Jump to content
Dogomania

Badania nt. związku osobowści właściciela z rasą jego psa


Julia&Fred

Recommended Posts

Hej,
jestem na piątym roku psychologii i piszę pracę magisterską na temat związku osobowości właściciela z rasą jego psa. Zapraszam wszystkich właścicieli psów ras:
AMSTAFF
BORDER COLLIE
HOVAWART
LABRADOR
OWCZAREK NIEMIECKI
YORK
do udziału w badaniach. Oto link do ankiety internetowej:

[URL="http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHZ3Qk41U01TYjlvTUJmZXRsam5aR1E6MA"]Test właściciela psa[/URL]

Uprzedzam uczciwie, że wypełnienie badania może zająć ok. godziny, ale warto! Wyniki mogą być bowiem bardzo interesujące, a ja chętnie się nimi później podzielę. Zależy mi na dokładnych badaniach, aby móc nakreślić profil właścicieli wymienionych ras i na tej podstawie stwierdzić, czy osobowość człowieka może determinować wybór określonej rasy psa.
Będę orgomnie wdzięczna każdemu, kto zdecyduje się pomóc i poświęci swój czas udział w badaniach.

Pozdrawiam serdecznie,
Julia

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za dobre chęci, niestety test z którego korzystam dostosowany jest dla ludzi pow. 17 roku życia. Po prostu każdy wiek ma swoje prawa, wobec czego dla każdego przedziału wieku wyniki liczy się troszeczkę inaczej, a dla osób młodszych nikt tego testu nie opracował...

Link to comment
Share on other sites

Wolałabym, aby w badaniu brali udział ludzie posiadający psy rodowodowe, bo świadczyć to może o świadomości wyboru rasy, która jest tutaj kluczowa. Zdarza się jednak, że ludzie w dobrej wierze, omamieni przez pseudohodowców, chcą psa konkretnej rasy i kupują go bez papierów, bo nie wiedzą, po co ten rodowód itp. Parę lat temu o akcji rasowy=rodowodowy nikt nie słyszał. Dlatego w paru przypadkach jak dotąd zgodziłam się na udział w badaniu osób z psami bez papierów, o ile świadomie wybrały rasę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julia&Fred']Tak, zamieszczę je tutaj, poza tym chciałabym w niedługiej przyszłości założyć stronę internetową na temat tych oraz innych moich badań.[/QUOTE]

Mam nadzieję, że strona powstanie :lol: Ankieta wysłana. Mam dwie ulubione rasy, diametralnie różne - ucieszyłam się, że jedna z nich jest w ankiecie ;)

Link to comment
Share on other sites

UWAGA UWAGA!
Ważna informacja dla osób, które do tej pory wypełniły mój test:
Niestety w wyniku błędu Google docs, który nie poinformował mnie w fazie tworzenia testu o jakichkolwiek ograniczeniach swoich arkuszy, część Waszych pytań nie zapisała się… Na szczęście nie jest ich dużo, są one jednak kluczowe, abym mogła te testy brać pod uwagę przy zliczaniu wyników.
Ogromnie jest mi głupio i przykro, że muszę Was raz jeszcze prosić o pomoc. Jeśli to nie byłby problem, prosiłabym o wypełnienie testu uzupełniającego:
[url=http://spreadsheets.google.com/viewform?hl=en&formkey=dFVCMTRZcUh1QzBnMTI4ZjJOZlFYUVE6MA]Test właściciela psa - UZUPEŁNIAJĄCY[/url]
Nie zajmie Wam dużo czasu, a uratuje moje badania… Bardzo proszę o wyrozumiałość.
Poprawiona wersja testu (obiecuję, że ostateczna :) ) dla osób, które jeszcze nie wypełniały badania, jest teraz dwuczęściowa i znajduje się tutaj:
Część 1: [url=http://spreadsheets.google.com/viewform?hl=en&formkey=dHZ3Qk41U01TYjlvTUJmZXRsam5aR1E6MA]Test właściciela psa[/url]
Część 2: [url=http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dENfWjN6SWVyX2dKbnVnZG5fWHpvV1E6MA]Test właściciela psa - C.D.[/url]
Jestem wściekła na Google :( BARDZO WSZYSTKICH PRZEPRASZAM za to zamieszanie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję. Widzę, że parę osób rozumie problemy początkującego badacza :) Niestety nie wszyscy jeszcze uzupełnili te nieszczęsne brakujące pytania, ale mam nadzięję że w weekend statystyki się poprawią :) Myślę, że mogę Wam coś zdradzić: jak wszystko pójdzie dobrze, wyniki zostaną opublikowane na portalu DOG SPORT.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zachęcam do dalszego wypełniania :) Jak zbiorę już wystarczającą ilość danych, poinformuję Was.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że się tak wtrącę, mam nadzieję że nie wywołam jakiejś dyskusji rasowy=rodowodowy, bo nie chcę tutaj zaśmiecać twojego tematu Julia&Fred, ale czy nie uważasz, że jeżeli ktoś faktycznie ŚWIADOMIE wybiera jakąś rasę, to tylko z rodowodem? Moim zdaniem świadomy wybór to taki, gdzie oczekujemy od psa konkretnych cech nie tylko wyglądu (np owczarek po pięknych owczarkach) ale przede wszystkim charakteru, a taką gwarancję daje nam tylko rodowód.
I jeszcze raz podkreślę, nie chcę zaczynać tutaj dyskusji r=r, tylko jestem ciekawa opinii Julia&Fred, bo przeczytałam, że zrobiłaś kilka "wyjątków" i ciekawa jestem na jakiej podstawie.

Link to comment
Share on other sites

Anellk.lk - wypełnij, jeśli to nie problem. Sugarr, tak jak pisałam świadomość naszego społeczeństwa jest wciąż średnia, nie wszyscy siedzą na forach. Teraz to się zmienia za sprawą m.in. takich akcji jak r=r. Ale zauważ, że wiele osób kupowało psa parę lat temu, kiedy ten temat jeszcze raczkował. Inny przykład: 11 lat temu moi rodzice kupili CTR na wystawie. I była to normalna, legalna praktyka! Nie było jeszcze tak dużo psów rasowych w polsce i taki handel też nie był masówką. Dziś oczywiście to zupełnie inna sprawa, ale jeśli ktoś ostatnie doświadczenie z kupowaniem psa ma sprzed kilkunastu lat, może o tym nie wiedzieć.

Uwierz, że mnóstwo znajomych dziś pyta mnie, gdzie mają kupić psa i jak to zrobić, jak wybiorą już sobie rasę. I niestety nie widzi różnicy między rodowodowymi i nie, dopóki im jej dobitnie nie uświadomię :diabloti:

Uleska - ankieta jest w dwóch częściach i jeśli wypełniłaś już pierwszą (taki dłuuugi test z dziwnymi pytaniami), to kliknij teraz link:
[url=http://spreadsheets.google.com/viewform?hl=en&formkey=dENfWjN6SWVyX2dKbnVnZG5fWHpvV1E6MA]Test właściciela psa - C.D.[/url]
i wypełnij drugą część, inaczej Twój udział niestety nie będzie się liczył.

DZIĘKUJĘ ZA POMOC!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...