Jump to content
Dogomania

pies łakomy


hodrenisha

Recommended Posts

Witam, zastanawiałam się czy umieścić ten temat tu czy w dziale żywienie, ale stwierdziłam, że jednak tu bo jest to też chyba problem.. psychologiczny ;)

Mam 7-msc psa rasy golden retriever. Ja i moj tata stosujemy się do rad z książeczki royala i miarki (wiecie, ile jedzenia dawać). Niestety moja mama daje mu dwa razy więcej:cool1: w dodatku codziennie daje mu jabłko/marchewkę + jakieś chemie z zoologicznego, pałeczki z miodem i jakieś takie :cool1:

Dzisiaj przyszła do nas babcia ( której wszystkie zwierzęta były utuczone) i powiedziała że Szanti przytył i jest trochę gruby. Powiedziała to BABCIA :shake:

Nie wiem jak mam przekonać moją mamę żeby dawała mu normalne porcje.. Jej argument jest taki, że Szanti po zjedzeniu swojej porcji nadal jest głodny i szuka jedzenia :shake: a przecież to zwykłe łakomstwo..
Za nic nie da się jej przekonać, a ja boję się że wkrótce Szanti będzie grubą kluską, a z odchudzaniem jest nielada problem.

Sądzę, że moja mama powinna ograniczyć tego typu przysmaki i zawyżanie porcji ( to chyba nie najzdrowiej, że tata daje normalnie czy 1/3 mniej, a o następnej porze mama tyle zawyża :cool1: ).

Czy mam rację?
Do jakich argumentów mogę sie posunąć, żeby zrozumiała, że popełnia błąd i przestała póki nie jest za późno..?
w dodatku goldeny są przecież podatne na dysplazje... :talker:

Bardzo was prosze o jakąś pomoc, bo już naprawdę nie mogę :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Powiedz, że pies z nadwagę równa się pies chory. Prawda jest taka, że nadwaga jest o wiele groźniejsza dla psa niż dla człowieka (dla którego coraz bardziej staję się normą). Zapytaj mamy, czy widziała w naturze jakieś zwierzę utuczone?
Nadwaga w naturze nie występuje, a my swoją (pardon) głupią miłością robimy psom krzywdę.
I tak - masz rację; goldeny są podatne na dysplazję stawów biodrowych, a występuje ona ZWŁASZCZA u psów z nadwagą.
Powiedz mamie, że jeżeli kocha Waszego psa i chce, aby dożył w zdrowiu późnej starości, to niech przystopuje z dokarmianiem.
Zdrowy pies, to pies trochę głodny. :)

Link to comment
Share on other sites

Powynajduj, choćby w sieci, informacje na temat tego, jakie skutki wywołuje otyłość, poważna nadwaga u psa i zaprezentuj to mamie. Może dotrze do niej, jaką krzywdę robi psu, bo otyłość to nie tylko problemy ze stawami, ale mnóstwo innych groźnych schorzeń. Na Twoim miejscu poprosiłabym również weta, który psa prowadzi, by tuczenie psa wyperswadował Twojej mamie przy najbliższej okazji.

Link to comment
Share on other sites

Jak mój tata za dużo Hexolinie dawał to mu bardzo obrazowo opisywałam co się dzieje jak pies jest otyły i co się dzieje w środku z przeciążonym żołądkiem. Tata po kilkunastu moich upomnieniach w końcu zrozumiał i nawet jak wyjechałam na prawie 2 miesiące to psisko było w świetnej formie po moim powrocie (bieganiem akurat mama się zajęła, bo narzekałam że kondycję Hexa straci ;)). Pomoc weta przy przekonywaniu mamy też może być dobrym rozwiązaniem - na każdego jest inny sposób.
A jak pies cały czas głodny chodzi to można mu warzywa gotowane do jedzenia dorzucać - ja tak robiłam jak Hexa była na karmie z małym dawkowaniem i była wiecznie głodna mimo że boczki się zaokrągliły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...