirl Madzik
Wow podziwiam, pół Polski jedziesz z koszatniczką do doktora :-o. Ten Piasecki jest naprawdę sławny, na każdym forum gryzoniowym go zachwalają ;)

Link to comment
Share on other sites

@alice midnight-nie do końca wiem o kim mówisz,ale jedno jest pewne,oddajemy zwierzaki do stad (i tak robimy wizyty,więc wiemy co to za stada) lub parami,o to możesz być spokojna.wyjątkiem oczywiście są chomiki

@lena2009-myszy oglądała Pani weterynarz,która zna się na gryzoniach i mówiła,że nie zawsze zapalenie ucha jest przyczyną,więc proszę,nie siej paniki,że od razu każdego trzeba usypiać.

Link to comment
Share on other sites

Wieść z ostatniej chwili. [B]zwolnił się młody szczur, pan himalayski[/B].

reszta bez zmian,dokładne podsumowanie podam w weekend,postaram się też zrobić "inwentaryzacje" kolorowo/sierściową myszy ;)

Przy okazji przypominam o WIZYCIE PRZEDADOPCYJNEJ. Wszystkich chętnych chcących przygarnąć coś pisząc na maila lub pw prosze o krótkie opisanie siebie,skąd jesteście,jakie macie już zwierzaki,do jakiego stada nowe miałbyby być dołączone itp. to ułatwi mi bardzo prace.

I podziękowania dla wszystkich oferujących pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

pewnie, ze nie zawsze ;) czasem są to problemy z błednikiem
a co przepraszam chcesz robić z taką myszą? patrzeć jak sie męczy?
u myszy nie ma prawie zadnych mozliwości leczenia..
oprócz tego lekarza z Wrocławia, praktycznie nie ma specjalistów od gryzoni takie osoby mozesz policzyć na palcach jednej ręki..
w Gdańsku np nie ma żadnego :shake: są tacy co od razu przyznają sie ze nie wiedzą i tacy co leczą w ciemno udając ze wiedzą
jesli myszy były przez jakis okres czasu w nieogrzewanym pomieszczeniu to najprawdopodobniej są chore - przeziębione a objawy mogą pojawic sie później
nie mówie ze te trzeba uśpic ale trzeba uwazac, poddac długiej kwarantannie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiewiórka']Jeśli załatwicie klatkę to jestem wstanie wsiąść parę szczurków lub chomików[/QUOTE]

ja prawdopodobnie bede miec klatke po chomiku i moge ci oddac.
Niestety bede ją miec dopiero w niedziele i nie wiem jak ona wygląda:oops:

A czy są jakies chomy do wzięcia?
Sczegolne dżungary albo robo

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial Black][SIZE=3][B]Ostrzegam przed dziewczyną o nicku Nuna96!![/B][/SIZE][/FONT]

Dziecko nie może brać żadnych zwierząt gdyż mama jej nie pozwala ( ma alergie).
Jest nieodpowiedzialna i ciągle próbuje na sile wziąć jakieś zwierzątko wymyślając do tego jakieś dziwne historie i opowiadania.
[FONT=Arial Black][B]
Proszę nie wydawać tej dziewczynie żadnych zwierząt. [/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Jestem moderatorem na myszy.info i to nie jest oskarżenie a ostrzeżenie.
Sama się przyznala.
Mamusia jej nie pozwala na myszki i chce wziąć jakieś z byle skąd i oburzona że nie może. :roll:
Robi wielkie awantury na forach a mamusi "powie że myszki znalazla kolo śmietnika to może sie zgodzi na DT"... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nuna może rzeczywiście lepiej nie bierz na siłę zwierzaków.. Starczy że masz już świnki morskie i psa nad którym nie można zapanować, najlepiej zajmij się wpierw tresurą psa tak jak ci mówiłam, a mamy lepiej nie narażać na dodatkowe dolegliwości jeśli jest alergikiem.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze pomoc jaka moge zaoferowac osobom adoptującym z Warszawy to:

w jednym miejscu trzeba sobie sylikonem podkleić listwę, poza tym stan b. dobry.
oddam zupełnie za darmo, ale transport trzeba sobie samemu już dogrywać - no i minimum 2ch mężczyzn do wyniesienia tego dość ciężkiego ze względu na swoje wymiary terra.
ja niestety nie mam czasu i środków na utrzymanie w nim żabek bo rozpoczęłam studia, a moje szynszyluchy nie pałały do niego miłoscią, ale po dobrym urządzeniu myslę, że dla koszy byłoby okej.
chętnych proszę o PW lub maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
odbior na terenie Warszawy.

zdjecia:
[url=http://www.garnek.pl/dream89/a/?p=3]dream89 - archiwum, str. 3 - Garnek.pl[/url]
[img]http://x.garnek.pl/ga4374/8709325e59d58ba5475546a3/yuki_altsajder.jpg[/img]

Pozdrawiam, dream*

Link to comment
Share on other sites

ja napisalam ze nie wezme myszek na DT bo mam ma alergie!
Ale jakby byly chomiki to tak.
to na mysim forum to napisalam bo bylam ciekawa reakcji;)
Ale wszyscy to wzieli na serio i bagno...:crazyeye:
skonczmy ten temat bo to sie nudne robi.;/

Czy ktos chetny na klatkę?
Oddam zadarmo jak komuś potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...