Jump to content
Dogomania

Albinos


Recommended Posts

Witam serdecznie.Jestem pancia 6 miesiecznej suni rasy amstaf(cala biala).Od samego poczatku wiem,ze psiaki tej rasy sa obarczone wadami genetycznymi,i czesto maja jakies schorzenia nie do wyleczenia(albinosy).Moja Suka jest calkowicie zdrowa,wesola,i nic nie swiadczy,zeby odziedziczyla cos felernego po swoich rodzica,jej mama byla rodowodowa suka hodowlana,ale niestety w zlych rekach zostala dopuszczona do nie reproduktora;/Jestem z niej bardzo zadowolona,ale nie moge nigdzie znalezc wiadomosci o wlasnie bialych amstafach...bardzo prosze polecic mi jaka strone,lub konkretna ksiazke.Albo prosze o kontakt ludzi,ktorzy maja doswiadczenie z albonosami,i wiedza cos na ten temat.Czekam na wiadomosc,najlepiej na gg-9531661

Link to comment
Share on other sites

Twoja suka wcale nie musi być albinosem, może być po prostu takiego umaszczenia, to, że pies jest biały nie czyni go albinosem patrz ttb.
Pies biały nie równa się pies chory.
Fakt np dalmatyńczyki są bardziej narażone na głuchotę, ale nie każdy pies jest głuchy.
Ciesz się, że masz zdrową sukę.

Inna sprawa czy taką hodowlę można zgłosić do ZKwP?

Nie wiem czemu kupowałaś psa bez papierów, kupno psa z papierami zaoszczędziło by Ci zmartwień.
Mam nadzieję, że wysterylizujesz sukę i nie będziesz w przyszłości używała jej do "hodowli".
Na przyszłość radzę uważniej wybierać hodowcę.
Życzę zdrówka suni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Twoja suka wcale nie musi być albinosem, może być po prostu takiego umaszczenia, to, że pies jest biały nie czyni go albinosem patrz ttb.
Pies biały nie równa się pies chory.
Fakt np dalmatyńczyki są bardziej narażone na głuchotę, ale nie każdy pies jest głuchy.
Ciesz się, że masz zdrową sukę.

Inna sprawa czy taką hodowlę można zgłosić do ZKwP?

Nie wiem czemu kupowałaś psa bez papierów, kupno psa z papierami zaoszczędziło by Ci zmartwień.
Mam nadzieję, że wysterylizujesz sukę i nie będziesz w przyszłości używała jej do "hodowli".
Na przyszłość radzę uważniej wybierać hodowcę.
Życzę zdrówka suni.[/QUOTE]

No wiec,przegladajac inne watki wiem,jakie macie zdanie na temat hodowli bez papierow,i ze psiaka w typie rasy mozna adptowac ze schroniska,ale jakos sie tak zlozylo,ze blisko mojego domu byly psiaki do sprzedania,wiec sie duzo nie zastanawialam,jest idealna,lagodna,z piekna mordka:)Ale jeszcze nie jestem przekonana co do tego,ze ona nie jest albinosem,bo czytalam,ze kazdy pies rasy amstaf,ktory ma wiecej niz 80%ubarwienia bialego jest albinosem.Chyba,ze chodzi ci,ze to nie amstaf,ale piesek w typie.No widzialam pieski z rodowodami,ktore sprzedawane sa za pare groszy,bo wlasnie nie nadaja sie na wystawy z pododu bialego umaszczenia.Moze zna ktos jakas strone ,lub watek poswiecony wlasnie temu tematowi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='merlinka874']Ale jeszcze nie jestem przekonana co do tego,ze ona nie jest albinosem,bo czytalam,ze kazdy pies rasy amstaf,[B]ktory ma wiecej niz 80%ubarwienia bialego jest albinosem[/B].[/QUOTE]

- matko z córką ,a gdzież to jest napisane .. :crazyeye:

Czy wiesz to to jest ALBINIZM ?? ,
[B]Albinizm (bielactwo) – brak pigmentu w skórze, tworach skórnych, włosach i tęczówce oka (czerwone oczy lub, rzadziej, niebieskawe). Osobnik posiadający tę cechę nosi miano albinosa.[/B]
[B]ALBINIZM

bielactwo. Genopatia, która wynika ze zmutowania pojedynczego allelu. Skutkiem tej mutacji jest brak enzymu przekształcającego fenyloalaninę w melaninę, co powoduje brak tego barwnika w skórze, włosach i tęczówce oka. Albinizm występuje u człowieka, a także u innych kręgowców (białe myszy, króliki). Określenie to stosuje się także w stosunku do roślin, u których zaszła mutacja zaburzająca syntezę chlorofilu.[/B]

[B]Albinizm wywołany jest przez brak enzymu tyrozynazy przekształcającego prekursor melaniny w barwnik melaninę. Warunkuje go gen recesywny.Cechę tę zalicza się do genetycznych anomalii pigmentacji, która jest niekorzystna dla osobnika.[/B]

[B]W zasadzie albinizm występuje rzadko, u niektórych gatunków zwierząt (króliki, tchórze, szczury, świnki morskie, myszy, papugi) stał się cechą charakterystyczną dla niektórych odmian. Polega on na nieregularnie rozłożonych przebarwieniach (gdzie nie ma melaniny) na całym ciele, a najczęściej na czole.[/B]

[IMG]http://lh5.ggpht.com/yguran/SI8gXGQtnpI/AAAAAAAAAls/syCoGvm7Otk/albino11.JPG?imgmax=800[/IMG]

U psa , jak i u myszy ,czy królika wystepuje rózowy nos , badz jasno niebieski , spojówki i tęczówki ..

- bardzo prosze poczytaj na ten temat i wówczas bedziesz wiedziała ,czy Twoja suka jest albinosem , czy poprostu jest o białym umaszczeniu i tylko białym,które (ostatnio - o dziwoo :evil_lol:) bardzo częto wystepuje ,w róznych hodowlach AST w Europie , jak i wystepuje ( czy wystepowało wczesniej ) w USA i tam jest normalnie akceptowane przez American Kennel Club ,a jedynie FCI we wzorcu American Staffordshire Terrier zaznaczyło,że powyżej 80% koloru białego jest NIEPOŻĄDANE w tej rasie .. na temat chorób związanych z białym kolorem ASTa jest wiele spekulacji , stereotypów itp. często-gęsto niepotwierdzonych dowodami ;)
Jestem w posiadaniu białego , tylko z łatami na głowie ASTa , nie ma zadnych problemów zdrowotnych ( zwłaszcza skórnych) ,które rzekomo wystepują w przypadku tego umaszczenia :roll: - pies w styczniu 2010 skonczy 3 lata , jest w doskonałej formie , doskonale sie prezentuje , ma rodowód , jak i uczestniczy w wystawach .. dotychczas u różnych sedziów dostał pozytywne opinie jak i oceny doskonałe .. wnioski CWC ,a równiez posiada tytuł Mlodziezowego Zwycięzcy Grand Prix Polski - na dośc duzo wystaw dostał tylko raz ocene bardzo dobrą , czyli wykluczającą psa z reprodukcji .
W sumie to nikt do dziś nie udowodnił dlaczego ast , który ma powyżej 80% białego .. jest egzemplarzem "gorszym" od kolorowego stricte wzorcowo :roll: , poprostu tak "mówi" wzorzec i tyle .. Hodowcy stosuja sie do wzorca i tyle , stąd też egzemplarze białe nie sa sprzedawane ( moze nie za pare groszy,ale w nizszej cenie ) świadomie na wystawy , tylko jako psy do tzw. " kochania" Natomiast nikt nie zabroni takiemu właścicielowi uczestniczyć z białym,badz skrajnie łaciatym egzemplarzem w wystawie , następna kwestia moze byc fakt ( jak i jest ) ,iż biali rodzice ,czy jedno z nich wcale nie musi dać całego białego potomstwa ...!! Poniżej ..

[url=http://www.alvarezarts.com/PuppyPage.htm]Alvarez Arts - Available Puppies[/url]

[IMG]http://img36.imageshack.us/img36/1948/020jp3.jpg[/IMG]
[IMG]http://img41.imageshack.us/img41/3328/szrekcz0.jpg[/IMG]
[IMG]http://img39.imageshack.us/img39/1350/szreki1be9.jpg[/IMG]
- mój "albinos" :evil_lol:

Pozdrawiam K.S.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...